Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
12. dub 2010

Ahoj DENNISKO.... tak velká gratulace k profilu a k spermio..... je jasný, že se manža bude dmout pýchou. Je taky na co, ne?
Ale ty čekačky jsou děsný! Je to ale jenom za měsíc, to už uteče jako voda.

Já si myslím, že prcci se k nám podívají dřív než za měsíc. Vidím to tak do 14dnů (až 3týdnů). Prý se dvojčátka nenechávají přenášet, že je pak unavená placenta a nevyživuje, tak buď císař nebo vyvolání porodu. Že pediatři mají děti za donošené 38tt+0 (a to je 30.4.), tak jsem zvědavá.
Bříška si už moc neužívám, je to fakt záhul!

dennisa
12. dub 2010

No ten dobrej spermiogram je taky užitečnej k tomu, že se nemusí dělat takovej speciální způsob oplodnění vajíček, to je nadstandart, pojišťovna to nehradí a je to poměrně drahý (cca 7-9 tis.). Takže i kvůli tomuhle jsem ráda.
Já jsem to teda tušila, že manžel to bude mít OK, když jsem byla tolikrát těhotná 🙂

Tý jo, takže to fakt můžeš rodit každou chvíli 🙂 Tak to máš za pár. A konečně se dozvím to pohlaví prcků 😅

Budeš mi pak dávat rady, až budu čekat taky dvojčata po IVF 😉

pettrraa
12. dub 2010

Danisko mám OBROVSKOU RADOST A GRATULUJI K OK VÝSLEDKŮM je to fakt paráda a ten měsíc uteče rychle 😉 a vůbec bych u vás neměla strach že se mimi nechytne hned na poprvé když už jsi byla těhu víckrát 😉 😉 jen příroda to zařídila tenkrát jinak ☹ a dvojčátka by byla nejlepší vid? zuzanka by ti se vžím poradila
a taky už se moc těším až zuzi porodí a konečně se dovíme co to skrývá po srdíčkem to bude nádharné překvapeníčko už aby to bylo 😀 😀 😀
Zuzi doufám že máš na některou z holek tel číslo abys to mohla napsat sms a hned bychom to tu věděli a nečekali než tě pustí z porodky 😀 nebo nás necháš hezky čekat 😀 😀

dennisa
12. dub 2010

Děkuju Péťo! Jsem moc ráda, že máme všechno v pořádku, u mě ty nezdary byly opravdu jen díky těm blbým vejcovodům, jinak to vypadá, že jsme s manželem zdravý jak rybičky 🙂
Dvojčátka bych brala, teď už jo, když nemůžu otěhotnět přirozeně.

zuzka.o
12. dub 2010

DENNI... moc bych ti ta dvojčátka přála. A určo ti dám rady (zatím jsem nepolíbená co se týče péče o mimi) když budu vědět...hihi

dennisa
12. dub 2010

Zuzi, já taky nevím, co pak budu dělat s mimi doma, já doufám, že to tak nějak samo přijde 😅 A co pak se dvouma, to musí přijít hodně rychle 😀
Jak to bude u Vás, manžel si bude brát dovču po porodu? A budeš mít po ruce mamku na pomoc v tom začátku?

pettrraa
12. dub 2010

holky do toho se dostanete fakt hodně rychle 😉 já rodila tak že domů mě pustili akorát na víkend a to tu byla moje mamka takže mě pomohla ale já chtěla fakt tak na víken pak jsem to chtěla zvládnout sama a zvládla.Ale určo je velký rozdíl mít jedno a dvojčátka to asi bude chtít pomoct více 😉 jo a taky vás pobavím když bylo tomíkovi 4 měsíce tak jsem mu byla líná mačkat banán vidličkou tak jsem mu ho mixovala ponorným mixérem a když bylo hotovo tak jsem ho čistila prstem ale já blbá to měla v proudu a najedou jsem to spustila a umixovala si na levé ruce ukazováček 😀 takže jsme letěli na chirurgii a měla jsem měsíc ruku v sádře a pak chodila 3m na rehábka takže tchýně mi musela se vším pomáhat 😀 no fakt jsem byla šikovná co 😒 ale pak už jsem líná nebyla to dělat vidličkou 😀

dennisa
12. dub 2010

Péťo, ty jo, tak to je teda story 😨 To muselo pěkně bolet a ještě sádra k tomu a malý mimčo doma. To sis užila.
Tak vidím, že se můžou stát různý příhody. I nemilý.
Já mám jen strach, že bohužel mám mamku tak daleko (150 km) no a tchýně je asi 50 km daleko, ale zas je nemocná, tak tam pomoc asi moc možná není.
Po porodu se prostě nastěhuju k našim do baráku a bude to 😅

