Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
24. dub 2010

ahojky Deni to je teda oprus v práci že o víkendu když je pěkně 😝
Deni jsem 12dc.No to nejde nic netahat přeci jim neřeknu že to dělat nebudu 😀 jinak je to tam fajn baví mě to i lidičky jsou tam super nevím na jak ta práce dlouho bude je to jen brigáda a potřebují podle zakázek ted jich je dost.Tak každá kačka dobrá ale asi přes léto tam nebudu chodit co s klukama že přeci je nebude tchýně hlídat celé prázdniny a pak taky jedem na dovču tak třeba se na dovče zadaří mimi teda pokud nebudu mít zrovna ms 😀
No a jak to vypadá u vás kdy máte další konzultaci??
Ele tak jak je?
A Co Jaruška kdepek se nám toulá

eleanthis
25. dub 2010

Peti - to mas teda psycho. a jeste to porad trva? ja jsem mela pri ovu takovy lehky fakt lehky zaspineni. nicmene tehu se teda necitim... takze to byl asi planej poplach, na nekterych testech je patrnej ten kousek, kde ma byt druha /, tak treba jsem spis videla to... mamatest zaryte mlci... jsem 24DC

pettrraa
25. dub 2010

ahojky ele uvidíš třeba čárka teprv pořádně vykoukne 24dc je brzo na testění
mě to stále trvá ale nekrvácím nějak moc tak hold to musí přejít no

jarka.09
26. dub 2010

Ahoj holky, opět se hlásím, my byli doma dva týdny bez počítače, tak jsem se sem tolik nedostala.
Já zatím nic, podobně jak ty, El, kolem ovulace lehounké zašpinění, teď v podstatě už mám MS o nějaký den zpožděnou, ale od té doby, co beru ty prášky na štítnou žlázu, tak mám cykly delší, tak jsem docela v klidu. Dnes jsem byla na krvi a tak pozítří si mám zavolat, jestli to není nějak vysoký, když mi to tak mává s cyklem, že bysme trochu ubrali.
Jinak na baráčku jsme udělali spoustu věcí, už nám teče teplá voda a funguje topení, o víkendu už nám usadili dvoje dveře, taky jsme zase nadělali nějaký dřevo, tak zase musíme brzdit, protože jsem si uvědomila, že vůůůůbec neodpočíváme, už ani v neděli jsme neměli volno, tak si to teď musíme trochu vynahradit. Holky-snažilky, držím pěsti, a Petro, co tobě to teda vyvádí, to nechápu, tak ať se to brzo srovná!
Pa 😉

pettrraa
26. dub 2010

ahojky Jaru tak to jste udělali práce na baráčku až až toje fajn no ale odpočívat bystě teda taky měli 😉
no to já taky nechápu co to semnou je hrůza. ☹

pec
28. dub 2010

Ahoj holky, prosím o radu Vás, které máte mimoděložní za sebou. Jak to bylo s testováním? Čárka normálně sílila? Já jsem si dělala test 2 dny před MS a byly tam //, ale ta druhá slabá, od té doby testuji každý druhý den a je vždy trochu silnější. Ale to asi nic neznamená, že? Já už mám taky jedno za sebou, ale došlo se na to docela pozdě a tělo si s tím prý poradilo samo, hcg bylo malé a klesalo. Na průchodnosti jsem nebyla, tak mám strach, jestli se to nebude opakovat.

jarka.09
28. dub 2010

Ahoj, Pec: myslím, že v počátcích testování se moc na sílu proužku nedá spoléhat. Já být tebou, tak si hned zajdu k doktorce, ta ti nabere krev a bude ti sledovat hladinu HCG z krve, to jediný je přesný. Mě to sama doktorka tak řekla, že když zjistím těhu, tak mám hned přijít, abych byla klidná. Obzvlášť u nás, které jsme to prožily, to je pochopitelné.
A držím pěsti, aby se tvůj strach nepotvrdil! Dej nám vědět, jak jsi dopadla. 😉

