Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

luciemar
2. únor 2010

Ahoj holky, moooooc vám všem děkuju za gratulace. Jste zlaté!!! A tobě, Ele, držím palce...to by byl senza dáreček k narozkám... 😀 😀
Teda Zuzi, to je docela nevhodná doba na manžovo zranění, co...když máte dělat rekonstrukci a navíc ty asi už taky se spoustou věcí potřebuješ pomoct. 😝 Tak hlavně ať je brzy v pořádku. Super, že je na trhu ten kočárek, co si přeješ...snad bude co nejdříve. Ony ty dodací lhůty jsou někdy fakt děsivý... 🙄
Kali, držím palce, ať už to máš za sebou!
Petro, prášečky určitě zabraly a mimčo bude v bříšku...uvidíš... 😉
Jaru, ozývám se sice pozdě, ale přece. Zítra na tebe budu moc myslet a držet palce!!! Brzy dej o sobě větět!

pettrraa
2. únor 2010

Luci ty prášky jsem měla brát až od 28 do 2.2 takže to už jsem měla po ovolce je to na srovnání cyklu.Zatím jsem v klidu po něděli bych si když by nebyla ms udělala test.A v unoru po ms mám začít brát léky na ovulku
A co vy jak se snažíte? už byla ovulka? moc držím pěstičky 😉

eleanthis
2. únor 2010

ahoj holky, tak jsem psala jarce do nemocnice, cte a vyckava... moc ji drzim vsechno, co muzu!

ja si dneska rano delala test s 10 jednotkama - negativni... tak konstruuju moznosti, co se deje. z totalni paniky jsem se ukonejsila teoretickou skutecnosti, ze k oplodneni doslo o vikendu 23 - 24. 1, coz by znamenalo, ze je na test vazne jeste velmi brzy, je pravda, ze jsem tu rikala, ze necitim zadnou ovulaci (bolesti) a teprve minule utery jsem zacla mit pocit, ze bych mohla byt snad tehu - neco v brise... ted cekam jak na jehlach, dalsi test si zakazuju, dneska to vydrzim, jestli zitra, nevim... nervni jsem teda hrozne. z prace si pomalu vyklizim veci :D at se deje co se deje, aspon budu pak pripravena na start :D kdyby to vyslo. kez by! moc si to oba prejeme

pettrraa
2. únor 2010

ele moc držím pěstičky at to vyjde tak zkus s testíkem počkat aspon dva dny vím že to čekání je děsné ale fakt bych rači počkala dva dny 😉

pettrraa
2. únor 2010

na Jaruško mooooooooooc myslím a drží pěstičky 😉 😉

luciemar
2. únor 2010

Petro, ovulka myslím právě někdy v těchto dnech, takže plná pohotovost 😀 😉 Ale tento měsíc si moc nefandím, myslím, že ovuluje ten vaječník, u kterého není vejcovod. Ale samozřejmě jen spekuluju...nic neponecháme náhodě... 😅
A proč ti vůbec doktorka napsala léky na ovulku?
Ele, vím, že je to strašně těžký, nejhorší jsou ty nervy a to, že člověk neví, na čem je... Zkus to vážně vydržet radši dva dny, ať má ta čárka šanci se vyklubat!!! Kolikátý máš DC?

pettrraa
2. únor 2010

Luci to vůbec neva že je ovulka ve vaječníku co nemámš vejcovod kouknu na uplný začátek této diskuze na 1 stranu holky to tam píší.Takže se nevzdávej a pořádně na mimi makejte 😀.No ani nevím proč mi dr dal léky na ovulku ale jsem ráda že mi je dal 😀 já od mimoně tak nějak vím kdy jí asi mám předtím jsem to vůbec nevěděla ted mě vždy píchá bud na levo nebo na pravo v podbříšku tenhle měsíc to bylo na pravo tam kde nemám vejcovod takže jsem zvědavá jestli tam mimi je nebo né 😀

pettrraa
2. únor 2010

píšu blbosti koukni na 1 stranu diskuze né kouknu 😀

luciemar
3. únor 2010

Jojo, Petro, dík za info, přečetla jsem si to a docela mě to povzbudilo. Ale nechci se k tomu upínat. Radši nebudu příliš doufat, abych pak nebyla zklamaná... 😉 Taky mě tento měsíc píchalo napravo... 😅

