Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

nika70
11. čer 2007

Romcatko: lázně doporučuji v každém případě, mně po operaci řekli, že bych je měla absolvovat do půl roku po zákroku.Docela mě překvapuje, že to některým holkám (ivka.cz) nikdo nedoporučil rovnou!! Myslím, že po takové operaci je to opravdu důležité. Já byla měsíc ve Frant.Lázních a musím říct, že mi to opravdu udělalo dobře.Takže já hlasuju pro lázně všema deseti a komu to lékař nenabídne sám tak holky - nedejte se a ozvěte se samy. 😵

romcatko
11. čer 2007

Niko děkuji. Já se na to za těch 14 dní na kontole zeptám. Já bych jela ráda. Tak snad nebude dělat drahoty. Vždyť pro lékaře to snad nic neznamená ne? Jen vypíše papír. Přeji hezké dny.

lucikpetik
11. čer 2007

romco presne jak rikas, napsal na papir tri radky a to bylo vse...a pojistovna s tim problem nedela....
takze urcite jed, odpocines si, poznas holky, s podobnym problemem a navic, brisku to jen prospeje... 😉

mila30
11. čer 2007

Ahoj holky. Já do lázní nejela, mikdo mi je nenabídl ani po jedné operaci a to ta druhá byla hodně komplikovaná, pak jsem se o tom náhodou dozvěděla, jenže to bylo 4 měsíce od té druhé operace a žádanka na lázně se musí podat do 6 měsíců. Můj gynekolog mi jí vypsal, ale trvalo to měsíc a když jsem přišla na VZP, tak mi tam ženská vynadala, proč si jako myslím, že zrovna já bych měla dostat lázně, že dvě operace za sebou zase až tak nic není a nutila mě, abych jí přinesla ještě další spoustu papírů z nemocnice a tak a na závěr mi řekla, že to stejně nestihnu podat a hotovo, tím mi naprosto lázně znechutila a nikam jsem nejela, ale všem holčinám doporučuji se nedat a stát si za svým a na nějakou "babu" se vykašlat. Měla jsem holt smůlu, ale můžu říct, že díky čínské medicíně a bylinkám se cítím skvěla jak fyzicky tak psychicky. Vlastně díky čínské medicíně jsem otěhotněla, při vyšetření v CAR mi lékař dával hormony a já nevím co všechno, jenže se mi to nezdálo a říkala jsem si, nejdřív zkusím přírodní produkt a pak uvidím a ejhle, během 3 měsíců jsem otěhotněla a přitom mi lékař tvrdil, že bez hormonů to nejde. Takže teď piju čaj od Mojžíšové, taky bylinky a uvidím jak dál. Tak holky, ať vám lázně vyjdou a suprově si je užijete. Držím palečky 🙂

lucikpetik
11. čer 2007

tak to je fakt zajimavy pristup, vsude je to fakt asi jine...ja jsem vse posilala postou a postou mi to zase prislo, takze to bylo fakt bez problemu

romcatko
11. čer 2007

Milo, děkuji za upozornění. Budu se snažit obrnit a připravit. Já budu na další kontrole ani ne měsíc od operace, tak doufám, že to případně stihnu a můj Mudr. mi nebude dělat problémy.

lucikpetik
11. čer 2007

romi nedej se

mila30
12. čer 2007

Přesně tak romi, nedej se a hlavně já si prostě myslím, že jsem měla smůlu, lepší je to asi poslat poštou jak psal lucikpetik, tak si alespoň nemůžou vymýšlet nějaké blbosti. 😀 Určitě to budeš mít bez problémů a v poho 🙂 .

lucikpetik
12. čer 2007

a kdepak mame martu s nejakyma novinkama? a ivusky, a zuzi, blani, jak je?

blanuleplus
12. čer 2007

Ahoj holky, jakpak se máte? Já byla u rodičů, je tam smutno... ☹
Vítám nové tváře, už začínám mít problém s orientací 😉 Milo, přeji, ať se vám vydaří svatba přesně tak, jak si přejete, užijte si svatební cestu a ať jste v manželství spokojení... Já také uvažovala nad lázněma (před dvěma lety po slepáku mi je doporučili), ale doktor mi teď tvrdil, že to pojišťovna nerada schvaluje. Prý mají pocit, že v nejhorším je tu IVF... Tak jsem sama zvědavá, jak dopadneš. Já to asi vzdám, bylo by mi smutno a musím dohnat zameškanou školu...
Luci, máme důležitý týden, viď? Taky "na to nemyslíš", stejně jako já? 😅

lucikpetik
12. čer 2007

🙂) blani presne jak rikas, vubec na to nemyslim, jenom asi co tri minuty ....to nejde nemyslet, uz jsem si rikala, ze to fakt prestanu vnimat upnu se na neco jineho, proste ne....a zase budu zklamana....

