Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
1. kvě 2007

Doufám, že si dneska užíváte krásný volný den 🙂 My jsme byli na Petříně, bylo tam krásně, jenom strašně moc lidí, tak jsem nešli ani na rozhlednu, že tam zajdeme někdy ve všední den, když tam bude prázdno. Ale dala jsem si tam snad po deseti letech cukrovou vatu 😀 A teď už manžel odešel do práce, tak jsem tady sama.
Blani, o cestě nepřemýšlej, uvidíš, že vám to nakonec uteče 😉 Tam se budete těšit, tak to bude utíkat a zpáteční cestu třeba prospíte 😉 Je to fakt, že jak se něco moc plánuje, tak to pak nevychází, nejlepší by bylo, jako to má teď Lucka, ze dne na den a jede se 🙂 David teda teď pořád mluví o tom, že pojedeme začátkem června, ale co jsem si já vyhlídla, tak to je už 31. května a to ještě nemůžeme. Hlavně si teď musím vyřídit pas. A jestli budeme už těhulky, tak to vidím úplně stejně, taky tak až ten 4. měsíc a jenom někde v ČR, i tady jsou krásná místa a i tak budu nejšťastnější. Dneska zase všechny těhulky vystrkovaly bříška 🙂

ivkacz
1. kvě 2007

Ahoj holky, dovolila jsem si nahlidnout na tuto stranku a precist si vase prispevky, protoze i mne bohuzel postihlo mimodelozni tehotenstvi, tak se snazim ziskat co nejvice informaci. Operovali me v Motole minuly tyden ve stredu v 6 tydnu teh. a odstranili mi levy vejcovod. Doktor mi take naordinoval 3-4 mesice pauzu na dalsi poceti, ale take mam strach aby to nedopadlo stejne. Jeste me boli v podbrisku po operaci ale uz se i citim lip. Ted se z toho dostavam psychicky, proto budu rada, za jakoukoliv podporu. Dekuji a hezky vecer.

maova
1. kvě 2007

Ahoj ivko, právě jsem ještě nakoukla, jestli tu někdo není a že už jinak vypnu Koníka a půjdu spát 😉
Je mi líto, že i tebe tohle potkalo a doufám, že se budeš brzy cítit líp, posílám ti hodně sil a moc štěstí 🙂 To pobolívání v podbříšku je myslím úplně normální, já mám od operace skoro pět měsíců a teprve tenhle měsíc je to zase o dost lepší, pomalinku to ustupuje. S tou pauzou je to různé, to už jsi se určitě taky dočetla, někdo nemusí čekat vůbec, někdo 3 a někdo i 6 měsíců. My jsme měli čekat 3 měsíce, tak nakonec jsme to malinko zkrátili, asi na dva a půl 😉 Teď se hlavně šetři, netahej nic těžkého a snaž se si odpočinout a nabrat zase síly. A vítám tě tu mezi námi a rády tě tu vždycky uvidíme 🙂

blanuleplus
1. kvě 2007

Ahoj Ivko, mrzi me, ze mas za sebou take tuhle osklivou zkusenost...ale samozrejme jsi vitana, vubec se neomlouvej. Uvidis, ze moznost sdelit sva trapeni a nasbirat rady od jinych, je moc uzitecna. 😉
Za sebe musim rict, ze cas hodne pomaha jak fyzicky (mam teprva druhou MS po zakroku a tenhle mesic probehl uz temer jako normalne), tak hlavne psychicky. Presto je normalni, ze budou dny, kdy te to znovu prepadne...no a pak jsme tu my, any ses nam mohla sverit. 😉
S pauzou jsi se urcite docetla, ze co doktor, to jiny nazor (vetsinou od zadne pauzy do pul roku cekani). Osobne jsem ziskala pocit, ze to chce nechat prejit tak dve MS, aby jsi vedela, ze je telo zas spravne nastartovane a pak, kdyz nebudes pripravena fyzicky i psychicky, tak pravdepogobne stejne neotehotnis. Ver, ze priroda je mocna a sama pozna, co je nejlepsi.
Ze se bude opakovat mimodelozni tehotenstvi, je tak minimalni sance, ze to nema cenu resit. Vzdyt odstranili problem a pravdepodobne zkontrolovali pri operaci i druhou stranu 😉 Jestli budes mit jakykoliv dotaz, tak se zeptej. Hlavne ted odpocivej a snaz se tim moc netrapit, protoze uz to nevratis a priste to urcite vyjde. Jen na to musis byt pripravena 🙂

