Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
26. říj 2009

Ahoj holky.
Dneska jdu konečně ke kadeřnici, tak se těším, až sundám to háro 🙂

Jarko, já jsem jednou byla měsíc bez počítače a bez netu a dodneška na to vzpomínám, jak jsem trpěla. To já o sobě dávno vím, že jsem závislák 😅

zuzan
autor
26. říj 2009

Ahoj holky, kdysi jsem tohle téma zakládala a bohužel jsem tu znovu ☹ Jste tu už dávno úplně jiná parta, ale jedno máme bohužel pořád společné... V lednu 2007 jsem prodělala mimoděložní těhotenství, v říjnu 2008 porodila naší úžasnou holčičku, které bude zítra rok a minulý týden jsem si ve středu ráno udělala po 10ti denním zpoždění těhu test, který byl pozititvní (ze začátku slabě, ale postupně zesílil na stejnou intenzitu jako kontrolní - cca po 10 minutách), ten samý den jsem šla ke svému doktorovi na pravidelnou kontrolu po roce od porodu, řekla mu o svém testu, ale bohužel na ultrazvuku nic neviděl (byla jsem 5+2tt)... U děložního těhotenství jsem měla na UTZ gestační váček 4mm už ve 4+6tt - nicméně než mi dr. dělal UTZ při děložním těhotenství, tak povídal, že ve 4+6tt je ještě brzy na to, aby něco viděl... Ale abych se vrátila k současnému těhotenství... doktor si mě pozval až za 14 dní od minulé kontroly-tedy příští středu s poučením o mimoděložním těhotenství - hlavně o tom, že když už jsem ho jednou měla, je pravděpodobnost dalšího hodně vysoká...to čekání je nekonečný, první dny jsem prořvala, teď se snažím věnovat co nejvíc naší holčičce, aby čas aspoň trošku utíkal... Chtěla jsem se jen zeptat, jak a kdy se u vás mimoděložní těhotenství projevilo? Poprvé jsem 2 týdny před operací střídavě špinila a krvácela, teď vůbec nic...těhotenský test stále sílí a testovací čárka je zřetelná snad ještě než ho z moči vyndám, ale strach mám obrovský, na jednu stranu manžel pořád věří a snaží se k tomu přimět i mě, já jsem spíš pesimista (možná realista) a raději počítám s tou horší variantou - je krvácení nebo špinění vždycky, nebo jste měla některá průběh úplně jiný? Moc děkuji za odpovědi a všem vám hodně brzy přeji ty // vytoužené čárky na testíku a těhulkám pohodové těhotenství 🙂 Zuzka

dennisa
26. říj 2009

Ahoj Zuzko "zakladatelko" 🙂

Napíšu Ti svoje poznatky. A že je bohužel mám bohatý. Prodělala jsem mimoděložní v lednu 2009 a teď v říjnu druhé. Přišla jsem tudíž o oba vejcovody, děti ještě žádný nemám.
Při prvním mimoděložním jsem od začátku špinila, cca 14 dní, na UTZ nebylo až do 6+3tt nic vidět, tak mě poslali do nemocnice na pozorování, na UTZ stále nic, tak udělali laparoskopii a zárodek se našel ve vejcovodu. Za celou dobu jsem neměla vůbec žádný bolesti.
Teď v říjnu naprosto jinej průběh. Krásně pozitivní testy, žádný špinění ani krvácení, ale asi týden slabá bolest na jedné straně břicha. Byla jsem teprve objednaná k dr. na první UTZ, ale už jsem tam nedošla. Jednoho dne v práci mi z minuty na minutu začaly ukrutný bolesti břicha, odvezla mě záchranka a rovnou na operační sál, měla jsem vnitřní krvácení do břicha.
Byla jsem teprve 5+4tt a už to prasklo.
Takže tady na mém případu vidíš, jak může být každý mimoděložní těhotenství rozdílný.
Nenapsala jsem Ti nic pozitivního, jen jsem chtěla popsat, jak to bylo u mě.

