Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

romcatko
18. kvě 2007

Ahoj Zuzan. Prý to ničím jiným, žez "zaseklým těhu, lépe řečeno koucíčem obalů z blastocysty" být nemůže. A na UTZ prý něco bývá vidět aˇž tak při 400-600 jednotek. Ale dělají ho pokaždé. No, uvidíme v úterý. Tím, že MS dorazila už jsem se radovala, že to odplave samo. Nevíte jak dlouho po revizi nebo odstarění vejcovodu klesne hcg definitivně v krvi?

maova
20. kvě 2007

Ahoj holky 🙂
romcatko, to je strašný, jak tě to trápí a pořád nic nevíš. Myslím na tebe, aby hcg už konečně kleslo a vyřešilo se to samo a nemusela jsi žádný zákrok podstupovat. Za jak dlouho hcg klesne a v krvi není vidět bohužel nevím ☹ Brzy se zase ozvi, moc držíme pěstičky 🙂

Jinak máme za sebou včerejší Praha-Prčice a bylo to super. Krásně jsem se projela, vyšlo nádherný počasí, cesta byla krásná a příjemná. Nakonec to bylo 80 km, ale zvládla jsem to 🙂 Trochu jsme občas bloudili, ale do cíle jsme dorazili 😀 Dneska jsem trochu rozlámaná, bolí mě krk a záda, ale jinak fajn a odpočívám 😉 Tak si všechny užijte ještě neděli a zítra se odpoledne ukážu 😉

zuzan
autor
21. kvě 2007

Romčátko, myslím na tebe...drž se a zítra už snad bude ve všem jasno...Třeba už si s tím tělo poradilo samo a tím bude všechno vyřešené a pokud náhodou ne, tak ti přeji hrozně moc sil, abys to všechno zvládla...Manžel je ti určitě obrovskou oporou...
Marti, tak to je super, že sis v sobotu tak dlouhý výlet užila 🙂 A ty bolavý svaly, ty k tomu přece patří 🙂 Máš můj obrovský obdiv, 80km je pořádná dálka...
My jsme v sobotu pracovali na stavbě a včerejší den strávili na výstavě - přivezli jsme si spoustu katalogů, tak budeme vybírat kuchyně, schody, kotle, střešní okna, garážová vrata 🙂 Zkrátka si to všechno užívat 🙂

zuzan
autor
21. kvě 2007

Romčátko, ještě jsem zapomněla - za jak dlouho klesne HCG z vlastní zkušenosti nevím, ale než jsem šla na operaci, tak mi dr. říkala, že po operaci mi budou každý den nabírat krev a domů půjdu až když bude HCG na 0, ale nakonec jsem po laparoskopii neměla odběr ani jeden a domů jsem šla třetí den...Prý by mělo klesat stejnou frekvencí, jako stoupá - tedy každý druhý den o polovinu... Já měla kolísavé HCG kolem 170-190

romcatko
21. kvě 2007

Zazan. moc ti děkuji za podporu. Tuším, že hcg neklesne. V to jsem doufala v pátek. Dnes už ne. Zítra dám určitě vědět. Manžel je opravdu skvělý. jen je mi líto, když vidím, jak ho to vnitřně hrozně bolí, jak po miminku ty dva roky už moc touží a teď místo radosti jen komplikace.
A vybírat věci na domeček je moc hezké, tak si to užijte a dobře vyberte.

zuzan
autor
21. kvě 2007

Romčo, ani nevíš, jak moc bych ti chtěla nějak pomoct, ale nemůžu... Snad jen tím, že tu jsme jedna pro druhou a otevřeně si povídáme o svých trápeních, problémech, ale i radostech... Chápu tvé pocity, už je to moc dlouhé a nekonečné čekání...Vím, jak moc bys chtěla manželovi i sama sobě splnit ten obrovský sen, ale dočkáte se...nepřestávej prosím doufat...byl to pokus, který teď nevyšel, ale příště určitě vyjde...Držte se oba a buďte šťastní, že máte jeden druhého...To je asi v tuhle chvíli tou největší prioritou...Zítra se určitě ozvi co nejdřív, budu na tebe moc myslet...Na kontrolu jdeš hned ráno?

