Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
27. bře 2007

Tak já jsem na tom naprosto stejně, jako ty...v dubnu mi bude 28 🙂)) Doktor byl strašně optimistickej a povídal, že času mám spoustu...do 33 let prý není třeba propadat panice 🙂)) S tímto jeho názorem ale nesouhlasím, myslím, že už teď je na první mimčo nejvyšší čas 🙂)) Původně jsme chtěli počkat až dostavíme, což bude tak za 2 roky, ale teď jsem ráda, že jsme do toho šli hned 🙂))

maova
27. bře 2007

Tak já v červnu 😉 , to jsme skoro stejně starý. Souhlasím s tebou, taky si myslím, že na první mimčo je nejvyšší čas. My jsme právě taky čekali, až bude hotové bydlení, ještě není úplně, ale to nebude dlouho, ale už bydlíme 🙂 Tak hlavně vám přeju se stavěním pevné nervy, hlavně jestli si stavíte sami a ať jde všechno bez problému.

ivusa1
27. bře 2007

Ahojky. tak já jsem byla na laparoskopii mimoděložní těhu v 8 týdnu v sobotu, odstranili mi pravý vejcovod, ale do dělohy nezasahovali, takže se prý klidně můžem začít znovu snažit hned. Co si o tom holky myslíte? Jaká je šance že se mi to stane znovu?
Hrozně se bojím.

maova
27. bře 2007

Ahoj ivus, je mi líto, že se ti to taky přihodilo, ale uvidíš, že všechno bude zase fajn 🙂 Už se budu opakovat, ale taky ti to napíšu 😉 Moje gynekoložka říkala, že se nesetkala s tím, že by se to někomu stalo dvakrát 🙂 , takže i když na internetu narazíš na dost takových případů, tak se tím uklidňuju a věřím, že příště už se to nestane a všechno bude OK. Tak teď hlavně přeji úspěšné další snažení 🙂

ivusa1
27. bře 2007

Moc děkuji. Zatím jsme z toho s manželem ba moc smutní, ale uklidnilo nás když řekli že se můžeme snažit hned a že děloha i druhý vejcovod je v pořádku - vypadá to tak snad to zkontrolovali. JVy se snažíte hned nebo čekáte? Já se moc bojím. Už jsme se na mimčo moc těšili ana fotečku z ultrazvuku, ale nic tam nebylo, jen hrozné bolesti. Je to fakt strašný. Kdy jste byli na laparoskopii vy?
Jsem ráda že je tu takové téma a můžu si popovídat.

maova
27. bře 2007

Taky jsem ráda, že si tady můžeme povídat, člověku se uleví a doví se i nové věci. Já jsem byla na laparoskopii v prosinci, čekali jsme dva a půl měsíce, protože doporučené jsme měli tři a začali se snažit znovu. Ale jak se určitě dočteš, spousta holek taky čekat vůbec nemusela, takže když to máte dovolené, tak bych se vůbec nebála 🙂 Tak teď už musím běžet, ale večer zase nakouknu 😉

ivusa1
27. bře 2007

🙂 moc děkuji za podporu, potřebuji to, teď jsem do pátku na neschopence, v pátek mi vyndají stehy. Asi to zkusíme hned🙂 Když vydím kočárky před barákem z balkonu, tak mi je do breku☹ ale to ze začátku asi každý, že jo☹ Všem držím palečky aby dalčí těhu bylo v pořádku!!!

zuzan
autor
27. bře 2007

Ivu, moc mě mrzí, že tě to taky potkalo...a těch slziček ještě pár bude, ale věř, že to pomůže všechno překonat a manžel ti bude určitě obrovskou oporou... Vítej mezi nás...aspoň se podělíme o své zkušenosti, rady i starosti... Ještě to chvilku bude bolet, ale časem se to bude jen a jen zlepšovat... Můžu ti říct, že já měla největší bolest na srdíčku měsíc po operaci, do té doby jsem byla naprosto v pohodě a teď už to začíná být zas lepší... Na operaci jsem byla 31.1.2007 a snažili jsme se hned, dr.dovolil, prý žádná přestávka není nutná...Je tu spoustu holek, co prožily to samé a teď se doma radují z dětiček, tak nezoufej, taky nás to všechny čeká 🙂)) Holky, zítra mám volno, budu fotit, jak nám hrabou základy, ale ve čtvrtek tu zas budu a moooc se na vás těším 🙂)) Hrozně to pomáhá jen tak poklábosit s někým, kdo má za sebou to samé...Tak se zatím mějte moc krásně-já vím,v rámci možností...a držte se!!!

