Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
23. zář 2009

Matulík moc Ti držím pěstičky at je to ok

larri
24. zář 2009

Ahoj Jarka,ja jsem mela taky oba vejcovody nepruchozi a zpruchodnit se neda.Pri mimodeloznim jsem o jeden prisla.
Dr.co me operovala rikala,ze mi do nich davali nejakou tekutinku a neproslo vubec nic.Tak asi vsechny zpruchodnit nejdou.Ale je zase zvlastni,kdyz jsem byla na IVF,embryo mi dala dr.primo do delohy a do vejcovodu mi stejne zalezlo.Zajimalo by mne kudy slo,kdyz je vejcovod nepruchozi. 😀 😀

andree01
24. zář 2009

Ahoj holky.

jak se mame? Nas skolilo nejake nachlazeni, tak jsem tri dny doma a snazim se lezet. teda reknu vam, ze imunita je tatam. Driv bych to normalne presla a ted mi je mizerne. teplota nastesti neni. tak snad to nebude mit na mimi zadny vliv, ale divny, ze me najednou brisko boli jinak a o dost vic. zitra mam jit na srdicko, tak snad bude vse v poradku. Jinak se mame dobre, jsem nejspis bez priznaku... 😝

halpa
24. zář 2009

andree - neboj, buď v klidu, to je taky jeden z příznaků těhotenství - snad každá těhule ze začátku chytí nějaké to nachlazení. Držím palce na zítřejší srdíčko, určitě bude vše OK. 😉

zuzka.o
24. zář 2009

Ahooooj holky 😵 3v1 se hlásí 😀

DENNI: tak to je fajn, že se ti na nové pobočce líbí, tak to tam pěkně vypulíruj ale neuštvi se 😉

ANDREE: teeda, tak ať se brzo uzdravíte 😉 Pij hodně tekutin a ono to bude bzro pryč 🙂 Jůůů, už zítra na srdíčko? Tak to ti mooc přeju, ať je vše v pořádku. Zítra nezapomeň písnout, ju? A blbě ti už není?

LARRI: ono tam mímo asi po vložení putuje až doputuje na místo, které se mu zamlouvá. No a třeba ten vejcovod máš neprůchodný až od půlky.

MATULIK: tak to ti moc budu držet palečky, ať ten profuk dobře dopadne. V srpnu na něm byla kamarádka a mooožná (nechci to zakřiknout) čekají mimíííí. Měsíc snažení....... paráda!

JARKA:jj, profuk je laparoskopicky, teda aspoň kámošce to tak dělali. Zjišťovali, jestli modrá tekutina protéká. V po na to šla a ve st šla domů.

zuzka.o
24. zář 2009

PETRA: teda, ty máš ale čertíka 😉 A je dobře, že ho tak neláduješ.

andree01
24. zář 2009

Zuzko, k tem nevolnostem.
Nemam vubec chut jist, jestli do sebe nasoukam pribinku, banan a par piskot behem dne? do ted jsem jedla behem dne aspon 3 rohliky porad jen s tvrdym syrem, na to jsem mela chut, jenze od vcerejska nemuzu citit uz ani to.
dneska jsem mela krizi, jak jsem nastydla, uplne vyrizena, jist nechci, behem dne jsem usla a pak se probudim s takovyma boletma bricha, tak volam cela urvana manzelovi, ze se o me vubec nestara, ze mi neuvari, ze jsem uplne hotova, na nic nema chut, na uvareni cehosi silu... tak jsem se mu vybulela do telefonu a sla si neco uvarit 🙂 asi jsem tim nacerpala silu... hysterka 😝

ale asi, zatim to nemam moc vysledovane, ze kdyz nejim, pak me chytnou bolesti bricha i podbrisku, takze asi aspon nejaky to jidlo do huby musim nasoukat...☹

a co u vas holky, vsechno v pohode? ja krom tohohle snad jo, ale taky jeden den super, vsechno v klidu a druhy denuplnej opak...

zuzka.o
24. zář 2009

Jajajaj....teeeda, chudinko, ty to ale odnášíš! Ale s tím manžou jsi mi fakt pobavila...že jsi chytla sílu a šla si něco uvařit. To já teda nevařím, jem pomyslím na jídlo, zvedá se mi kufříček. 😀 Takže chudák můj manža, je o rohlíku se salámem.