ivusa1
21. kvě 2007

Ahojky holky.
Romčátko, snad to dopadne dobře.Drží, palce.
Já jsem už 2 měsíce po laparoskopii, uteklo to docela rychle, až se někdy divím, už jsem mohla být v pátém měsíci 😉 Určitě se nám všem teď do zimy zadaří. Je mi moc líto že je poslední dobou čím dál tím těžší otěhotnět a udržet miminko tam kde má být. Ale těhotných je teď okolo fakt hrozně moc, tak snad se zadaří i nám všem. My se s manželem zatím nijak moc nesnažíme, ale také nechráníme, tak šance je 🙂 Na dovče a pak se už budem snažit poctivě. A co vy? Je už nějaká těhulka? Nebo alespoň doufá?
Moc držím palečky. Krásný týden má teď být docela pěkně. Teda pokud máte rádi teplo.
P Ivuška

romcatko
21. kvě 2007

Ahoj holky, tak jsem dnes zjištovala, jak přesně to bude zítra v CAR, protože tam se mnou chce jít manžel a nemůže celý den. Prý jdu opět jen ráno na krev, kolem 11h si mám zavolat a teprve dle toho mě objedná k Mudr. Ale chtěla bych si zítra tu konzultaci "vydupat" a počkat tam, snad mě Mudr. vezme. Alespoň co se bude dít, pokud hcg dál poroste a jak dlouho se dá ještě čekat. Z jené strany je to stále naděje, že revize by být nemusela, zd ruhé strany ale ten čas taky utíká a pokud to k ní spěje, ať je co nejdřív a ať uplynou co nejdřív ty 3 měsíce čekání.
Děkuji vám moc za podporu a dám vám vědět.

maova
21. kvě 2007

Romcatko, taky ti moc moc držím palce, aby to trápení už skončilo a jestli má dojít na revizi nebo laparoskopii, tak ať už to máš za sebou. Budu čekat na zítřejší zprávu a myslet na tebe.

Ivus, už jsem si říkala, kde se tak dlouho touláš 😉 Myslím, že všechny čekáme MS přibližně ve stejnou dobu, tak uvidíme 😉 Ale naděje si nějak nedávám, moc jsme se taky nesnažili, ale čekám do víkendu a pak podle toho zamlouvám dovču na kterou už se jinak moooc těším 😉 Já už mám po laparoskopii skoro půl roku, utíká to strašně rychle.

romcatko
22. kvě 2007

Ahoj holky, dám sem delší zprávu z CAR. Opět žádné rozhodnutí.

Takže další nervy a napínání. Stejně si myslím, že to k revizi či odebrání vejcovodu spěje, ale je to bohužel tak malé hcg, že zatím není nikde nic vidět. Takže se čeká. Prý by mohli revizi udělat, ale hcg by stejně nekleslo a pak bychom stejně čekali- prý vůbec není jisté, že by to ve vejcovodu už bylo vidět. A byla by vlstně zbytečná .Takže prostě nic jiného nezbývá. Mudr. tvrdila, že k zákroku není důvod. Že to taky může být zbytek trofoblastu (obaly vajíčka?) v krvi, který už není ani v děloze, ani ve vejcovodu a stále je šance, byť minimální, že se to rozpustí samo. ( v živottě jsem o tom nic neslyšela??? Vy jo??). hcg dnes bylo 184 jednotek. (v uterý 119).
Prozatimní závěr - vyčkat. V pátek jdu na krev, pokud to bude stoupat, tak by se s tím příští týden asi něco udělalo. (no, od pondělí do středy mi maturuje třída, tak tam chci být alespoň to pondělí, to většina z nich navíc maturuje z angličtiny, kterou bych ráda odzkoušela). Je to fakt psychicky náročné. Ale paní doktorka se mě snažila uklidnit, že se stejně nedá nic jiného dělat a že by třeba nebyla ani nutná pauza 3 měsíce.