maova
1. kvě 2007

Souhlasím s Blankou, že když je nejhůř, tak se vždycky tady vypovídám, holky jsou moc hodný, potěší mě a je hned zase líp. A že na mě špatná nálada přichází každou chvíli a pořád jsou na mě všechny hodný 🙂 Takže všem moooc děkuju, protože zrovna teď už je mi zase fajn i díky vám všem tady 🙂

blanuleplus
1. kvě 2007

Marti, tak jsme se tu nahodou sesly 🙂 Jsem rada, ze jste si uzili hezky den. My byli taky na prochazce, ale muzicka trapi alergie, tak byl takovy ukejchany 😅 Let je 10 hodin. To bych zacla trpet i v buse. A ja mam z litani strach 😖 A kam bys chtela jet ty? Ja bych taky dovcu za mimi vymenila...ale nejak to nefunguje 😅 Klidne bych sedela u prehrady a koukala, jak muzicek jezdi a hladila si kulatej pupicek...
Taky jsem moc rada, ze vas tu mam, holky. Mit takovou podporu je hrozne fajn a hlavne malokdo muze rozumet nasim pocitum, kdyz to sam neprozil... Navic jste vsechny fakt supr 🙂

zuzan
autor
2. kvě 2007

Ahoj holky 🙂 Tak jsem tu po prodlouženém víkendu a nestačím se divit, co je tu novinek 🙂 Ivko, vítej mezi námi, i když by bylo určitě příjemnější setkat se v jiném tématu...Asi je v tuhle chvíli každé slovo prázdné, ale je mi líto, že tě to potkalo také... Uvidíš a čas zahojí všechny bolístky-i na srdíčku...
Luci, teda, to je fofr, už budeš asi někde v letadle, ale i tak aspoň na dálku ti popřeju krásnou, plodnou dovolenou 🙂 A nezapomeň, co máš za úkol odtud přivézt 🙂
Blani, je super, že už máte vybráno a teď už se jen můžete těšit na konkrétní datum a pak nebude nic bránit tomu, abyste si dovču užili podle svých plánů - máš stejný úkol, jako Lucka 🙂
Ivčo, musím říct, že když jsem četla tvé příspěvky, bylo to, jako bych je napsala já - úzkostné stavy z kočárků i těhotných, záchvaty pláče, zoufalství, beznaděj, vsugerované těhotenské příznaky... Musíme to všechno překonat a pokud se nám to teď nedaří, tak to tak má být... Až se definitivně dostaneme z toho "neštěstí", co nás potkalo, tak se to povede... Asi nejde říct si: "tak a odteďka na to nebudu myslet a určitě to půjde"...Nějak to musí všechno přijít samo a hlavně nenásilně...
Marti a tobě přeju, ať ta červnová dovolená vyjde a pokud ne, tak se alespoň můžeš těšit na září, kdy už budou mít všichni po dovolené a tebe bude hřát, že to máš ještě před sebou 🙂))
My se na dovču letos nedostaneme, ale zas máme jiné příjemné a milé povinnosti, takže nezoufám 🙂

zuzan
autor
2. kvě 2007

Tak a teď ještě další téma: Menstruační kalíšek
Mám za sebou první MS s kalíškem a musím říct, že naprosto bez jediného problému, už bych ho za vložky ani tampony nevyměnila...dá se s ním dělat naprosto všechno - koupat se, spát, sportovat a pokud bych neměla počáteční bolesti břicha (které mívám první 2 dny pokaždé), tak ani nevím, že MS mám...Měla jsem trošku obavy s manipulací s ním, ale všechno je to jen otázka zvyku, takže po těch 6 dnech užívání jsem naprosto spokojená... Jediné, co budu muset v příštím cyklu ještě natrénovat je zavádění, protože jsem ho začala užívat až v době, kdy se MS už pořádně rozjela a v poševním ústí nějaká ta krev zbyla, takže ušpinila spodní prádlo, ale jinak se přes kalíšek nedostala ani kapička krve ven a ani voda během koupání dovnitř, takže doporučuji!

