Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
9. pro 2009

Zuzi to je prča jsem se nasmála 😀
lari já taky mám Fb ale spíš taky chodím sem na koníka a ještě na jednu diskuzi tu navštěvuji už 3 roky
pěkně jsi to manželovi vysvětlila 😉

pettrraa
9. pro 2009

holky moc taky myslím na matulíka doufám že je v pořádku ona i mimi co nosí v bříšku snad se někdy ozve
a dlouho tu nebyla lucbra nebo jak se to píše
a taky zuzan doufám že je vše ok

eleanthis
9. pro 2009

zuzi - to mi rikala dneska mamka, ze se valela po zemi smichy, jeste jsem to nevidela, ale chystam se na to!

larri, ja na facebooku jsem

larri
9. pro 2009

Ahoj ELI a taky tam pořád koukaš?

eleanthis
10. pro 2009

Larri - moc ne, nechala jsem si chodit na email, kdyz se mne neco tyka nebo mych pratel a tak presne vim, jestli se neco extra deje, co bych mela vedet 🙂 co tam hledas ty?

larri
10. pro 2009

Ahojky,hledala jsem svoje spolužáky a známé,ale je jich tam málo.
Ale zase jsem našla holky,které jsem neviděla,když odešly na mateřskou a než se stačily vrátit do práce,tak já se odstěhovala.

A hlavně z nudy.Ja jsem zvykla být v letě pořád v práci a v zimě trpím.No a ted,když mám volno,tak ještě víc.

Ale dneska máme s holkama od APOLINÁŘE sraz,tak se těším.

zuzka.o
10. pro 2009

Nedávno jsem psala KALIMERO do IP, jak se má, má toho asi dost. A už tady dlouho nebyla ani SEB.
Taky doufám, že MATULIK a mimi jsou v pořádku.
A kde se nám toulá LUCBRA????

pettrraa
10. pro 2009

ahojky Zuzi taky nevím kde se holky toulají asi toho ted mají před vánoci moc.Já už mám napačíno i promazáno hurááá.Jo a zese mi marodi tomík měla v neděli v noci zase záchvat laringitídy bych se z toho už pos.... dnes jsem byli na kontrole tak už je ok no ale mají zavřenou školu marodí moc dětí až do 15.12 Kubík se zatím drží a školka tady jede tam jsou zatím děti ok

guess
10. pro 2009

ahojky holky, omlouvam se, ze vam sem lezu. 😅
Ale prosim, jak jste poznaly, ze se jedna o mimodelozni a ve kterem tydnu? Predem dekuji. 🙂

pettrraa
10. pro 2009

guess já jsem si udělala těhu test a byl pozitivní ale navečer jsem začla krvácet tak jsem si zašla ráno k dr a ten mě prohlédl a řekl at se objednám na utz tak jsem šla hned druhý den ale bohužel nic neviděli byla jsem 5+5tt tak hned si mě v nemocnici nechali a čeklai jsem 4 dny zda se mimi nekukáže hcg mi velezlo ale ten 4 den kleslo a na utz zase nic vidět nebylo takže jsem šla na laparaskopii a bylo to mimoděložní vzali mi pravý vejcovod já měla srůsty po císaři který mi dělali před 7lety.jinak mi nic nebylo přišli na to naštěstí brzo
Doudám že tvůj případ to ale nebude a mimi je tam kde má být 😉

eleanthis
10. pro 2009

guess - omluva se neprijima, myslim, ze mluvim za vsechny, kdyz reknu - kazdemu je zde vstup volny! 🙂 ja jsem poznala mimotehu uz pred ocekavanou carkou na testu. par dni od oplozeni vajicka me chytly bolesti v pravo v podbrisku. drzely me kreckovy stavy az dokud mi nerekli, ze je to mimotehu - v 5tt. (zjisteno z krve a pak vylucovaci metodou, nejdriv revize delohy a kdyz hcg porad rostlo, tak laparkou)

jarka.09
10. pro 2009

Guess-přesně tak, žádný omlouvání. Jsi vítaná, ale samozřejmě bych ráda, aby se tě to vůbec netýkalo a byla jsi tu jen tak omylem...
Já mimotěhu poznala tak, že jsem měla nejdřív bolesti močáku, za asi dva dnyi ostrá bolest v podbřišku. Asi týden po zmeškané MS jsem s těmahle bolestma šla k doktorovi a na ultrazvuku bylo už vidět vnitřní krvácení.
Tak jak jsem říkala, doufám, že to nebude tvůj případ! 😉