zuzan
autor
22. kvě 2007

Romčo, tak to už je vážně nekonečný…Je mi tě moc líto a všechno to, co prožíváš mne moc mrzí…Vzpomínám si, jak jsi v některé diskuzi přemítala nad tím, jestli umělé zkusit teď nebo počkat až po maturitách a nakonec to dopadlo takhle… Víš, ono se v tomhle ohledu asi nedá moc taktizovat…Pokud to takhle je, tak to tak asi mělo být… Kéž by to dopadlo tak, že se s tím tělo vypořádá samo…Moc bych ti to přála, ale je mi jasný, že po takové době už jsi ve fázi, kdy jsi smířená se vším a hlavně to chceš mít už všechno za sebou a jít do dalšího pokusu… Takže jsi měla nějakou konzultaci s dr.? Tak to je moc dobře, aspoň jsi měla šanci zeptat se na to, co tě zajímá… Na maturity teď nemysli, teď je to, abys byla v pořádku prioritní… Snad už v pátek bude ve všem jasno, i když se ti teď zdá, že ten kolotoč nikdy neskončí… Ještě pořád krvácíš?Já měla HCG 190, kdy na UTZ na vejcovodu uviděli něco (nedokázali to identifikovat, prý to mohla být mimo těhu ještě cysta, nádor nebo cokoli jiného), ale mělo to 1,3 cm-to bylo 4-5 týdnů po pravděpodobném oplodnění (7 týdnů od poslední MS), takže si myslím, že v pátek už rozhodně něco uvidí a budou mít jasno jak doktoři, tak vy s manželem, co se bude dít dál…
O tom, že by se obaly vajíčka sami rozpustily jsem taky nikdy nic neslyšela, ale pokud o tom dr. mluvila, tak bych to brala jako jednu z možných variant…

ivusa1
22. kvě 2007

Romčo já jsem měla 8 týden od poslední MS, nikde nebylo nic vidět, jen mě hrozně bolela levá noha a tříslo, až jsem nemohla vůbec chodit. HCG jsem měla přes 600 a doktor řekl že to může být i normální těhu, ale řekl že provede laparoskopickou operaci, bez zásahu do dělohy kdyby tam bylo ještě jedno oplodněné vajíčko - mimčo, tak aby se nic nestalo, Vzali mi levý vejcovod, protože už ten plod prorůstal a byl přes 2 cm velký a modrý, hrůza!!Potom na kontrole nic na UTZ nebylo 😒
Držím palečky aby ti to dopadlo dobře a tělo se s tím samo srovnalo.
Držím palečky. Já čekám MS začátkem června tak jsem zvědavá, ale nedávám si moc velkou naději.
Maovo, kam se chystáte na dovču? 😉
Mějte se krásně pa Ivuška

zuzan
autor
23. kvě 2007

Ahoj holky, tak já mám od včerejška tento měsíc opět jasno ☹ Ale nesmutním, nějak je mi to jedno 🙂 Sice jsem s MS počítala, ale i tak asi každá pokaždé tajně doufáme...Takže zase nanovo 🙂 Akorát mě trošku zarazilo, že přišla tak brzy-sice jsem dny nepočítala, ale spíš jsem čekala až okolo víkendu...No,aspoň bude mít manžel radost, protože do víkendu už bude po MS 🙂

lucikpetik
23. kvě 2007

ahoj vsem, tak koukam, ze jste se tady rozepsaly...
teda zuzi koukam...MS uz? to ja myslim, ze teda jeste tyden mam cas...minimalne...
ale taky tento mesic nedoufam, urcite zase prijde, tento mesic jsem si jista 100%...
alespon si uziju cerven, mame kazdy vikend oslavu, dve svatby...tak pak...ale pak uz je leto....a to uz musime 🙂)
romcatko je mi moc lito, jak se musis trapit, snad uz se to brzy vyresi....

