Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
30. zář 2009

jo a prosím jak a kde můžu nakouknout na fotečky vašich testíků 😉 bych Vám tam hodila kdyžtak fotky míejch klučíků 😵

jarka.09
30. zář 2009

Petro, podle mě bys MS měla dostat do konce šestinedělí, když nedorazí, tak bych zašla na konzultaci, případně si jen zavolala doktorce a zeptala se co dál.
Jinak fotečky má každý ve svém profilu. Vedle ikony jsou popisky - kolik má kdo dětí, v kolikátém stádiu těh. je, jestli se snaží o dítě atd. dál si tam můžeš u každýho kliknout na ikonu foťáku a prohlídnout jeho fotky. A svoje alba založíš tak, že si nahoře na stránkách klikneš na fotoalba a dáš založit vlastní 😉

pettrraa
30. zář 2009

jaruško díky kouknu na to.Tak počkám a kdyžtak k dr zavolám 😉

eleanthis
30. zář 2009

ahoj holky - zuzi - ja zatim neblindim, dneska mi bylo obzvlaste dobre 🙂 a jediny, kdy mi zacina byt zle je asi ve dve odpo, kdy se vydavam domu z prace, pripadne, kdyz mam odpo, tak kolem pate... proste pri odpoledni ceste MHD, to mi nebyva moc valne.

andree - chute se mi vratily, uz mi smrdi nebo je mi podivne z pohledu jen na par kousku jidla, jinak se nezavazne cpu... vazila jsem se o vikendu u mamky a mela jsem stale svych 54,5kg, takze nic jsem nepribrala, nicmene musim konstatovat, ze mam pod pupikem dobrou pneu... uz mi dneska i pani na masazi rikala, jestli tam nahodou nebudu mit dve... ze jsem se nejak okulatila... tak teda dik... dneska jsem cekala, ze me odhali uz i deti ve skolce, porad cekam, kdo se me zepta, proc jsem tak "tlusta"...zvlaste po obede mam co delat, abych ten pupek zakryla, navic v riflich uz to proste nejde - kouka to kudy muze a teplaky taky pomalu vypovidaji sluzbu... tak az se nekdo zepta, uz jim to reknu, at maji taky rodice doma co probirat :D

takze snidane, obedy, svacinky ani vecere mi problemy nedelaji, diky bohu, jen neholduju smazenymu - to mi smrdi, taky nejaky slany syry uz od pohledu nemuzu a nektery salamy se mi moc nezdaji... ale zase ovoce bych se uzrala, tak toho vyuzivam.

uz se nemuzu dockat zitrejsi kontroly, dokazu si zive predstavit, jak se na tom clovek stava zavislej... ze konecne uvidi, ze je vse ok a tak... 8tt - hura hura, toto leti.

jinak dneska si nestezuju ani na boleni, laduju se urinalem - brusinkama - a rekla bych, ze je to lepsi, mozna je to fakt jen nejaky problem s mocakem, ja tyhle studeny dny nemam rada, doma uz jsme zacali topit, je tu kosa jak v psirne a ja jsem pak hned nachlazena. uvidim zitra, co testy z krve a curanek, vsak mi reknou 🙂 uz se tesim na UTZ, fotecku vam samoze dodam 🙂

tak zitra odpo - papa a vsem cekajicim preju uspesne zapeleseni v deloze a produkci hcg 🙂 a jsem zvedava na Dennisku, kdy jde k MUDr.