ivusa1
2. kvě 2007

Ahojky holky.
Vítám nově příchozí Ivku, je mi líto že se ti to stalo také, mě koncem března a ještě teď jsem z toho hotová a dlouho budu. Při každém píchnutí jsem vyděšená a chci jet do nemocnice. Ale určitě bude všechno v pořádku!!
Tak se mi včera konečně dostavilo krvácení, měla jsem z něj velkou radost, že jsem to konečně dostala a vše bude v pohodě, ale je to taková jiná MS. Hrozně slabá, vapadá spíš jako výtok než MS, a mám pocit že už mi dnes končí. Včera strašné menstruační bolesti, myslela jsem že budu i zvracet a dnes jsem úplně v pohodě. Fakt jsem z toho blázen, asi si to mí tlo dělá ze mě srandu. Myslíte že je to normální nebo se mám bát a běžet někam na ultrazvuk? Ještě teda počkám jestli mi to zkončí nebo co se bude dít, ale fakt už se asi zblázním. Vy jste měli MS po operaci normálně dlouhou a silnou?
PA Ivuška a přeji všem krásný den.

maova
2. kvě 2007

Přeji hezké odpoledne 🙂 Před chvílí jsem přišla od kadeřnice, hezky ostříhaná, tak jsem spokojená. Jenom ofinku, kterou jsem potřebovala hlavně zkrátit, tak mám stejně nějak moc dlouhou, mám to trochu jinak učesané, tak to jde, ale jsem zvědavá, jak si to budu upravovat sama. Taky jsem si při cestě domů byla rovnou zařídit pas, kdyby ten červen náhodou vyšel, tak abych ho měla připravený a musím vám říct takovou perličku 😀 Když jsem se ptala, co všechno k tomu pasu potřebuju, tak se mě paní zeptala kolik mi prý je a když jsem jí to řekla, tak mi snad skoro nevěřila a říkala, že vypadám mladě, tak si myslela, že budu potřebovat zákonného zástupce 😀 😀 😀

Dlouhý víkend jste si všechny hezky užily, tak to mám radost. Mě je v tom hezkém počasí najednou tak líp, těším se na Praha-Prčice, vybírám si nějaké oblečení a boty, abych byla hezká 😀 A snažím se najít dovolenou, tak snad nám ten červen taky vyjde 🙂

ivus, počkej, jestli se MS ještě znovu nerozjede a kdyby ne, tak třeba zkus doktorce aspoň zavolat, jestli je to normální, nebo aby tě pro jistotu prohlédla. Já jsem měla první MS klasickou, jako každou jinou.

zuzko, to je fajn, že kalíšek se i tobě takhle osvědčil. Já pořád váhám, ještě jsem se úplně nerozhodla, ale malinko mě to láká a na druhou stranu si to neumím vůbec představit.

blani, těch deset hodin není tak strašných 🙂 Uvidíš, že to uteče. My jsme kdysi jeli ze školou do Řecka autobusem a to byla teprv dlouhá cesta 🙂 , ale taky to uteklo 😉 A teď bychom chtěli do Řecka, hlavně manžel, mě je to i jedno. Tak jsem hledala a líbí se mi Kalymnos, chtěla bych klidnou dovolenou a tam by klid určitě byl. Jenže jak ten termín je omezený, tak hledám i něco jiného, teď zatím vybírám mezí Samosem a Krétou, tak uvidíme, třeba pojedeme úplně jinam 😀

