Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucbra06
7. led 2010

ele to je božííííííí 😵 😵 😀

pettrraa
7. led 2010

ele to je fakt super 😀

eleanthis
8. led 2010

kvasny ze, hned by clovek bral ctyrcata :D

jarka09
8. led 2010

Veru, tak čtyřčata-to bych si snad ani nedovedla představit! 😅

zuzka.o
8. led 2010

Je to krásný, ale jenom na videu .... musí to být fakt masakr!!!! 😅

eleanthis
8. led 2010

ja su asi blba, ale jsem ted v takovym rozpolozeni, ze bych snad radsi brala ctyrcata, nez nic ! akorat by me zajimalo, jak k nim prisla, vypadaji vsechny stejne, ze by byly ze spontanniho tehu jednovajecny? nebo pak pripada jen IVF a podoba je ciste nahodna

jarka.09
8. led 2010

Veru, tak to je jasný, radši čtyři než žádný, ale my to budeme brát po jednom, spontánně, ne? 😉

zuzka.o
8. led 2010

Tak to jo, ELE.... taky bych radši brala čtyřčátka než žádné mimi. On to je zápřah, ale když se chce, všechno jde. 🙂

eleanthis
9. led 2010

jari - no ja nevim, docela zavidim zuzce, ze ma hned dve naraz a uz pak uz muze cely zivot dbat na linii :D

kalimero11
9. led 2010

Ahoj holky!

Omlouvám se za delší absenci, ale mám ve škole zkouškové a tak až do února se zde budu objevovat jen občas. Čtu Vás tedy pravidelně, ale zapojovat se do diskuze nestíhám. 😔

Zdravím Vás v novém roce a přeji hodně štěstí, zdraví a splněných snů. Ať je to rok, kdy se dořeší všechny zdravotní problémy a rok úspěchů ve snažení...
Ele a Jaru přeji úspěšnou laparo, ať nebolí a přinese ten správný pozitivní výsledek. Doufám, že na jaře se k Vám nějaký mimísek do bříška nastěhuje, moc Vám to přeji! Zasloužíte si to!
Ostatním snažilkám také držím palec a přeji, ať se brzo zadaří. Obzvlášť na Denisku myslím, kdepak se toulá?

Zuzi, ty už jsi 23tt? 😲 No to ale letí! Jak se cítíš? To já v té době byla plná zdravotních problémů a úspěšně v nich pokračuji. 😠 Koukám, že se budete stěhovat do nového, tak to je moc prima. Kočárek už máš vybraný, je pěkňoučký, jakpak se s ním asi bude jezdit? V tomhle Tě lituji, dvojkočárek je dost omezující, nevejde do dveří, do výtahu, do busu. 😖 Ale miminka za to nepohodlí stojí. Určitě Ti to vynahradí. 🙂

Andree, gratuluji ke chlapečkovi. 😵 Jak se bude jmenovat? Na ten 4D UTZ půjdeš? Já jsem také váhala, zda jít či nejít a nakonec jsem nebyla. Mám placentu na přední straně břicha a to snižuje viditelnost plodu. Navíc malého i špatně viděli na UTZ ve 20tt, tak jsem furt nevěděla a nakonec se teda rozhodla nejít.

Petra, hup na mimi! Škoda, že práce nevyšla, ale zas bude mimi, takže není čeho litovat. 😉

Jinak já zítra začínám 30tt. Nějak se mi zdravotně nedaří. ☹ Už jsem se cítila celkem fajn, ale došly mi výsledky z testu OGTT a bohužel pozitivní. Objevila se u mne těhotenská cukrovka a to mne i psychicky celkem srazilo zpět. Musím držet dietu, vynechat sladké mi nevadí, ale vážit si jídlo? No to mne fakt rozčiluje. Musím chodit co 14 dní na kontroly na diabetologii a den před tím si 6x za den odebrat krev do zkumavky a poté odnést do laborky na vyšetření hladiny cukru. Zatím jsem si ty odběry nedělala, 19.1. mne to čeká poprvé, ale já se bojím už teď, že sama sebe nebudu schopna tolikkrát píchnout. ☹ kdyby mne ďobl někdo jiný, tak bych to přežila. K té cukrovce se váže i častá únava a jiné neduhy, tak mi začíná být jasno, proč jsem byla již delší dobu tak vyřízená. 😒