ivusa1
27. bře 2007

A kdy jsi dostala po laparoskopii první MS, já teď trochu krvácím, ale spíš je to jen hnědý výtok.

maova
27. bře 2007

zuzan, užij si hezky zítřejší dovolenou, hezky všechno nafoť a ve čtvrtek se na tebe zase těšíme 🙂 . My máte stavbu taky nafocenou a těch fotek je tolik, že je to prohlížení nejmíň na hodinu 😀 Ale je hezký to prohlížet 😉
ivus, to s těma dětma máme tak trochu asi všechny, i když já přiznávám, že už mě to pomalu přechází a spíš mám z dětí okolo hroznou radost 🙂 Jinak první MS jsem dostala přesně na den od poslední, vůbec jsem totiž o těhotenství nevěděla protože jsem MS měla pořád a ani ta laparoskopie jí neovlivnila. Po ní jsem chvíli taky špinila, ale asi jenom dva tři dny.

lucikpetik
28. bře 2007

dobre ranko holky, ahoj Ivus - vitame te mezi nami, ikdyz nerady ☹ ,ale pomaha to tady se "vykecat" s osubkama, co presne vi, co prozivas, ostatni utesuji a nevi o cem je rec....uvusko ty mas bolistku jeste moooc cerstvou, ale neboj uz bude jenom lip a lip....a navic, kdo tady vejde, domluva zni jasne, pristi rok uz budeme probirat, jakym kocarkem zavodime na chodnicich 😉

maova
28. bře 2007

Hezky jsi to napsala, už se na ty kočárky těším 🙂 Zrovna kolem zase všichni těhotní 😀 Včera přišla jedna kolegyně, že se jí vdávala teď dcera, protože je těhotná a dneska soused, že se mu vdával syn, protože čekají mimčo, tak budeme mít určitě taky brzo štěstí 😉

lucikpetik
28. bře 2007

🙂 ty taky, vdaval se jim syn??? 😀 ani nemluv, kolem vsichni tehotni, nebo uz s miminkama, to je na nervy jak hrom, nejvic me dojala sestrenice, ktera je o dost mladsi a je tehotna, nechtene samozrejme...a to jsem si myslela, te budu v rodine prvni - rana do srdce, zavist... 😢 , ne preju ji to, hlavne at jsou zdravi...

maova
28. bře 2007

😀 já už z toho blbnu 😀 Jasně, že ženil, asi jsem myslela na tu první dceru 😀 To se ti nedivím, že tě to tak mrzí, mě je hlavně líto, když slyším, že někdo otěhotní neplánovaně a ani se netěší. A kolik je tobě let?

lucikpetik
28. bře 2007

no presne, taky mam kamosku, co uz bude rodit, neplanovala, netesi se, jsem ji rikala, ze je koza..mimi to vyciti, ze se netesi, no jo...radsi se nebudu rozepisovat, bo zase chytnu depku...a pristi tyden mi bude 26... 😝

maova
28. bře 2007

A bohužel je takových holek dost ☹ Tak to jsi ještě o něco mladší. Tak zase rychle dobrou náladu, žádný depky, ať se miminkům u nás líbí 🙂

lucikpetik
28. bře 2007

tak jak rikas, tak neco veselejsiho.... 😉 pracujes? no to sice neni veselejsi, ale jine tema... 🙂

maova
28. bře 2007

Jo jo, pracuju, ale zrovna mám období, kdy moc práce není ☹ 😀 Ty jsi psala, že pracuješ doma viď?

lucikpetik
28. bře 2007

jj, doma, mame kancelar,pracujeme s manzelem spolu - zatim 😉 ted jsem tady sama, chlapi jsou na vystave v Praze, ale jde to, neni toho moc - doufam, ze to nezakriknu,tak do obeda budu mit hotovo a volne prejdu na domaci prace, jako povesit pradlo, vytrit, vysat, vyzehlit - vyhoda pracovat doma - volne prechazim na to co je treba ☹ , a co delas ty?.

