Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
1. bře 2010

Ahoj holky.....

ELE a PETRO....moooooc držíme s prckama paluchy, ať se zadaří...vždyť už je březen, zachvilku je tu jaro a chtělo by to nějaké těhulky ..... samo nesmím zapomenout na JARUŠKU.... té taky moooc fandíme a tfuj tfuj všem těhu bacílky posíláme 😵

eleanthis
1. bře 2010

ahoj holky, dneska mam dovolenou, tak si uzivam, snidanicka (samoze tunak zase...) pekne v deset, mam tu nachystany nejaky veci do prace na udelani a pak haldu uceni (dala jsem si prihlasku na vs, ale moc si nefandim, jen takova zkouska, pro zabavu 🙂 ) pritel odjel do nemecka a vrati se az ve ctvrtek vecer, tak jsem si dala dva dny volna a klidu.

kali - teda pupik mas vazne radnej :D a ty vecicky ve skrini, fakt zavist 🙂 krasny! krasny krasny!

ja jsem si dneska udelala test, no nejdriv jsem tam videla ducha, ted vidim prd :D takze pockam jeste do stredy a pak udelam dalsi. ze se v tom brichu neco deje, je mi uz jasny, jen se fakt modlim,aby se to delo na spravnym miste. tu a tam me jakoby zaboli nebo se stipne primo uprostred, ale citim i cosi jakoby na strane a to me vicemene desi, celou noc jsem se premlouvala, ze se vajicko zdarne vyviji v deloze,. zajimavy je, ze to same citim i na te vybrakovane strane, takze proste nezbyva, nez cekat, co z toho vyleze. ke vsemu se pridaly uz i bradavky, tak si zacinam pomalu fandit... jestli z toho zase nic nebude, tak se asi nastvu :D takovyho plaseni a teseni.

venku je krasne, jen nam tu dneska trochu vic fouka, ale uz od rana 10 stupnu a krasny slunicko. nebe vymeteny, tak jsem fakt rada, ja to jaro muzu 🙂

peti - kdy budes testovat?
jari - ty uz pomalu budes mit ovu ne?
zuzi - jak se citis, co prdolci? co sny? uz jsi dlouho nic nepsala, tak uz lepsi?

kalimero11
1. bře 2010

Ele, to je super, že jsis dala přihlášku na VŠ. Jaký jsi zvolila obor? Myslím, že to klapne. 😉 Obojí na jednou. Jak miminko, tak přijetí. Ono to tak už bývá, že mimčo přichází v době, kdy se člověk zaměří na něco jiného. 😀 Budeš mít příjmačky?
Jestli jsi dnes viděla na testu ducha, to to je moc príma, i Tvé pocity tomu odpovídají, že se "cosi děje"... 😵 😵 😵 Hlavně, ať se správně uloží, ať trefí, kam má a pěkně se zakousne. Moc držím pěsti! 😵 Také mě v počátcích hodně bolela strana bez vejcovodu, pak obě najednou a nakonec celkem dlouho ta zdravá strana a přesto to klaplo. Tak hlavně mysli pozitivně a posílej váju sílu na cestu. 😵
Pupek mám fakt mega. S Nikčou jsem měla menší. 😔 A ty hadříky jsou zvětšiny starší, hodně po holce, cosi po synovci a něco málo nového. 😉

Zuzi, - také by mne zajímalo, co se Ti poslední dobou zdá? Jak zvládáš ten úklid po rekonstrukci? Doufám, že máš pomocníky...

zuzka.o
1. bře 2010

měla jsem to rozepsaný, ale přišli klientíci na zájezdík....tak znova....

KALI... to jsem ráda, že se poznáváme i obličejově. Nemáš tak mega bříško. Spolužačka ho měla daleko větší a taky čekala jedno. Já se budu muset vyfotit nahá, protože oblečený břicho se zdá menší. Ale roste mi teda jako o závod, snad každý den je větší! Už by mohlo přestat 😅
Ve středu ti fakt budu držet palce, ať jsou profesoři v pohodě a netlačí na tebe s docházkou.

Když ty stěny přetřeš hustší vrstvou (nebo 2x), tak by neměla být vidět žádá změna odstínu. Já si vždycky namáznu kousek, vyfénuju a zjistím, jestli se mi ten odstín líbí....když tak ho ještě dobarvím .... A nebo mi taky napadlo, vymaluj jen spodek k té borduře, zbytek nech žlutý... to by nemuselo vypadat blbě.