No nic holčiny, opatrujte se. Jdu šrotit.

pettrraa
9. led 2010

ahojky kali to mě moc mrzí že máš těhu cukrovku.Já mám normální ale mám to v normě kolem 6 nejvíce mě jí zjistili rok po porodu co se mi narodil Tomík.takže v těhu s kubou jsem měla doma glukoměr půjčený od dr a taky jsem se 6x denně píchala takovým tím perem to jen doblo do prstu a na takový papírek jsem tu krev dala a pak do toho glokoměru tam to změřilo tu hodnotu a tu jsem si musela psát a po týdnu jsem chodila k dr moje Dr je teda děsné já žádnou dietu nedržela natož si jídlo vážit ale to protože jsem věděla že to mám v normě.Ona prý těhu cukrovka je jiná prý trochu horší.Ale tak snad tě to moc trápit nebude.Já měla být u dr už někdy v srpnu ale vyprdla jsem se na to 😖 jsem děsná tak tam chci zajít co nejdříve než budu těhu 😀 protože ta dr mě hned po porodu kubíka říkala no doufám že už nebudete mít další dítě no nevím co jí je do toho kdybych tu cukrovku měla hodně tak bych asi taky do toho nešla ale když to mám celkem ok tak oproč né že
tak ti přeji at je vše ok ty jo a už 30tt to to pěkně letí 😉

zuzka.o
9. led 2010

Ahoj KALIMERO.... ty naše ztracená těhulko 🙂
Tobě také hlavně hodně zdravíčka do nového roku.... to potřebuješ nejvíc.
Fakt koukám, jak trpíš, chudinko.... ještě k tomu všemu cukrovka, ach jo! Taky bych měla bobany z píchání se a tolikrát.... blééééé. Nevím, kdy se přesně jde na cukr, ale do poradny jdu 19.1. a tam mi prý všechno potřebné řekne.... tak snad se mi tohle trápení vyhne.

K tvým dotazům.... je mi pořád dobře, teda bříško roste, občas mi tam prcci tlačí, sem tam i na močák, tak musím fofrem na záchod a představuju si sebe koncem dubna, jak budu asi na záchodě nocovat. Doteď výjimečně jdu v noci tak jednou. Ale ono to vššechno přijde. Chodím do disk. Čekáme dvojčata a tam ty konce holky popisují dost barvitě 😅 No co, dala jsem si předsevzetí, že do konce dubna tam prcci prostě zůstanou, že mi bude dobře a že to zkrátka všechno pohodově zvládneme.
Taky už čučím, že jsem 23tt! Fakt to strašně letí... no vždyť ty už jsi 30tt!!!!!!😲
Kočárek se snažím vybrat právě do 79cm široký, abych prošla 80cm dveřma..... a městskou nepotřebuju jezdit, to jsem ráda, to by byl masakr. Vybírám taky podle skladnosti, aby byl kočár rychle složený a vlezl se do auta. Jinak si všude dojedeme. centrum města je pomalou chůzí 15min, gyndaře jsem si vybrala 5min z domu, takže v tomhle se nebudu nijak omezovat.
Nejhorší je náš výtah, má 70cm, takže tohle je dost naprd. Sice je hluboký, ale to je mi jaksi nanic. Tak vybírám kočár s vložnými taškami, mimča čapnu a šoupnu do výtahu. 🙂
Jo a prcci už o sobě dávají pěkně vědět, je to moc hezký, brzo to určo bude cítit i manža.

Ať ti dobře dopadnou zkoušky a zápočty, držíme všichni 3 paluchy.

