Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jarka09
9. říj 2009

Ahoj holky,
tak to petro takhle nesmíš na to vůbec myslet. Já měla mimoně v únoru. Od tý doby jsem byla u doktorky asi už třikrát, protože jsem plašila, že se to opakuje. Naštěstí to vždycky bylo je plašení.Ale doktoři zlatý, mohli mě už vyhazovat ve dveřích, ale vždycky fakt citlivej přístup, pochopení a dobrý. Teď na to prdím. Jsem ve fázi rezignace. Myslím že se přidám do vlny IVF v příštím roce 😉 Ještě že ta medicína je už takhle daleko. Ještě před pár měsícema jsem o IVF nechtěla ani slyšet, ale pomalu se zpracovávám 😀

pettrraa
9. říj 2009

ale aspon vím že kdybych měla test pozitivní a prostě mě jen pobolívalo břicho tak raději jet k dr 😉

jarka09
9. říj 2009

to jo, to raději asi jo, na nic nečekat...

pettrraa
9. říj 2009

jaruš tak třeba jak rezignuješ tak zrovna se to povede ani nebudeš vědět jak 😀 já to tak měla u kubíka půl roku jsem se snažili a nic tak jsem si řekla kašlu na to budeme mít jen jedno dítě no a šup ho a za dva měsíce jsem byla v tom 😵 Tak moc přeji at to vyjde no a dyby teda né tak po tom ivf určitě jo 😉
Lucbra já vím co se má stát že se stane ale fakt bojím bojím 😒

matulik284
9. říj 2009

Ahojte holky 🙂

dlhsie som tu nebola...tak som si vas teraz trosku citala.

Denisko aj mna velmi mrzi cim vsetkym si si musela prejst a zaroven ta velmi obdivujem aka si silna a pripravena bojovat o miminko. Velmi ti prajem aby ti IVF vyslo a aby sa tesila z malickeho drobceka 🙂

Ostatnym tehulkam prajem krasne a bezproblemove tehulkovanie 🙂

Ja som nakoniec nebola na prefukovani vajickovodu lebo som bola prechladnuta a mala som na perach herpes...takze ma to caka o mesiac ak budem zdrava. Teda uz zdrava som, ale ak dovtedy neochoriem.
Tento mesiac sa tiez snazime o mimi...ale mam tiez strach, ze ak nahodou budem tehu, tak ci bude babo tam kde ma byt....

pettrraa
9. říj 2009

dnes jsem byla u holčiny co jsme spolu leželi v srpnu v nemocnici ona je těhu ted v 17tt a v nemocnici byla protože krvácela.No a musí pořád jen ležet nesmí vůbec nic dělat a má tříletého synka tak ten je skoro pořád u babičky protože ona jak se o něj chvíli stará tak jí hned bolí břicho.je z toho už na palici ale tak říkala že prostě když už leží těch 7 týdnů že to prostě musí vydržet do konce že si říkala kdyby v tom 10tt o mimi přišla že by byla smutná ale ted že by se z toho asi zbláznila.Tak doufám že vážně bude vše ok a budou mít krásné zdravé mimi 😉

pettrraa
9. říj 2009

matulík to jsem ráda že jsi se ozvala tak moc přeji at to vyjde moc bych ti to také přála.jako všem ostatním tady 😉

matulik284
9. říj 2009

peti dakujem 🙂 Tento mesiac sa snazime najviac....tak snad to vyjde

pettrraa
9. říj 2009

tak budu držet pěstičky at to vyjde 😉 😉

eleanthis
9. říj 2009

zuzi - moc gratuluju, nechces mi k tem obrazkum podat nejakej vyklad? urcite jsi se ptala, co je co a tak 🙂 diky diky, sama jsem z toho svyho obrazku vzdycky mimo :D

dennisa
10. říj 2009

Ahojky.
Nejdřív velkáááá gratulace Zuzce 🙂 😵 😵 Mám z Tebe Zuzi radost, je to krása 🙂

Holky, já vám snad dám na holou 😀 Vůbec neuvažujte, že by se vám to stalo podruhý, neřešte to, určitě se to nestane! Já jsem prostě extrém, mně se to stalo, ale to neznamená, že to teď každý bude mít dvakrát. Rozhodně tu převažují všichni, kdo mají další těhotenství v pohodě. Takže žádný černý myšlenky!

Matulik, děkuju. Bojovat o to svoje miminko budu naplno, tohle nevzdám.

