Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jarka09
5. lis 2009

Tak zkus to pít nejdříve tak třeba do desátého dne cyklu, dřív si myslím, že by ovulace být neměla. Ono by to nijak nemělo uškodit, když bys třeba o pár dní přetáhla, ale údajně hrozí, že když by byla ovulace a vajčko bylo oplodněné, tak by se po zahnízdění neudrželo v děloze a došlo by k potratu. Ale to by podle mě hrozilo jen v případě, že bys to pravidelně pila celý cyklus a několikrát denně. Já taky nevěděla, kdy přesně je ovulace, než jsem se naučila to vypozorovat, takže teď to piju tak do 12 DC, dvakrát denně.

sonag
5. lis 2009

Jarka ešte raz ďakujem za cenné rady ... vyskúšam za to nič nedám, bylinky nemôžu uškodiť.... zajtra kúpim, ale ešte musím počkať na MS mala by doraziť tak na budúci týždeň aj keď u mňa to niekdy nie je isté kedy príde, predtým som brala pár mesiacov duphaston a teraz som prvý mesiac bez neho tak uvidíme 😒

eleanthis
5. lis 2009

No Jari, na tvuj radoby popud jsem hledala, jak na endo... tak jedina lecba je - HA - jakozto redukce estrogenu v tele a tim omezovani tvorby a pak tehu... ale vysledek je jen docasny... takze si nepomuzu 🙂 bylinky na to zadny nepomahaji... laparku mam za sebou, tak doufam, ze odpalili, co mohli... ted aby bylo to tehu... HA do tehu nechci, pak uvidime...

matulik284
5. lis 2009

ahojte holky 🙂

jarka, ele, sonag dakujem vam ste zlatucke 🙂

ele, nemala som ani moznost byt pri pocitaci tak preto som sa dlhsie neozvala...bola som u rodicov a tam nie je internet.

Babulky tak velmi som sa bala ci bude miminko tak kde ma byt, ale to sa asi boji kazda z nas co prezila mimotehu...
ale som taka stastna ze je tam kde ma byt 🙂 🙂 🙂

pettrraa
5. lis 2009

ahojky Jaru mrcha jedna tak at už příště nepříjde 😉
Já mám taky ten kontryhel jenže já jsem děsná vůbec ho nepiju na to zapomínám ted jsem měla ms po 30dc
při ovulce ted taky cítím víc bolesti než před mimoněm tak aspon vím kdy jí mám.
matulík tak hlavně že jsi už dala o obě vědět 😉
Ele to je škoda že nemůžeš bylinky

zuzka.o
6. lis 2009

Ahoooj holky 😵

Byla jsem dneska na kontrole a vše je v pořádku. Díval se na výsledky u genetiky NT a byly i výsledky krve, vše naprosto v pořádku. Tlak, moč, vše...... ptal se mi, jak mi je, jestli nemám obtíže, tak jsem ho ujistila, že se cítím naprosto ok, jako kdybych těhu nebyla. Miminka sebou mrskala, u A byl krásně vidět profil a "čumáček"(dle slov doktora). 😀
Jenom mi teda včera přepadla hrozná rýma a bolení v krku! Frňák mám odřenej a už mi to neba. Už aby byl večer a víkend..... 😎

MATULIK: moooooc gratuluju k // a že je mimi v děloze, paráda, další těhulka. 😵

SONAG: ten kontryhel fakt doporučuju, já jsem ho začala pít 2měs před otěhu, 1.měsíc jsem to flákala a 2.jsem pila 2xdenně a povedlo se otěhu. Tak držím paluchy, ať se brzo zadaří 🙂

eleanthis
6. lis 2009

cau holky, tak je mi to nejaky dlouhy najednou... dnes je to 14 dni od zakroku... a uz chci byt zase tehu... :D, prijdu si jak blba, to mi to presvedceni, ze chci mit pauzu a klid moc dlouho nevydrzelo... zvlaste zavidim nove tehotnym 🙂 uplne to prozivam s tebou Matulik, tu radost, jak jsem se porad usmivala jak blbec a byla nepochopitelne vesela a pak jak jsem jela na ten prvni UTZ a videla ho v deloze.... je to uzasny pocit... je to jak droga, kdyz to clovek ztrati, za chvili ma pocit, ze to chce znovu a nejlepe nekonecne dlouho...