kalimero11
3. únor 2010

Ahoj holky, 🙂

tak mám konečně semestr uzavřen a začíná vegáč. 😵 Období příprav na dalšího člena rodiny... Začneme vyhledávat na půdě krabice s mimi věcma, postýlku, kočár, vše vyprat, vyčistit, poskládat a to nejhlavnější, přestavět trochu byt, ať nám tu pro malého vznikne potřebný prostor. Chlap se durdí, že nic přestavovat nebude. 😕 Nechce se mu šoupat nábytek a chce postýlku přirazit k naší posteli, já tedy ne, já chci, aby byla pěkně u zdi. 😀 A bude po mém... 😀 No a nejvíc se těším na nákupy potřebností, chybí jen drobnosti a drogerie, takže to nebude nijak náročné zvládnout. 😉 Máme to za pár. Už jsem na mateřské a užívám si svobody. To je vám taková krása.... Jít si kdy chci a kam chci... 😅

Jaru, moc na Tebe myslím, doufám, že už brzo budeš mít po laparo a uslyšíš velmi pozitivní výsledek. Moc držím pěstičky. Také ať se dobře hojíš a brzo Tě pošlou domů. 😔

Petra, díky za držení palečků. 🙂 Zkouška dopadla na výbornou. 😵 Jsem zvědavá, zda se Vám zadařilo... Očekávám tu další vlnu těhulek, tak s Ele by jste mohly být mezi prvními... 😉 To je zvláštní, že jsi Ty prášky měla brát jen tak krátkou dobu?... 😨

Ele, tak co, jak je? Člověče, jestli se Vám povedlo tak rychle znovu otěhu, tak zírám... 😀 To by bylo skvělé... 😉 Jsem zvědava na další testíky... Tož držím palec, ať jsou tam ty dvě tlustice. 😵

Kdepak se toulá Deniska? Neměla jít v únoru na IVF? Nemáte o ní někdo zprávy?

Zuzi, jak válčíš Ty? Vše OK?

Luciemar, nic nenechej náhodě. Vejcovod je pružný a je schopen zastat funkci toho zcházejícího. 😉

zuzka.o
3. únor 2010

Ahoooj 🙂

ELE.... to je děs, že čárka ještě nevyskočila, co? Ale vydrž, minule jsi měla intuici, že mimi tam je a bylo... celá netrpělivá čekám na další info o testíkách. Byly by to 1. // od těch našich zářijových 🙂

Na Jarušku moc myslím 🙂

LUCI a PETRO.... jen holky makejte na miminkách... ať se nám to tady rozmimískuje a roztěhulkuje. Držíme s prckama palečky 🙂

KALI.... gratuluju k ukončenému semestru, sis oddychla, co? Ty brďo, ty už jsi 33tt??? 😕 To je na čase vše pro mimouška připravit. A děláš správně, že se od manži nenecháš přemluvit, zkrátka jak sis to vymyslela, ta to bude nejlepší. On sice bude remcat, ale nakonec to udělá jak chceš ty (znám to ze své praxe ...hahaha)

Jinak já jsem OK, teď jsem tak cca 14dní hodně špatně spala, vyvrcholilo to sobotním úplňkem... a teď je to zase o krapítek lepší. Jinak břicho mi roste, nějak rychle..... těžkne, minule jsem se já trubka zapomněla zeptat, kolik prcci váží, další KO mám až 12.2., spolu teda s vyšetřením na těhu cukrovku. 4D utz mám 16.2.
Už funím do schodů, do kopce (občas i na rovině), zkrátka je to zápřah mít 2mimi v břiše. V noci mívají diskošku, takže se jim u mě asi moc líbí, jsem zvědavá, jací to budou raubíři. Dneska jim tatínek přes bříško domlouval, ať nezlobí maminku.... tak uvidíme,jak se s tím poperou 😀
Jo a zápřah mi teda dává obouvání a šněrování bot! Už aby se oteplilo a já si mohla brouzdat v nazouváčkách.
V bytečku nám měnili okna, v pátek jede manža pro materiál a v pondělí se začne zdít jádro a pak se pojede pro vanu, umyvadlo, obklady.... to bude super. Už jsme pořídili v akci v OBI luxfery za super cenu, tak se na to fakt moc těším.... pak oškrábat stěny, položit dlažbu a plovoučky.... jejda, to je ještě práce nad hlavu! Snad se to do porodu stihne...hahahahaha

