Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
14. zář 2009

Ahoooj holky.... tak jsem tu 🙂

Vemte si kalendář, kdy byla posl.MS a spočítejte si týdny... Tak třeba já jsem měla MS 7.8.v pátek. Tudíž každý pátek ukončuju týden... 14.8.-1týd+0....21.8-2.týd+0 .... a tak dál.... 11.9. jsem 5týd+0 .... a pak se dopočítají dny. Takže dneska jsem 5tt+3dny.

Tak napiště den posl. MS a já to spočtu.... 😉

ELE: teda, tebe to ale přepadlo. Chce to čaj s citronem a medem..hodně ležet, potit se a ono to odejde samo. A asi by ani nevadilo kloktání slanou vodou....

ANDREE: tak to až 22.9.? A to ani nevzal to, žes už měla mimoně? By si tě měl hlídat aspoň co se týká hcg.

Já jdu volat dneska, kdy mám přijt. Ale ráda bych co nejdřív, pomalu to utíká.

zuzka.o
14. zář 2009

Hm....tak jsem k mudrpudr volala.... sestřička je teda trochu napěst...a normálka mi zkazila radost a ani se mi tam nechce. ☹ Oni se tam střídají 2 doktoři - otec a syn. No a já bych teda radši k tomu otci,je fajn, je s ním sranda.... ale ten prej nedělá utz, že je důchodce, potřebuje k tomu nějaký lejstra a že prej je to drahý. Tak musím k synovi... a ten může jenom út ráno nebo pá ráno..... ach jo! A ona prej že to je brzo, že to stačí přijít až příští týden.... tak jsem jí řekla,že jsem měla mimoně..... tak to prej jo, že mám přijít takhle. Tak jsem tak znechucená, že půjdu nejdřív v ten pátek. ☹ ☹ ☹

andree01
14. zář 2009

to je v haji, prvni rikali, ze si nas ohlidaj po mimoni a ted uplnej opak... no asi se tu budeme muset podporovat samy 🙂
a jak Ti Zuzko je?! tlaky, bolesti briska, spinkas dobre v noci? 🙂

zuzka.o
14. zář 2009

Teda, já jsem ale zpruzená! FUJ! Mám hned po náladě. 😒 😖
Bolení břicha je už jenom občas a trošku, to co bylo předtím byl teda pěknej hnus, hlavně teda v noci.
Prsa mi bolí, ale jenom když na ně šáhnu, jediný, co teda bolí pořád, jsou záda. Jako co budu dělat v pokročilém stádiu..... 😕
Jinak ráno mi bylo nějak blivno,ne na zvracení, ale snědla jsem jenom 1rohlík a to ještě jsem se musela hodně přemlouvat. Ve městě je snad každá baba šíleně naparfémovaná či čo....ne že by mi to smrdělo, ale je to hodně intenzivní. By mi upadl nos.
A spaní? Nic moc, pořád se vrtím, chodím na záchod, protože večer mám žízeň.... divoký sny....
A co ty, ANDREE? Jak je tobě?

eleanthis
14. zář 2009

zuzi, tak posledni ms jsem mela 12.8 ve stredu, takze jsem dneska 4tt+5?

ty jo sila holky, ja tam teda volat ani nebudu :D kdyz vas tak odbyvaj, mela bych urcite to stesti, ze by me hned chteli hnat na krev :D ani nahodou :D zavolam si ve ct, jestli muzu v pa prijit, jestli ne, tak pujdu az pristi tyden, jak jsem mela puvodne naplanovany.

eleanthis
14. zář 2009

to boleni bricha pry tak po 14 dnech ustava, ja musim rict, ze uz me to taky prepadne jen sem tam... dneska jsem docela valila do kopce k ty doktorce a jindy bych uz mela boleni a ono nic 🙂 takze se to asi ustaluje... ale zada me Zuzi boli taky. prej je to tak normalni.

hehe a blahopreju k rozpoznavani pachu :D mne taky vsichni pachnou :D a vsechno je sladky, kysely nebo slany...

zuzka.o
14. zář 2009

ELE: přesně tak....4tt+5dní.

V pátek (jestli tam půjdu) budu 6tt+0..teda začínám 7týden, tak to by mělo být něco vidět,ne?
Ale fakt mám zkaženou radost z návštěvy. Poprvý jsem se ke gyndaři těšila!