maova
28. bře 2007

Tak taková práce doma je super. Nechybí ti třeba lidi okolo, když jsi tam sama? Já jsem v kanceláři teda taky sama, ale ani mi to nevadí. Dělám klasickou kancelářskou práci 😉

lucikpetik
28. bře 2007

ty asi jo, chybi, nez jsme zacli pracovat spolu, tak jsem mela uplne jinou praci, porad v kontaktu s lidma, jezdila jsem skolit, porad nekde, ale to ti casem taky zacne lezt na nervy....ale navic ja jsem spolecensky tip 😀 tak potrebuju lidi kolem sebe...uvidime, uz to bylo v minule praci neunosne, chtela jsem pryc, tak jsme rikali, ze do materske to zkusime spolu, jestli to bude fungovat nebo ne....ze to bude na chvili, no a stalo se, tak ted nevim na jakou chvili to jeste bude, ale zvykla jsem si na to, byt svou pani, udelam si co mam a mam volno,zaridim si co potrebuju, navic v lete nemusim sedet do 4 v kanclu, muzu ven, je to lepsi, nestezuju si, ale minula prace mi dala hodne, to zase jo....ty jsi spokojena?

maova
28. bře 2007

Je to určitě výhoda dělat takhle doma, přijde mi to fajn, hlavně v tom létě a na zařizování všech věcí. Tak do mateřský to určitě takhle budete zvládat a pak jednou po dětech uvidíš. Já už tady pracuju taky dost dlouho, asi šest let, takže je to už taky takový stereotyp, dřív byla i ta práce různorodější, teď moc ne, takže se moc těším i kvuli tomu na mateřskou a pak se uvidí. Naštěstí mám ale super kolegu, tak díky němu tu vlastně ještě pořád jsem 😉

lucikpetik
28. bře 2007

tak kolega - no pekne... 😀 , ne chapu to, me v byvale praci taky nekolik let drzel bezva kolektiv, pak postupne sly vsechny holky na materskou, nebo sly jinam a uz nebylo nic, co by me tam drzelo....tak do materske budu delat tady, pak mimi a pak se uvidi, ale to je daleko....do te doby se muze stat cokoliv....a ty bydlis v praze, ze?

maova
28. bře 2007

😀 to už je starší kolega, přes padesát 😀 , ale je prostě fajn a narozdíl od ženskej se kterýma jsem dělala dřív je úžasnej. To se nedá srovnávat 😉 Jo jo, bydlím v Praze a ty kde?

lucikpetik
28. bře 2007

ja jsem si delala srandu... 😀 , ja kousicek od Ostravy...ale v Praze mam kamosky, takze se asi nekdy na jare chystam na vyletek 😉

maova
28. bře 2007

Já mám zase v Ostravě tetu a sestřenici 😉 A taky bych je chtěla jet navštívit, ale nevím kdy, možná někdy v létě, uvidím, jak to vyjde.

lucikpetik
28. bře 2007

no tak to se ozvi a zajdem na kafco... 😉
kde bydli v OVE?

maova
28. bře 2007

Tak jo 😉 , ale kdy to bude ... vždycky se tam chystáme, ale dostaneme se tam málo. A nebo až budeš v Praze, tak se můžeš taky ozvat, to ty sem možná pojedeš i dřív 😉 Bydlí v Ostravě Hrabůvce.

lucikpetik
28. bře 2007

jo jo, hrabuvka...no kdybych jela od prahy, tak ti dam vedet 😉 a muzem probrat tehu 😉 jinak prave jsem byla na beremese pridala jsi fotecky, ze? musim pochvalit, moc ti to sluselo....hubenoucka, krasny, uces, krasne fotky....

maova
28. bře 2007

jé, moc děkuju, jen tak jsem se trochu nudila, tak jsem jich pár přidala 😉 Máš taky album? Jdu se podívat 😉 A jestli sem pojedeš, tak se určitě ozvi, všechno probereme 😀