pettrraa
12. dub 2010

No denisko to bylo děsné ještě že tu ta tchýně byla 😀
ale bohužel ted mi moc s hlídáním nepomáhá je taky o skoro 10 let starší a je to znát bolí j dost kolena a vše možné ☹
no a moje mamka taky bydlí dál 60km a hlavně je mladá je jí teprv 50 takže pracuje a hlídat může o víkendech

pettrraa
12. dub 2010

jéé blbnu je tchýně starší o 7 let 😀 vždyt tomkovi je už sedum 😀

eleanthis
12. dub 2010

ahoj holky, jen vas jdu pozdravit 🙂 nestihacka... vesele snazime a brzy se zase ukazu 🙂 a tehulky vesele tehulime :D

blondata.sestricka
13. dub 2010

Ahoj holky!

Tak jsem slíbila, že napíšu, jak jsem dopadla na kontrole. Máme dutinku 8 mm a odpovídá 5tt 😵 Příští týden by měl být vidět plod, tak snad vše bude ok. Už jsem ale klidnější...Nicméně si doktorka nenechala od cesty to mimoděložní....že prý dutinka může být i u mimoně, že neni vyhráno 😠 Grrrr 😖 To mi říkat nemusela. Pro jistotu mi ještě nabrala krev, výsledky budou ještě dnes.

jarka.09
13. dub 2010

sestri, to jsou ti doktoři, každopádně my tady víme svý, ne? 😵 tak veeeeeelká gratulace!

blondata.sestricka
13. dub 2010

Jaru, jojo víme, bohužel....Dííík 😵

zuzka.o
13. dub 2010

PETRO....to je teda ale story s umixovaným prstem! Fuuuuuuuuj 😖 ještě že tam byla na pomoc tchýně.

DENNI... jj, snad to vyjde a manža si dovču bude moct vzít. Nevíš, jak je to s tím volnem po porodu ze zákona? Budu to muset někde najít.

Já doufám, že to všechno přijde samo a že to zkrátka zmáknu. Vždyť zvládly to jiné, zvládnu to taky. Já totiž ani neumím vzít správně dítě do rukou..... ale instinkt je instinkt.

SESTRI....mooooc gratuluju k dutince. Určo to nebude mimoň, to jenom doktorka straší, ale nechápu proč. Tak odpočívej a užívej si těhulkování.

ELE:..ahooooj.... bezva, že z vesela snažílkujete, jen tak dál, ať jsou tu nové těhulky, potřebuju někomu předat štafetu. 😉

zuzka.o
13. dub 2010

Jooooo..... málem bych zapomněla poinformovat, byla jsem na 1.monitoru, byla to zábava sledovat, jak tam skáčou číslíčka. Srdíčka se sestře podařilo najít hned, tak dle toho se mimča fakt neotočila a jsou pořád stejně.... A KP a B hlavičou dolů, ale šikmo..... vyptala jsem se na všechno, co a jak tam probíhá, jak probíhá císař,...... co s sebou do porodky,... sepsala se mnou porodopis.... no, jsem z toho nějak vykulená, musím říct. Ono se to holky fakt blíží!!!!

sophiejane
13. dub 2010

sestri, supeeer gratuluju mooooc....to bude už ok, ti doktoři jsou fakt šílení, pořád nás jen děsí...tak to mám radost!!!

dennisa
13. dub 2010

Ahoj holky!

Sestři, tak to gratulace, teď to bude určitě všechno už v pořádku 🙂

Zuzi, s tím volnem to moc nevím, co mám známý, tak si manželé vesměs brali po porodu týden až 2 týdny normálně dovolenou z práce. Jednalo se v parlamentu o týdnu placené otcovské dovolené po porodu, ale to neschválili.
Možná, jestli není nárok na jeden den placeného volna v den porodu...ale to si vůbec nejsem jistá.
Kdyžtak, ať se manžel zeptá přímo v práci, účetní by mu měla poradit.

No vidíš, jak se to blíží, teď už to neoddálíš no 😅 Už je to za dveřmi 🙂
Máš už zabalenou tašku do porodnice? Aby tě to pak nepřekvapilo dřív 🙂

Já mám dnes ještě volno a musím tu trochu poklidit a vůůůbec se mi nechce 😖
Jenže musím...zítra a pozítří jsem pozdě do večera v práci a v pátek nám po obědě přijede návštěva, moje nejlepší kamarádka s přítelem a budou tu do soboty. Kamarádka je asi v 25tt. těhotenství, tak mě snad nakazí 🙂 Až odjedou, tak hned balíme a odjíždíme k manželovým rodičům na víkend do Prahy. Takže víkend bude náročnej, ale lepší, než být v práci 🙂

blondata.sestricka
13. dub 2010

Holky děkuju, jste hodný 😵 Moje dnešní HCG je 2700 😉 Z něho mám velkou radost. Myslím, že při mimoděl. by se vyvýjelo jinak...