Jarko, tak si oddychni a uvidíš jak a co bude po Novém roce, třeba už ani IVF nebude potřeba a kdyby jo, tak taky žádná tragédie, ono to nakonec dopadne.
Co mám říkat já, o IVF bych neuvažovala nikdy a nakonec jsem skončila tak, že za něj budu vděčná 🙂

Všem přeju krásný víkend. Tady prší, manžel je do večera v práci, tak já budu zas lenošit a odpočívat 😵

lucbra06
10. říj 2009

Ahojky
Tak u nás pomalu začíná krápat,tak doufam že nebudeme celý den doma 😠
Tatku máme taky v práci,dnes se hraje ten rizikovej zápas s polskem tak se o něho bojím,ale snad to bude v pohodě.Ty poláci jsou fakt blázni.
JJinak to ivf podstopila kamoška a nic,zjistilo se alergie na sperma atd,atd a mají rozjetou adopci už jezdí na pobyty .Nemuže se dočkat miminečka 😵 Moc jim přeji at je to co nejdříve.
Já jsem si hned připustila ivf po mimoděložnim asi hlavně tim že mi to přijde teda jako uplně přirozená věc 😉
Já už se snad pomalu blížim do finále jsem 30DC tak ještě pár dní a je tu ortel 😀

dennisa
10. říj 2009

Ahoj Luc. Tvůj manžel dělá ve státní správě? Můj jo, tak se ptám 😉
Tak snad se nic nestane, ti poláci jsou šílený, na netu píšou, jak sem už najížděj.

lucbra06
10. říj 2009

Deniis jo,jo takže máme doma asi stejný zaměstnance 🙂 ?
No už psal že na ně čekaj,je tam už od 7hod a přijede počítam k ránu 😝

dennisa
10. říj 2009

Luc, stejný ne, ale podobný 🙂 Můj manžel pracuje u vězeňský služby.
Takže fotbal se ho netýká.
Tak to bude mít tvůj manžel pěknou šichtu 😨

lucbra06
10. říj 2009

Jo,taky dobrá práce 😉
No manža musí být všude i když by nemusel,ale fotbal je jeho láska a doufam že až po mě a Nelince 😀

dennisa
10. říj 2009

Nás taky čeká fotbalovej večer. U televize. Ještě, že máme dvě nebo si zalezu k PC 🙂

To víš, chlapi, musí mít nějakýho koníčka, ale rodina je určitě na prvním místě 😉

lucbra06
10. říj 2009

Deni nejhorší je že já za ta léta koukam na fotbal s nim 😀 a i když jsem dnes sama tak se na repre podívam 😀
Jsem ted přišla s Nelčou z venku a pořádně se ochladilo 😖

lucbra06
11. říj 2009

Aojky,tak dnes jsem 1.DC 😢 jediný pozitivum je že se mi krátí cyklus.Takže hurá do třetího měsíce snažení.

matulik284
11. říj 2009

Ahoj lucbra 🙂 Tak musite tento mesiac pekne snazilkovat, aby to vyslo...do tretice vsetko dobre 🙂

lucbra06
11. říj 2009

Ahojky matulik 😉 no to doufam 😀 už jsem dnes obědnala ovu testíky at jdu do boje se vším všudy.Jsem od rána nabroušená 😀 😠 😠 zase to není taková doba snažilkovací,ale já už si přijdu jako k ničemu.

zuzka.o
11. říj 2009

Ahoooj holky 😵

Ještě že můj manža fotbalu ani hokeji neholduje. Já vůbec sporty v telce nesleduju, nebaví mi to.

LUCBRA: vůbec nepropadej beznaději, my jsme se snažili od konce března a vyšlo to až v srpnu. Takže byla to docela dlouhá doba. Až sedmá mrcha nedorazila. Tělo si samo řekne, kdy je čas na otěhu. A bumbej ten kotryhleový čajík 2xdenně a nebude to dlouho trvat a ty taky tady budeš hlásit ty dvě úžasné // 😵

JARUŠKO: myslím, že u tebe na IVF ani nedojde, neboj, brzo se to povede i tobě. Moc ti fandím 😵

ELE: tak na utz jsou 2 plody A a B, teď se měří velikost od hlavičky ke kostrči, takže A i B mají přes 21mm. Srdíčko jsem viděla na utz, můj mudr má nějaký novější ultrazvuk, protože najel na hrudníčky a najednou se tam objevilo červené pulsující srdíčko....byla to krása. Až tehdy jsem si naplno uvědomila, že v sobě mám dva krásné mimísky! A že jsou živí a krásní 😵 Na té fotečce vpravo jsou vidět oba, nahoře jakoby zamlženě je jeden (tan je pak vidět na fotce nalevo celý) a ten druhý je zachycený shora - tedy je tam vidět vršek hlavičky a tak tečka pod je pupečník. Miminka odpovídají stáří, tedy A je 8tt+5 a B je 8tt+6 .... a já jsem byla ten den 9tt+0. Takže paráda!
A jsem objednaná do ČB na NT screening 29.10. ... je to prosvícení šíje a dělá se to ultrazvukem. Na 95% to vyloučí vady jako např Downa.......