blanuleplus
23. kvě 2007

Ahoj holky, tak jsme vcera dorazili... Vubec se nam nechtelo, bylo tam pohádkově krásně 😵
Vítám Romčátko a doufám, že bude brzy vše v pořádku. Moc rozumím tomu stresu, když člověk neví, co se děje... Já už taky 10 dní (přibližně od půlky cyklu mám bolesti na levé straně a je mi špatně od žaludku. Tak se rozhoduju, jestli ještě zítra běžet k doktorovi, protože se mi to už nelíbí (tentokát bych si mimoděložní těhotenství docela tipla, nebo se mi asi udělala nějaká cysta...)
Teď jdu ještě prát, nahlásit pojišťovně léčení (muži se zanítil hned druhý den palec ☹ ) atd... Tak jsem vás chtěla alespoň pozdravit. Byla jsem hrozně zvědavá, jestli už někdo hlásil dvě čárky 🙂

ivusa1
23. kvě 2007

Ahojky holky.
Blanule určitě se to srovná, třeba budeš první těhulka🙂 držím palečky. Já už mám od pondělka hodně nafouklé břicho, ale zatím nikde nic nebolí, MS čekám až za týden, tak jsem zvědavá. Minule jsem před MS myslela že se zblázním, bolesti na operované straně, pak na druhé, pak celé břicho - už jsem chtěla jet do nemocnice, bylo mi i na zvracení a pak jsem to dostala. Ale až 37 den.Tak uvidíš. A kde jste byli na dovče?
Všem držím palečky. Tady u nás včera vůbec nepršelo,tak musim jít zalít kytky na balkon. A co u Vás? Dnes tu svítí Sluníčko.
PA

blanuleplus
23. kvě 2007

Ahoj Ivus, moc ruzove to nevidim...spis uz se pripravuju na tom, ze skoncim na umelem oplodneni ☹ Tentokrat mam takovy divny bolesti, ze bych se vsadila, ze je to mimodelozni. Byli jsme v Dominikansky republice na takovy "dodatecny svatebni ceste" 🙂 Bylo tam nadherne. Muz me premlouval, at tam zustanem. A dnes prisel z prace s depkou...
Zuzko, diky za fotecky. Baracek roste zavratnou rychlosti. Musi to byt super. Nám uz zacinají rust kytky, tak az to u nas pokvete, tak se taky pochlubim se "zahradkou" 🙂 Jen nam bourka vyvratila dve vetsi thuje a podmisky asi nekam odlitly...
Luci, koukam, ze vubec nezahalis 🙂 To je dobre, hezky si to leto uzivej. Pristi rok uz budes totiz mamina 😉 Ja jsem z ty cesty a casovyho posunu jeste uplne mimo. A vsude takovyho neporadku a zacina zkouskovy...uff 😖 A to manzilek navrhnul svym rodicum, jestli nechteji prijet. Mam je rada, ale tajne doufam, ze tenhle vikend se jim to nebude hodit. Jinak nebudu spat asi uz vubec...

maova
23. kvě 2007

Ahoj holky, jdu dočítat 😉

maova
23. kvě 2007

Romcatko, je mi tě moc líto, co všechno musíš prožívat. Strašně moc ti držím palečky, ať už se v pátek aspoň rozhodne a dál se nemusíš trápit.

ivus, jedeme do Řecka na Lefkádu, včera jsem to už zamluvila 🙂 , protože to zase zlevnili a tak už jsem neodolala. Do pátku to musím potvrdit, že to platí. Už se strašně těším, v práci to stojí za "prd", tak si už potřebuju odpočinout.

Zuzko, jsem moc ráda, že nesmutníš a těšíš se na víkend na manžílka 🙂

Luci, jak sis užila volné dny? 😉 Já čekám MS taky o víkendu, ale ať si klidně přijde, těším se na dovču 🙂

Blani, zase tě tu ráda vítám 🙂 To je dobře, že jste si dovolenou tak užili. Budou nějaké fotky? 😉 A co se manželovi stalo?