eleanthis
11. led 2010

ahoj Kali - ty jo, ale vzpomen jsi, ze jsem ti o te cukrovce rikala v souvislosti s tim, ze jsi mluvila o tom, ze omdlivas! ono se to fakt pozna uz predem takhle, je mi to lito holka, ale zvladnes to! pro mimiska vsechno 🙂 po porodu bude vsechno zase v norme. tak se drz

holky zitra jdu na to, objevim se, jak to bude mozne, myslete na mne ve stredu, at mi vsechno dobre dopadne, taky na vas budu myslet, jak se mate a co noveho 🙂 papa

jarka.09
11. led 2010

Veru, budu na tebe myslet a držet palce, ať to je všechno ok. Tfuj, tfuj, hlavně to zvládni a pokud možno bezbolestně, ať jsou na tebe hodný... 😉

eleanthis
11. led 2010

jari - kuju 🙂, tak jdu balit

kalimero11
11. led 2010

Ele, no vidíš, a já tomu nevěnovala pozornost. ☹ No, je to blbý s tou cukrovkou, ale zas to má výhodu, že mě nenechají přenášet, což ráda uvítám. 😅
Budu na Tebe moc myslet a přeji Ti, ať Tě moc netrápí a hlavně, ať ta laparo má ten nejlepší možný konec. Brzo se nám zahoj a napiš. Papapá

Jaru, ahoj...

jarka.09
11. led 2010

Ahoj Kali, no to mě taky mrzí, že tě to takhle potrápilo, holt to miminko není zadarmo,ale oni nám to trápení potom ti rošťáci vynahradi 😀

pettrraa
11. led 2010

ahojky Ele kočko moc držím pěstičky at ti to dopadne moooc dobře.A pak hurá na snaženíčko 😉
Kali neboj určitě to pak bude ok
tak já jsem pěkně naštvaná přišla mrcha a to jsem jí měla mít až 15.1 😠 ve středu jdu k novému gyndaři tak se sním domluvím jestli by nebylo něco na srovnání cyklu ten čaj kontryhelovej nepiju jsem na tohle děsná já bych brala rači nějaké prášky 😉

lucbra06
12. led 2010

Ahojky
Ele,tak moc držím pěstičky,ale ty to zvládneš jsi statečná a silná holka 😉
Kali,vydrž bude líp 😉 tý jo 30tt to,to krásně letí 😵
Peto,příště to vyjde,ale určo se zeptej na ten cyklus u gyndaře,já bych cyklus potřebovala zase zkrátitt 😖
dneska jdu k nové gyndařce tak se jí taky poptam (doufam) 😉

kalimero11
12. led 2010

Ahoj holčiny 😉 ,
máte svatou pravdu, že všechno to trápení za mimčo stojí. Všechny o tom víme dost, že? 😉 Takže stejně jako vy, i já svá trápení nějak zvládnu a doufám, že už brzo dostanu do náruče ubrečenou odměnu. 😀

Lucbra, Tebe jsem také dlouho nečetla, kde se touláš? Copak Nelinka? Má radost ze sněhu? Je zdravá?

Petra, ty jo, ty máš cukrovku pořád? Máš šanci, že se to někdy spraví? Mě to příjde dost náročné jíst v určité hodiny a všechno vážit. Třeba včera bych měla uprostřed zkoušky vytáhnout svačinu a jíst. 😀 Stačilo, že jsem minulý týden u jiné zkoušky popíjela čaj a zkoušející se na mne tvářila dost nevrle. ☹ Co klučánci? Jakpak se mají?

Jaru, co domeček? Kdy máte v plánu dokončovací práce? Kdypak asi budete v novém?

Ele, dneska si hezky v nemocnici odpočiň a zítra budeme držet paluchy. Určo to dopadne dobře a vaječník zůstane tam, kde má. Doktoři se budou snažit!

Zuzi, no jo, těhu s dvojčátky musí být ke konci velmi zajímavé. 😝 Představa, že bych měla mít pupek ještě větší, je dost škokující. Já mám už teď pupek tak velký, jako jsem měla s Niki u porodu. I dveře jsou mi těsné. 😀 A přede mnou ještě 2 dlouhé měsíce. Mám tedy nahoře 9kg, což není taková hrůza, ale objemově jsem se zvětšila neskutečně! 😒 No, snad už tolik při té dietě neporostu.

