Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
2. čer 2010

Tak jsem byla na gyndě a dr mě moc nepotěšil prý to umělý fakt až za rok a ještě mi to docela vymlouval že když mám dvě děti že je to dost náročné na psychiku a že kdyby se to nepovedlo že by mě to mohlo dost uškodit právě na psychice no tak prostě pak uvidíme zatím to nebudu uplně hrotit budu si ted užívat.No a prý jak mi tam zbili ty dva pahejli myslel tím vaječníky 🙂 levého mám jen půlku a praví je manší tak že by se mohlo stát že přestanou produkovat hormony a já bych mohla mít něco jako mají ženský v 50ti přechod a to že by mi museli dávat hormony ale prý se to vůbec stát nemusí.No tak jak už to tak vidím že já to tak mít budu při mé smůle ☹

halpa
2. čer 2010

peti - to nejsou moc dobré zprávy, ale nemysli na nejhorší, třeba bude vše za pár měsíců vypadat úplně jinak a růžověji...

pettrraa
2. čer 2010

Help díky no snažím se na to rači nemyslet a těšit se na dovču a na zimu na lyžování a prostě spíš na ty lepší věci a pak se uvidí no. 😉

jarka.09
2. čer 2010

Peťo, nechci to zlehčovat, ale však víš, že doktoři toho někdy napovídají.... 😨
Radši na to nemyslet a radovat se z toho, co je 😉 Myslím, že ti tvoji raubíři tě moc smutnit nenechají 😀

pettrraa
2. čer 2010

No Jaruško máš pravdu někdy starší a zbytečně 😉 Jo to máš pravdu nenechají mě smutnit oni jsou oba dost mazliví tak to je fajn

dennisa
2. čer 2010

Ahoj.
Péťo, dej tomu čas....kdo ví, co bude za rok. A třeba Tvůj doktor něco řekl, ale vy za čas můžete i bez jeho doporučení zajít jen tak nezávazně do CAR a promluvit si tam s nima, co by Vám doporučovali a co ne.
Prostě teď si dej od všeho toho voraz, užívej si rodiny a tak. Chtěla jsem ještě napsat užívej si léta, ale ono žádný asi nebude, tak nic no 😀

Jinak holky, dneska jsem si v CAR vyzvedla léky a od zítra píchám. Sice mám pocit, že to nezvládnem, ale asi budem muset 🙂 Bude s jistotou muset píchat manžel, protože mám léky, co se můžou píchat jen do zadku do svalu. Au au, bojííím 😅

lechovicezan
3. čer 2010

Ahoj Peti, uvidíš že všechno zvládneš. Musíš myslet jen na ty hezké věci a uvidíš časem jak všechno dopadne. Je zbytečný se stresovat z něčeho co ani nemusí přijít. Držím ti pěstičky a hodně štěstí v životě 🙂

pettrraa
3. čer 2010

ahojky holčiny jste tak moc hodné děkuji vám za podporu.Až je mi trapně já která mám dvě děti a utěšujete mě vy které si chudinky procházíte takovýma věcma ☹
holčinky zlatééé mooooc přeji at jste také brzo těhulky a těhulkám pohodové těhu až do toho krásného konce 😉 😉 😉 😉
Denisko tak at píchání moc nebolí kočinko a kolik toho máš???
no holka léto asi nebude no děs jsem si dělala srandu že v listopadu se budem ještě opalovat kdfyž to léto ted né a né přijít ☹

dennisa
4. čer 2010

Ahoj.
Kdyby jste se někdo chtěl podívat, tak mám ve fotoblogu fotku trošky léků, co do sebe narvu v příštích 9ti dnech 😝

Včera večer byla první injekce, já se taaaak bála a nakonec mám zlatýho a šikovnýho manžela, že to vůbec nebolelo, vlastně jsem ani necítila, že mi to píchnul 🙂 Tak na dnešek už se nebojím, ba naopak se těším 😀

A dneska je konečně sluníčko, tak je to hned veselejší 😉

pettrraa
4. čer 2010

ahojky ježiš denisko těch léků je 😒 ty jo no ale hlavně že pomůžou k miminku 😉 no tak to je manžel šikulka tak jen tak dále 😉
no tady je taky sluníčko je to super mám hned lepší náladu 😉

larri
4. čer 2010

Denisko,já ti to za pár dní připomenu,jestli se ještě těšíš na injekce. 😀 😀 😀 Já jsem vždycky ty poslední nenáviděla a těšila se na Pregnyl,je totiž poslední. 😉 Ale co by jsme nevydrřely pro ty naše vytoužené mimísky.Pak si řeknu,ještě chceš rodit,tak tohle je brnkačka.
Hlavně hodně pij.Já se naučila při stimulacích pít z flašky,at mám větší přehled.Při druhém IVF jsem měla náznak na hyperstimulák a není to nic příjemného,tak se toho vyvaruj.