Strašně moc Ti budu držet palce, aby to dopadlo dobře!! Jedno dítě už doma máš a to je dobrý znamení, že by to mělo dopadnout dobře 😉
Dej nám určitě vědět, jak to u tebe bude pokračovat.
Držím palce!!!

zuzka.o
26. říj 2009

Ahoj Zuzko 🙂
Tak já jsem měla mimoděložní v lednu 2009, slabě jsem začala špinit až asi týden po vynechání MS. Na UTZ nebylo nic vidět ani před operací. Na LPS jsem šla 6tt+3 a vzali mi P vejcovod. //na testu byla pořád hodně slabá, před operací jsem měla hcg jen 176. Žádné bolesti břicha, žádné obtíže ... jen to špinění.
Moc ti budu držet palce, ať ti to vyjde a mimi v dělozu skutečně bude.
Brali ti krev na hcg? A pro tvůj klid bych znovu zašla k dokotorovi, ať ti znovu udělají ultrazvuk. Přijde mi, že za 14dní se může stát spousta věcí (ať už pozitivních nebo negativních).

eleanthis
26. říj 2009

ahoj zuzko - teda ziram, necekala bych, ze tu tvuj prispevek z prvni strany uvidim znovu a je mi to moc lito - ja jsem to mela jako ty... ackoliv carka silila, tak v 5+5 nebylo na utz nic. takze do nemocnice a hned pod kudlu. ZADNY SPINENI, trochu boleni na jedne strane v podbrisku, jak se to tam roztahovalo, jeste jsem se v nemocnici hadala, ze jsem tam zbytecne a ze tam odmitam sedet a tvrdnout, ze mi nejsou schopni nic rict a ja tam marnim cas....
byt tebou bojim se te rostouci carky, aby te taky nevezli uz s prasklym vejcovodem... neriskovala bych a sla bych nekam do nemocnice, at mi to posoudi a jednaji. maji tam i lepsi ultrazvuky a lepsi odborniky. mas doma mimco, lepsi tam jit driv, nez pak byt nekolik dni v nemocnici s prokrvacenym brichem.

preju moc stesti a dej vedet!

jinak holky, vcera me prekvapil pritel, ze se se mnou hned zacal bavit o dalsi strategii.. pred par dny, kdy jsem prisla z nemocnice s nazorem, ze uz nikdy zadny deti nechcu, protoze je to akorat na pytel se me se strachem v hlase vecer zeptal - Ale budeme mit nekdy deti, ze jo???... porad mi ta veta zni v hlave, poprvy snad za celou tu dobu, co jsme spolu mi prisel uplne malej a bezbranej a taky naprosto detsky uprimnej... krasny...

tak jsme se shodli ze zadnou HA brat nemusim, druha doktorka mi dneska rekla 4 mesice aspon cekat, tak to mame do ledna uz 2 mesice v cajku 🙂 citim se z toho uplne dobre, kdyz si udelam takove mezniky. proste to zvladnem. zacinam mit uplne nove obzory a citit se fakt lip.. i kdyz jsem se pristihla, ze zazivam pocit studu, kdyz mam nekde prohlasit, ze jsem mimi potratila.. divny...

dennisa
26. říj 2009

Tak jsem zpátky od kadeřnice, docela se jí povedl střih, takže spokojenost 🙂

Ele, to je milý, jak píšeš s přítelem, oni se nezdaj, nedávaj to najevo, ale kolikrát to pak prožívaj podobně jako my.
Myslím, že už se tu ptala Zuzka, ale taky se zeptám....svatbu neplánujete? Třeba na jaro a teď by jsi mohla začít pěkně plánovat a připravovat to 🙂

Taky si dávám mezníky a pomáhá to! Vztyčnej bod je pro mě teď jaro, nejdřív únor, to vypukne a pak hned jaro a nová naděje a těšení se 🙂