Holky, já za 14 dní nastupuji na mateřskou! 😀 Konec omezení vycházkami!!! Hurá! Už si barvitě maluji, kam všude vyrazím a manža se vzteká, že jsem se zbláznila. Že budu sedět doma a čekat na porod. Copak prý chci, aby se malému něco stalo? 😨 No jasně, že nechci, ale lékaři a porodnice jsou všude, ne? 😀 Bohužel, teď s tou cukrovkou mu to nahrálo, bude tvrdit, že mám vážný zdravotní problém, takže konec výletů... 😖 No, ale nějak to s ním musím skoulet, chci navštívit kolegyně z práce a vzdálenější rodinu, pár známých a tak. A kdy jindy na to budu mít čas, než teď, že? 😀

lucbra06
12. led 2010

Kali,já se tady toulam a netoulam 😀 zjistilla jsem že mě tady někdo šmíruje.Tak se nechci rozepisovat.Nelča je zdravá a řádíme na sněhu každý den,už mě bolí tělo z toho nezvyklého pohybu 😅
Jinak kontola dopadla o.k vše v pořádku 😉

kalimero11
12. led 2010

Lucbra, to je blbý, že Tě někdo šmíruje. 😒 Co z toho ten ubožák má? 😠 Ono je to riziko diskutovat po netu, proto nevkládám fotky a nepíšu žádný detaily svého života. Mám totiž ráda své soukromí. 😉 To je fajn, že kontrola dopadla dobře a Neli je fit. Letos si zimy užijete dosyta. 🙂 Já mám zimu moc ráda, ale letos si ji nějak nemám šanci užít. Ráda lyžuji a dovádím s Niki ve sněhu, ale teď s tím pupkem to nejde. Nemůžu se pořádně ohýbat, to pak tlačí mrňous do žeber a na žalůdek a mně je z toho šoufl. 😀 Tak chodím alespoň na procházky, ala já bych se tak ráda v tom sněhu vyválela a zorganizovala pořádnou koulovačku. 😀 😀

eleanthis
12. led 2010

holky - tomu neuverite!!! teda uz jen tomu, ze me tu dneska vidite, jiste neverite :D

ONO TO ZMIZELO!!!!!!!

Pripadla jsem si jak v jirikove videni, kdyz me doktorka kontrolovala a rika - tak to je pravej vajecnik, ten je v poradku, jsou tu videt drobne folikulky (aspon vim, ze tento mesic bude ovu bez mimi), a ted ten levy.... hmm.. ale ja tu spatne vidim, nejde tu nic videt, pujdeme na druhy pristroj! - protahli me pres celou ordinaci s holym zadkem na druhou kozu. a kouka - no jo, ale ja tady zase nic nevidim!

normalne to zmizelo, prasklo, i kdyz primar tvrdil, ze to prasknout za zadnou cenu nemuze! a prasklo! nicmene porad citim na tom vajecniku nejaky boleni, ale to muze byt, verim, ze to pro nej byla zatez. kdyz to prasklo nevim, takze nevim, jestli se tu uz mesic naprosto zbytecne nestresuju, protze se nikdo neobtezoval me mezitim zkontrolovat :D ale dnesek je mym nejstastnejsim dnem v dosavadnim roce :D a to jsme teprv na zacatku!!!! huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

eleanthis
12. led 2010

jo a jeste neco!

Hlasim se do rad SNAZILEK!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jinak ahoj Lucbro, uz se nam styskalo 🙂

jarka09
12. led 2010

😉 🙂 😀 není co dodat.... supr!!!!! zázraky se dějí 😉

eleanthis
12. led 2010

no to rekla i ta doktorka - priroda je mocna carodejka,a le ja to tak mam vzdycky, kdyz jsou tam ty medicky na pozorovani :D vzdycky jim pripravim dobry sok :D dneska mam paradni den!

jarka09
12. led 2010

alespoň se přiučí, jak to v životě chodí 😅
To ti věřím, je to skvělý! Takže jdete do toho? To je supr...

lucbra06
12. led 2010

ele,teda já mam uplně husí kuži 😵 to je skvělí.Tak snažilko hurá na to 😀

zuzka.o
12. led 2010

ELEEEEEE...... tys mi udělala velkou radoooooooooooooooooost........ ty naše nová snažilkooooooo .... jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí ...... ano, opravdu se zázraky dějí............. nádhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

eleanthis
12. led 2010

jako ja jsem dneska uplne v soku, tak rychle vybalenou tasku jsem jeste nemela, akorat vubec nevim, co mam ted delat, uplne roztekana! je to uplne uzasny den!