To břicho bylo fakt hnus! Hlavně v noci mi bolelo třeba půl hodiny v kuse, do toho záda, nemohla jsem se uvelebit.... a mám spánkový dluh jako blázen. Ještě jsem to nedochrápla. Ani o víkendu, to nás náš pejsek (teda mě) budí tak na 7, abych teda vstala a šla s ní na prochajdu. Přijdeme, psinka lehne a chrní... a já čučím a ne a ne zabrat. Tak to doháním jako dětičky ve školce spinkáním po o 😀

Chutě nemám nijaký...jenom jsem dělala švestkový knedle s mákem... a ten mák byl hořkej a knedle nebyly snad vůbec sladký.

andree01
14. zář 2009

jsem volala prakticce, je moc hodna a napsala mi zadanku aspon na krev...sama rekla, ze me chape, ze asi na gynde to nevidej jako dulezity...ona sama prodelala mimone, pak se ji narodily dve dcery a pak znova mimon..takze se umi vcitit

jinak me je dobre, jen v noci je to horsi, chodim na zachod a mam tlaky v brise...dneska jsem v praci, mam sedave zamestnani a mam rozeply kalhoty, jsem nejaka nafoukla... ja zatim asi zmenu cichu nemam, spis jsem nejaka podrazdena, hned vylitnu a odnese to vzdycky manzilek... ☹ a jsem ufnukana, ale to asi tim, ze toho ted je na me nejak moc. ☹

zuzka.o
14. zář 2009

ANDREE: tak s tím nafouknutím to mám taky. Udělal se mi pod pupkem těhušpek.... tlačí mi kalhoty, teď mám bokovky a stejně je to hnus, tak si říikám, jak by byly asi pohodlný těhukalhoty..... ale teda ve 2.měsíci...to by byl rekord! 😀 Jo a náladovka jsem taky. Taky hned vylítnu..... a ufňukaná jsem taky.... to jsou ty hormony. Jsem to manžovi řekla, že si nemůžu pomoct...a chápe to. Jindy bychom se pohádali, ale takhle mi dá pusu na bříško a řekne něco hezkýho a vtipnýho 😀

eleanthis
14. zář 2009

andree - tak docela se divim, ze nevylitnu - jsem ted nejaka vtipna, ale vcera jsem se rozbrecela, kdyz jsem si chtela na pritelove mobilu zahrat bublinky a on mi rekl, ze je smazal... brecela jsem, dokud mi neslibil, ze mi je tam znovu nainstaluje... pak jsem se z niceho nic smala tem trapasum v superstar, jakoby se nic nedelo...

mne pupik tlaci kdyz sedim v riflich, ale to asi kazdyho... teda, ne vzdy, ale treba v aute pri delsi ceste jo. tak se rozepinam... ale souvisi to i s pocitama na mrchu... jinak mam jinej problem a to je zazivaci... nalivam se od rana probiotickym acydofilnim mlikem a porad marne cekam na identicky tlaceni v brise... vcera se mi to podarilo... a den pred tim jsem si zazila peklo, jak se mi chtelo a ne a ne to ven... je to takovy blby to rikat... na druhou stranu, pry za to muze progesteron, ktery tak zabranuje stahum delohy - za to jsem vdecna :D a rikam si - jen at se nestahuje, jen at se nestahuje :D clovek se asi musi smirit s tim, ze budou velky zmeny 🙂 a tak nejak se s nema poprat 🙂

je to taky zajimavy, jak se nam ta diskuze tady zmenila... ted tu mame tehotny trio :D, doufam, ze se za nama ostatni holky nebudou bat :D

andree01
14. zář 2009

musime vydrzet jeste tento tyden a pak si myslim, ze uz bude lip... protoze konecne uvidime ty blesky na utz a to nas nabije energii.
A myslim, ze kdyz vydrzime tento tyden, tak se nas uz blechy nepustej 😀
myslim, ze mimon v 6 tydnu uz by se ozval a kdyby byla bleska chybna, tak se taky uvolni...co myslite?

eleanthis
14. zář 2009

no ja uz byla touto dobou po operaci... to uz bych lezla bolestma po zdech 😖

andree01
14. zář 2009

fakt? docela fofr
tak to ja az ve stredu pristi tyden a to bez priznaku, jen se sli do me podivat a nahodou to nasli

eleanthis
14. zář 2009

andree
pockej, ty jsi mela mimone uplne bez priznaku?

zuzka.o
14. zář 2009

Tak to já jsem byla na laparce 6tt+3.... to budu za týden v pondělí 21.9. ......a bez příznaků s hodně slabýt těhu testem...hcg bylo nízké asi 179 v den operace. A nic mi nebolelo. Jediný, co bylo bylo špinění.... To teď mám hodně těhu příznaků.... tak se nebojím, že to je mimoň!

Tak doteď jsem měla spíš opačnej problém než ELE.... 😅 A vůbec neni blbý to tady probírat. Vždyť kdo jinej to pochopí. A je taky třeba se ujistit, že ty ostatní to mají stejně... poradit, podpořit.