zuzan
autor
26. říj 2009

Holky, mockrát vám děkuju za odezvy... Co říct, už jsem byla relativně v pohodě, ale po přečtení vašich zkušeností jsem zase totálně vydeptaná... To ale nemyslím nijak špatně, jsem ráda, že vím, co všechno můžu čekat a moc vám děkuju, že jste o tom dokázaly mluvit, i když je to zkušenost, na kterou každý nerad vzpomíná... Teď řeším, co dál... Chtěla jsem po doktorovi odběry krve na hcg, abych věděla, jak roste (při mimoděložním prý pomaleji - poprvé mi kolísalo mezi 156-182 jako na houpačce, jeden den dole, druhý nahoře a pak zase o něco míň), ale vyšoupl mě ze dveří, že je to zbytečný a tak strašně individuální, že se podle toho nedá nic soudit - bohužel jsem se s ním ani nepřela, protože jsem tam šla s tím, jak si domů ponesu fotku maličké tečky a byla z toho tak mimo, že jsem se nezmohla na slovo ☹ Dneska jsem volala doktorce (střídají se s doktorem v jedné ordinaci), mimochodem je to paní před důchodem a lehce senilní, při mém prvním mimoděložním těhotenství mě při krvácení nechala skoro 2 týdny doma s tím, že se jedná o hrozící potrat a mám ležet (ultrazvuk je pro ní zbytečně moderní a odběry krve jsou zbytečný), pak jsem u ní byla ještě jednou v 7.měsíci těhotenství jenom pro žádanky, tak se mě během mého 3 minutového pobytu v ordinaci 4x zeptala, jestli jsem těhotná a proč jsem vlastně přišla - důvod mé navštěvy jsem jí samozřejmě sdělila hned při vstupu... No a dneska mi řekla, že do toho nebude doktorovi zasahovat a že se mám domluvit s ním, takže mi je taky nedala... O vyšetření v nemocnici už jsem taky přemýšlela, ale přece jen má zítra naše Vendulinka první narozeniny a samozřejmě chci její velký den prožít s ní... Taky mám strach, jestli to stihnu, každou chvíli přemýšlím nad tím, co když teď budu muset volat sanitku, s Vendulkou jsem doma sama, než by manžel přijel z práce, tak je to minimálně 45 minut, tak co bych s ní udělala... Každopádně zítra nikam nepůjdu a ve středu pak uvidím - prozatím jsem to uzavřela s tím, že v pátek zajdu k doktorovi, tak snad do té doby nepřijde nějaký rychlý vývoj... Dneska jsem 6+0tt, ale myslím si, že k ovulaci došlo později, protože týden před a po předpokládané ovulaci (půlkou cyklu) jsme se chránili...
Tak ještě jednou moc díky a určitě dám zprávu...

zuzka.o
26. říj 2009

ZUZI: neboj se jít do nemocnice, tam je ambulance a tam jsou povinni ti udělat utz a nabrat krev. Co je to za blbost, že hcg je individuální???? Hcg je ukazatel těhu a jeho stádila! Ve čtvrtek bych být tebou zašla do nemocky, tam ti určitě pomůžou. Od tvého doktora nebo jeho "zastupující" bych žádné zázraky v pátek nečekala.
Moc ti držím palce! Dej prosím vědět, jak na tom jsi. A na to hrozné nemysli, ono to dobře dopadne, uvidíš 😵
A zítra si krásně užij narozeninky.....máte dortík?

pettrraa
26. říj 2009

ahoky zuzan být tebou tak bych raději zajela do nemocnice třeba po té oslavě narozeni vaší holčičky.Já měla mimoně v srpnu 2009 nic mě nebolelo ale navečer jsem začla krvácet tak jesm druhý den jela k dr a ten mě řekl at se objednám na utz a tam jsem jela druhý den no a nic naviděli a okamžitě s mě tam nechali právě pro podezření na mimoděložní těhu mě fakt vůbec břicho nebolelo a byla jsem asi 5+2tt to byla středa co mě přijali a čekali jsem do soboty zda něco nebude vidět a bohulš nebylo tak mi dělali laparku.
Moc i držím pěstičky at to ty ted namáš a máš miminko tam kde by měli být 😉
Vaší malé slečně vše nejlepší k narozeninám 😉

pettrraa
26. říj 2009

zuzan ten tvůj dr i jeho zásup jsou nějaký divný teda.Fakt bych jela raději do nemocnice

halpa
26. říj 2009

Ahoj všem po delší době.

zuzan - já jsem jedna z té starší party, mimoděložní v září 2007 - hcg rostlo jen málo, žádné špinění, krvácení jen po vyšetření, ale obrovská bolest na pravé straně, která se nedala vydržet a která mě dohnala na pohotovost, laparka 5+3 tt, na utz prázdný gestační váček a volná tekutina za dělohou.