andree01
24. zář 2009

ja taky nevarim, pak tu nic neni a kdyz me chytne bricho, tak to odskace manzel, ze mi ai neuvari...🙂
teda dneska mi je ale fakt blbe, taky pocasi na prd, uz aby zacalo prset, se zlepsi tlak a prestane se mi motat hlava..

jsem strasne lina, jen bych lezela...☹

zuzka.o
24. zář 2009

Tak se mi udělalo líp, za celý den jsem skoro nic nesnědla..... tak te´d jsem se přemohla a zdlábla něco..... a je mi líííííp 🙂 A teda pořád bych spala. V noci se moc nevyspím a pak jsem v práci. Nejradši bych šla spát po večerníčku 😅 😀

matulik284
24. zář 2009

ahojte 🙂

odprocil mi to doktor...ze ak tam bude nejaky maly zrast tak tym prefukom ho odstrania. Bude to prebiehat asi tak, ze mi daju naladovku a napusia mi do vajickovodu nejaku tekutinu. Ak sa dostane bezproblemov do maternice tak je zdravy a priechodny, ak je tam maly zrast tak ho tekutina prerazi a bude priechodny...ak bude velky a nebude sa dat odstranit a vajickovod bude tympadom nepriechodny tak nebudem moct mat deti prirodzenou cestou. Ale ja verim ze bude v poriadku. Ved vsetky co sme tu verime, ze ten druhy vajickovod mame zdravy. A uz sa to potvrdilo u nasich tehuliek - ele, zuzka andrea... 🙂

eleanthis
24. zář 2009

tak jsem prave prisla z pizzy - 🙂

Andree - jsi na tom podobne co ja... rano vstavam s depresi, co budu jist, protoze vsechno vypada hnusne... pri tom zmiram hlady... pak se prinutim neco snist a jdu do prace... nastesti, nemam averzi vuci jidlum, co mi naserviruje nekdo jiny, takze blahorecim nase kucharky. moje polivkova manie, kterou zazivam uz snad od narozeni 🙂 se ted akorat prohloubila, takze se laduju polivkou jak zjednana, po druhym jidle se uz valim nahoru do schodu jak v sestym mesici... kolem pate odpoledne hlad, ze sotva dolezu domu, a s nim i dalsi deprese, co budu jist... zatim se mi vzdycky podari vymyslet neco, na co se premluvim, ze mam chut. dneska jsem fakt ale uz musela jit na pizzu, mam hroznou chut na olivy, nedalo se to vubec zastavit :D, ted uz jsem spokojene narvana 🙂 do vecera uz me cekaji jen mrkve a nektarinky. jo a rano jsem si neodpustila jeste 2 minuty pred prijezdem autobusu skocit do brnenky pro koko 🙂 jak maly dite :D

jinak taky bezpriznakove 🙂 rano se bojim, ze mi bude spatne, ale vetsinou je to fakt z hladu a beznadeje, ze nenajdu nic, co by mi chutnalo. pak je mi zazracne hned dobre 🙂

srdicko ti zavidim, ja jdu pristi ctvrtek, to budeme 7+1 🙂 uz se nemuzu dockat... ceka me jeste v utery odber na endokrinologii, tak budu mit odberove narocnej tyden, ale na mimodelozni to nema... to jsem mela tolik vpichu, ze me chteli brat krev ze zapesti.... coz jsem teda padla na kolena a prosila, at najde jeste misto v loketni jamce, ze to bude hrozne bolet. ruce jsem mela modry jak fetak, silene modraky, jak mi praskaly ty zauzleny zily... hrozny, fuj. jsem se stydela se nekde vyslict z rukavu.

matulik atd. tak takhle je to s tim profukem 🙂 verim, ze to bude v pohode 🙂 dej vedet a kdy na to jdes?

dennisa
24. zář 2009

Ahoj holky.
Pracant je doma 😝
Dneska mi asi dočista hráblo.....jsem 29 DC, MS šla asi někam na výlet nebo co 😀
Přitom mě od pondělka bolí břicho, že mám pocit, že to každou vteřinou dostanu.
No....a teď jak jsem jela z práce a po cestě jsem se stavila v obchodním centru a jen tak mimochodem jsem si koupila 2 svetříky, za odměnu jak moc makám v práci 😲
A taky jsem si koupila test........teď tady na něj čumím a čumím a nějak nechápu........
Vyrýsoval se tam jakoby duch....na duchy nevěříme že. Tak to nebudeme řešit že 😀
Teda on ten duch jde docela dobře vidět, abych to upřesnila. No holky nic, mně se klepou ruce, asi chyba testu, vždyť jsme skoro neměli sex 😀