pettrraa
3. únor 2010

ahojky tak snad už to má jaruška zasebou a je vše ok a bude se jí to dobře hojit a půjde třeba zítra domů 😉
Kali to je super že zkoušky máš za 1 jsi dobrá.A ted šup na přípravy pro mimčo a myslí že manžel se nechá překecat a bude pěkně fungovat 😀 u nás je to vždy to samé se mu nechce a pak dělá 😀
Kali nevím proč jsem měla ty léky jen na chvíli to jsem se jaksi neoptala
☹ no snad fakt byli k něčeme a cyklus se mi srovná a budu to mít po 28 dnech nejlépe by bylo kdyby vůbec že dnes jsem si zašla do lékárny pro testíky at mám na pondělí připravené
😀
Luci taky mě to tenkrát uklidnilo že můžu otěh i když je ovulka tam kde není vejcovod tak moc na tebe myslím at máš na testíku brzo //

pettrraa
3. únor 2010

Zuzi moc krásně se ti bříško kulatí ale jinak jsi hubená to kámoška byla chudák jak slonice 😀 ty fakt vypadáš dobře 😉
no v bytečku máte práce dost ale bude to pak moc krásné že nám pak dáš fotečky vid 😉

zuzka.o
3. únor 2010

PETRA... to se ti jenom zdá! To je nějaká magie fotky, ani sem nemůžu psát mojí výchozí váhu, se stydim... no a při posl. kontrole bylo nahoře 7kg, teď to bude min o 3víc!!! Fuj!
Určitě sem dám fotečky.... i když bych mohla dát i něco z bourání jádra, okna a v jakým strašným stavu to teď je....

pettrraa
3. únor 2010

Zuzi ba bé fakt vypadáš dobře a to nahoře moc nemáš když máš v bříšku dvě miminka 😉

eleanthis
3. únor 2010

ahoj holky - diky za pozitivni zpravicky, ale dneska rano dorazila mrcha 😔 (33DC - mrcha jedna)

osobne jsem rada, vcera jsem byla uz uplne hystericka, kdyz jsem trochu zaspinila, hned jsem malovala mimodelozni na zed (malovat certa na zed uz nikoho nevystrasi :D ), takze jsem sla spat s tim, ze jsem si do nekonecna opakovala - zitra rano vstanu, dostanu mrchu a ta sebou splavi vsechno spatny, zitra rano vstanu.... proste porad. a rano jsem vstala a stalo se to 🙂 podle me jsem tehu byla, pocity v podbrisku a bolesti v krizi by tomu napovidaly, ale asi to bylo nejaky spatny a taky je to brzo po tom zmlklym, tak to odeslo. doslova a dopismene - diky bohu.

unor si nechavam na uklidnenou - zadny snahy se konat nebudou. v breznu uvidim, jestli uz na to budu mit nervy. je to hrozny.

Kali - gratuluju ke zvladnuti semestru a uzivej si posledni tydny tehulkovani a ted i nabyte svobody. uz se moc tesim 🙂

Zuzi - vsak mas taky z ceho pribirat! jen at jsou (mam vazne chut napsat - kluci) pekne napapani

jitulka1970
3. únor 2010

Ahojky holky, tak vás všechny, po delší pauzičce, zase zdravím 😉 Dneska jsem měla opět "lékařský" den: nejdřív na neurologii (kvůli souhrnné zprávě pro OSSZ-vyběhávám si invalidní důchod na tu svoji krční páteř), pak praktickej (kterej se rozhodl - asi velitelsky - mi ukončit PN, protože prý na něj tlačí posudkářka 😠 , čímž mě dokonale vytočil) a nakonec jsem se šla "vybrečet" na gyndu, protože už mě to všechno běhání, vyřizování, obvolávání a shánění kolem toho důchodu celkem unavuje ☹ Původně jsem tam šla s tím, že si jen nechám napsat novou PN (kvůli tomu mimoni) no a nakonec to dopadlo tak, že mě začalo nějak divně píchat vlevo v podbřišku (co mi brali ten vejcovod), takže mě mudr. hned prohlídl a zjistil, že je tam cysta (potvora jedna). Napsal mi nějaké prášky (ne antibiotika) a automaticky i novou PN (je prostě skvělej a úžasnej 😉 ). Jen jsem zvědavá, jak to všechno dopadne! Na kontrolu mám přijít až po ms, tak jsem zvědavá, kdy se uráčí dostavit 😀
Každopádně se všechny moc a moc opatrujte, snažilky snažte se 😉 , těhulky-hlavně opatrně!!! a Jaruško, ať je všechno OK 😉

eleanthis
3. únor 2010

jiti - s tou cystou ti rozumim, mne se udelala po zmlklym potratu - svine jedna... fakt neprijemna vec, tak si to vsechno zvladla, ty jo a to je tvoje krcni pater v tak prisernym stavu, ze je to az na duchod? mela jsi uraz?