Zuzi, volno má manžel ze zákona na den porodu, to je placený volno, jinak o ničem nevím. Máš to za pár, držím palečky 😉

sophiejane
13. dub 2010

jasně sestři bud úplně v klidu a užívej si to!!!

zuzka.o
13. dub 2010

Jů, tak díky holky za info. Bude si holt muset vzít dovču, aby mi ze začátku pomohl.

SESTRI....super hodnota HCG, gratuluju 😉

blondata.sestricka
13. dub 2010

Zuzi, to by bylo asi dobrý...hodně známých to takhle udělalo...Přeci jenom zajet nějaký režim pro mimi a tak. Taky bych chtěla, aby se mnou byl manža ze začátku doma.

eleanthis
13. dub 2010

sestri - gratuluju k tehu a at se zdrave vyviji 🙂

Zuzi - ty jo, ja uz jsem nervozni za tebe :D uz se to blizi, jsem zvedava, co se narodi :D

holky ja se dneska taky snazila nakazit, prijela byvala kolegyne s mimcem, Kubikovi je pul roku a je uplne zlatej, tak jsem ho furt dlachnila :D pohodovy dite. ja mam ted ovulku, trislo a vajecnik me boli uz od vcerejska, tak jen aby se to tam pekne spojilo 🙂 a docestovalo do delohy. uf budu hrozne zvedava na konci cyklu.

pettrraa
13. dub 2010

Ahjky sestřiiiiiiiii paráda gratuluji mám Obr radost za tebe.a ta dr je pěkná koza ☹ prostě je to ok a hotovo tak si to užívej a odpočívej
Zuzi také nevím jak je to s tím volnem pro manžela.ty jo tak to jsem zvědavá kdy to na tebe příjde 😀
Sopfie jak je tobě vše ok ??
u mě zase nic dnes dorazla MS ☹ neva jedeme další kolo 😀
Ale ženy aspon něco zítra jdu makat na brigádu včera mi volali jestli bych nemohla už dnes na odpolední jenže ta je od 14 do 22h ano a co s dětma tak jsem jim říkala že můžu jen na dopol tak prý to nepotřebujem no ale volali mi ráno že jestli bych teda nepřišla už dnes jenže já už něco měla tak jdu zítra ale už od 6 do 14h to ráno chcípnu.je to do firmy co dělá papírnické věci bloky kalendáře no tak jsem na to zvědavá snad to budu stíhat a nevyhodí mě hned druhý den ale berou jen na brigádu ale aspon něco. 😉

pettrraa
13. dub 2010

Ele tak moc přeji at se to pořádně chytíííí
já byla dnes u kámošky ta má měsíčního klučíka no je užasný taky jsem se s ním ponuchnala a fakt jsem se dnes uplně rozplívala a říkala si to prostě musím zažít ještě jednou (jako mít mimi svoje 😀 )

blondata.sestricka
13. dub 2010

Eleanthis, mě takhle nakazila kamarádka, co mi poslala zbytek Femigardu, protože ona ho už nepotřebovala...a napsala tam, že mi posílá těhu bacily, takže to funguje 😀 Takže držím palce, ať vše proběhne tak jak má 😉

Péťo, tak snad příště...musí to už vyjít. Ale to čekání jestli UŽ je hrozný, co 😒 Tak alespoň je brigádka 🙂 Ať se Ti tam líbí 🙂

pettrraa
13. dub 2010

Sestři čekání je děšné ale co naděláme že 😉 A díky no mám z toho strach víš co jsem doma už 8 let 😲 a ted jít někam kde to vůbec neznám no co tak to poznám 😀 zítra dám vědět jaké to tam bylo

blondata.sestricka
13. dub 2010

Péťo, já si to nedokážu představit, ale asi to bude nezvyk, co? 😕 Neboj, zvládneš to. Hele párkrát a budeš zaběhlá 😉

pettrraa
13. dub 2010

sestři to bude nezvyk no ale myslím že to je třeba jen tak na 14 dní nebo nejdéle na měsíc prý to je nárazové když potřebují brigádníky tak uvidím no
holky tak doktor od jezera hrochů nemá chybu já se tak nasmála no paráda 😀

blondata.sestricka
14. dub 2010

Péťo aha, ale alespoň zpestření 🙂 Fakt to bylo pěkný, jo? Já na to slyšela různý ohlasy....Já můžu dodporučit Nezapomeň na mě. Ale je to drama se smutnym koncem, ale je to výborný. 😉