Proč jsem se ale rozhodla na tvůj příspěvek reagovat. Když jsem byla u své gyndařky s pozitivním těhu testem, její závěr byl - v děloze gestační váček, vejcovody čisté. Vše v pořádku, po vyšetřeni mírně krvácíte, ale to je normální. Ještě tu noc mě manžel vezl do nemocnice, kde se doktor absolutně netvářil, že je vše v pořádku. přístup tvého gynekologa je přinejmenším nepochopitelný po předchozí zkušenosti a já bych ti radila jediné - změnit ho. Zkus se uklidnit a na nic nemyslet, užij si zítřejší oslavu a nech to na osudu. Já měla i podruhé 50 na 50 mimoděložní, zažila jsem si týden hrůzy a vše naštěstí dopadlo dobře. Přeju ti, aby to tak bylo i v tvém případě. Možná byla ovulka jen později a ve skutečnosti jsi třeba v takovém tt, že to ještě není vidět. Držím palce.

zuzka.o
26. říj 2009

ELE: to je krásný, co ti řekl tvůj přítel 😵 Já jsem tenkrát taky byla hrozně překvapená, jak to manža nesl. Dělal srandičky, abych nebyla smutná.... a po několika měsících se mi svěřil, jak to pro něj bylo těžké (a měl skleněné oči).
A je super, že si stanovujete holky ty mezníky, že ten cíl není v nedohlednu, ale že ho vidíšte před sebou.

HA bych taky nebrala, je to zbytečný zamořování organismu, kdyby to čekání bylo třeba roční, tak to jo.

zuzka.o
26. říj 2009

Ahoj HALPA 😵 Co Ondrášek? Už je vše v normálu? Koukala jsem na fotečky, je to už kus chlapáka! A ty kukadla....jako maminka 😵

halpa
26. říj 2009

díky, všichni reagujou tak, že je celý tatínek, tak to potěší, že aspoň někdo řekne, že je celá maminka 🙂 Ještě to není v normálu, ale snad to bude brzy v pořádku. Je hrozně šikovný, už se krásně plazí. 🙂

zuzka.o
26. říj 2009

Jak tam jste v autě, tak ty kukadla jsou přesně tvoje. To jsem ráda, že se to zlepšuje a že je to takovej šikulka 🙂

eleanthis
26. říj 2009

ty vogo zuzko, ja se uplne divim, ze do takovy ordinace jeste chodis.... senilni doktorka a totalne neochotnej doktor, to je pak tak na zalobu... neblazni holka a neco delej! i kdyby to melo byt 100x planej poplach, vzdycky lepsi nez jednou pozde!

pettrraa
26. říj 2009

Ele to je přítel hodný a určitě se miminečka brzo dočkáte však už sis tu smůlu vybrala až až.A třeba mě předběhneš a budeš dříve těhu než já 😵 moc ti to přeji

pettrraa
26. říj 2009

halp máte krásného okatého klučinku 😉

halpa
26. říj 2009

moc děkujem 😵

halpa
26. říj 2009

Ta fotka v tvém albu obou kluků v porodnici je úžasná, taky máš moc hezké děti. Já jsem ze tří dětí a taky jsem vždy chtěla mít tři, od 7 tt do 16 tt těhotenství jsem denně prohlašovala, že už nikdy nechci být těhotná, že jedno nám bude stačit, když jsem trávila dny s hlavou v záchodové míse, ale už jsem na to zapomněla a už mě ta myšlenka pomalu zase hlodá v hlavě... 🙂

pettrraa
26. říj 2009

halpa děkuji za pochvala kluků jsou to moji miláčkové ale někdy jsou na uškrcení se umí pěkně rvát a hádat 😠
mě naštěstí u kluků nic nebylo jen po ránu průjem místo zvracení ale nebylo to nic strašného a těhu jsem měla celkem v pohodě obě u prvníh jsem teda byla v nemocnici asi ve 3 měsíci kůli krvácení ale pak to byo ok a u druhého taky.To třetí těhu trvalo jen týden bylo mimon ☹ a taky moc doufám že pak už to bude jen ok.
A myslím že taky za čas až vám malý povyroste budete pracovat na sourozenečkovi 🙂

pettrraa
26. říj 2009

tak bych měla 28.10 mít druhou ms po laparce tak jsem teda zvědavá jestli příjde jak má nebo budu čekat jak dlouho 😢