pettrraa
11. říj 2009

ahojky Lucbra nepropadej panice určitě se to brzo povede moc držím pěstičky 😉
Zuzi krásný popis utz 😉
můj manžel na fotbal a hokej moc není takže se aspon nemusím koukat v tv a kdyby náhodou chtěl tak mám dvě tv 😵
Počasí je hnusné studené brr
Naši si vzali kluky na víkend na bráchovu chalupu na šumavu jsem jsem měli klid.já se pustila do čištění koberců no a udělala jsem jeden v obýváku a odešlo mi asi čerpadlo ☹ tak jsem pak v pokojíku musela dělat růčo jako namáčet jinak to vysává.No a už ho máme dva roky takže ani na reklamaci to není ☹
večer jsme šli s Tomem a kamarádama na véču bylo to super pěkně jsme si pochutnali já si dala kuřecí maso se sýrovou omáčkou a pak ještě palačink se zmrzlinou a šlehajdou.a pěkně jsme popovídali.

dennisa
11. říj 2009

Ahoj holky.
Tak dneska mi je od rána celkem špatně. K ránu jsem začala hodně krvácet a bolí mě pořád břicho. Mám od doktora nějaký prášky na bolest po operaci, tak jsem si dneska vzala.
Snad to brzy přejde. Ale to krvácení je marast, fakt hodně. Asi se tělo čistí, protože od operace jsem nekrvácela vůbec, tak to přišlo teď.
V tom lednu jsem začala krvácet taky až pak doma. A trvalo to tenkrát 16 dní, to se mám na co těšit 😖

Počasí je tu děsný, prší a prší. Ale to mi může být fuk, když ležím doma.

Zuzi, drobečkové jsou předpisový, jak píšeš ty týdny. A líbí se mi pracovní názvy A a B 🙂
Už jste přemýšleli nad jménama?

dennisa
11. říj 2009

Jé holky, ty prášky jsou super, normálně během pěti minut bolest přešla. Tak aspoň že tak.

pettrraa
11. říj 2009

dennisko tak to je dobře že ty prášky tak rychle zabrali.A snad to krvácení nebude tak strašné a nebude to tak dlouho.já se v nemocnici čistila ale nebylo to nic strašného šlo to jen trochu a doma pak už né a ta první ms taky v pohodě.Ted jsem zvědavá za jak to zase dostanu mám ten kontryhelový čaj ale pila jsem ho chvíli budu si ho muset zase udělat 😉

lucbra06
11. říj 2009

Já právě nevim jestli je kontryhel pro mě dobrý,když jsem ho pila cyklus jsem měla 37 a 35 dní.Ted jsem ho nepila a mrcha přišla po 31
Po mrše jdu na kontrolu na gyndu tak se ho tam poptam co je dobrý a co néé,snad něco poradí.

eleanthis
11. říj 2009

ahoj holky - teda ZUZI diky za instruktaz, ja jsem tam mezi tema skvrnkama hledala, co je co... no taky si to vzdycky musim nechat vysvetlit, :D - takze diky, uz v tom mam jasneji 🙂

dneska jsem udelala fakt hustej objev - je mi blbe, kdyz jim maso... co budu jenom delat!!! ☹ . masicko moje milovany, vcera jsem si jeste vecer ve vane davala rizecky z panenky a ten posledni uz mi nejak zacal byt chutove podivnej... dneska rano je jeste dojizdel pritel a to uz jsem ten smrad nemohla citit a musela jsem otevrit okno a zdrzovat se mimo dosah pachu rizku a na obed jsem si v ikei dala plnenou tresku a nakonec jsem ji celou vyhodila 🙄 fakt sila... na uzeniny se to zatim nevztahuje, protoze ted jsem prubla salam a dobry... ty jo, nejak se mi zacina ztencovat okruh pozivatin a jsem z toho nejaka mimo...