jarka.09
24. zář 2009

Dennis: já ti to říkala, že nedorazí!!! A jestli se tu nehraje na duchy, tak to se zeptej El: ta u ducha začínala... 😀 A nejen ona.... 😉

dennisa
24. zář 2009

Jarko, tak duch to už není, uznávám, je to solidní čárka. Ale je mi to fakt divný, já jsem s tím nepočítala, ale fakt ne, vůbec nic jsem neřešila. Hmmm....no neraduju se, na to je času ještě dost, ten červencovej potrat je ještě moc čerstvá vzpomínka.

jarka09
25. zář 2009

Tak deniso, tentokrát to klapne! Vzpomínky jsou čerstvý, to chápu, ale přece té smůle musí někde být konec!!!!! Moc ti držím pěsti, aby to teď vyšlo!!!! 😉

zuzka.o
25. zář 2009

DENNIIIIIIIIIIIIIIIII ......ježiš marjá holka!!!!!!!!!!!! No nekecej! Já ti zrovna dneska mám v plánu s mojí další poštou jít na poštu a poslat ti ty testíky!!!!! Já se snad zjevim! Mooooooc ti držím pěsti, palce, zkrátka cokoli..... a testuj znova 🙂 Jupíííííííííííííííííííííííííííí

kalimero11
25. zář 2009

Ahoj holky,

jdu kouknout, co je nového... 😉

Denni, super! 😵 Jaktože testík není v galerce? Určitě to tentokrát vyjde. Je nás tu víc, které těhotenství mile zaskočilo v okamžiku, kdy jsme si byly jisté, že to nemůže vyjít. 😀 Mě také, tulili jsme se ten měsíc jen jednou a ještě mimo ovu, pak jsem byla sama s holkou na dovči, tak už nebyla možnost to nějak zopakovat či pojistit.... 😉

Ele, tak už jsi fit, zase pracuješ? 🙂 Ten čas se bude do čtvrtka táhnout, už aby jsi viděla rdíčko, viď? 😉

Matulík,už máš nějaký termín na profuky? Moje ségra na tom byla a říkala, že to bylo bezbolestné a je ráda, že to absolvovala, neboť se dozvěděla, jak na tom je. Měla to v pořádku, rozrušili ji nějaké srůsty a zjistili endometriózu, ale hlavně brzy po té otěhotněla a už chová 5ti měsíční mimi. 😵

Zuzka, jak se daří? Musíš jíst často po troškách, to proti těm nevolnostem částečně pomáhá. 😉 Akorát, co si má člověk vybrat, když se jen na jídlo koukne a už se mu z něj navaluje, že? Mám pro Tebe povzbuzení, později se to možná zlepší. Mně se dost ulevilo po třináctém týdnu. 🙂 Už asi týden je mi dobře. Tak doufám, že už to tak zůstane. No a spánek si holt musíš dopřát, tělo si žádá své... 😵

Andree, jak dopadla kontrola? Srdíčko potvrzeno?

Já byla u Mudr. ve středu. Vše Ok. Byla to nějaká rychlá prohlídka, jen skontrolovala dělohu, jak roste a pak v rychlosti UTZ pro kontrolu srdeční akce. No, za 14 dní v 16tt jdu ale znovu na screening vývojových vad, takže to bude vyšetření důkladnější a snad mi už konečně mimíse na UTZ ukáže. Jinak jsem dostala vycházky bez diskuzí o jejich délce či době, kdy bych je chtěla čerpat, samovolně mi napsala 4hoďky. Takže domácí vězení již nemám, ale bohužel holka má kroužky v jiné době a nebudu ji tam moci vodit, takže nebude moci chodit, když bude manža zrovna v práci. 😔

Jinak se nám něčím otrávila naše venkovní kočička, přišli jsme o ní, tak je nám smutno. Kdoví, co snědla, jen doufám, že ji někdo neotrávil záměrně. Dělala nám tu firma novou střechu na domku a mívali nahlas puštěné rádio a každý den tu přiběhla nějaká ženká zřejmě z blízkého okolí a dělala tu scény, že to mají vypnout, že to nebude poslouchat, tak mě tak napadlo.... Ale snad ne... 😢

zuzka.o
25. zář 2009

Ahoj KALI 🙂

Takto je fajn, že kontrola proběhla na 1 s * ...sice rychlovka, ale je vše v pořádku 🙂
To už se za těch 14dní těšíš, co?