larri
11. pro 2009

Guess,taky se přidávám k holkám,žádná omluva.
Já jsem skoro měsíc špinila nebo krvácela,hcg kolísalo,na UTZ nebylo nic.
Při poslední kontrole jsem měla bolesti na pravé straně,tak jsem šla na laparku.Bylo to v 8tt.
Ale ja to mela po umělém oplodněni. 😉

halpa
11. pro 2009

Guess - já měla po objevení // na testu na utz gestační váček, po prohlídce jsem začala špinit, doktorka ale řekla, že to může být. V noci mě ale manžel odvezl do nemocnice, protože jsem měla hrozné bolesti na pravé straně břicha (já normálně k doktorům nechodím, ale tohle se nedalo vydržet), na utz viděli tekutinu za dělohou, hcg rostlo jen pomalu. Po dvou dnech v nemocnici jsem šla na laparku - mimoděložní, odebrání pravého vejcovodu.
Snad se tě tohle ale netýká a bude vše ok. 😉

lusye
11. pro 2009

ahojky holky,
celkem mi bodl dotaz Guess. Mam totiz uplne stejny. 🙄
Mam taky brouka v hlave a poradneho. Po prvnim mesici snazeni jsem nasla //, ale dr. ve 4+4 nic na utz nevidela, rikala, ze jdu hodne brzo, proto nic nevidi nebo je to mimodelozni. Podle krve jsem tehu, hcg zatim nizke. Ale zda se mi, ze me dnes boli u praveho vajecniku, jako neni to silena bolest jen to skoro porad citim. 🙄 Tak myslim na mimodelozni ... No je to psycho. 😔
A jak dlouho trva ta operace? Kolik dnu jste byli v nemocnici?

halpa
11. pro 2009

lusye - na to nemysli, 4+4 tt je opravdu hodně brzy a pokud jsi měla ovulaci později, je to supr brzy. Bolesti v podbříšku - ať už na stranách nebo v celém jsou v těhu úplně normální a nemusí nutně znamenat nic špatného. Hcg by se ti mělo za dva dny zdvojnásobit, takže předpokládám, že jdeš brzy na krev znovu...?

lusye
11. pro 2009

halpa, ja byla na utz i krev vcera. Na kontrolu mam prijit za tyden, takze ve ctvrtek. Kdyby byly problemy, tak kdykoliv. Jako neni to nesnesytelna bolest, ale stale o te strane vim. 🙄 Tak to ve me hloda. Doktorka taky rikala, proste ze je bud moc brzo, co pry opravdu je nebo je to mimodelozni.
Jinak moc dekuji za odpoved. Jste taky bezva sestava silnych holek. 😵 Trochu jsem procitala tuto diskuzi, tak uvidime, jak dopadnu. Jsem desny pesimista a uz se vidim v nemocnici.
Jak dlouho jste tam byli? 😔

halpa
11. pro 2009

zahod pesimismus, neni na miste 😉 Laparka trvá neco kolem hodiny, v nem. jsi 3-5 dnu. Ja bych si nechala po dvou dnech nabrat hcg, na utz musis min ten tyden cekat.

lusye
11. pro 2009

halpa a na testu to nepoznam? Ze carka sili?
A jde poznat podle krve, ze je to mimodelozni? Stejne je skoda, ze to v dnesni dobe nepoznaji nejak utz nebo tak nejak ... ☹
Moc moc dekuji, za reakce. 😵

jarka.09
11. pro 2009

lusye: chápu tě, taky je pro mě někdy těžký myslet pozitivně, červíci holt hlodají, ale je pravda, že teď nic nevykoumeš. Na testu to podle mě nepoznáš, ani z krve. Směrodatný je, jak roste HCG. Myslím, že pokud by měla doktorka vážný podezření na mimoděložní, tak tě třeba ob den testuje a sleduje hodnoty.
U mě operace trvala taky zhruba hodinu, ale v nemocnici jsem si poležela delší dobu (cca tři týdny), ale já byla celkem komplikovaný případ.
Být tebou, tak když by bolest sílila, byla řezavá, nebo jsi měla problémy s čůráním, tak bych šla na pohotovost. Pro jistotu. Ale jak píše halpa, to že tě něco trochu bolí, ještě neznamená, že nutně musí být něco v nepořádku. Tak držím pěsti, aby to dobře dopadlo 😉

