Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
7. dub 2010

Ahoj Sophie...jj, všechny jsme si tím tady prošly. Hcg je vysoké a v 7tt by už mělo být něco vidět. co ti řekl doktor? Kdy máš jít na další kontrolu? Kdyby tě jenom trošku někde píchlo, utíkej rychle do nemocnice!

sophiejane
7. dub 2010

a myslíte že u mimoděložního může být hcg takhle vysoké? semtam mě píchne vpravo, ale nic hroznýho, jsem po ivf...zítra musím zase na ultrazvuk, jsem z toho vyděšená...v děloze včera něco viděl, ale bylo to malé, řekl, že asi nevyvíjející těhotenství, nebo i to mimoděložní, tak mi právě brali krev znova na hcg a tak jsem v šoku, že je tak vysoké

sophiejane
7. dub 2010

ale ve vejcovodu asi nic neviděl, nevzal mě taky na lepší ultrazvuk, chodím v praze do gestu

zuzka.o
7. dub 2010

Může být vysoké..... klidně se mohlo stát, že máš jedno vyvíjející se vajíčko ve vejcovodu a druhé nevyvíjející se v děloze. Ale nechci tě fakt strašit. Ve vejcovodu většinou nic není vidět, to až při laparce. U mě bylo podezření, v děloze pořád nic, hcg stoupalo... až při laparce bylo na 100% jasné, že vajíčko se zachytilo ve vejcovodu, který mi následně vzali.

sophiejane
7. dub 2010

no, pěkný....

zuzka.o
7. dub 2010

Uvidíš zítra na utz, jestli to "nevyvíjející" podle doktorů se nezačne vyvíjet a růst. Ale buď připravená i na možnost, že to mimoděložní je. Možnost, že byla pozdější ovu u tebe není možná, když jsi po IVF.... já fakt nevím. Budu ti zítra moc držet palce, ať je vše v pořádku a mimi se u tebe začalo vyvíjet. Dej pak vědět.
Jestli potřebuješ vědět, jak probíhá laparka, tak se ptej.
A ještě.....všechny jsme to tady prošly, .... a většina z nás buď čeká nebo už má miminko. Takže není to konec světa, rády tě tady uvidíme, jsou tady skvělý holky, vzájemně jsme se vždycky podržely.

sophiejane
7. dub 2010

děkuju ti moc, já už jsem po 2.ivf tak jsem konečně jásala, že to vyšlo, a ted tohle...

zuzka.o
7. dub 2010

Ještě neházej flintu do žita. Zítra uvidíš, jestli bude v děloze něco vidět. Já třeba měla mimoděložní s hodně nízkým hcg (176).
Jo a špinění bylo hodně časným znakem.

sophiejane
7. dub 2010

já právě ani špinění, ani krvácení, ani bolest, av pátek už končím 7tt, ale na začátku jsem měla taky nízké hcg, tak mi někde holky říkaly, že při mimoděložním tolik nenastoupá, ale kdo ví...každopádně jsi moc hodná a děkuju ti, jsem z toho dnes hodně vyděšená

jarka.09
7. dub 2010

Ahoj Sophie, tak doufám, že to u tebe je planý poplach. Já byla na laparce při hodnotách kolem tisícovky, a měla jsem ukrutný bolesti, špinění, ale každý průběh je asi jiný. Hodnoty kolem 6000 mi přijdou na mimoděložní hooodně vysoký, ale buď v pozoru. Každopádně držím palce, aby to dobře dopadlo! 😉

sophiejane
7. dub 2010

jsem v pozoru holky že už to ani jinak nejde, jenže to už si pak ty bolesti i vsugerujete...děs...nervy v kýblu 🙂 mě se to taky zdá divný a leckdo mi psal, že 6000hcg je na mimoděl.nějak hodně

pettrraa
7. dub 2010

ahojky sophie moc přeji aby jsi neměla mimoděložní ale normální bezproblémové těhotenství 😉
ta hodnota je teda vážně vysoká ale je fakt divné že v 7tt nic dr nevidí to už by mělo být vidět srdíčko si myslím.Tak zítra uvidíš opravdu moc přeji at je vše ok a určitě nám dej vědět jak to dopadlo 😉
Zuzi jak je tobě těhulko a co byteček bude už hotov??
moc Ti děkuji za přání 😉 fakt bych byla štastná jak blecha mít holčičku 😀
Jaruško a co vy s baráčkem jak to vypadá 😉

dennisa
7. dub 2010

Ahoj holky!

Sophie, držím palce, ať to dopadne dobře!! Chápu, jaký to jsou nervy. Ale teda HCG 6 000, to je fakt vysoký. To by opravdu mělo být v děloze už něco vidět. "Něco" vidět jde již od 1 000 jednotek HCG. To vím určitě, to mi říkal doktor v nemocnici.
A 7tt je taky už dost.... teda to tě nechci ničím strašit, ale jak psaly holky, radši se hlídej a kdyby cokoliv, tak rychle na pohotovost. Drž se a dej vědět, jak jsi dopadla!

Jinak já mám dneska veget, manžel ráno odjel a vrátí se až zítra a já mám dnes a zítra volno, takže klídek.
Teď jsem se byla projít venku, je tam nááádnerně 🙂

sophiejane
7. dub 2010

holky moc vám děkuju no NĚCO včera doktor viděl, ale řekl že je to spíš nevyvíjející se nebo nějaká sraženina...

pettrraa
7. dub 2010

Denisko tak krásně uživej vegetu závidím 😀 nechceš půjčit moje kluky s těma by ses určitě nanudila 😀
venku je fakt krásně

pettrraa
7. dub 2010

sophi no tak uvidíš co ti poví zítra dr třeba tam bude jíný a uvidí to lépe 😉 nebo to jsi byla u svého gynekologa??

dennisa
7. dub 2010

Sophie, tak naděje ještě je, že na příštím UTZ to bude lepší. Nechci Ti dávat planý naděje.....prostě uvidíš na další kontrole.
Ale moc Ti držím palce.....mě IVF čeká brzy taky.