blanuleplus
3. kvě 2007

Ahoj holky, uz se zase blizi vikend a s nim i odjezd, takze peru, zehlim, zjistuji, co jeste koupit, zaridit...zanedbavat vas ale nechci 🙂
Ivus, mam pocit, ze prvni MS muze byt jakakoliv a pokud uz je ti dobre, asi bych to neresila. Ten prvni cyklus je vetsinou divokej, jak se to telo musi dostat zpatky do normalnich koleji... Ale chapu, ze mas strach. Taky jsem byla celou dobu hrozne nervozni. Ted me uklidnilo, jak jsem merila BT a ze ma krivka vypada temer ukazkove...tak snad uz je vse ok a prestavam to resit. Teda pokusim se 😅
Marti, to musis byt kocka 😉 Je fajn, ze si takhle uzivas a moc ti preju, at vam dovolena vyjde. Recko musi byt krasne, ja byla jen v Atenach. No, tech 10 hodin bych vydrzela (predloni jsme jeli se skolnim kurzem uplne na jich Italie a to bylo dlouhy...ale ja se hlavne bojim litat a manzilek jeste obcas neco prohodi o Bermudskym trojuhelniku, aby me pozlobil... 😖 No a vlastne to bude 5 hodin autem, cekani na letisti, 10 hodin let a 3 hodiny busem...takze si taky cestovani uzijem.
Zuzko, budem se hoooodne snazit, aby jsme ukol splnili 😀

ivkacz
3. kvě 2007

Ahoj holky, mockrat dekuji za vasi podporu a za hezke privitani, jsem rada, ze tu s vami muzu sdilet bolistky, rady, povzbuzeni....bohuzel to jeste porad boli na dusi, hlavne kdyz vidim take ty kocarky a hlavne jsem se tesila, ze budu na svadbe moji segry {v srpnu] tancovat s bruskem a uz jsem se i smirila s tim, ze saty, ktere jsem si koupila uz asi nenavlecu ☹ no nic.... Pozitivni je aspon to, ze jsem byla schopna rychle otehotnet, s manzelem jsme to zkouseli mesic a bylo to..

Ja jsem zrovna dnes litala s moji mamou po doktorech, protoze prijela za mnou az ze Slovenska, ze se bude o mne do pondeli starat a pomahat mi uklidit a jak uklizela, tak si zlomila ruku, takze jsem uz ani nemyslela na sebe a rychle jsme vyrazili na pohotovost. Manzel rikal, ze si asi ted veme dovolenou a bude se o starat o mne i mamu 🙂 Porad se neco deje.

Chtela jsem se vas zeptat, po jaky dobe od operace jste sli na kontrolu {sonografem] ke gynekologovi. Mne tam napsali za 14 dni ale mam z toho strach jestli mne to nebude jeste bolet.
Jinak mam porad nafouknuty bricho, jako kdybych byla ve 2/3 mesici, meli jste to take tyden po operaci?

A take jsem se vas chtela zeptat, jakym zpusobem si merite ovulaci. Ja jsem v tom fakt novacek, nikdy jsem to neresila, ale jak nastane to obdobi po 3=4 mesicich tak to budu chtit resit.
Jeste jednou vam mockrat dekuji a preji vsem hezky vecer