dneska jsem mela pitomy sen, nevim, co to na me jde za chmury... zdalo se mi, ze jsme byli s pritelem na party na nejaky diskotece a ze jsme se opili a drahy zacal licit svoje zazitky s drogama... cely sen jsem byla neskutecne nastvana, rvala na neho, mlatila ho - (co ta moje fantazie teda nevyplodi), brecela a obvinovala ho... probudila jsem se s prisernym pocitem, docela je dobre, ze uz byl v praci, jinak bych to asi nezvladla a musela ten vztek, co ve mne zustal, ventilovat... takhle jsem to rozdejchala sama. ... ale stejne mam takovy pitomy pocit...

dneska jdu na vytvarnej kurz, tak doufam, ze mi zvedne naladu... delame tam ted krasny krakovany hodiny... minuly kurz jsem si naivne zvolila detskej motiv - hodiny do detskyho pokojicku.. tak dneska to budu dodelavat, a pak je asi nekam schovam, na priste... takovy stripky, a stejne to cloveka dokaze pekne rozladit...

zuzka.o
6. lis 2009

Ahoj ELE 🙂 .... to je fajn, že už chceš být těhulka, že jsi nezahořkla a že se už moc těšíš. Tak po novém roce by bylo symbolické začít. Když už nemáš žádné bolesti a komplikace .... Do nového roku se snaženíčkem. A určo ti to vyjde brzo. Tělo si zvyklo být těhu, tak udělá vše pro to, aby bylo zas.
Já to taky beru jako drogu. Na každou kontrolu se těším (teda jdu tam s obavou o zdraví miminek), těším se na utzky.... a myslím na to, jak je to hezké být těhulka, že jsem si to nikdy tak nepředstavovala. Dřív jsem třeba přemýšlela, jak bude hrozný, že se mi udělají srie, jak přiberu, jak se mi zhorší ekzém, jak mi budou padat vlasy.... a teď to vidím tak nějak jako nepodstatné maličkosti.

Jééé, kurzík, tak si ho moc užij a neboj, ty hodiny nezůstanou dlouho schované 😉

A s tím snem to je taky dobrý, koukám, že mi roste konkurentka. Musím ti taky napsat můj včerejší sen. Byla jsem v nějakém obchodě, byl ve starém domě, bílé zdi, hodně schodů, hodně oblečení,..... a na jednom výklenku u stropu byl malý pejsek (něco jako malý ratlík - černý se zrz skvrnou na prsou) a nějak se divně ksichtil, šklebil, prskal.... a pak jsem si všimla, že má hubu plnou černého peří. Po celém obchodě poletovali malí černí ptáčci a ten pes je lovil a trhal..... všude padalo černé peří (jako když roztrhneš peřinu) a pak taky i kusy masa s tím peřím, bílé byly pocákané krví,.... já se mezi tím prohrabovala tím oblečením a nemohla jsem pro sebe najít žádnou těhu halenku dle svých představ...... 😅 No co tohle teda má znamenat, to nechámu! Na mě by se mohli učit vykladači snů 😀 😀 😀

eleanthis
6. lis 2009

zuzi teda dobra haluz - ale zkusenosti mi ukazaly, ze za vetsinu zlych snu muze predevsim skryty stres nebo nevyrcene nekdy vetsinou nepripustene obavy a strachy... kdyz jsem mela hodne spatny obdobi po rozchodu a pulrocnim se placani ve spine a zoufalosti, mela jsem strach uz jit i spat... kazdou noc jsem prihlizela silenym vrazdam, nebo jsem byla sama vrazdena, ci sama vrazdila... nekdy jsem byla pasivnim prijemcem tehle vjemu, nekdy jsem necitila, ze me zabily, ale telo bylo mrtve... bylo to hrozny... stres pusobi strasne zakerne a nekdy nepozorovane...

u tebe to muze vsechno byt zpusobene vlivem hormonu, nove udalosti, a obav, o kterych treba ani neuvazujes, ale vnitrne je citis. nekdy pomuze neco zmenit, treba se vic uvolnit, jit na PN - mimojine, kdy pujdes? nebo zbourat urcitou barieru, neco prolomit.