eleanthis
27. říj 2009

peti neboj, vsechno bude 🙂

ty jo, ja mam nejakou popotratovou krizi... vcera v noci me chytly sileny bolesti, tak jsem si doslova po 4 lezla pro prasek a rano uz stepovala u doktorky,at mi neco da, ze mi v nemocnici dali jen ATB. v sest vecer se ohlasily krece, tak jsem si dala lek, co jsem dostala od doktorky a zaclo doslova peklo. zbortil se mi celej prostor, vsechno se tocilo jak na kolotoci a nakonec jsem se valela po zemi a pritel me vlacel do postele. nebyla jsem schopna nejenze se ani pomalu hejbat - krome svijeni se bolestma - ale ani komunikovat. pak se to nejak zlepsilo tak jsme usnuli. a dneska od rana lezim, boli me cela prava strana od zaludku az dolu + vsechny ty delozni oblasti... do toho se mi nejak vyrojila ryma a kdyz smrkam nebo psikam zazivam uplny peklo, musim se uplne schoulit do klubka a pak az muzu smrkat... tak tu katatonicky cekam az prijde mamka a doveze mi nejaky leky na bolest... jsem z toho uplne v soku, necekala jsem, ze to bude tak husty...

jinak jsem si vcera jeste v docela pohodovym stavu, kdy jsem si rikala, ze je to super, ze mi telesne skoro nic neni, delala tehu test a cekala jsem, ze bude uz negativni - 2 dny po revizi. cara tam je jak dalnice... jak dlouho trva, nez se ty hormony vyplavi a clovek je zase oficialne netehu?

zuzan
autor
27. říj 2009

Holky, mockrát vám všem děkuju, jste zlatíčka... Plány jsme změnili - dnešek si užijeme, to je jasňačka a zítra hned ráno zajedeme do nemocnice na pohotovost - pro jistotu, už nechci čekat a klepat se strachy, jestli za minutu nebudu volat záchranku a řešit, co s naší holčičkou... Zítra je taťka doma, pak má do konce týdne babička prázdniny, takže by se o ni měl kdo postarat a kdyby bylo třeba, tak si manžel nechá od pondělka napsat paragraf a bude to vyřešený...
Omlouvám se, že nestíhám reagovat na všechny příspěvky, naše šídlo je pěknej čertík a neustále ji musím chytat a sundavat z výšek,ale:

Zuzi - tobě strašně moc gratuluju k dvojčátkům...budu mít trošku vlezlou otázku, ale jsou přirozeně, nebo po umělém oplodnění? Hlavně se moc opatruj a pohlaď od Vendulky bříško 🙂... Dortík určitě bude i dneska, Vendulka už měla totiž dvě oslavy u babiček (viz. album), tak snad jí to bude ještě zajímat 🙂))

Denisko, před tebou smekám, jak to všechno zvládáš, určitě jsi moc silná osobnost, teď si chvilku od všeho odpočinete a pak budete mít po umělku dětiček, že je pomalu ani počítat nebudete zvládat 🙂 Brzy se vytoužených miminek dočkáte...

Peťo, máš krásný chlapáky, tak snad se k nim hodně brzy přidá ještě nějaká princezna 🙂

Eleanthis, obdivuju tvůj přístup, že ses nedala a chtěla se s nimi v nemocnici hádat, já jsem právě taková neprůbojná, že raději skloním hlavu a čekám, co se bude dít, než abych se ozvala a pak si to vyčítám, ale jinak to bohužel neumím ☹

Jinak Vendulka všem děkuje za přáníčka a obě přejeme hezký den bez mráčků 🙂

zuzan
autor
27. říj 2009

Halpa, tebe si pamatuju 🙂 Chodila jsi k nám ještě když jsem tu byla častěji 🙂 Ondrášek je krásnej klučina a jsem moc ráda, že se to podařilo, moc bych si přála, aby to stejně dopadlo i u nás, ale nějak tomu nevěřím... Tak ať vám dělá jen samou radost a děkuju za příspěvek 🙂

Snad už jsem na nikoho nezapomněla.

eleanthis
27. říj 2009

zuzan delas dobre, ze tam pujdes, fakt si neni s cim zahravat...

dennisa
27. říj 2009

Ahoj holky.
Ele, to je strašný, že jsi tak trpěla ☹ Myslíš, že to má být až tak moc velký bolesti? Jestli radši neskočit na gyndu.
Jinak ten těhotenskej hormon Ti ještě asi pár dní v těle zůstane, to je normální. Nevím přesně jak dlouho, ale vím, že nezmizí hned první den po revizi.