jitulka1970
3. únor 2010

ele...jj, úraz vlastní blbostí v 94-tém roce (frajerka, skákala jsem roznožku přes sloupek, přisedla jsem si na něm ruce a letěla z něj přímo na drž.. 😖 na asfalt) no a v roce 2002 se dostavily první problémy. Celkem jsem se to snažila zvládat, jenže teď už je to fakt mazec! Od C3 do C7 bych potřebovala vyměnit všechny obratle, protože mi začínají tlačit na míchu (takže mi, v lepším případě, mravenčí prsty na pravé ruce a v tom horším mi z ní vypadávají věci 😒 ). Nicméně zatím jsme s doktory za jedno aspoň v tom, že se nepoženeme do operace, dokud to nebude vážně akutní! A jinak jsem jim v Praze řekla, že ji pak vyříznou, dají mi tam bambusovou tyč a já budu mít konečně snad pokoj 😀

zuzka.o
4. únor 2010

AHooj 🙂

ELE... tak ti nevím, co napsat... asi gratulace k mrše bude nejlepší, viď? Ono stresovat se, jestli to zas nebude mimoň je hrozný.... prď na snažení, jen tak si užívej, ono to dobře dopadne. Tělo si řekne, kdy je ten správný čásek na mimíska.

JITU... to je teda děs, ten úraz, mám husinu!!! A co se s tím dá dělat? Moc ti držím palce, ať ti ten důchod brzo přiznají, je to strašný, takhle se doprošovat... no a praktickej doktor se teda předvedl! No jo, nechce mít problémy, tak aby byl z obliga, radši tě uschopní...! (moc dobře si to pamatuju u svý praktický 😠 )

pettrraa
4. únor 2010

ahojky Ele souhlasím se zuzkou hezky si ted užívejte a ono si tělo řekne až bude čas na mimi 😉
Jitulko tobě přeji at máš brzo důchod musí to být strašné tak at je to ok
copak asi jaruška jestli pak už jí pustili domů moc na ní myslím
a co asi deniska dlouho tu nebyla snad je u ní taky vše ok

zuzka.o
4. únor 2010

ELE... nevíš něco o Jarušce?

andree01
5. únor 2010

Ahoj holky,
jdu Vas zase po delsi dobe pozdravit a vítám novy holčiny. Je to zvláštní kolik Vás je, prijde mi, ze koncem roku a zacatkem noveho Vás je víc, stejně jako my jsme se tu ve většine sesli taky na prelomu a zacatkem lonskeho roku. Asi spatný období... Ale drzim vsem palce, pesti at e zadari co nejdriv.

Koukám Ell uz se zase snazi, tak jupiii do toho a Jaruska at nám napíše pozitivni zprávičku, že je vsechno v porádku.
U nás nového nic, cukrovka dopadla dobre, porad chodim do prace, posledni dobou ale uz toho mam plný zuby. Spousta tehulek pise, jak je tohle obd krasny a me ani neprijde, ze jsem tehotna, protoze mam myslenky v praci, vecer prijdu domu a jdu si zavcasu unavou lehnout. A druhy den nanovo. Kdyby to malinky nekopalo, tak o tehu nevim, protoze veskery myslenky mi sezere prace. Taky začínám i ten stes snaset hur, ale odevzdam posledni projekt a mam hotovo a v pulce brezna uz jupiiiiii na materskou a uz se tesim jak budeme nakupovat, pokukovat atd. Strasne to uteklo...
Zuzko a co Ty, porad taky pracujes?! Porad drzite tajemstvi co to bude?! My rekli, ted premyslim nad jmenem a neni to jednoduchy, prijde mi, ze na chlapecky se vybira hur nez na princezny.
Dneska jsem si vzala v praci volno a jedeme se podivat na kocarky, vubec neni snadny se pro jeden rozhodnout. zatim mame favorita x landera, co se tyka kvality, ceny, doporuceni kamarádek a chceme kombinaci. Dneska jeste jedeme omrknout maxi cosi Muru 4 a teutonii, videla jsem Mutsy, krasny ale je dost drahy...☹
Tak se mejte krasne, taky už Vás stve zima? JARO, kde jsi??? pa And.

andree01
5. únor 2010

Holky, představte si, ze mě na téhle diskuzi šmíruje jedna ženská...