ELE... ty jo...že by první těhulka? To by byla bomba! Koukej testnout znova...třeba si z tebe ten testík dělá prču. Už přece nebudeš mít takovou smůlu, aby bylo mímo mimo dělohu! Už bude na správným míste ....a hotovo!!!!!
Volníčko....to ti závidííím, nechtělo se mi dneska z pelechu!

Jako sny...ty mám strašný pořád! Už mi to ani nebaví spisovat. Jako ani nepamatuju, kdy jsem se dosyta vyspala. O víkendu jsem gruntovala, namohla si záda a myslela jsem, že zhebnu. Normoš jsem kulhala, vystřelovalo mi to až do kyčle. No a v noci jsem měla 4křeče do nohy a zad najednou, ani nevim, že mám nějaký podprdelní sval, ten se mi seknul taky.... ani jsem nemohla vstát z postele, všechny křeče šly tak nějak proti sobě...tak jsem ležela a čekala, až to přejde.... a když to přešlo, tak jsem chtěla vstát na záchod a jak vylejzám, tak mi chytla křeč do lýtka. Bééézva!
Jinou noc mi chrápal manža i pes, se pěkně doplňovali.... to byla taky prča.... no a ve čtvrtek manža přišel z hospůdky, probudil mě(všechno mu padalo na zem) a když vytuhnul, tak začal ze spaní šeptat, abych se klidně roztáhla i na jeho půlku postele, abych to měla pohodlný.... a on při tom spal a ráno si to vůbec nepamatoval...hihihihi
Joooo... a v pátek si nějak přilehnul a zašimral mi vlasama na obličeji, jsem se strašně lekla.... a tím úlekem se lekly i děti a začali předvádět břišní diskošku. 😀

Začínám chodit pomaleji, je mi pořád horko (a to jsem od přírody strašná zimomřivka), v pátek jdu na KO, tak jsem zvědavá na novinky. No a od 2.4.bych měla nastoupit na MD.
Zjišťuju, že toho na prcky moc nemám, tak to musím sepsat, co mi ještě chybí. V páte jsem nakoupila v akci plenky newborn, prsní vložky, přebal.podložky,.... pak mi holky moc doporučují polštářek plněný třešňovými peckami, že se to nahřeje a dá se prckům na bříško když mají prdíky. Taky je to dobrý na bolavý zuby, uši,.....

U nás začalo dneska strašně foukat! FUJ! Konečně většina toho ledu utála, já se nebojím pádu... a ona bude zase změna počasí, má sněžit! To už nééééé.

Jinak na bytě jsou vidět změny, manža oškrábal o víkendu všechny stěny, máme zapojenou vodu v koupelně....tak se těším, až se to příští týd.štukne, vymaluje, položí se podlahy. Už aby to bylo.

zuzka.o
1. bře 2010

ELE....super, že sis dala přihlášku. Určo to klapne 😉 Taky mi zajímá, jaký obor????

KALI...mám pomocníky, já jsem zatím jenom takový kibic, pak mi čeká taková ta mravenčí práce.... setřít okna, parapety, žaluzky, vše je totál zaprášené.... vytírat mi pomůžou. Já vybírám nábyte, spotřebiče, jak to rozmístit..... jak vymalovat.... chci aby se prcci dopekli v břiše do konce dubna, tak se šetřím.

kalimero11
1. bře 2010

Zuzi, tak to Ti schvaluji, že se šetříš. 🙂 Po porodu si dlouho neodpočineš, tak to zkus nadehnat alespoň teď! Budeš pracovat až do toho dubna nebo ještě předtím budeš vybírat dovolenku? Že by jsis v klidu nakoupila na mimča, pak před porodem Tě už bude bolet všechno a pořád, tak už Tě to tak nebude bavit. Ty křeče do lýtek a do břicha bývají z nedostatku magnésia, takže pokud Tě to nepřejde, tak to nebude způsobenou tou námahou při úklidu, ale tím, že máš málo hořčíku. Tak to pak řekni Mudr., předepíše Ti magnésium. Já dostala 100tablet a stále užívám, pomáhá to krásně. Dřív jsem se ani pořádně nevyspala, jak mě křeče budily a teď mám konečně klid. 🙂 No jo, noci jsou veselé, co? Také věčně koukám a závidím, jak si manža chrupká a mně to nejde... 😠
Taky u nás hodně fouká a vypadá to i na déšť. Sněžení hlásí, ale já myslím, že to bude hned tát, že už se sníh neudrží. 😉