kazdopadne preju, at to brzy skonci, protoze skutecne vim, co je to byt vydeptana sny.. fuj fuj

jinak kurz byl super, hodim vam fotky tech hodin! samochvala fuj fuj - ale jsou KRASNY!!! :D a taky dalsi veci, co jsme delali 🙂, hned jsem vyuzila toho, ze uz nejsem tehu a zabookovala si dalsi kurz, ktery zacne na konci ledna a bude az do konce jara 🙂 na ten jsem uz nemohla s brichem jit, protoze bych riskovala, ze ho nedochodim, ted muzu 🙂 tak se uz ted tesim

pettrraa
6. lis 2009

ahojky teda ele a zuizi vy máte šílené sny to mě se snad nikdy nezdálo nic tak děsného brrr.někdy jsem měla sny jako by živé a vzbudila se a plakala jsem zdálo se mi že mi umřela teta a když jsem se probrala tak jsem nevěděla jestli je to pravda nebo sen a plakala jsem dál taky docela psycho.Ale o vraždách se mi teda nezdálo
Ele jsem ráda že už myslíš na další těhu a určitě v novém roce se brzo zadaří 😉
zuzi to je paráda že jsou miminka v pořádku super.

matulik284
7. lis 2009

ahojte 🙂

tak ja som bola vcera u doktora, este sme malicky mame 4mm, ale uz nam bije srdiecko. Doktor ma nechal doma na pn...a vyzera to tak ze ma necha doma cele tehulkovanie. Aj vy ste doma alebo chodite do prace?

eleanthis
7. lis 2009

matulik - delas dobre, ze zustanes doma na PN a tvuj doktor je taky rozumnej... ja jsem doma nezustala a doslo k potratu, mozna by k nemu doslo i kdybych doma byla, ale vic to vidim na ten shon a stres v praci, taky riziko infekce atd... :( priste chci zustat doma hned

matulik284
7. lis 2009

tak ja sa s vami lucim na velmi dlho, lebo budem doma na pn a tam nemame internet. A tu u draheho byt nemozem lebo buduca svokra ma neznasa...tak sa majte krasne, tehulkam prajem krasne tehulkovanie a snazikam aby sa im co najskor podarilo miminko

pettrraa
7. lis 2009

ahojky matulík to mě moc mrzí že sem nebudeš moc chodit a dávat nám zprávičky jak mimi roste ☹ ☹
moc Ti přeji pohodové těhu a krásné zdravé miminečko.A je dobře že jsi doma na pn 😉

jarka.09
7. lis 2009

Matulik, tak taky se loučím, ale určitě někdy budeš mít příležitost sem nakouknout. Tak ať je všechno ok! 😉

pettrraa
9. lis 2009

ahojky kdepak všechny jste? Doufám že těhulky jsou ok.A ostatní také,
u nás je opět marod kubík se fakt už picnu Tomík je ok a půjde ve středu do školy.Doufám že to teda zase nechytne od Kubíka.Už to vidím že tohle máme jako každý rok až do jara ☹ No fakt jsem zvadavá jak to budem dělat až budu chodit do práce 😒

dennisa
9. lis 2009

Ahojky.
Měla jsem náročný pracovní víkend, tak ani nebyl čas na internet. Zítra mám volno 😉

Jinak hlásím MS 😝 Včera v noci se to rozjelo, měla jsem strach, že mi bude děsně zle, takže hned jak mi začaly bolesti břicha a trochu křeče, letěla jsem si vzít prášky a pak jsem šla spát a snad jsem to zaspala nebo co, ale dneska to už bylo dobrý 🙂 Teda doufám, že nepřijde ještě nějaká druhá vlna 😀 Čekala jsem větší masakr, vždyť já jsem měla naposledy MS v půlce srpna...

Péťo, teda kluci pořádně marodí. No v tomhle počasí to je hned. Tak ať se to u vás brzy zlepší. Já jsem se z toho ještě nedostala 😖 Jsem nastydlá už 3 týdny a hlavně ten kašel se mě drží fest 😠

eleanthis
10. lis 2009

ahoj, 🙂

ja jsem si vcera udelala francouzskou cibulacku, poslala pritele pro litr bilyho vina, at to muzu dochutit, a nakonec jsme se tak ztrisklali, ze jsem fakt rada, ze nemusim do prace :D... nicmene aspon se vyplavily ty zadrzovany emoce a je mi dneska dobre 🙂

Peti - s tema nemocema ti nezavidim, s detma to tak je asi porad... jeden od druhyho a nejlip pak i rodice od deti :D

Deni gratuluju k obnoveni cyklu. premyslis, kdy pujdete na neco okolo IVF? nevim, co se vsechno musi delat, uz jsi se s nekym o tom bavila? nebo si ted davas casek?

jarka09
10. lis 2009

Ahoj holky!
EL: to mi určitě napiš recept 😉 Jen je mě divný, že vám stačil jeden litránek 😀 Je ale fajn, že je ti líp. Do práce nespěcháš, ne? Kdy te čeká kontrola?