jinak uz se dostavily nevolnosti... ne ranni ani povstavaci, ale odpoledni 😲 ... normalka jak padne 11 hodina, zacnu pravidelne omdlevat hladem, po obede se mi udela totalka zle, pak prectu deckam v mdlobach pohadku, a udela se mi dobre, uderem treti hodiny odpoledni se zadnou vracet mdloby z hladu, po nabasteni se zacne bourit zaludek, ve ctyri odchazim z prace uz s bourkou v brise a celou cestu dom se modlim, abych se nezkacela... pak dorazim a resuscituju se az do vecera, mezitim se cpu jak zjednana, ponevac pri pripadne absenci jakehokoliv jidla v puse prichazi opet mdloby z hladu... tak to jde az dokud nejdu spat a to chodim s pocitem, ze uz jsem cely den nejedla... sileny... zajimavy, ze takhle to vedu uz vic jak tyden a vaha mi jde spis stridave nahoru dolu v rozmezi pul kila, zatim neprekrocila 55kg. takze asi mame proste nejakou vyssi spotrebu energie...

co noveho u vas tehule? nejake nove poznatky?

a co nase snazilky 🙂 - udelejte nekdo prehled, kdo to kdy neceka 🙂 at vime, vim, ze se jedna hlavne o lucbru a o matetku, tak jsem zvedava 🙂 a drzim palecky holky 🙂

jarusce drzim palce do noveho cyklu a peti jak jsi se teda rozhodla? budes cekat nebo na to jdete?

denni pekne se zotavuj, jsi silna holka

dennisa
11. říj 2009

Už je mi líp a i krvácení už ustává, ťuky ťuk, ať je to tak i zítra.

Ele, chápu, že nevolnosti nic moc, ale i to k tomu patří. Co bys pro drobečka neudělala co, párkrát se vyblindit, to k tomu patří 😲
A ty jsi masová? To já ne, já jsem antimasová 😀 Občas si dám kuřecí prsní řízek a to je maximum, jinak maso nemusím. Na dovče jsem snědla klobásu na grilu, byla dobrá, ale bylo mi divně ještě druhý den.
Já jsem byla kdysi i dost dlouho vegetarián, možná jsem to tu už psala. Cca od 15ti do 23 let jsem nejdela maso žádný. A teď opravdu velmi zřídka, možná jednou za měsíc to kuře.
Já jsem sýrová, jogurtová a taky na sladký 😝

zuzka.o
11. říj 2009

DENNISKO: jsem ráda, že ti prášky zabraly. Je to děs, takhle trpět bolestí. A to krvácení je taky pěknej vopruz, tak snad to přejde úplně. A pěkně odpočívej, venku je hnusně, tak ani nemusíš být smutná, že ven nemůžeš. U nás bylo celkem slušně, zataženo, občas deštík, ale strašně foukal vítr! Byli jsme provětrat mimina(jak říká manžík) a pejska do kopců. Bavili jsme se ¨schodou okolností o jménech...docela jsme se nachechtali a v dobrým nad spoustou jmen pohádali..... no a máme holčičí favoritky Eliška a Barborka.....kluci jsou ve hvězdách. Padala jména jako Kvido, Hugo a Izidor 😀 A pracovní jména A a B nám dal mudr v doporučení na NT screening do Budějek. Kdy je vlastně vidět pohlaví? Jsem v tomto směru totálně nepolíbená!

LUCBRA: tak na mě teda kontryhel neměl vůbec žádný vedlejší účinek (až teda na ta dvojčátka, ale to je pro mě pozitivní 😀 )

ELE: jejda, tak ty to máš teda dost zlý! Já můžu jak kdy a jak co. Musím si to vymyslet, udělat si na to chuť ....tak třeba miluju kuře na trošku pálivější zelenince s hořičicí a tak...... a mamka to včera dělala na oběd, ten smrad mi fakt dostal! bylo mi zle, nemohla jsem u nich ani být ..... tak jsem si doma dala francouzské brambory a mňamka. Jo a ty odpolední nevolnosti jsem teď měla 3x za sebou, .... a pomohlo mi trošku POMELA. Tak ho mám v zásobě. dneska třeba žádný odpo nevolnosti nebyly. Jenom jsem teda strašně unavená!

Můj dnešní sen..... zkoušela jsem oblíkat černou kočičku do oblečků pro mimi.... dostala i mini ponožtičky bílé s červeným pruhem 😀 Moc se jí to nelíbilo, hlavně teda zavinovačka a vydržet v kočárku! Jsem to ale magor, co? 😀 😀 😀

DENNI: já teda jsem od mala masová.I mamka, když mě čekala, přilítla z práce, honem rozmrazovala maso, krájela ho pilou, nešlo to .... pak honem na pánvičku, zhltnout a pak byla spokojená 😀 Jinak sladký se snažím moc nejíst, už tak mám pár kilo navíc a ještě tlačit sladký. A teda teď mi moc chybí hermelín - ten miluju!!!!!! Kamarádka je vegetariánka, je jí 21 a taky asi od 15nejí maso - jenom ryby.