zuzan
autor
4. kvě 2007

Blani, nějak mi uniklo, že už se vám ta dovolená blíží takhle rychle 🙂)) Měla jsem za to, že jedete až někdy v půlce května a ono už teď 🙂)) Tak ať se vám tam líbí, cesta rychle utíká a užívejte si jeden druhého, volna i sluníčka 🙂
Ivko, jsme tu všechny se stejnou bolístkou na srdíčku, tak se tady tak hezky vzájemně podporujeme a zároveň prožíváme i úplně běžné radosti i starosti všedního dne 🙂 Ono to pomáhá i se na to tolik neupínat...Já vím, že u tebe je to ještě hodně moc čerstvý, ale čas všechno zahojí...hlavně neztrácej naději a optimismus do dalšího snažení 🙂
Jinak, ségře na svatbě úplně klidně můžeš být s bříškem, i když menším, než by sis asi přála...do srpna času dost a všechno může být do té doby úplně jiné 🙂 Budete dodržovat nějakou přestávku nebo se do dalšího snažení pustíte hned?
Většina z nás otěhotněla hodně brzy - cca po 1-2 měsících a také jsme se shodly na tom, že jsme přišly o pravý vejcovod, tak třeba i v tomhle s námi budeš na jedné lodi 🙂
Teda, co jste s mamkou vyváděly, že to takhle dopadlo? Jede pomáhat tobě a takhle se při tom zraní...je to trošku komická situace vhodná pro zfilmování nějakého úsměvného příběhu 🙂 Já vím, že teď vám do smíchu není ani jedné...
Ivko, já na žádném dalším vyšetření po operaci nebyla-dokonce ani v nemocnici mi po operaci už žádné nedělali - žádné odběry, žádný ultrazvuk... Po propuštění jsem se jen do 3 dnů musela nahlásit u svého doktora, ten mi vytahal stehy a tím veškerá péče skončila... Řekl mi, že se můžeme snažit hned, aniž by viděl můj operační protokol a to bylo všechno.
Nafouknuté břicho je v pořádku-při operaci ho nafukují plynem, aby měli lepší přehled a místo na manipulaci s přístroji uvnitř a ten plyn pak odchází pomalu z těla ven.
Co se ovulace týče, já sama jí neřeším...Někde jsem četla, že nejhorší, co může být, je to, když žena k milování přistupuje s teploměrem v ruce a s tím, že teď právě nastala ta doba, kdy se milovat musí, protože teplota značí ovulaci 🙂 Ale je to samozřejmě na zvážení každého... Zjišťuje se pomocí měření bazální teploty (každé ráno před vstaním z postele) teploměrem v pochvě (jak se mají teploty pohybovat a měnit, to ti buď poradí holky, co měří, nebo je tu samostatné téma-Měření bazální teploty, kde se všechny informace dočteš) a nebo existují ovulační testy (podobné těhotenským), ale ty jsou prý dost drahé
Ivuško, Blanka má pravdu, mě doktor řekl, že první MS po operaci může příjít od 2-8 týdnů a bude jiná, než ostatní, cyklus je tím zásahem rozhozený, takže bych to taky neřešila a kdyby ta následná byla taky takhle zmatená, až pak bych kontaktovala lékaře...
Marti, kalíšek opravdu vřele doporučuji!

zuzan
autor
4. kvě 2007

Holky, krásný víkend...víc už dneska nestihnu napsat 🙂 Letím na autobus, nebo se nedostanu domů 🙂 Tak papa a užívejte volných dní, já budu až ve středu

ivusa1
4. kvě 2007

Ahojky holky. Také přeji všem krásný víkend - prodloužený🙂 i když já musím v pondělí do práce. A taky všem co jedou na dovču krásnou dovču!!!
My ji plánujem ne červen asi 14 dní v Řecku ale ještě nevíme kam přesně.
MS mi teprve dnes končí🙂 Je tedy trochu jiná, ale už mě nic nebolí a je to fajn🙂 Ještě měsíc se budem milovat a nemilovat a pak na dovče se budem poctivě snažit🙂TAk uvidíme jak to dopadne. Všem vám držím palce aby se to přes léto povedlo!!!! 😉
Pa Ivuška

romcatko
4. kvě 2007

Ahoj holky, doufám, že se k vám nebudu muset přidat, ale moc se bojím, že ano. O mimi jsme se snažili 2 roky. Už jsme se chystali na IVF - mimotělní oplodnění "ze zkumavky. Ale ještě mi udělali IUI (inseminaci spermií do dělohy). Objevila jsem // a byla nadšená. Ale těhotenství neprosperuje. 31. den 23jednotek hcg, 34den 35jednotek. V pondělí jdu na kontrolu. ☹

Je podezření na mimoděložní. Můžu se zeptat, jak zjistili, že je to mimoděložní? Jak se potom postupuje? Jak dlouho jste byly v nemocnici? V "lepším případě" je to u mě "jen" špatná nidace a půjdu na kyretáž. Ale bojím se obojího. Kdy jste šli na operaci? (mylím v kterém týdnu od MS) A za jak dlouho jste se mohli znovu snažit? A do té doby sex nic? A jak vám bylo? Mám hrozný strach.

maova
5. kvě 2007

Ahoj holky, konečně jsem se sem taky zase dostala. Nějak jsem tenhle týden nestíhala a jak už sem nemůžu v práci, tak to nejde tak často. Ale snažím se 😉
Včera jsem si udělala radost a koupila si boty na kole a nášlapný pedály, tak doufám, že mi je dneska manžílek stihne přidělat a pojedu je vyzkoušet 🙂

Ivuš, to je dobře, že MS nakonec probíhala celkem dobře a uvidíš, že tam příští už bude úplně normální. Je dobře, že už tě nic nebolí 🙂 Já mám teď taky po MS, ovulace daleko a je fakt, že mě taky nebolí vůbec nic, i to píchání v břiše skoro úplně přešlo, takže to vypadá, že se všechno konečně srovnává.