Zuzan, to je dobře, že jsi to přehodnotila, fakt tam radši běž, už jsi mimoděložní měla, tak máš opraváněný strach, aby se neopakovalo.
Na mě v nemocnici nekoukali blbě, hned jak jsem řekla, že jsem už jednou mimoděložní měla, tak mě naopak hodně pečlivě vyšetřovali.
Takže radši, ať se na Tebe zavčas podívají.

Přeju krásnou dnešní oslavu, určitě si to s malou užijete parádně 🙂

zuzka.o
27. říj 2009

ELE: chudinko, to je strašný, takový bolesti! A prášky na bolest zabírají?

ZUZAN: je skvělý, že půjdeš zítra na pohotovost. Určitě se na tebe nebudou koukat jako na někoho, kdo bezdůvodně otravuje. Máš právo na obavy a jak píše Denniska, oni se tam o tebe postarají jak nejlíp to půjde. Mimoň je dost nebezpečnej! Dej pak hned vědět, zítra budu nakukovat, jak to s tebou dopadlo. Držím palce!
Jinak se nám dvojčátka povedla přirozeně (a vlbec to není vlezlá otázka 😉 ), ani jsme nevěděli jak. Manža je z dvojčat, ale jednovaj....a my čekáme dvojvaj 😅 Sestřička u doktora se mi smála, že prej teda dvojčata s 1vejcovodem, že prý bych se hodila na chov! 😀 Ve čtvrtek jdeme na screening a už teď jsem hrozně nervózní.
A ještě tě musím tady pobavit, jaké my jsme tady na mimoni vědmy.... tak LUCBRA mi to předpověděla, že ten měsíc budu těhule....no a mně se dokonce měsíc před otěhu zdálo, že fakt čekám dvojčátka a ¨přesně jsem viděla ten utz u doktora.... a když mi to doktor oznámil, tak jsem mu řekla, že jsem to věděla, že to budou 2, že se mi o tom zdálo.... no díval se na mě jako na blázna 😅 😀 😀 😀

Holky, já se toho screeningu fakt bojím..... jen ať je vše v pořádku! Co se to stalo ELE, tak jsem jak na trní, jestli jsou mimoušci ok. A ten týden se strašně vleče!!! Už aby byl čtvrtek po obědě. 😔

PETRA: tak ať ti mrcha dorazí včas, držím palec 😉

DENNI: tak jak je? Do kdy máš neschopenku?

zuzka.o
27. říj 2009

Jinak vás chci pobavit dalšími mými sny! Já na supestar moc nekoukám, ale přecejenom mi to uvízlo v hlavě. Z ne na po se mi zdálo,že jsem učila plavat toho soutěžícího jak má ten mega úsměv, jak teď vypadl. Normálka v bazénu...on se na mě pořád zubil..... no a venku jsem byla svědkem nehody, auto porazilo nějakého pána a za zatáčkou ještě mojí spolužačku s gymplu. Pán to přežil, ale spolužačka byla totálně nahadry...jako by jí to semlelo na kaši (sbírali jí do kýblu!!!). A já jsem přemýšlela, kde vezmu stroj času, abych jí před tím autem ochránila, přece má malý dítě, ne? 😅
A dneska se mi zdálo, že jsem byla u nějaké zubařky, co mi chtěla trhat a vrtat všechny zuby, já jsem nechtěla, ona si na mě zavolala sestřičku, aby mi přpoutala.....ale zdrhla jsem!!! 😀

dennisa
27. říj 2009

Zuzko, žádný strachy, určitě to dopadne dobře a prckové jsou v pořádku 😉
Ale na druhou stranu samozřejmě Tvoje obavy chápu, taky bych měla strach. Budu na Tebe ve čtvrtek myslet a ty nám pak podáš zprávu 😉

Jdu v pátek ještě na kontrolu, ale v pondělí už chci jít do práce, tak myslím, že půjdu. Bojím se, abych o práci nepřišla, takže už to protahovat nebudu.
Doma jsem si pěkně odpočinula, dala jsem se do kupy a je na čase zase jít pracovat. Nevadí mi to.