pec
28. dub 2010

Jarko díky za reakci.. Já jsem byla u doktora kvůli jiným problémům (o těhotenství jsem ani nepřemýšlela, měli jsme jít v dalším cyklu na KET). Bylo to asi 10 DPO, on mi pro jistotu nabral i krev a hcg bylo 24,5, pozval mě na další kontrolu za 6 dní - a to bylo hcg 197. Po tomto výsledku mi nic neřekl a jenom, že mám dojít za další týden na utz. Co jsem tady zatím pročetla, tak to žádná sláva s tím hcg není ☹ . Přemýšlím, že si zajdu sama do laborky a nechám si ten test udělat, ať opravdu vím, na čem jsem. Pořád mě trochu pobolívá vlevo v podbříšku - jakoby vaječník, není to silná bolest, to ne, ale prostě to cítím.

jarka.09
28. dub 2010

Aha, tak to jo, to ale za šest dní mi přijde dost dlouho. Nevím, proč ti doktoři jsou někdy tak laxní. A co zajít na ambulanci do nemocnice nebo prostě k někomu jinýmu? To HCG mi přijde taky nižší, ale to nemusí ještě nic znamenat. Myslím, že je dobrý si ty testy nechat udělat pro klid.

pec
28. dub 2010

Jarko díky. 🙂 Zajdu na tesy do laborky, asi v pátek a dám vědět, jak jsem dopadla. A co ty? Ty už máš mimoděložní taky za sebou?

jarka.09
28. dub 2010

Ok, to bude nejlepší.
Jojo, bohužel, zhruba před rokem, tyhle stránky mi dost pomohly 😉

halpa
28. dub 2010

Pec - to že je hcg tak nízké nemusí nic znamenat vzhledem k tomu, že ti bral krev dost brzy. Pro jistotu se kontroluj a kdybys začala krvácet, špinit, nebo jsi měla nesnesitelné bolesti břicha, upaluj nejkratší cestou k doktorovi. Zatím ale neházej flintu do žita a mysli pozitivně. 😉

sophiejane
28. dub 2010

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem zase lezu 🙂 jen chci napsat pec, at je v klidu, já byla na ivf, a 15dní po transferu jsem měla hcg JEN 127,ale za dalších 14dní už přes 6800 a ted už jsem v 10tt...takže neházet flintu do žita a nenechat se nervovat doktory 😉

pec
28. dub 2010

Holky, moc díky za podporu i rady, jste super!! 🙂 Určitě napíšu, jak to se mnou dopadlo, ale opravdu nemá cenu to hrotit... Pravdou je, že mám svojí Adélku a samozřejmě mi to moc pomáhá nést to všechno tak nějak statečněji. 😵

Jarko, moc ti přeju, ať se brzy dočkáš vytouženého mímíška a Tobě Sophi ať je celé těhotenství v pořádku a narodí se ti krásné a zdravé miminko. 🙂 Já věřím, že se toho svého druhého bobíška taky dříve nebo později dočkám. 😉

pettrraa
28. dub 2010

ahojky Pec moc držím pěstičky at je vše ok a brzo máte pro holčičku sourozence 😉
tak já byla dnes na gyndě protože furt mám ms tak mi napsal prášky norethisteron tak snad zaberou