pettrraa
30. zář 2009

ele to je dobře že je ti lépe a ovoce hezky papkej.Zítra moooc držím pěstičky at nám sem dáš jen dobré zprávičky 😉
také jsem zvědavá na dennisku

pettrraa
30. zář 2009

tak jsem si udělala foto album tak když budete mít náladu tak se můžete mrknout 😉

dennisa
30. zář 2009

Ahoj holky.
Jéé, vy na mě myslíte, to jste hodný 🙂
Dneska jsem volala k doktorovi, sestra samozřejmě zase udivená, proč volám tak brzo, tak jsem jí říkala, že jsem tak domluvená s dr., že až budu mít pozitivní test, mám hned volat.
Takže jsem objednaná na středu 7.10. To bych měla být 5+6tt. Ale teda nevím, nevím, vždycky to skončilo tak, že než jsem stihla dorazit k dr. ležela jsem v nemocnici 😠
A bohužel se necítím moc dobře, soustavně mě pobolívá pouze a jen ta levá strana, kde je vejcovod, jsem z toho dost rozhozená a upřímně se k doktorovi vůbec netěším, protože se strašně bojím, že to je zas mimoň 😢
Není to až tak bolest, jako spíš takový divný tahání a tlak v břiše.
Takže jsem v rozpoložení, že to moc růžově nevidím... 😔

pettrraa
30. zář 2009

Dennisko ale neboj to bude dobré mooooooc na tebe myslíme 😉

luciemar
1. říj 2009

Petro, mě končí šestinedělí příští týden. Taky už se těším. Břicho mě pobolívá už asi třetí den. Taková bolest na obou stranách a i v podbřišku...no prostě jako na MS, ale zatím nic. Tak nevím...taky už se nemůžu dočkat, až přijde. Taky to asi udělám tak, že kdyby do konce šestinedělí nepřišla, tak si brnknu Dr.

Deni: neboj, tentokrát to musí vyjít!!! Moc ti to přeju a držím palce!

Zuzi: teda, ti dva prďolkové o sobě už pěkně dávají vědět, co! 😉 Už je říjen, do kontroly to uteče!!!

Ele: z faldíku si fakt stres nedělej, vždyť je tam mimčo!!! Spíš na něj buď hrdá!!! 😀

zuzka.o
1. říj 2009

AHoooj holky 😵

DENNI: nestresuj se. Mě při mimoni vůbec nic nebolelo, takže to není žádný příznak. Když jsem to nedostala, bolelo mi břicho ve všech směrech, chvíli tak a pak zase jinde..... cca 14dní, takže bolesti jsou naprosto normální. Vždyť ELE i ANDREE břicho bolelo taky....a podívej, mimi jsou na správném místě. Do středy do rychle uteče a jakmile uvidíš tu černou skvnku na utz, bude ti hned krásně. Já jsem se na kontrolu taky vůbec netěšila, měla jsem z ní hrůzu...... a pak se dostavilo naprosté štěstíčko 😵 A u tebe to bude zrovna tak!

kalimero11
1. říj 2009

Ahoj holky 🙂 ,

jak se máte?

Denni, máš krásné testíky, gratuluji! 😅 A jdu Tě povzbudit. Také mě teď v začátku těhotenství bolelo vlevo - dokonce bych řekla, že přímo levý vejcovod, také jsem hrůzou trnula z dalšího mimotěhu a dopadlo to dobře. Těhu je v pořádku. 😵 Tak tomu miminku věř, ono to dopadne tentokrát dobře. 🙂

Ele má dnes kontrolu, tak jsem zvědavá, co nám přinese za krásné zprávičky. 😵 Budu vyhlížet novinky a fotečku. 😵

Zuzi, tak už Tě trápí blitíčko? 😖 Chudinko, mě už to přešlo a doufám, že napořád. Mudra mi od toho dala čípky, ale já radši blindila, než si cpát něco do zadku a ještě bych se k tomu určo po... Nesnesu čípky, Fůj... 😝

Andree, prsa nebudou bolet pořád. 😉 Vydrž prťka, vydrž... 😉 Ale je to hodně nepříjemné co? Proč se vlastně říká, že těhu je jedno z nejhezčích období ženy, když to obnáší jen samé nepříjemnosti? Ale jak psala Míša, druhý trimestr zpravidla bývá pohodový. Já si ho teď také náležitě užívám... 😵

Míša, jseš v celku? Kdyže máš nástup do porodky? Včas nás informuj, ať to můžeme prožívat s Tebou... 😵 Už máš vše na miminko nachystané? Ty se máš, za pár dní už budeš ňufat bobíška. 😵

Jarka, jak dopadlo snaženíčko? Povedlo se? A jak nachlazení, už je to lepší?