Ele, volný den... To se máš. Nepracuj, odpočívej... 😉

eleanthis
1. bře 2010

kali - ty jsi me vazne trochu uklidnila, s tim, ze te bolel ten zdravy vejcovod, protoze ja to dneska citim cely dopoledne a musim priznat, ze zacinam byt trochu depresivni. fakt se bojim mimone, ale rikam si, ze snad cysta na vajecniku nemuze zrusit vejcovod... navic, kdyz se sama vstrebala. taky me vzdycky tak popichne uprostred (asi v deloze) nebo zacnu mit nahly pocit MS. samoze nic. no neco se tam deje, to je jasny, co to zatim nevim, mam uz jen jeden test a strasne malo sebekontroly ho nevyplacat... ale je fakt brzo, jeslti jsem mela ovu az 16 dc, je to teprve 11 dni od otehu... ach jo, ja chci MIMINKOOOOO - zdravy prosim, dokonaly a moje...

kazdopadne diky za podporu, fakt se mi udelalo hned lip, kdyz jsem si precetla, ze te ten vejcovod taky bolel... mne prijde divny, ze by me bolel i ten neexistujici, tak se premlouvam, ze se ta sliznice delohy aktivuje a proto boli oba.. pri mimoni jsem mela jen pocit, ze mam zanet mocaku - takovy podivny pocit, ale ne jako na MS a pak teda ukrutny zachvaty bolesti ve vejcovodu, takovy, ze jsem se fakt musela zastavit a rozdychat to. ted je to takovy porad tlaceni, mezi tim strileni do stredu a zacinaji me bolet i zada... ja chci mimi! - to je hrozny, tohle cekani :D

jinak s tou barvou na zed KALI, to vidim stejne jako ZUZA. Fen mej pri ruce a proste to zkus, podle me ta zluta taky vysledny odstin prilis nezmeni, zvlast kdyz das dve vrstvy.

ZUZi - tobe to leti jak svina, mesic od matersky 😲 ses kruta, ze jsi jeste v praci. ja planuju s otehu hned PN.

jinak prihlasku jsem si dala tady na Masarycku na dalkovou psychologii, uz jsem to jednou z hecu zkousela a prijimacky mi prisly dost v pohode (akorat tenkrat jsem se moc neucila), ted se snazim vic. tak uvidim. jako nehrotim to, VS uz mam, ale spis jde o zabavu a aby clovek nezblbnul 🙂

kalimero11
1. bře 2010

Ele, no jak to popisuješ, měla jsem v na počátku tohohle těhu úplně stejné pocity. Zpočátku jsem se divila, proč mně bolí vejcovod, který není, spíš jsem přemýšlela o tom, že mi něco "špatně udělali" při laprce. Pak to začlo bolet na zdravé straně a vyšel slabě těhu test a to mne teprve vyvedlo z míry, neboť jsem se hrozně bála dalšího mimoně. A tohle trvalo vlastně až do první prohlídky, myslím že v 8tt. Teprve tam mne Mudra uklidnila, že je vše OK.
Ty jo psychola, to je fajn obor. Bude všeobecná nebo nějaké zaměření? Kdy máš příjmačky, ať můžem držet pěsti?

Zuzi, ty máš stejné nápady jako já. 😀 Přesně tak, chtěla bych to máznout modrou barvou pouze k borduře (tou zalepím ten přechod) a zbytek zůstane postaru. 😉 Tak snad se k tomu dostanu, když plán mám hotov. 🙂

zuzka.o
1. bře 2010

KALI... křeč mi chytne občas, mudr to ví, tak mi doporučil pít magnézii.... a fakt, že až do toho uklízení jsem měla semotamo křečičku, jinak klídek. Tak to muselo být tím úklidem. Kdyby se to ve velkým opakovalo, řeknu si o magnézko.