Ivko, co jste s mamkou vyváděly, že si zlomila ruku? Vy jste se v tu chvíli asi nesmály, ale takhle je to fakt úplně komický. Hned jsem si vzpomněla, jak jsme vloni stavěli, na střeše byli plno věci, přikryté plachtou a taťka s manželem to šli ráno odkrývat, aby mohli pokračovat a najednou manžel říkal, že viděl ve vzduchu jenom nohy 😀 , taťka nějak špatně šlápnul a naštěstí si taky zlomil jenom ruku. V tu chvíli manžel říkal, že se musel hrozně smát a taťka nadával 😀 Jinak na kontrolu jsem šla taky asi za 14 dní a neboj, vůbec tě to bolet nebude, trochu mě to bolelo potom, asi jak to je ještě citlivé, ale asi hodinku jsem to cítila a zase dobrý, tak se toho vůbec neboj. A nafouknutý břicho bude pomalu mizet, jak psala zuzka, nafukují ho plynem, taky jsem ho měla pak obrovský 😉 A k měření ovulace, já jí měřím každé ráno teploměrem, protože jsem o mimoděložním těhotenství nevěděla, MS jsem měla pořád, až pak mi už vejcovod prasknul a teploty by se i při mimoděložním měli držet vysoko, takže si myslím, že by to byl takový malý ukazatel a taky jsem chtěla mít jistotu, že se všechno vrátilo do normálu. Nejvíc se opravdu dozvíš na diskuzi Měření bazální teploty a potom na stránkách len http://merenibt.xf.cz/index2.html, kde všechno krásně sepsala 🙂

Blani, nevím, jestli tě tu ještě stihnu, užijte si krásně dovolenou a stejně jako Lucka, doufám, že přijedete tři 🙂 😉

Romcatko, moc ti držím palce, aby to mimoděložní těhotenství nebylo. Nemůžu přesně odpovědět, v jakém týdnu jsem byla na operaci, protože jsem MS měla normálně dál, takže přesně netuším, ale píše se, že to bývá v 6 až 8 týdnu, kdy začnou být problémy. Operaci dělají laparoskopicky, takže máš jenom tři malé jizvy a v nemocnici jsem byla čtyři dny. A s tím novým snažením je to různé, každý doktor radí něco jiného. My jsme měli počkat aspoň tři měsíce, ale jinak se můžete milovat dřív 😉, to pak záleží na tobě, jak se budeš cítit. Doufám za tebe, že to mimoděložní těhotenství nebude, držím moc palce. Je mi líto, že už vám to takhle dlouho nevychází ☹ Příště teda půjdete na IVF? Budu ráda, když se ozveš, jak ti dopadla kontrola.

maova
5. kvě 2007

Romcatko, ještě mě napadlo, když udělají inseminaci spermií přímo do dělohy, tak může vzniknout i tak mimoděložní těhotenství? Asi tomu nějak moc nerozumím, řekla bych, že když už jsou v děloze, tak to ani není možné ne? Tak hlavně se snaž být v klidu, ať ti víkend co nejrychlej uteče a v pondělí víš, na čem jsi. Budu na tebe myslet, aby bylo pokud možno všechno v pořádku 🙂

ivusa1
6. kvě 2007

Ahojky.
Romcatko, já jsem zjistila mimoděložní těhu až v 8 týdnu a v nemocnici, když jsem tam přijela s bolestmi na pravé straně v tříslech, můj gynekolog zanedbal těhu - žádné vyšetření nic a tek jsem byla v 8 týdnu na laparoskopické operaci. Přesně jak píše Maova, mám jen tři malé jizvy - 1 v pupíku a dvě v podbřišku, v plavkách to není vůbec vidět. V nemocnici jsem byla dva dny a pak 14 dnů na neschopence, řekli nám že se můžeme snažit hned dál, protože odebrali pravý vejcovod a nikam jinam nezasahovali. První měsíc jsme si dávali pozor, teď jsem po MS, ale asi ještě měsíc počkáme. moc se bojím aby se to neopakovalo a chceme jet v červnu na dovču.
Držím palečky, aby bylo všechno v pořádku a měla jsi krásné těhotenství a zdravé miminko!!!!
Pa Ivuška 😉