Včera u nás taky hodně pršelo a byla děsná bouřka, prý i kroupy padaly. Mě to chytlo zrovna když jsem jela domů, tak jsem se schovala na zastávce, to mi bylo k ničemu, jak foukal vítr, tak jsem rychle běžela do obchodu, kde jsem byla nějakou dobu schovaná, ale pak jsem to vzdala a přišla jsem domů úplně promočená, protože to je ještě si deset minut pěšky a nechtělo přestat pršet.

blanuleplus
23. kvě 2007

Ahoj Marti, urcite pak napis, jak se vam na Lefkade libilo. My nad ni taky uvazovali, protoze je to jedno z hodne dobrych mist na windsurfing. Tak se tam treba taky jeste nekdy podivame... Kdy letite a na jak dlouho?
Co se deje v praci? To probihaji porad jeste nejake zmeny? Manzilek po nadhernych 15 dnech prisel do prace, kde musel vyresit vse, co se tam nahromadilo a jeste mu pry hned rano nejaka baba vynadala do telefonu, ze se ji s manzelem nelibi barva snurek na stanu...to je neuveritelny, co nektery lidi resi 😒 Jinak mu hned druhy den na dovoleny zacal zarustat nehet na palci a uplne se mu to zanitilo, ze bral antibiotika. Ale uz druhy den, co je zacal brat, mu bylo lip. Stalo se mu to, jak jezdil na windsurfu v botach do vody. To ja zas pro zmenu slapla druhy den surfovani na jezka ☹
Nejake fotky poslu, rada se pochlubim 😅 Teda, kdyz jsem se videla v plavkach, tak jsem myslela, ze je nikomu neukazu...ale co. Stejne si preju jeste vetsi pupik 😀

maova
23. kvě 2007

Blani, na fotky se budu moc těšit a pupík neřeš, já se teď děsně cpu, tak ho mám taky, ale říkám si stejně jako ty, že ho chci mít stejně jednou větší 😀
Teda, vy jste měli smůlu, hlavně, že se to brzy hojilo a užívali jste si dovolenou dál. Muselo to být krásný 😵 Já jsem hodně dlouho zvažovala kam jet, věděla jsem, že Řecko, ale těch míst je tolik, že jsem různě pročítala a koukala na fotky, radila se s kamarádkama, až mi jedna poslala fotky z Vassiliki a to prostě úplně zvítězilo 🙂 Chtěla jsem sice původně něco aspoň s polopenzí, tohle je nakonec bez jídla, ale to místo mě prostě uchvátilo 🙂 Letíme 5. června na 14 dní 🙂
Ty lidi jsou někdy fakt protivný. Šňůrky na stanu ..., to bych vůbec neřešila 😒 Tak snad se brzy aklimatizujete a zase si zvyknete, že jste tady a třeba brzy zase někam vyrazíte 😉

zuzan
autor
24. kvě 2007

Ahojky holky, teda tady se to rozjelo, to je paráda 🙂 Mám z toho radost 🙂 Trošku jsem to zakřikla s tím, že jsem v pohodě...včera to na mě dolehlo a bylo dooost smutno 🙂 Ale už je to zase dobrý, musí 🙂 Ty dovolený vám zavidím, snad příští rok taky někam vyrazíme.
Blani, na fotky se moc těším-hlavně na ty kytičky, protože na ty jsem docela ulítlá 🙂... Snad bude všechno v pořádku, ale k tomu doktorovi si pro jistotu dojdi, ať můžeš být klidná...
Luci, na ty od tebe samozřejmě taky netrpělivě čekám 🙂 A jak bylo v Praze?
Marti, takhle jsem si představovala svatební cestu - aspoň s polopenzí 🙂 Když jsme vybírali, tak jsem odmítala vařit, ale nakonec jsme měli apartmán s kuchyní - a pobyt samozřejmě bez jídla 🙂 Ale nakonec jsme vařili s manželem společně, tak to byla fakt sranda 🙂 Vaření mi nevadí, dokonce mě i baví, ale na svatební cestě jsem si chtěla užívat hlavně manžela 🙂
Jinak z Budějovicka dneska hlásím mlhu 🙂
Romčo, jak se cítíš? Je něco nového, nebo čekáš na zítřejší kontrolu? Včera ses neukázala, tak mám starost, co se s tebou děje...