ELE...miminko bude....je to teda dlouhá štreka, jak jsem zjistila, // to teprve začíná, pak se bojíš každé kontroly, aby to bylo v pořádku,... teď miminka přemlouvám, ať tam zkrátka min.do konce dubna vydrží, že já to s nima taky vydržím, ať se mi tam hezky dopečou za jakoukoli cenu.
Psycho je super nápad.... držím palce, ať ti to vyjde.
Taky jsem se lekla, že fakt už je to měsíc do nástupu na MD!!!!! Do toho ještě daň.přiznání....beeezva! Ale pořád si říkám, jestli dřepět doma nebo v práci, je to jedno. Kdyby mi fakt bylo zle, tak už tady dávno nesedím.

A s tím bolením... mě bolelo v podbřišku asi cca do 9týdne, nejvíc mi teda od početí bolela záda, pár dní po mi to chytlo a bolelo dost dlouho, jsem si myslela, že jsem nastydla na záda.
A čekala jsem, že mi bude všechno uvnitř po tý laparce bolet, tahat, tlačit.... ale nic, třeba to ještě přijde, ale fakt je to v poho.
Po laparce jsem měla dost drsný mrchy! To mi bolelo snad všechno.

jarka.09
1. bře 2010

Wow, holky, El, já myslím, nechci nic zakřiknout, ale tuším, kdo bude první těhulka tohoto roku - El, strašně moc držím pěstičky a s testíkem vydrž! Ve středu to tam bude 😀 A na mimoně bych vůůůůbec nemyslela, to nepřichází v úvahu!!!

zuzka.o
1. bře 2010
eleanthis
1. bře 2010

teda diky za podporu, ted mam od obeda klidek, takze treba se to tam fakt jen nejak organizuje, dneska jdu na masaz, uz se pomalu chystam ke startu. taky uz premyslim, kterou najdu lekarnu a koupim v ni testy :D.

jinak Kali - kdy mam prijimacky to nevim, dneska jsem zkontrolovala, ze platba dosla v pohode, tak cekam dopis. TSP by mely byt zacatkem kvetna, zbytek asi az v cervnu, tak uvidime.

zuzka.o
1. bře 2010

ELE...já tomu věřím, vždyť ty jsi pokaždé věděla, že se u tebe v břiše něco děje.... tak proč by to teď měla být výjimka....... tak koukej nakoupit ty testíky, počůrat je a dát nám sem hnedka výsledky 😉 😀

pettrraa
1. bře 2010

ahojky kali máš moc pěkné břško a fakt velké 😉 a je fajn že víme jak vypadáš jsi sinpatická těhulka 😉
Zuzi teda ty jsi makala měla by ses holka šetřit a nahé bříško vyfot 😉
Ele tak přeji at tě na vs vezmou a ty pocity co máš tak já mám podobné a už jsem dost nervní chtěla jsem testovat zítra ale asi ještě vydržím do středy pokud nepříjde ms.Moc doufám že tobě to už vyjde moc si to po tom všem zasloužíš 😉 já už mám dva kluky tak si můžu ještě klidně počkat.Ale ty čekáš už dlouho na své štěstíčko tak kočko tfuj fuj tfuj 😉 😉 😉 😉

zuzka.o
1. bře 2010

Zasloužíte si to všechny! 😉 😉 😉

pettrraa
1. bře 2010

Zuzi no jasně to určitě ale někdo už to štěstí má že má děti a někdo si musí bohužel projít takovejma problémama to mě moc mrzí .Fakt to strašně všem přiji je to něco nádherného mít děti 😉

zuzka.o
1. bře 2010

PETRA.... já jsem teda na ten pocit -mít dítě- hrozně zvědavá. Nějak mi pořád nedochází, že budu máma, přijde mi to takové jako sci-fi..... jako že je na mě někdo závislý, že budu určovat jeho vývoj, výchovu,.....

kalimero11
1. bře 2010

Zuzi, až pomuchláš miminka v náručí, tak už žádné pochybnosti nebudou. Budeš máma se vším všudy, zodpovědnost příjde automaticky a brzo si ani nebudeš umět představit, že to někdy bylo jinak... 😉 Jenom s čím většina prvorodiček nepočítá: tak ten nesmírný strach o mrňátka nezmizí s porodem (s tím, že je v pořádku donosíš), ale pokračuje a dál narůstá. Je to na celý život. Strach o broučky, aby byli stále zdraví a nikdy se jim nic nestalo. Takže žádná velká úleva po porodu, pak hned nastoupí strach ze SIDS a jiných... 😒