zuzka.o
10. lis 2009

Ahoj holky 😵

Já jsem totál mrtvoň! Chytla jsem od manži rýmu, včera i škrábání v krku, celý víkend jsem měla kapesník před nosem a bála se, co to s prckama udělá. V noci se lehce dusím, takže bájo ještě to mý nespání.... bezva! V noci se začala dusit i naše fenečka, je zahleněná, ale nevykašlává, zatím to chci ještě chvilku nechat a pak k veterináři. Snad se z toho dostane bez antibiotik. ☹
Tak to v práci nějak přežívám a těším se na večer, kdy si zalezu do postele. Jenže ve středu má manža svátek, tak jsem musela ještě poklízet, vyžehlit resty a z postelování toho moc nebylo.

DENNI: moooc gratuluju k první mrše a hlavně k tomu, že byla snesitelná... jupíííí. A ten kašel se tě drží pořád? TO je ale potvora! Zkus můj recept na nachlazení (teď ho nemůžu - škoda). Do skleničky vymačkej celý citron, dej tam velkou lžíci medu, zalej to juicem (pomeranč 100%) a přidej .... slivovičku..... a každý večer si dej a brzo bude po kašli a dalších mrchotinách 😉 (a člověk chytne i dobrou náladičku)

PETI: tak ať se dětičky vyzdraví, je to trápení, co?

ELE: to je fajn, ono to chce se pořádně střískat a jak mi říká můj kamarád... vykropit tykev! Člověku se pak líp dýchá a má na věci zdravější názor.

Ahoj JARUŠKO.... tak co, kdy nemá dorazit mrcha mrchovatá?

dennisa
10. lis 2009

Ahojda!

Ele, nejradši bych šla někam už teď, aby se začalo něco dít, ale je ještě brzy od té operace, takže jak mi doporučovali lékaři, počkám až na jaro. Nejdřív půjdu v únoru na prohlídku ke svýmu dr. a on mi napíše zprávu pro CAR, no a třeba tak v březnu se můžeme už do CAR objednat, aby se udělali zatím nějaký vyšetření. U mě to pak asi půjde rychle, protože důvod proč neotěhotním je u mě jasnej, tak nebudou muset nic koumat. Jen mi asi vezmou krev na rozbor a manželovi SPG.

Ele a jaká nakonec byla ta francouzská polívka? 😀 Ale je fajn, že ti to pomohlo, někdy to je fakt potřeba.

Zuzko, teda chudáku, teď zrovna na nachlazení nemůžeš pomalu nic užívat co?
Tvůj recept na nachlazení se mi líbí, hlavně ta slivovička na závěr 😀 Škoda, že doma se momentálně žádná nenajde, to mi vždycky pěkně vypálilo krk 🙂

jarka09
10. lis 2009

Tak koukám, že chřipkama a nachlazeníma se to tu jen hemží- já naštěstí zatím odolávám, jinak ale můj zaručenej recept na počínající nachlazení je pořádně silnej svařák - tím silnej myslím hlavně hodně skořice, zázvoru na odhleňění.
Zuzko-nestraš s mrchou, sotva teď jedna skončila a co bude dál se uvidí. 😉

zuzka.o
10. lis 2009

DENNI: novej singlík Rasmus a Nightwish. Zezačátku se mi to moc nelíbilo, ale pustila jsem si to tak 5x za sebou a už se mi to líbí 😀
http://www.therasmus.com/start.php?&Video=21931...

No jo, nic nemůžu a to je děs! I na blbým Céčku je napsaný, že není vhodný pro těhule!!!! Tak tlačím jablka a pomeranče.....

JARUŠKO: já jsm nechtěla strašit... to jenom abych měla přehled kdy ta mrcha NEMÁ dorazit 😅 😉
Tak odolávej, zázvor je prej fakt super... pak ještě echinacea.... lítá to teď všude. A nejlepší je, žemi nedávno do mailu přišla taková blbina, nějakej doktůrek s bezva radikálním názorem, že chřipková epidemie je jenom výmysl, že si za to lidi můžou sami, že když kolem má někdo chřipku, že si jí přivolají a tak... můžu přeposlat pro "pobavení"! 😠

dennisa
10. lis 2009

Zuzi, díky za odkaz 😉 Mně se teda líbí hned na první poslech 🙂 Taková podzimní pohodovka 😅