Holky snažilky, posílám další várku těhubacilů. Prrrrrrrrssssssskkkkkkk!!!!!!!! PPPPPPrrrrrrrsssssssssskkkkkkkkkkkk!!!!
Doufám, že se nakazíte všechny beze zbytku! První várka těhubacilů měla velmi efektivní výsledky... 😀 😀 😀 Nakazily se hned tři snažilky, teď už těhule... Vlastně s Denni čtyři. 😵

Jó, k mému stavu mám také novinku. Tento týden se mi vyvalilo břicho a to tak, že jsem si musela pořídit nové kalhoty. Těhu kalhoty. 😀 Vypadám jak v šestém měsíci, to mám z toho, že jsem již před těhu byla slušně oplácaná. 😠 Takže zřejmě mi vyrazilo malé těhubříško, které mi vytlačilo ty špeky napovrch. Ale všude se říká, že v druhém těhu leze to břicho rychleji a je větší. 🤐

Kontroly:
Ele............ 1.10.
Zuzka........ .9.10.
Andree...... 23.10.
Kalimero .....7.10.
Denniska ...???

zuzka.o
1. říj 2009

Ahoooj KALI 😵

Blindila jsem jenom jednou, tak snad to tak strašný nebude. 😉 A čípky taky nesnáším 😠 😝

A k tomu bříšku...taky jsem slyšela,že jde rychleji při druhém těhu. A špeky jsem měla taky, tak v tom nejsi sama. A večer (jak jsem se najedla) mi vykouklo teda mega břicho!!!

A ta prsa mi taky tak nějak přestávají... až jsem koukala.

Kontroly:
Ele............ 1.10.
Kalimero .....7.10.
Denniska ... 7.10.
Zuzka........ 9.10.
Andree...... 23.10

kalimero11
1. říj 2009

Zuzi, už vybíráte jména? Budete jich muset mís slušnou zásobu. Dvě holčičí, dvě pro chlapce... 😉

zuzka.o
1. říj 2009

KALI: zatím jsme o tom moc nemluvili, ale chceme nějaká česká jména... klasika. Nebudeme vymýšlet nějaké zkomoleniny ...... A co vy? Už máte jasno?

kalimero11
1. říj 2009

My nemáme jasno vůbec. Respektive máme úplně jasno v tom, že se neshodneme. 😒
Už jsem psala, že manža se chce kluka Maxe, já bych navrhovala pár jiných jmen, ale on chce zrovna tohle jediné. Holčičí jméno jsme teda zatím neřešili vůbec.

zuzka.o
1. říj 2009

A necháte si říct, co to bude?
Aby pak na porodním sále jste měli jenom klučičí jméno a ona to byla holčina 😀

kalimero11
1. říj 2009

Hihi, já uvažuji, že si to říct nechám, ale nikomu to nepovím. 😀 Ani manžovi ne, protože nechtěl se mnou jít k prvnímu porodu a znova tvrdí, že zase nepůjde. Ale on pohlaví chce vědět dopředu, tak jsem mu říkala, že může jít se mnou na ultrazvuk a tam se zeptat. To taky nechce, tak má smůlu. 😉 První dítko jsem si říct nenechala, měli jsme překvapení na sále. I když jsem celou dobu cítila, že to bude holka. 😵

zuzka.o
1. říj 2009

Ej.... to já bych nevydržela nevědět, co to bude. A kdybych to čirou náhodou vydržela, tak to nevydrží manža. Tak se ani jeden nepodpoříme..... a budeme to chtít vědět. Co jsem si tak počítala, mohli bychom to vědět pod stromeček.... to by byl krásný dáreček.
A proč tvůj manža nechce k porodu? Můj teda půjde, ani nikdy nezauvažoval o tom, že by nešel. Budu ho brát jako takovou podporu v těžkých časech..... A jaký jsi vlastně měla porod? Ja dlouho trval? To víš, my jsme tady samé prvničky.