Petra, díky za pochvalu. 😉 Nějak si neumím představit, že mi ten pupek třeba ještě měsíc poroste. 😀 Ale jak mi říká Nikča: "bez toho pupíku bys maminko nemohla dít děťátko. To musíš vydržet!" 😀 😀 😀 Je to malá chůvička, už tu plánuje, jak si bráchu nastěhuje do pokoje, bude ho učit lumpárny a časem ho vodit do školky. 😲 😀 Jak píšeš, děti jsou koření života, dodávají mu tu správnou chuť. 😉 I když nás někdy neskutečně vytočí, jsme rádi, že je máme. 😵 Je to nádherné. 🤐

Ele, s masážemi opatrně. Testíky jsi koupila? Abys nás tak nenapínala? Datum příjmaček pak písni, budu na Tě myslet. 😉 Před chvíli jsem přišla z návštěvy ve školce. Byla jsem tam odpol. a měla jsem štěstí, bylo tam ještě hodně "mých" dětiček z praxe. Zkontrolovala jsem pokroky, obhlédla nové děti a hlavně jim zanesla nějaký materiál pro činnost. 😉

misa1982
1. bře 2010

Ahoj holky,tak co nejaka tehule bude?Zuzi ten polstarek s tema peckama taky doporucuju me pomohl i na zacinajici zanet v prsu jsem ho nahrala v mikrovlnce a dala na prso pak rozmasirovala a v pohode....Jinak se mame dobre uz nam lezou zuby!vazime skoro 7kg a merime asi 67cm.Tak se tady drzte!

pettrraa
1. bře 2010

Zuzi přesně jak píše kali do role maminky se dostaněš hodně rychle a věřím že budeš moc dobrá maminka 😉 tak jako jsem doufám i já 😀 si věřím co 😀
Míšo to už je Tomík kus chlapíka je dobře že se máte fajn 😉
taky jsem zvědavá jestli Ele nakoupila testíky.Já mám dva od mama test a pak nějaký jiný

eleanthis
1. bře 2010

tak testiky jsem koupila, jeden jsem hnedka zlikvidovala a ted proste vim, ze musim jeste vydrzet... s takovym dlouhym cyklem proste nejde testovat predcasne... chce to cas, nez se vajicko zahnizdi a vyprodukuje, co je treba... tak se snazim premlouvat a ten cas si dat... stejne to sotva vydrzim, takze mam testy do patku na kazde rano jeden :D

masaz byla super, jen doufam, ze by pripadnymu vajicku v deloze neublizila... kdybych vedela, ze jsem tehu, tak bych mou maserku upozornila, ona uz mi pak masiruje jen krk a nohy. ale kdyz nevim, tak jsem nechtela predcasne plasit. citim se ale dobre. jen porad citim ten zapeklity vejcovod...

peti - taky jsem strasne zvedava, jak ti dopadne test, takze ve stredu budes testovat? se nemuzu dockat :D tohle me tady na diskuzi vazne bavi, vsechna ta ocekavani a radosti, ale i zvraty... i kdyz bych tu nejradeji videla jen nove a nove //. 🙂 tak holky, tento tyden ukaze, jak jsme na tom.

pettrraa
1. bře 2010

Ele no doufám že to do středy vydržím já taky nevím jak ten cyklus mám jednou po 24 pak 26 a taky 32dc je to šílenost pak má člověk vědět kdy je správný den na testění vid 😉

eleanthis
2. bře 2010

tak jsem tam dneska holky asi po hodine vyhypnotizovala ducha 🙂 - zatim si moc nefandim (kecam fandim), no chce to proste jeste pockat, uvidime, co prinese zitrejsi a dalsi testy.

peti - a mas jen jeden test? nebo dva? to bys mohla dneska jeden prubnout :D

zuzka.o
2. bře 2010

Ahooj 🙂

MISA...vy už jste ale chlapáci, to je nádhera 😵

KALI... to je hezký, co ti Nikča řekla.....upřímný a krásný 😵 😵 😵 TO bude bezva starší sestřička pro Marečka