Ale ty 4 hodiny jsou fakt pitomý! Co to máš za doktorku? Vždyť co znám těhule, tak si po městě rajzujou celej den a žádný 4hodiny 😠

A s tou číčou je mi to mooooc líto 😢 Ale klidně bych počítala s tím, že nějaký hnusný soused se takhle mstí. Kamarádce takhle otrávili německou ovčačku. Prý to byla pro ní strašná srmt...byla moc hodná a nechápu, proč to někdo udělal!!! ☹ Lidi jsou hnusný!!!!!

Dneska jsem dokonce snídala. Možná to byla oslava, že jsem 7tt+0 a že mi tady na metříku naskočila "osmička" 😀 Ale jinak se do sebe snažím pořád něco cpát, ale je to teda zápřah! Ještě jsem neblindila, ale párkrát už bylo namále 😅 😀 A sním toho fakt podstatně míň...já, takovej milovník jíííííídla..... no co, to se nějak přežije: mimi za to stojí 😉

A jsem fakt mooooc nadšená z naší DENNISKY 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kalimero11
25. zář 2009

Zuzi, já jsem z toho nerovného přístupu Gyndařů fakt vzteky bez sebe. To je tak sprostý.. 😢 😢 😢 Proč není na všechny stejný metr? To se ty vycházky dávají podle známostí nebo podle toho, jak pacient pandne doktorovi do oka? Nebo za úplatek? 😨 Jak je možné, že to má každá těhule jinak. 😠 Já úplatky dávat neumím. 😢 A protože mám tak krátké vycházky (potřebuji o dvě hoďky delší) nebudu moci ani docházet na výuku na výšku. A přijde mi hloupost kvůli tomu přerušit studium... ☹ Když nedodržím vycházky, abych do školy mohla, akorát budu ve stresu a bude mne z toho bolet břicho. ☹

No, nějak se se ztrátou kočky vyrovnáme, ale naše naše Nikča tím dost trpí. Kočička byla její. ☹ Zrovna chystali ve škole výstavu domácích mazlíčků a ona tam se svou kočičkou chtěla jít. 😢 K narozeninám (za 14dní) si navíc přála zakrslého králíka, měla ho slíbeného, ale nakonec jsme ji to rozmluvili, že když se nám narodí miminko, že není ta nejvhodnější doba a že má kočičku, se kterou se může mazlit... To jsou starosti...

Zuzi, kdy ty jdeš na srdíčka? 😵

Andree, kdepak se touláš? Nedočkavě čekám na pozitivní výsledek kontroly. 😉

Také mám radost z Dennisky, ostatně jako ze všech těhulí... To je fakt nějaké úrodné a plodné období. 😀 A mohla by si také zprovoznit galerku, že? 😉

jarka09
25. zář 2009

Kali: a nedalo by se s tou doktorkou domluvit? Na rovinu jí poprosit, aby ti dala vycházky delší?

zuzka.o
25. zář 2009

KALI: a donést jí bonbošku? to je a není úplatek. A poprosit jí, že dcerku nemá kdo vyzvedávat z kroužků..... třeba by se to dalo nějak protáhnout 😉 Za zkoušku nic nedáš.

Na kontrolu jdu až za 14dní 😒 ....pomalu to utíká. 9.10. - to budu 9tt+0 ...ale nechápu, proč až tak pozdě 😕

Já bych teda radši preferovala další kočičku než králíčka. Je to chytré zvíře, dá se s ní zažít spousta sradny (teda se psem víc). Králíček je sice roztomilej, ale takovej hloupatej. Jenom baští a kajdí..... koťátek jsou plný útulky.... tak Nikču můžete překvapit k narozkám koťátkem 🙂

zuzka.o
25. zář 2009

No jooo....kdepa je ta ANDREE 🙂 🙂 🙂

a JARUŠKA už jenom čeká, jak to tenhe měsíc dopadne..... kdy to Jaruško nemáš dostat? 🙂

jarka09
25. zář 2009

NEMÁM!!! 😉 to dostat asi 6.10. tak doufám, že to trochu uteče, tenhle měsíc si díky těm ovu testům dost fandím, tak bych nerada byla zklamaná...Ach jo, to čekání nesnáším...