lusye
11. pro 2009

jari, dekuji. 😵
Jejda, to me mrzi, ze sis prosla necim narocnym ... Tri tydny v nemocnici. 🙄
Dobre, budu to sledovat. Ale od rana mi prijde to boleni stejne. Treba se to v noci uklidni, kez byt ...
Urcite vas budu informovat, jste zlate, holky. 🙂

halpa
11. pro 2009

lusye - právě že to poznáš teď jen z krve - jak jsem už psala, hcg má stoupnout na dvojnásobek po dvou dnech. Znáš svoji hodnotu teď? Za ten týden bude směrodatný ten utz. Test je dost neobjektivní, někomu ukázal nádherné tlustice a přesto šlo o mimoděložní. Hlavně se snaž nestresovat, ale pokud bude bolest nesnesitelná, raději zamiř přímo do nemocnice.

lusye
11. pro 2009

halpa, to mi nerekla a ja se ani nezeptat. 😠 Takze ted budu mit tyden obavy. 🙄

halpa
11. pro 2009

Aha, tak to nevadí, jak říkala jarka, myslím, že by tě poslala na tu krev za dva dny, kdyby si opravdu myslela, že hrozí mimoděložní. Mě operovali v 5+5tt, tak máš ještě čas, kdyby něco, ale nestresuj se. Opravdu, mimi potřebuje klid. Hezky si užij víkend a do čtvrtku to uteče. Jestli tě to uklidní, tak já jsem zažila to samé při druhém těhotenství. Měla jsem podezření na druhé mimoděložní a musela jsem týden čekat. Takže vím, jak se asi cítíš...

pettrraa
11. pro 2009

Lusey holky už vše napsali tak já Ti moc přeji at se u tebe mimiděl neprokáže a je vše jak má být. 😉

lusye
12. pro 2009

peti, dekuji moc. 🙂
V noci me nebolelo vubec nic, ted zatim taky ne, ale jsem stale ve strehu, kdy to zase prijde.
Urcite vam napisu, jak to dopadne. 😉

pettrraa
12. pro 2009

lusey tak to je fajn že dnes ráno to bylo dobré snad je to ok i pocelý den a určo dej vědět 😉

larri
12. pro 2009

Lusye,já jsem měla 14 dní sbalené věci do nemocnice,co kdyby náhodou.....a pak jsem šla na kontrolu bez všeho a věci jsem dostala až druhý den,když jsem šla domu.
hlídala jsem se pořád.

Určitě ti to dopadne dobře,ale radči se hlídej. 😉

eleanthis
13. pro 2009

Lusye - je mi lito, ze te mozna potkalo taky mimodelozni... ale neni to konec sveta, nastesti. tu bolest jsem citila taky, porad nekdy bodani, nekdy tam proste jen tak byla. parkrat za den zesilila na takovy bodnuti a pak treba utichla. ja jsem sla na kontrolu hcg od den, kdyz nenarostlo 2x tolik, bylo jasne, ze je to mimodelozni. Bohuzel u mne jeste tajne doufali, ze je to v deloze a neni to videt, protoze jsem byla tehu kratce, tak mi delali revizi delohy, o tyden pozdeji laparku, protoze hcg stale kolisalo. jit za tyden na testy mi prijde hodne dlouha doba, zvlaste, kdyz u nekterych hcg dokaze vyrust natolik, ze vejcovod praskne pomerne brzy po 5 tt.

mozna bych byla skepticka, jako treba byla driv Andree a sla bych si nechat udelat u obvodni znovu test hcg, nebo bych si ho vydupala u gyndare, kdyz uz nic, test stoji 200 kc maximalne, pro klid v dusi je ale neocenitelny. Andree si taky stezovala na velky bolesti pred zjistenim tehu a prvni tyden, pamatujete? a pak z testu u obvodni zjistila, ze ma hcg uz skoro 3000 a vsechny chmury byly ty tam. takze pokud se ti Lusye nechce cekat, jdi do toho, ja bych se svyma zkusennostma sla. osobne pujdu hned, jak (doufejme na jare) najdu //, hrat na nahodu uz mi prijde zbytecny.

eleanthis
13. pro 2009

Larri - jinak ty uz budes tyden tehule ne? jak se citis? zaris? 😀