Jooo...taky mi přijde, že se mi v puse dělá hodně slin 😅

Andree... uklidňovat tě nebudu, protože rizikový je celý 1.trimestr, tedy do 12tt....ale já věřím, že jako trio jsme otěhulili, tak jako trio i porodíme zdravá miminka. A co jste vlastně podle toho čínského kalendáře vyráběli? My KLUKA 😀

andree01
14. zář 2009

No skoro...ja si nedelat v sestem tydnu tehu test, tak to ani nevim.
mela jsem i ms presne na den, jen kdyz mi skoncila, tak jsem jeste asi 5 dni spinila a proto jsme si udelala test a byl pozitivni, sla jsem k dr, ten me nechal v klidu 14 dni doma, jenze mi to nedalo a sla jsem do nemocnice normalne na ambulanci a tam si me nechali na sledovani a kdyz hcg pomalu rostlo nikde nebylo nic videt, dokonce i po revizi mi to vysplhalo, tak jsem sla na lps a nastesti to nasli, jinak si do te doby nebyli ani doktori jisti.

andree01
14. zář 2009

taky si ted kolikrat rikam, jestli mi ho nevzali treba zbytecne...☹

zuzka.o
14. zář 2009

ANDREE: myslíš? Když ti hcg rostlo i po revizi..... tak to musel být mimoň. Kde by se to vzalo?

misa1982
14. zář 2009

Ahoj holky ja teda koukam to bude deticek!Tak hlavne na sebe davejte pozor! 😉 🙂

andree01
14. zář 2009

zuzko, to je jedina vec, ktera me ujisti, ze to asi mimon byl...
teda dneska mam hlavu na prasknuti, tlak jak blazen... asi pocasi blby, tady prsi od rana
holky, jak je to vubec s praskama na bolest? jsem slysela, ze 1. a 3. trimesntr se muze jen acylpyrin a ve 2. paralen... ale kazdy rika neco jineho

zuzka.o
14. zář 2009

Tak to ANDREE fakt nevim. Nejlepší by bylo, kdybys zavolala praktický a domluvila se, co můžeš a co ne.

Ahoj MISA....jak se s prckem máte?

andree01
14. zář 2009

no ja radsi do sebe nic tlacit nebudu 🙂 zkusim vydrzet

misa1982
14. zář 2009

Ahoj Zuzi jde to musim lezet a nic nedelat ale uz me i to lezeni unavuje ten posledni mesic je nejhorsi ale to poznate sami v noci nemuzu spat a chodim porad na zachod navic si pripadam jak vorvan ale strasne se tesim az bude malej na svete ale jeste mame cas!

zuzka.o
14. zář 2009

Ono to asi bude lepší, protože v prvních týdnech všechno mimi může negativně ovlivnit.

A kde jsou ostatní snažilky? Doufám, že jsme je tím naším těhu tlacháním neodradily...to bych moc nerada.

HOLKY, PIŠTE JAK SE SNAŽÍTE, KDY BUDE OVU, JAK VÁM JE,..... 😵

eleanthis
14. zář 2009

takze ste meli spineni nebo MS a pritom pozitivni test, ja jsem zase nemela zadny spineni ani MS, ale bolesti a uplne vyostreny tehu priznaky vc. priserny zravky... ale mela jsem stavy na omdleni a neustalou nevolnost, to ted nemam, test jsem mela jen ducha a dal uz nerostl, ted je krasnej 🙂

andreee - dneska jsem se na to informovala, muzeme pouze paralen a ibalgin, ale spis ten paralen, ale pouze ten obycejny. bolesti hlavy jsou pry v tehu casty, hodne pij a odpocivej, pokud to jde

andree01
14. zář 2009

Eli, jsem si ted vzpomnela, jsem byla ted na te dovce se svagrovou, ted je v 6. mesici a mela i v tehotenstvi ovu bolesti... tak jsem si rikala, ze ja je dostat, tak hned letim k dr s podezrenim na mimone... podle toho jak me obcas pichne ted, tak mam tuchu, jestli se to nebude priostrovat... nemyslim mimon, ale nejakou tu mini ovulacni bolest... ☹

zuzka.o
14. zář 2009

aha, tak jsem si myslela, že špinění je hlavní znak mimoně..... ELE je teda asi výjimka, co potvrzuje pravidlo. 🙂
ELE máš krásnou čáru, to nemůže být mimoň.

Ovu bolesti při těhulení??? To jsem blázen.

Tak kdy teda pádíte k mudrpudr? Já jsem se už vyvstekala a pevně jsem rozhodnutá jít v pátek 18.9., 6tt+0...to už sakriš bude něco vidět, ne?

MISA: vorvaň? To snad ne.... určo máš krásný těhu bříško. Je mi jasný, že konec je asi krutej, ale já se na to už těším, až bude mimís s náma. Apropos...už máte vybraný jméno pro prďolku?

andree01
14. zář 2009

ja to necham az na 22.9. s tim, ze zitra pujdu ale na krev, aby mi aspon jednou nabrali hcg, vysledky budou ve stredu odpo
toho 22. budu vlastne 6tt+1, takze stejne jako Ty.

zuzka.o
14. zář 2009

Tak to budeme mít vlastně stejný fotečky z utz, co? Paráda...budu ti držet palce 🙂

Holky těhulky ...pozor!!!
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci/122638...

eleanthis
14. zář 2009

no super teda, aby clovek ani nejedl :D, ja teda nevim, kdy pujdu. chtela jsem tento tyden, ale kdyz rikate, ze je to brzy, tak snad az ten dalsi... to mam v praci odpoledni, tak budu mit rano na to... ale mozna tam zavolam ve ct a domluvim se.