Péťo, jooo, já bych Ti je pohlídala, určitě jsou to vzorný kluci a jen by seděli ani nedutali 😅

sophiejane
7. dub 2010

byla jsem v caru, zítra jdu zase k jinému,třeba mě vezme na lepší UZV, uvidíme...

sophiejane
7. dub 2010

já už bych docela byla ráda, kdyby už mi řekli, jak to je, ta nejistota je nejhorší...

pettrraa
7. dub 2010

denisko tak ted jsi mě moooooc pobavila 😀 😀 to bys koukala co ty dva dokáží během chvíle udělat za nepořádek a jak se pěkně hádají 😠 ale jinak jsou to moje zlatíčka hlavně když spinkají 😀 😀
sophi to věřím nejistota je děsná tak zítra tfuj tfuj tfuj 😉

dennisa
7. dub 2010

Péťo, já vím, dokážu si představit dva kluky 🙂 Chtělo by to tu holčičku, aby je pak za čas usměrnila 😉

Ježiš, teď mě zas napadlo, že jsem taaaaak zvědavá, co ta Zuzka čeká 😅 Zuziiii, nebudeš už rodit? 😝

pettrraa
7. dub 2010

hihi Denisko to nevím jestli by je holčička usměrnila to tomík bude pomalu v pubertě a kubík v předpubertě 😀 😀 ale Tomík chce segru prý za něj bude uklízet haha a když jsme čekali kubíka tak nechtěl o holce ani slyšet to se rozčiloval 😀
já jsem taky mooooooc zvědavá co zuzi čeká moc bych jí přála páreček
Denisko a kdy jdete na Ivf?

dennisa
7. dub 2010

Péťo, neboj, ta holčička bude dřív, než čekáš 🙂

No já nevím, kdy jdu na IVF, jde to moc pomalu a urychlit to nijak nemůžu. Čekám na MS po té operaci a pak teprve jedu do Gennetu na krev na hormonální profil a objednat se na další konzultaci, to může být ještě třeba na 2-3 měsíce.
Štve mě to, ale fakt to už neurychlím....

pettrraa
7. dub 2010

Deniska aha to je škoda že to nejde rychleji vid? ale neboj to čekání se moc vyplatí a pak třeba budou u vás dvojčátka 😉

zuzka.o
7. dub 2010

Ahoj holkýýýýýý....najukuju a vy se o mně bavíte..... už bych fakt rodila! Ale zase s ohledem na okolnosti, ať tam prťata ještě zůstanou. Byteček finišuje, ještě se přestěhovat, prcci se ještě musí dopéct,....

Ale teda den ze dne je to nějaký těžší, horší, víc funím, jsem pomalejší, břicho roste (jukněte do alba) jako blázen, v noci spím míň a míň, v noci mi dokonce začala pálit žáha (vypila jsem juice), nohy začínají natékat,.....noooo, samé těhu radosti. Ale prťata za to fakt stojí. 🙂

zuzka.o
7. dub 2010

Jdu se natáhnout, zítra budu zase na netu, tak vás pořádně dočtu. papa 🙂

pettrraa
7. dub 2010

No Zuzi teda pěkně ti bříšlo povyrostlo tak hodně se snaž odpočívat s tou žáhou to je hrůza měla jsem to u kluků fakt děsné 😒
no tak s bytečkem super třeba to stihnete se nastěhovat než mimi budu

jarka.09
8. dub 2010

Ahoj holky!
Zuzko-to je bříško! Jen ještě vydrž, věřím, že to trápení za to stojí 😉
Peťo, s barákem pokračujeme pomalu.Teď čekám na vydání stavebního povolení na septik, bod číslo dvě je kuchyň a pak už tam můžeme alespoň občas přespávat, nemůžu se dočkat!!!! Teď jsme dělali dřevo, aby bylo v zimě co do krbu.
Sophie, jsem zvědavá, jak dopadneš a držím palce, aby byly samé dobré zprávy. 😉

pettrraa
8. dub 2010

jaruš to věřím že se těšíš aby se v baráčku dalo aspon přespat tak at máte brzo povolení 😉 a kuchyn si necháte dělat nebo koupíte hotovou?
také myslm na sophi snad je vše ok

zuzka.o
8. dub 2010

Chichi....jsem si myslela, že vás tím břichem pobavím. Nejlepší je, že zezadu není poznat, že jsem těhu, zato z boku to je lahůdka 😀

DENNI...jééé, volníčko, to je paráda, že sis takhle mohla odfkrnout. No a venku bylo včera nádherně a dneska to vypadá na další slunečný den. Už se ti to krátí, brzo bude mrcha, pak návštěva centra..... a paaaaaak...... 😉

JARUŠKO.... vy už myslíte na další zimu? Vždyť ta letošní sotva skončila.... 😀 Kuchyň je důležitá, je to základ bydlení, takže se určitě moc těšíte, až bude, abyste se mohli co nejdřív nastěhovat. V létě už budete pořádat grilovací párty....🙂
Ať vám brzo dají povolení. Známí teď začínají stavět,....tedy lépe řečeno začínají honit povolení, všude jim něco přikazují, jaký sklon střechy a tak.... je to děs!

SOPHIE....moc na tebe myslím, ať je vše v pořádku. Držím paluchy.