romcatko
7. kvě 2007

Ahoj holky, tak se hlásím z kontroly v CAR-- bohužel blbé zprávy. ☹
Hcg opět stouplo. Dnes jsem měla 39, v pátek 35 jednotek. Těhotenství to není, na UTZ nic vidět nejde. Prý je to shluk buněk, ale jde o to kde. Mají strach, aby to nebylo mimoděložní. A nemůže se to "jen tak nechat být" Jsou z toho u mě zmanetý. Ten Mudr. mě posílá ke Koryntanové - prý je hned po Řežábkovi nejlepší.(chodím k Apolináři) Sám je z toho docela mimo. Prý se s tím v takto nízkých hodnotách ještě nesetkal. Nechce se mu mě posílat na revizi dělohy hned, ale vypadá to, že se jí nevyhnu 😖 A´t je to alespoň to menší zlo. Ať to není mimoděložní 😢

Mimoděložní může být po IUI i IVF- Občas se prý embryjko kvůli "stahům dělohy" posune třeba až do vejcovodu. ☹

maova
7. kvě 2007

romcatko, mrzí mě to za tebe ☹ Teď ti hlavně přeju, když už to není dobré, aby to aspoň byla jenom revize a mimoděložní se nepotvrdilo. Je zvláštní, že je to Hcg tak nízké. Posílám ti hodně sil a budu ti držet palce, aby to dopadlo co nejlíp. Na další kontrolu jdeš hned zítra?

romcatko
7. kvě 2007

Děkuji. Ne, na kontrolu jdu ve středu.Mám strach a zároveň hrozný vztek, že se to musí takto blbě vše komplikovat. Kdyby Hcg nebylo, šli jsme v červnu do IVF. Ale teď doufám, že to dopadne čo nejlépe.

maova
7. kvě 2007

No jo, on je svátek, mě to nedošlo. A takhle budete moc jít na IVF kdy? Musí to být nervy, takhle pořád čekat, když nevíš, jak na tom jsi 😒 Aspoň ti posílám pohlazení 🙂

romcatko
7. kvě 2007

IVF se odkládá nejméne do září. Pokud by byla revize, tak ani nic jiného nezbývá. a u Apolináře IVF nedělají přes léto, tak i kdyby to dopadlo dobře a třeba MS přišlla sama, tak to nestihnem. Ale ani by mě to už nemrzelo, hlavně ať to není mimo apokud možno není anirevize. Klidně si dám léto pauzu, i když ty 2 roky čekání už jsou dlouhé.

maova
7. kvě 2007

To se nedivím, dva roky už jsou hodně dlouhá doba, ale hlavně, aby teď bylo všechno v pořádku. Snad ti už ve středu řeknou víc. A léto uteče vždycky hodně rychle, zajedete někam na dovču a za chvíli tu bude září 🙂

zuzan
autor
9. kvě 2007

Ahojky po víkendu...
Romčátko, snad to všechno dobře dopadne...I když tvé hodnoty HCG jsou opravdu zvláštní-HCG v těle máš, ale při zdravém prosperujícím těhotenství by měly stoupat každé 2 dny dvojnásobně... Snad dneska budou i lékaři moudřejší a pak dej hned vědět, jak jsi dopadla, každopádně držím všechny pěstičky... Můj průběh byl takový, že jsem měla // a pak jsem začala špinit až krvácet-s tím jsem se dostala na pohotovost, kde na ultrazvuku zjistili, že se miminko v děloze nenachází a krevní testy prokázaly nízkou hladinu HCG, jinak mi nebylo naprosto nic...Nechali si mě v nemocnici s tím, že budou průběžně sledovat ultrazvuk a hodnoty HCG, takže než jsem šla na laparoskopii, ležela jsem 3 dny v nemocnici relativně zdravá. A i v den, kdy jsem šla na laparoskopii, tak doktoři nevěděli, jestli je to mimoděložní nebo jiné těhotenství, jedinou jistotu, kterou měli bylo to, že jsem neperspektivně těhotná (dle hodnot HCG)