zuzka.o
29. dub 2010

Ahoj holky. Moc děkuju za gratulace,Chichi..... byl to fofr, v pátek 16.4. jsem celé dopo lítala po doktorech, nejdřív na kontrolu u svého gyn, pak odtud na gyn ambulanci do nemocnice na přemřovací utz. V poledne jsem dorazila domů, udělala si mňam zeleninový salát, lehla si a čučela na telku. Najedou rup..... praskla mi voda, bylo toho tolik, že Niagáry jsou čajíček pro batolata. Honem jsem začala balit tašku (nic jsem neměla připraveného), ručníky mezi nohama...no musel být na mě fakt pohled
Na monitorech před císařem jsem měla hodně vysoký tlak … až 170/112 …. tak fofr na sál, původní čas císaře byl ve 20hod, jak se Davídkovi začalo špatně dařit, tak jsem na sál jela už v 18hod. Dali mi epidurál,mimi jsem viděla hned, agar skóre 10, do inkubátorů šli jen kvůli udržení teploty.
Byla to preeklampsie, ještě že mi prý praskla voda, jinak by Davídek mohl špatně skončit. Asi Eliška jako skvělá ségra mu zachránila život prokopnutím vody. V pondělí jsem šla na porodnici na pokoj, běhala za prckama na nedonošenecké odd, odsávala, snažila se kojit... ve středu mi propustili (bez kontrolního sona), nastoupila jsem na nedonošenecké jako doprovod miminek, hned mi dali Elišku na pokoj (už bez inkubátoru), ve čtvrtek mi dali i Davídka. Jsou to moje zlatíčka. Musím říct, že s jedním prckem bych se tam nudila 😀 V pátek mi konečně udělali sono, zůstaly ve mě kusy placenty!!! ...to nechápu, tak mi dali injekci na jejich vyloučení, v pondělí další sono.... pořád špatné! Chtěl mi hned vzít na sál na odsátí, ale domluvili jsme se ještě na sérii injekcí.... v pátek se uvidí na kontole, mám přijít na lačno.....tak mi prosím držte palce, ať to dobře dopadne a já na zákrok nemusím jít. V úterý nás pustili s miminky domů, my si nádherně vegetíme, doma si chrochtáme a děláme si věci po svém (ne jak to chce ta daná sestra v nemocnici).

Jo a ještě se mi všihni chechtali, že jsem se musela do nemocky odvézt sama...hahahaha .... při parkingu jsem to trošku opřela do roští, byla tam díra, kterou jsem neviděla....ale nic jsem neodřela.

halpa
29. dub 2010

Zuzi, šikovná holka - jak všechno tak krásně zvládáš. Užívej si zltíček a ať pohoda vydrží 😉 To si ale dělaš srandu, že ses odvezla do porodky sama...??? 😕

pettrraa
29. dub 2010

ahojky zuzanko vítejte s miminkama doma a přeji ještě jednou mooc štěstíčka a zdravíčka 😉 strašně se těším na fotečky
a v pátek na tebe budem moc myslet at je to už ok
copak asi Andrejka ta už třeba taky porodila né? a kali tu dlouho nebyla ☹ snad brzo holky napíší jak se mají 😉

dennisa
29. dub 2010

Ahoj holky.
Tak jsem se konečně dostala po práci k netu a koukám Zuzi je zpátkyyyy 🙂 🙂
No tééda, paráda, že už jste doma!!!
No čtu to a jen koukám, tak to byl Zuzi fofr odjezd do porodnice. Byla jsi sama doma a jako sama ses tam odvezla jo?????
Jestli jo, tak Ti dávám medaili za statečnost, já bych asi zkolabovala 😅
Jsem moooc ráda, že to nakonec takhle dobře dopadlo a máš broučky už v klídku doma.
Vím, že toho máš teď dost, ale až to trošku půjde, hoď nějaký foto 😉 Jsem děsně zvědavá jak prďoly vypadaj.
Určitě krásný, o tom žádná 😉
Jsi fakt šikula, jak jsi to všechno zvládla, i tak nečekaný porod.
Pozdravuj miminka od tetičky Denisy 😵 😅

jarka.09
30. dub 2010

Zuzko, vítej!! Ještě jednou veliká gratulace, obdivuju tě, jak jsi to zvládla a držím pěsti, aby jsi nemusela na ten zákrok!
A pozdravuj taky od tety Jarů 😉

andree01
30. dub 2010

Ahoj Zuzko,
taky jeste jedna gratulace ode me 🙂 Super, ze to takhle vsechno dopadlo a jste vsichni v poradku. Docela Te obdivuju, ze jsi se jeste odvezla do porodnice sama. Zrovna dneska jsem se ptala, jestli si muzu zavolat pres den sanitku, kdyz manzel bude v praci a bylo mi receno, ze si odvoz mam zaridit jinak, ze ZS nema povinnost me hodit do te porodnice kam budu chtit. Tak ja to budu resit prip. taxikem, sama bych si v tom stavu pres celou Phu netroufla.
Neco jsem o te preklampsii cetla, ale jsem prekvapena, ze se to objevi az takhle najednou, nebo jestli jsi mela i jine doprovodne priznaky predchozi dny a jen si je neregistrovala... kazdopadne dobre, ze to dopadlo jak to dopadlo a drzim palce at tam nemusis znova.