zuzka.o
10. lis 2009

DENNI: já jsem čekala vypalovačku teda slaďárna mi překvapila..... ale jak píšeš, naprostá podzimní pohodovka. Ale teda divim se, že má zase svůj starý účes .... je to kusanec 😉

pettrraa
10. lis 2009

ahojky no tak děvčátka nastydlí přeji a jste brzo ok.Kubík je dnes lepší ale nechám ho doma celý týden.
Holky dobrý je čaj z cibule a medu dáte vařit cibuli a přidáte pár lžíček medu podle chuti je to na nachlazení a nebo nakrájet cibuli na malé kostičky a k tomu dát med a zavřít a až to pustí štávu tak si dát pár lžiček.
Ele to je dobře že jsis dala do nosu aspon je ti lépe 😉
jaru doufám že mrcha ti už nepříjde
Dennisko já takhle měla loni kašel 3 týdny až jsem skončila v nemocnici měla jsem bronchytýdu v noci jsem se dusila manža mi musel zavolat záchranku.Nechci tě straši ale zajdi si raději k doktoru.

pettrraa
10. lis 2009

holky ta písnička je moc krásná
😉

eleanthis
10. lis 2009

hm - tak to si neposlechnu, mam zvuk vedenej do externiho repraku, protoze jsme si pousteli harry pottera do postele... no neva, tak az se to prepoji.

Jari, - KO mam 24.11, takze dost pohoda, ke konci tydne bych se chtela pak uz nechat uschopnit, at stihnu ve skolce nacvicit s prckama mikulasskou 🙂 leti nam to leti a blbej listopad bude pryc... nasleduje mnohem uspesnejsi prosinec 🙂

Denni - takze na jaro, ja to planuju stejne, leden, unor - pauza, od zacatku brezna tomu necham volnej prubeh a uvidime, kdy se zadari 🙂 akorat nevim, kdy mam jit na nejakou kontrolu na gyndu po tom potratu, kdy jsi tam sla?

volat se mi tam zatim moc nechce, protoze budu muset vysvetlovat sestricce proc se chci objednat a nejak mi to v posledni dobe leze krkem kazdymu se omlouvat, ze jsem neschopna nosit normalne dite.. desny.. asi jeste soucast ty depky. Ale vcera jsem se fakt uvolnila, vsechno doslova vykuckala ven a hezky bylo, ze i pritel ze sebe dostal nektery pocity okolo toho.

zuzi ty bys nemela blbnout a jit si poradne domu lehnout a vylezet to. na kasel se muze ten sirup Stodal -me pomohl hodne. proti ryme Pinosol. tak se vybav obrn perinama a zadny litani do prace.

dennisa
10. lis 2009

Péťo, to mě nestraš s tím kašlem. No já na něj dost trpím a jakmile nastydnu, tak kašel se mě pak drží o dost dýl, než rýma a všechno ostatní.

Ele, já jsem šla na kontrolu na gyndu hned druhý den, co mě pustili z nemocnice, to mě neprohlížel, jen řekl, že mám přijít za 14 dní a to mě už dělal i prohlídku. Pak jsem tam byla ještě po dalších 14 dnech a to bylo opět bez kontroly. Na další kontrolu jdu právě v tom únoru.
Ele, měla by jsi jít na prohlídku po šestinedělí, to je důležitý, aby se na Tebe dr. podíval, jak to všechno vypadá po revizi.

Tak se pak na jaře budeme snažit spolu, i když každá jiným způsobem, ale to je jedno 🙂

pettrraa
10. lis 2009

Dennisko já tě nechci strašit ale rači bych fakt zašla k dr.já nemarodila snad 7 let ale loni to fakt bylo hrozné to za celý život nepamatuji že by mi někdy bylo takhle zle.Já když na mě něco leze tak mě nejvíc třeští hlava a mám ucpaný nos a bolí v krku kašel jsem měla málo kdy vždy jsem se vylečila sama.Tak i loni jsem se léčila a k dr šla po 5 dnech dostala jsem dvoje ATb a nezabírali až to dopadlo jak to dopadlo.Ted jak na mě něco vleza a budu kašla tak k dr poletím už se fakt bojím.
Ele tohle neříkej že nejsi schopná donosit mimi uvidíš že ted už se to povede a budete mít krásné zdarvé mimi.
Holky tak já jsem taky říkala že asi bychom na mimi pracovali tak v březnu když práce bude stát za prd.
Tak nás tu pak bude víc snažilek 😉 a těhulek