Prý asi nemám co dělat, když si s Vami píšu na téhle diskuzi o rady a nedokáže pochopit, že lidi co sem píšou, to dělají z jiného důvodu, než z nudy...
Píšou sem, protože je něco trápilo, některé trápí pořád a mnohé trápit bude... Doktor tolik informací, podpory a naděje nedá, kolik se jí získá tady... A díky za tuhle diskuzi, pomohla mi moc...
Lenko, asi nemáte co dělat Vy, když si čtete to, co pro Vás není...

lucbra06
5. únor 2010

andree,mam ten samí problém,šmírování 😠 nevim co z toho někdo má!!!!!
Jinak poctivě dočítam,mějte se krásněě 😉

jarka.09
5. únor 2010

Ahoj holčiny moje! Moc vás zdravím, tak dnes mě pustili z nemocnice, i když teda chtěli si mě tam ještě jeden den nechat, ale to už jsem se nedala. Trochu vás napínám, co? ... No, průběh celkem dobrý, samozřejmě zákrok nic příjemnýho, narkóza se naštěstí tentokrát povedla, no a výsledek teda celkem dobrej - vejcovod plně průchozí, ale bylo tam strááááášně moc srůstů, ty pravděpodobně dosud bránily otěhotnění. No, ale prej se po tom rozrušení zase docela rychle obnoví, tak nám dali tak 2-3 měsíce a pak se uvidí. Jsem ráda, že jsem doma a moc vám děkuju za podporu, teď jsem tak strašně unavená, na dnešek jsem moc nespala, nemocniční postele nic moc, ale personál naprosto skvělej, chválím třebíčskou nemocnici! 😉

lucbra06
5. únor 2010

Jaru,to je super 😵 Ted sse hodíš do pohody a pak to pujde jako po másle,jupííííí

zuzka.o
5. únor 2010

Jééé... ahoj ANDREEE... 🙂

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tak za 1. ŠMÍRÁCI A ŠMÍRAČKY JSTE UBOZÍ!!! Nic jiného ani napsat nelze. Kdo si neprožil něco zlého, nepochopí i kdybych sem napsala sáhodlouhou "obhajobu".... takže pokud nemáte co dělat, existuje spousta jiných příjemných aktivit, které můžete provozovat.......... třeba Vy, LENKO 🤐 🤐 🤐
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANDREE... jsem moc ráda, že ti je jako těhulce dobře a hlavně gratuluju k testům na cukr, já jdu v pátek 12.2., tak jsem na sebe zvědavá, u dvojčat prý je vyšší riziko těhu cukrovky. Moc se ale nestresuj z práce, nestojí to za to.
Já pořád pracuju, nic se nezměnilo. A tajemství je to pořád 😉
Ten kočárek je zapeklitý... my jsme to naštěstí už vyřešili a máme objednáno.... na Xlander jsem slyšela chválu, ale na druhé straně, když je prý reklamace, tak s tím dělají cavyky, za vše si nechávají platit..... ale nevím, tohle mi řekla paní v jednom obchodě s kočárky. Jinak těch kočárků pro jedno mimi moc neznám, jenom značky... tak prý na konstrukci je bezvadná Teutonia, je to držák, málo reklamací, skvělý po technické stránce, sice je to dražší kočárek, ale vyplatí se. Já jsem ho ale zavrhla kvůli plastovým kolečkám... chtěla jsem nafukovací. Jo a jestli ti můžu poradit.... tak 1.vepředu otáčecí kolečka, která můžeš zaaretovat, 2. raději čtyřkolku, 3. vepředu ta kolečka velká (některé kočárky mají kolečka jako z nákupního vozíku a pak se s nimi nedá moc do terénu nebo je problém kočičí hlavy a tak.....) jo.... hezky se ovládal Tako jumper.... ale výběr kočárků pro 1mimi je obrovský..tak ať dobře vyberete
🙂 Pak hoď odkaz, ať se můžu kochnout.

LUCBRA...ahooooj ....taky nechápu, proč někdo má zapotřebí provozovat šmíring.... asi nedostatek vlastního zajímavého života!!! Co Nelinka? Jak válčí ve školce? (klidně IP) 😉

lucbra06
5. únor 2010

Zuzi ,Nelinka ve školce super,je tam moc ráda.Mají tam neštovice,tak čekám kdy se nám něco vyklube 😎
Teda mě přijde nedávno když jsem ti předpovídala těhu a ty budeš zachvílku pomalu rodit 😅 .A kde máš ty dvě miminka,máš krásný bříško,ani néé veliký jak jsem si představovala.Fakt moc hezký 😵

jarka.09
5. únor 2010

Jinak jsem vás teda už trochu dočetla, tak El, to mě moc mrzí, ale ono se to zadaří 😉
Ahooooj Andree!
A pro šmíráky: jste trapný!!!