Peti, jeste nerodim, prvni termin podle UTZ mam za tyden 7.5. Jinak kontroly jsou v poradku, dneska jsem byla poprve na monitoru 🙂 a na prvorodicku jsem k porodu pry uz dobre pripravena, tim me dr docela pobavil.

Mejte se hezky a Zuzko, cekame na fotky, cau

zuzka.o
30. dub 2010

Ahoj holky 🙂

-jenom najukuju, fotky dodám co nejdřív, slibuju.
Dopo jsem byla na kontrole, nic nenasvědčovalo preeklampsii nebo brzkému porodu. Tlak byl ukázkový, v moči taky nic,..... záhada. Bylo to vše ráz na ráz.

Doma byla mamka, tak mi do porodky doprovodila, nemá řidičák, tak jsem se musela ovvézt sama. Nic mi nebylo, jenom ze mě lila voda.

Andree, moc ti držím palce, ať to máš rychůé a bezbolestné. A těš se, mimi je to nej, co v životě můžeš mít..... člověk hned vidí věci jinak.

Jinak jizva je už naprosto v pořádku, fakt jsem čekala, že to bude bolet víc. Kdyby nebyla ta komplikac s tlakem, .....tak můžu porod a vše kolem jen a jen chválit.

Jo a přestěhovat jsme se nestihli. Bydlíme sice v novém, ale půl věcí je jrëště ve starém.

misa1982
30. dub 2010

Zuzi velika gratulace ses Šikulka! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Hlavne at jste vsichni zdravi! 😵 😵 😵 😵

eleanthis
1. kvě 2010

Zuzi - fakt kruty! ale je to skvely, tesim se na fotecky a at se dari!

pettrraa
1. kvě 2010

ahojky zuzi jsi vážně šikula že jsi se sama odvezla 😀
na fotečky se těším
Ele tak co jak jsi na tom?
tak včera čáry byli super ještě ted sem přejedená a děi byli super.Je teda kubík pěkně začal krchlat a má rýmu a já strácím hlas 😀

jarka.09
3. kvě 2010

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím a mám v mém případě velkou radostnou novinu 😵 V sobotu ráno jsem na testu našla krásné // a dnes na kontrole mi paní doktorka potvrdila, že vše vypadá ok, nasvědčujeme 5+2 a potichounku doufáme, že tentokrát to všechno klapne jak má, takže obrovská radost!!!! Paní doktorka říkala, že teď na jaře mají spoustu nových těhulí, takže si ze mě vemte příklad a teď věřím, že se tu zase rozjede velká vlna těhulek 😵 😵 😵

sonag
3. kvě 2010

Ahoj Jarka, ja sa veľmi nazapájam ... len občas, ale nedá mi nezablahoželať 🙂 a budem držať palce, aby všetko dobre dopadlo 😵

halpa
3. kvě 2010

Konečně je zase k čemu gratulovat, takže potichounku gratulujeme a věříme, že všechno bude v pořádku. 😉

zuzka.o
3. kvě 2010

Jéééééééééééééééééé, JARUŠKOOOOOOOO, to je nádhera. Mám husinu jak blázen...moooooooood potichoučku gratulujeme. Jupíííííííííííííí, ty naše těhulko, odpočívej, šeři se a hlavně si ty // užívej.

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jitulka1970
3. kvě 2010

Jaruško, ooooobrovská gratulace a hlavně se opatruj a dávej na sebe pozor!!!!! 😉 🙂