kalimero11
1. říj 2009

Nechtěl a nechce k porodu proto, že co by tam prý dělal? Že by mi stejně nemohl pomoci a nechce se koukat, jak se budu trápit. Že prý bych mu nadávala... ☹ To ale není vůbec pravda, proč bych měla nadávat? 😲 A rozhodně chlap pomůže už jen tím, že tam je a nenechá v tom tu ženskou samotnou. Zvláště prvorodička má strach, neví do čeho jde a je báječný, když tam má chlapa, který ji podrží. To je super, že Tvůj s Tebou půjde. Já myslím, že by to ti chlapi měli mít povinné. Jednak se na výrobě podíleli, tak by měli být i u zrození a hlavně, když tam je chlap, tak se i personál chová o poznání lépe. A hlavně, rodička je leckdy schopna kývnout doktorům na všechno, protože občas skutečnost až tak nevnímá a chlap je "střízlivej" a může vše ohlídat.

Na porod vzpomínám ráda, protože se mi narodilo krásné zdravé miminko. Rodila jsem třináct hodin, v té době jsem už ležela v nemocnici, hlídali si mě, takže když mi ve dvě v noci rupla voda a manža měl zrovna noční, tak jsem nemusela vůbec plašit, jen jsem si přešla z pokoje na gyndě do porodního boxu a bylo... 🙂 No a pak se čekalo, až příjde ta správná chvíle. Museli mi dát kapačky, protože porod nepostupoval, strašně se mi to bez manži táhlo. Bolelo to, to jo, ale to je jasný. Člověk na to po porodu hned zapomene, když dostane do náruče miminko. Byla jsem hodně šitá, ale seskočila jsem z porodního lůžka a odešla jsem z porodního sálu po svých a objednala si guláš... 😀 😀 😀 Sestra mě sprdla, že musím na vozík, že mne odvezou na pokoj. No, to já netušila... 😀 😀 😀 Prostě po porodu mne přepadla taková euforie, že jsem se štěstím úplně vznášela, všechno bylo tak krásné a dobře dopadlo... Hlavní je se nebát, protože to, jak porod půjde, záleží hlavně na tom, jak se dokážeš uvolnit a jak jsi na tom psychicky. Jasně, že komplikace někdy mohou nastat, ale hodně jich je opravdu způsobeno tím, že se žena bojí, stáhne a pak to nejde.... Já si vždy říkala, že kdyby to bylo tak strašný, tak by každý měl jen jedno dítě a do dalšího by už nešel. A jelikož maminy mívají dětí několi, tak to přece nemůže být tak děsný zážitek. 😉

zuzka.o
1. říj 2009

KALI hezky popsaný porod. Je jasný, že se každá bojí, ale jednou to mimi je tam, tak se holt nějak ven dostat musí. A psychika fakt dělá hodně! A ten chlap tam strašně pomůže. Ať už třeba při pomoci z a na lůžko, do sprchy, namasírovat záda, zkrátka být tam při takových těch drobných úkonech. Je to takový záchytný bod v "nepřátelském a cizím" prostředí. Jsem fakt šťastná, že tam jednou budeme na to dva. Je jasný, že při tlačení nepomůže, ale jenom jeho přítomnost budu vnímat jako velkou pomoc. Tak tak...mělo by to být povinné 😀 Byli u početí, tak ať jdou i na konci!

kalimero11
1. říj 2009

Máš štěstí, že se manža chystá k porodu s Tebou. Mně to tehdy strašně mrzelo a mrzí dodnes, že mě v tom nechal samotnou. ☹ Ale tentokrát už mi to líto nebude, bude muset být doma s malou, tak má omluvenku. 😀

Kdepak je Ele s jejími pozitivními zprávami?