zuzka.o
25. zář 2009

JARUŠKO: to znám, jsem hrozně netrpělivej člověk a každý měsíc mi to do ovulky rychle uteklo, ale od ovulky to byl děs! Jsem se kolikrát přistihla, že počítám dny. 😅 No a pak jsem se nemohla dočkat, kdy půjdu na kotrolu, teď zase, kdy uvidím srdíčka.....ono se pořád jenom čeká a čeká ......
Mooooc ti držím vše co mám, ať to dobře dopadne a mrcha nedorazí 🙂

kalimero11
25. zář 2009

Jaruško, budu držet pěsti. 🙂 To by bylo, aby nebylo nebylo. S těmi ovu testíky to prostě musí vyjít, jinak je půjdeš reklamovat a firma zkrachuje. 😀

Andree nás napíná...

Holky, já se asi rozumně s doktory domluvit neumím... Vždy se jen nesměle zaptám a oni mě odpálkují... ☹ A jít s bonboškou a žádat, ať mi prodlouží vycházky, to bych se cítila jak s úplatkem. Umím dát bonbošku po akci, třeba, když jsem byla spokojena s péčí, ale doložit tím nějakou žádost, to mi příjde, že si tu Mudr. kupuji. 🙄 Jsem hrozná, co?

Zuzi, divím se, že Tě Mudr. nechá tak dlouho čekat. 😲 Srdíčka by v 7tt mohla být vidět a měla bys klid. Mě to připadá, jako bychom ty doktory snad obtěžovaly, když očekáváme nějaké vyšetření... No, ale přece jen už se čeká trošku lépe, když víš, že mimísci jsou tam, kde mají být... 😉
Já v těhu s Niki měla doktorku, která mě na první vyšetření pozvala až ve 12tt, bohužel už v 11tt jsem nastoupila do nemocnice s krvácením a teprve tam mi poprvé dělali UTZ. 😠 No, naštěstí tahle nepříjemná Mudr. už je v důchodě... 😵

zuzka.o
25. zář 2009

KALI: tak to je teda dost špatná zkušenost s tvojí býv.doktorkou. Až ve 12tt???? 😲 To je trošku pozdě, ne? Vždyť se třeba mimi může přestat vyvíjet v 6tt 😕 🤐 nemám k tomu co říct, hnus! Ještě že je už v důchodě!
Taky si myslím, že mě mohl pozvat už za týden, ale co se dá dělat. Asi ví, co dělá. Když jsem se ho ptala, co můžu a co ne....tak se tak na mě kouknul, že se mám šetřit....hm....to mi toho fakt pověděl! Příště se už nenechám odbýt, ale já byla tak vyjukaná z dvojčat..... 😅

kalimero11
25. zář 2009

Zuzi, bylo to před 7lety (skoro osmi lety). Net jsme ještě neměli, takže jsem naštěstí ani netušila, že by něco v tom těhu třeba nemuselo klapnout. O zamlklém těhu jsem neměla ani páru. Mudra měla předpotopní ultrazvuk a prý by dřív nic neviděla. Ale celkově bylo její chování hrozné. 😖 Takhle nová je fajn. 😉

zuzka.o
25. zář 2009

Tak to jo....ona je nevědomost někdy opravdu sladká. Teď, co máme všechny informace, se prostě bojíme všeho, co může nastat už dopředu.

andree01
25. zář 2009

Ahoj, ted jsem prisla.
Uz mam prukazku, drobek ma 6 mm, podle velikosti odpovida 6+1, podle ms jsem dnes 6+4. srdicko pry vidi, ale me ho neukazal. Uvidime se znova az za 4 tydny, kdy mi uz udela testy na downuw syndrom (utz a krev) atd. A upozornil me, ze v Pze se do porodnice musim nahlasit uz ve 14 tydnu! Tak si to budu muset hlidat.
Ta konrola za 4 tydny, to je taaaak dlouho.
Jinak dneska mi je celkem dobre, ale zaludek mam jak vode cely den, at jim nebo nee. Ptal se me, jestli na to neco nechci, zatim jsem odmitla. Tak uvidime.

To je zvlastni pocit, kdyz neni jeste nic citit a k dr mam jit az za mesic a pritom to brocho nekdy tak divne boli.... 😝

Dennisko, tobe potichoucku gratuluju, taky si myslim, ze tentokrat to vyjde. 🙂 prave kdy to clovek nejmin ceka, tak to vyjde...