blanuleplus
12. čer 2007

Ze mně už si manžel dělal legraci, že tenhle týden bych se mu vrátila, i kdybych měla přepadnout nějaký auto 😀 No zklamaná asi budu, ale lepší se pokusit, než hned vědět, že další pokus je za měsíc (nebo dokonce za dva)...

lucikpetik
12. čer 2007

no prave...a meris nebo hlidas nejak ovu...nebo jen tyden ? 😅

romcatko
12. čer 2007

Holky, ještě se zeptám, jak víte, zda je ovulace z toho vaječníku, kde máte vejcovod nebo z druhého? Já sice vím, že se říká, že se vejcovod může "natáhnut" i na druhou stranu, ale přece jen je tam pravděpodobnost menší. někdteří lékaři tvrdí, že to není pravda, ale spíš zázrak. ☹

blanuleplus
12. čer 2007

No právě, že to nevím ☹ ...to bych musela jít asi na UTZ během ovulace. Doma jsem studovala anatomický atlas a s tím "natáhnutím" počítám asi jako se zázrakem...stát se to může, ale mám pocit, že je to jen taková psychická podpora, aby jsme nepropadaly zoufalství, že můžem otěhotnět 6 dní za rok...
Měřím BT, protože minulej cyklus ovu asi ani nebyla, tak abych včas zjistila, že se něco děje... Navíc mám pořád trochu bolesti. Antibiotika jsem nakonec nedostala, že kultivace moči byla ok, ale brala jsem aspoň pár dní protizánětlivý čípky. A stejně žádný extra zlepšení ☹

lucikpetik
12. čer 2007

no tak to jste me zase potesily s tim zazrakem....no uvidime....v kartach mam stejne az konec roku nebo pristi, takze tento mesic s tim nepocitam...
a romi, z ktereho vajecniku to je taky nevim, nepozna se to, doktor rikal, ze az to budeme chtit fakt resit, tak tam budu muset chodit a utz se to pozna...

blanuleplus
12. čer 2007

Neztrácejme naději, když někteří doktoři tvrdí, že je to možný, tak se to asi stává... 😉
Luci, ty jsi byla u kartářky? Má sestra "čarodějnice" tvrdí, že má pocit, že teď naší rodinu čeká něco radostného, tak uvidíme 😉 Já si dala ještě tři měsíce a pak asi začnu taky otravovat doktory...zatím jsem jen poprosila o spolupráci manžela 😅

lucikpetik
12. čer 2007

🙂))) myslim, ze manzel je docela dost dulezita polozka v teto situaci 😀
ja taky tomu davam do konce leta....a uvidime...
tak to je fajn, ze sestra tvrdi, ze se bude neco dit, treba budes nasledovat martu, moc ti to preju
ja byla u kartarky, ale je to rodina, takze spis jen tak ze zvedavosti, k cizi jen tak nevim, jestli bych sla....a je fakt, ze se mi to docela plni to co mi rekla.... ☹ 😅 😕

blanuleplus
12. čer 2007

Já jsem musela manžílkovi trošku vysvětlit, že milování kdykoliv je krásná věc, ale na miminko se musíme alespoň trochu snažit trefit do správného období...když pochopil, že se jedná o jeden, max. dva dny v měsíci, tak byl dost překvapenej 🙂 Tak se snažíme dodržet 11. až 18. DC milování ob den... Nějak jsem si totiž neuměla zařídit ovulaci na víkend 😅

lucikpetik
12. čer 2007

🙂) a jak mereni teploty, tusis, nebo vis,ktery je ten spravny den???

blanuleplus
12. čer 2007

První cyklus, co jsem měřila, byl úplně ukázkový a ovu byla až 16. DC. Tak se necháme překvapit, jak to bude teď. Už ale měřím, až když se vzbudím. Nechtělo se mi vstávat s budíkem, když mám zkouškový...stejně se budím max s hodinovým rozdílem.