zuzka.o
1. říj 2009

Ele nějak psala, že bude až odpoledne..... už se těším na los fotos 😵 Jak jí prcek poporostl.

pettrraa
1. říj 2009

ahojky Kali moc pěkně popsaný porod.Můj manžel u prvního porodu být nemohl měla jsem císaře a u druhého byl a fakt mi strašně pomohl ale také den před tím moc nadšený nebyl a vymlouval se a dokonce mě naštavl že jsem mu řekla že ho tam nechci ale pak byl 😀 a byl pak rád že šel dokonce měl i slzu dojetí a to on není žádný cítě fakt je to užasné.Až budem rodit další tak když to půjde tak půjde zase.
tak copak Ele
a dlouh tu nebyla matulík sned je vše oka u dennisky taky je to doufám v pohodě.
Holkyyyyy dnes jsem to dostala huráááááá ráno jsme šla na wc než jsme odjížděli na plavčo a koukám a po utření krev říkám no super tak jsem si musela vzít tampon protože jsem plavčo na poslední chvíli nechtěla rušit vezla nás kámoška se s autem střídáme.
Luciemar mě jen malinko pobolívala břicho žádné velké příznaky na Ms.Jo a kámoška mi doporučila pro srovnání ciklu pít čaj z kontryhelu tak jsem si ho koupila a vyzkouším ho.

zuzka.o
1. říj 2009

PETRO: gratuluju k MS 😵 Paráda! Dorazila akorát včas.

pettrraa
1. říj 2009

zuzko díky taky jsem ráda že přišla včes zatím to mám slabé ale přeci 😵

kalimero11
1. říj 2009

Petra, to je supr, že MS dorazila. Začnete se snažit hned nebo plánujete ještě nějaký oraz? 😉

Kde se toulá ta Ele? Nás napíná, proč nepíše? Snad je vše OK, jen je unavená z dlouhého dne...

pettrraa
1. říj 2009

kali raději ještě počkáme do prosince to bude akorát 4 měsíce po laparce.Až mi to ted skončí tak mám přijít na Ko.
taky jsem napjatá co ELE určitě je to ok jen je unavená tak písne později 😉

jarka.09
1. říj 2009

Ahoj holky, taky jsem napnutá, kde se toulá El, ale určitě to někde oslavuje 😉
Já už jsem docela v pohodě, co se nachlazení týká. Už se těším na víkend - no hlavně teda na příští týden. Jestli to dostanu, holky, tak mě šlehne a bude vás tady o jednu míň 😖 ach jo, to čekání je na prd.. dneska jsem nevydržela a koupila těhotenskej test, ale zakázala jsem si testovat dřív než ve 30 DC.
Petro, máš moc pěkný fotečky 😉

dennisa
1. říj 2009

Ahojky holky.
Děkuju Vám za povzbuzení, jste zlatý 🙂 No ale stejně panikařím, to víte....jsou to nervy.
Kdyby to pobolívání aspoň přestalo, ale je to furt, už asi čtvrtý den 😖
Na druhou stranu, teď to stejně nevyřeším....to se ukáže až ve středu, takže asi nemá cenu se v tom zbytečně utápět. Jen se fakt té kontroly u dr. bojím, pořád slyším v hlavě, jak říká, že tam v děloze nic nevidí....to je z toho, že jsem tohle slyšela už dvakrát....

Koukám, že Ele se tu nekázala, tak snad napíše hned zítra, jak dopadla.

Jarko, kolikátý jsi DC?? Budu napnutá na Tvoje testování 😉

Petro, gratuluju k MS 😅 Každá jsme tady tu první MS po laparce vítaly s nadšením 🙂

Zítra mám volno, tak až se vyspinkám, tak se ukážu 😉

misa1982
2. říj 2009

Ahoj holky kouknete mi do alba na megavorvane(tim myslim sebe!)Jinak v utery mam nastup do nemocnice jsem rada ze to budu mit zasebou uz si stezi obuju pres to bricho ponozky! 😉