lucikpetik
24. kvě 2007

ahoj holky, zdravim vsechny...ja ted po praze jenom peru, peru a peru, vcera jsem cekala dest, tak jsem to tu pucila doma a ani kapka, dneska jsem to uz povesila vsechno ven, takze zarucene bude prset a urcite, kdyz tady nebudeme a nestihnu to posbirat...
jinak zuzi fotky poslu, fakt, jen porad nejak neni cas, dala jsem se ted na zahradniceni, sadim si kytky, byli jsme vcera v polsku, tak jsem si tam nakoupila zase kyticek, tam jsou levnejsi a hlavne opravdu hezci...jeste dneska potrebuju dokoupit truhliky, takze se zase nebudu nudit. vecer slavime svatek od tchyne...tak musim pohnout...
blani taky chci videt fotecky, posli prosim.. 😉
marti uplne ti tu dovcu zavidim, za chvili vypadnes z toho vseho stresu....
nic, ficime k ucetni ozvu se pozdeji

lucikpetik
24. kvě 2007

jo blani a treba u tebe je uz to nejake prvni znameni, mimodelozni to nebude, neboj....
ona se pry zvetsuje sliznice, tak to tak poboliva...takze co? zeby prvni //?
moc ti to preju...
fotecky jsou nadhera, krasa...museli jste si to tam skvele uzit...a moc vam to tam obema slusi.... 😉

blanuleplus
24. kvě 2007

Luci, díky 🙂 Na // to ale nevypadá. Bolí mě pořád jako levý vaječník, někdy to bodá až do zad a do třísel. Podbřišek ani druhá strana nebolí. Tipuju to na tu cystu. ☹ Zrovna se chystám k doktorovi. Doufám, že na mě ty jeho babice zas nebudou mít nějaký řeči... Vždyť já už si taky připadám jak hypochondr. Byla jsem rozhodlá počkat, jestli se to po MS neuklidní, ale včera mě dr. na imunologii přesvědčila, ať jdu.

lucikpetik
24. kvě 2007

tak jdes dneska? ja myslim, ze to je rozumne Blani, alespon budes vedet na cem jsi, hlavne dej vedet, jak jsi dopadla, myslim na tebe, at to dobre dopadne

romcatko
24. kvě 2007

Ahoj holky, dík zuzi za zeptání. Nějak jsem včera neměla náladu. Nového nic. Mám do toho ke všemu ještě problémy v práci.. holt když se s... tak se s... Zítra jdu jen na krev, pak tam budu zas volat a na UTZ půjdu zase asi v úterý.

lucikpetik
24. kvě 2007

romco preji, aby to uz brzo skoncilo i to trapeni s tehu i to trapeni v praci...
ale pak zase bude lip, uvidis

blanuleplus
24. kvě 2007

Tak jsem zpatky. samozrejme jsem dostala zas vynadano od sestry... 😒 K my smule totiz zrovna musel dnes doktor koncit misto v 7 ve 3. Cystu nevidel. Takze bud uz praskla nebo jsem mozna tehotna. S rizikem, ze mimodelozne. Protoze s mym onemocnenim je mozna zadrhel v tom, ze mi nedokazi vejcovody posunovat oplodnene vajicko. Takze zitra volam na vysledek z krve...
Romcatko, drzim palce. Uvidis, ze to bude dobry 😉

lucikpetik
24. kvě 2007

blani jak vynadano od sestry, to je fakt kr..., lepsi tam jit, nez pak bude pozde...
no zitra budeme napjate cekat, co nam napises....treba to nemusi byt mimodelozne, nepanikar....je to treba jeste malinke, a nejde to videt...