A je mi jasný, že se do toho brzo dostanu, ale neříkejte mi, že jste to před 1.mimi neměli...takový to očekávání, jaké budete maminy, jestli to zmáknete..... a taky mi je jasný, že se strachu o děti už nikdy nezbavím. Mi včera stačilo, dívala jsem si na TV Barrandov, dokument Operace v děloze.... 2maminy, co čekaly jednovaječná dvojčata a byl u nich nalezen syndrom (nepamatuju si tu zkratku), že jedno vysává to druhé, kt.má pak málo plodovky kolem sebe, cévy ho nezvládají vyživovat... a to druhé má zase velkou zátěž na srdíčko.... no a museli jim ty cévy mezi nimi přerušit, jedné to dělali v 15tt a druhé ve 21tt(ta měla hodně plodovky, bolelo jí strašně břicho, plodovka jí unikala,..hrůza!) A nakonec přežili 3 miminka. Obě rodili císařem, jedna v 31tt(jedno mimi nevydrželo zátěž srdíčka) a druhá ve 35tt, mimi v pořádku. No a mně se celou noc zdály strašný sny, že se nesmím pohnout, jinak že potratím.... fuj!!!!!!!

ELE.... ty mrško....že by?????? To by byla bomba!! Zatím negratuluju, nechci nic zakřiknout... a já ti teda VOPRAVDU FANDÍÍÍÍÍÍÍÍM 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵

PETRA... kdy budeš testit? Taky to MOOOOOOOOC FANDÍÍÍÍÍÍÍÍM 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵

Mám i husinu z toho, holky!

pettrraa
2. bře 2010

ahoj Ele tak v noci jsem nemohla spát a ve tři ráno jsem si udělala tes 😀 no samo byl nagativní a ani duch tam není ☹ tak jestli je brzo jako když bych to měla mít po 28 dnech tak by to bylo až 4.3 po 26 jako minule 2.2 zatím pořád nic pocity mám zvlášntní na mrchu moc né ale jestli na těhu to taky nevím jsem zmatená jak včela 😀 protože prostě každé těhu bylo uplně jiné takže ted nevím jaké bych to měla čekat ☹ tak prostě hold počkám třeba až do soboty když to nedostanu tak test zkusím znova mám ještě dva testy tak kupovat zatím nebudu.Kámošky mi některá říká testuj až tak týden po vynechání náká říká den po vynechání.při klukách jsem to myslím dělala tři dny po vynechání a vlastně u kubíka jsem dva dny měla slabou ms a nejednou nic tak jsem asi za dva dny test dělala a byl pozit
A tobě moc držím pěstičky at to není duch ale mimi 😀 😉

eleanthis
2. bře 2010

teda - tak jsem rada, ze nejsem sama Peti, kdo to nevydrzel... ja ducha vidim, fotak ne, tak doufam, ze to neni nejakej muj soukromej ocni sebeklam :D, pockam zitra. jako kdo vydrzi testovat az tyden po vynechani? snad nekdo, kdo doufa, ze to dostane... bohuzel, my jsme stale v opacne situaci, doufame, ze ne... taky si rikam, ze to jeste vyhra neni, protoze to porad muzu dostat a vajicko muze odejit, zatim jsem stale na cekacce... dost nuda...

jinak holky, vim, ze to sem nepatri, ale nemuzete mi poradit, co pouzivate na vycisteni trouby? mame troubu novou pul roku, ale uz je dost zapraskana zapecenou mastnotou, ackoliv to cistim brillem, vzdycky mi tam neco zustane, co proste nejde dolu ani nahodou. to same se sklokeramickou deskou... ackoliv to cistim, tak tam stejne zustavaji male mapky na tech kolech... nemate nekdo nejaky zazracny prostredek?

pettrraa
2. bře 2010

ele taky bych asi týden ted nevydržela u tomíka jo to jsem to totiž vůbec nečekala že bych byla těhu 😀
já na ten test koukala ještě i ted a prostě tam nic není takže si taky moc nefandím ale stejně doufám 😀 no počkám asi fakt do soboty kdyby ms nebyla a testnu.
Jo na troubu bych taky něco potřebovala nejde mi vyčistit ale já jí mám už 8 let 😖

zuzka.o
2. bře 2010

ELE...na tu troubu zkus třeba něco, co prodávají přímo prodejci elektrospotřebičů, třeba to zabere
http://www.levneelektro.com/s611-cistici-prostr...

a nebo co Cilit?

Taky nechápu, jak někdo vydrží netestit týden! To bych nedala. Testila jsem vždycky dřív.

pettrraa
2. bře 2010

cilit jsem zkoušela nic moc mě totiž příjde že to mám jako by mezi sklama 😠

zuzka.o
2. bře 2010

a nějak to porozebrat???