romcatko
10. kvě 2007

Ve středu jsem byla v CAR
Gratuluji všem úspěšným těhulkám 🙂
Jediná dobrá je, že se ještě týden počká, ale myslím, že je to bohužel jasné. - příští úterý jdu na krev a v poledne pak na UTZ a rozhodne se s konečnou platností co dál.
Varianta 1 - nejlepší: dorazí MS, hcg klesne a nebudu mít mimoděložní (bohužel dossud nedorazila a moc na to nespoléhám)
2 - horší: MS nedorazí - hcg neklesne - tak jako první revize a možná rovnou laparka aby zkoukly vejcovody, pokud by se jim něco nezdálo tam, tak o něj přijdu. Nevím, jak přesně se v takovém případě postupuje.
3 - nejhorší - MS sice dorazí, ale hcg neklesne- je to mimoděložní a laparka a odstranění vejcovodu bez debat.
Ještě jsem se ptala, zda vždy při mimoděložním, i když je to takot malé je nutné vzít vejcovod a Mudr. říkal, že ano, protože jinak hrozí komplikace a mimoděložní kdykoliv později, že už je poškozený. Mám strach. A po 2 letech snažení a problémech byla malá šance, že se to povede přirozeně a pokud ted ještě prijdu o vejcovod nebo vaječník.... ☹ ☹

maova
10. kvě 2007

Ahoj holky, kde jste všechny? 😉 Nějak se vám sem nechce 😉
Já jsem dneska byla vyzkoušet nášlapy na kole a jsem úplně strašně unavená, pořádně jsem se projela a bylo to příjemný 🙂 Teď jsem ráda, že sedím 😉

Romcatko, i kdyby ti vzali jeden vejcovod, tak se toho vůbec neboj. Šance na otěhotnění je prý i tak 70 až 80 procent a otěhotnět se dá každý měsíc, i když ten jeden je méně pravděpodobný. A při té laparoskopii by ti aspoň rovnou prohlédli i druhý vejcovod a věděla bys, že jsi v pořádku. Držím ti palce, aby došlo k první variantě a neměla jsi už žádné problémy.

romcatko
10. kvě 2007

Maova, děkuji. Já mám zrovna dnes hroznu depku. Jak dlouhou jste měly pauzu od operace? A nějak nechápu, jak je možná šance 70-80%? Když tam ta jedna tuba není? Nekrvácím, takže už jen čekám, zda je to v děloze nebo mimo. ☹

zuzan
autor
11. kvě 2007

Ahojky holky, taky už sem jen tak občas nahlédnu a když se tu nic neděje, tak zas odcházím 🙂
Marti, tak to je paráda, že se ti včerejší vyjížďka zalíbila 🙂 Taky jsem vždycky po sportování unavená, ale zas na druhou stranu mám dobrý pocit, že to na sobě cítím a mělo to z pohledu fyzičky nějaký význam 🙂
Romčátko, moc držím všechny pěstičky, i když je mi jasný, že máš před sebou dny plné nejistoty, očekávání, nervů a hlavně bezmoci... Budu na tebe myslet, ať to alespoň z těch všech špatných alternativ dopadne co nejlépe... Doktor má pravdu s tím odebraným vejcovodem, je opravdu lepší, protože pokud by to bylo mimoděložní, tak je vejcovod narušený a je tam velká pravděpodobnost, že by se v tom místě příště vajíčko zastavilo, "zaseklo" a uhnízdilo...
A co se 70-80% šance týče-může se stát, že ten jeden zbylý vejcovod přebírá funkci i toho druhého-chybějícího... Takže si sáhne na druhou stranu k vaječníku (kde vejcovod chybí) a vajíčko dopraví do dělohy, takže to je při tom všem hóóódně pozitivní zprávička 🙂 Romčátko, přeju ti hodně štěstíčka, které teď budeš určitě potřebovat, nakup si plný košík čokoládiček a mlsej, zajeďte si s manželem o víkendu na nějaký hezký výlet, užívejte si, grilujte, jděte na procházku, vyjeďte si na kole... Zkrátka se zabavte a nemyslete na to, co bude... I když to nevyjde teď, někde na vás ten malý andílek taky čeká...