romcatko
12. čer 2007

Ahoj holky, tak já mám rok měření BT za sebou, dokonce i to milování "ve správné dny" a inseminaci u lékařů a tak.... ale musím říct, že nás to docela i psychicky vyčerpalo. teď ano, teď ne, protože bude IUI atd. Chceme si dát do léta oraz. A protože mám volno, tak jsem se rozhodla, že nebudu mřit ani BT. Když je tam rozdíl hodiny, tak už se to nedá brát jako směrodatné. A ještě otýzka. promiňte, že otravuji. Za jak dlouho po laparce vám přišla MS? Mě řekli, že může přijít mezi 4-6 týdnem.

blanuleplus
12. čer 2007

Romčátko, vůbec neotravuješ. Já dostala MS 5 týdnů po operaci. Ale už 14 dní před jsem jak blázen běhala pořád na záchod, protože jsem měla pocit, že MS přišla...
Kdyby náš normální měsíc probíhal jako dovolená, tak se taky nějakým měřením apod. nezatěžuju 😅 Jenže nemůžem chtít miminko, pokud se alespoň nepokusíme... ☹

romcatko
12. čer 2007

Blani, já ti to schvaluji.... já měřila poctivě rok. U nás bud možná právě to, že přestanu měřit a sledovat se, že miminku dáme víc šancí. Zní to možná divně, ale po 2 letch "snažení" - první bez lékařů, měření, nervů atd. a druhý přesně naopak si potřebujem odpočinout.

blanuleplus
12. čer 2007

Asi je dobrý, řídit se podle svého těla i psychické síly... My to nechali před 1,5 rokem na přírodě. Loni v červnu jsme si přivezli miminko z dovolený, v lednu jsem otěhotněla podruhé. Teď ale jsme naopak ve stavu, kdy vnímáme, že už není tolik času a musíme pro mimčo udělat trochu víc. Nechce se mi na IVF, ale už i o tom mluvíme... Nás totiž tlačí i můj zdravotní stav a vím, že pokud chceme vlastní děcko, měla bych otěhotnět co nejdříve ☹

mila30
12. čer 2007

ahoj holky, já dostala MS 2 týdny po operaci, přesně v termínu jako kdyby se nic nestalo, i doktor se divil 😀. BT si neměřím, prostě nějak nemůžu se až tak kontrolovat, já bych se z toho asi zbláznila a hlavně,já když se probudím, tak jsem ráda, že doběhnu na záchod 😀. Snažím se pít bylinky, ty prý taky hodně pomáhají, ale stejně jsme domluvení s přítelem, že po dovolené na konci července zaběhneme k doktorovi, aby jsme se domluvili co a jak dál. Když jsem tam byla naposled, moje vaječníky vůbec nevykazovali žádnou činnost, tak jsem jim dala půl roku a pak uvidíme na UTZ. Je mi 30 let, takže nechat to až tak na přírodě to asi taky nemůžu, prostě si nechám alespoň trošinku pomoct a uvidím. Po té druhé operaci, kdy jsem to měla v děložním rohu, mi bylo řečeno, že dělohu mám díky tomu dost zjizvenou, takže ať se snažíme chvíli samy a pak ať jdeme k lékařům, je totiž větší riziko srůstů a ještě k tomu jsem měla na pravém vaječníku 3 cysty, nejdřív mi ho chtěli vzít, že jsou velké a stejně by mi z toho vaječníku nic nezbylo a když lékaři viděli, že mám na levé straně mimoděložní, tak mi vzali jen tu největší cystu a ty další mám kontrolovat, díky tomu mi ten vaječník nevzali, jinak bych nebyla ani ne jedné straně kompletní. ☹

lucikpetik
12. čer 2007

holky mam pocit, ze tu zaciname upadat zase do beznadeje, vse bude fajn, leto prece jeste nezacalo, ze jo blani... 😉

blanuleplus
12. čer 2007

Já jsem většinou až chorobná optimistka, takže žádná beznaděj. VĚŘÍM, ŽE NÁM TO VŠEM VYJDE 🙂 Vždyť první z nás už to zvládla. Jsem zvědavá na novinky 😅

zuzan
autor
12. čer 2007

Ahoj holky, Marťa je na dovolené v Řecku...mám takové tušení, že psala o 2 týdnech a odlétala minulé pondělí, tak ještě týden... Dneska jste se pořádně rozjely... Já sem budu občas jen tak nakukovat, moc optimismu bych sem nepřinesla... Jen čekám na nějakou další radostnou, povzbudivou zprávu s //

lucikpetik
12. čer 2007

zuzi doufam,ze uz je alespon trosku lip...
blani a mas pravdu, je treba myslet pozitivne, to je zaklad