A víš co? Užívej si injekce,třeba pícháš poprvé a naposled. 😉

dennisa
4. čer 2010

Larri, no jo, ty jsi zkušenější, já jsem ze všeho, co se týká IVF úplně vyhoukaná 😀
Piju, piju, jen neperlivou vodu a dneska už mám v sobě litr a půl, úplně se v tý vodě začínám topit 😀 Ale právě jsem vyčetla, jak to je důležitý kvůli tomu hyperstimuláku. Tak se snažím to málo, co jde ovlivnit, dodržovat.
No možná po neděli budu mluvit jinak, až budu mít tu zadnici úplně rozpíchanou, ale to pro miminko uděláme, to se přece dá vydržet, porod pak bude asi horší 😅

Péťo, to je fajn, že Ti sluníčko zvedlo náladu 😉 Mně taky, půjdu asi ze samý radosti uklízet 😀

andree01
4. čer 2010

Ahoj holcicky.
Tak se hlasim uz jako maminka Adamka, narodil se 22.5. Bude to poradnej chlap, vazil pri narozeni 4,36 kg a meril 54 cm. Jinak se mame oba dobre, dava mi trochu zabrat, ale je to den ode dne lepsi. Mejte se hezky a at se Vam dari. And

dennisa
4. čer 2010

Jééé Andre, skvělá novinka! GRATULACE!!! 🙂 🙂 🙂
No teda Adámek je obřík, to koukám na ty míry 😨 🙂
A jak jsi rodila, přirozeně??
Užívej si miminka, mějte se krásně 😵

pettrraa
4. čer 2010

jééééé Andrejko gratuluji a teda malý je kus chlapíčka jéé a narodil se jako mojí kámošky holčička teda ta už před 4 lety to je nevěsta pro našeho kubíčka i když ona je o 6m starší 😀 tak at malý vám dělá jen samou radost 😉 a co fotečky budou prosím prosím 😉 😉
Denisko já taky dnes ráda uklízela když je tak pěkně 😀
ty jo s tím pitím to já bych asi nezvládla já piju strašně málo tak půl litru za den 😖 prostě nemám potřebu pít ale vím že to je špatně ale nedonutím se 😒

halpa
7. čer 2010

Obrovská gratulace k novému uzlíčku 😵 Ten se ale pronese, co? 😀 Ne, je to pořádný chlap a tak to má být 😉

jarka.09
7. čer 2010

Jééé, Andrejko, obrovská gratulace 😵 Tak ať ti Adámek dělá jen samou radost a ať vše zvládáte.

jarka.09
10. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrole, nejdřív jsem byla trošku vystrašená, prdísek byl špatně vidět, měření nejdřív nějak neodpovídalo, ale pak druhým ultrazvukem už to bylo vše v pohodě, viděla jsem, jak bije srdíčko a jak kope nožičkama, tak to bylo kouzelný. Už jsem také dostala průkazku, tak jsem moc ráda 😵
Posunuli jsme termín porodu na 25. prosince, tak to vypadá na vánoční dáreček 😀

halpa
10. čer 2010

No tak nevím, ale myslím, že to nikdo jiným dárkem nepřebije 😉 Gratuluju k úspěšné kontrole a jen tak dál 😉

pettrraa
10. čer 2010

ahojky Jaru no to je krásný termín to bude dáreček užasnýýýýý opatruj se jak ti je v těch vederech? mě děsně a to nejsem těhu 😀 😖

jarka.09
11. čer 2010

Peťo, já to ani nějak neprožívám ty vedra, takže si vůbec nestěžuju, živě si pamatuju, když jsme ještě před týdnem fňukali, že je strašná zima a ať už začne léto, tak teď jen máme, co jsme chtěli 😀 Ale u mě je to tím, že v práci mám prima studenou kancelář, v zimě tu klepu kosu a přitápím si, ale v létě je to paráda. A na novém domečku si to taky pochvaluju, protože tam máme taky příjemně chladno - asi se nám fakt povedly izolace 😀 😀

dennisa
11. čer 2010

Jarko, moc Ti gratuluju k průkazce a úspěšné kontrole! 😉 🙂
No krásnej datum porodu 😅 Švagrová rodila přesně na Štědrej den, tak třeba Ti to taky tak vyjde 🙂

Já teda holky ty vedra nemusím, já budu radši, když bude zima a klidně i děšť. Vedro není nic pro mě. Zítra se má konečně ochladit 😝

pettrraa
11. čer 2010

ahojky Jaru tak to se máš my tu mám vedro sice pod střechou je ještě můda ale stejně tu je horko a já jsem líná vyndat větrák 😖 ale ted když se ochladí tak to potřeba nebude 😀 já mám ráda tak 25 stupnů

eleanthis
13. čer 2010

ahoj holky, po delsi dobe 🙂 Andrejce gratuluju k Adamkovi - zvladnes to, holka 🙂
Jarusce k uspesne kontrole, moje kolegyne ma termin 28.12 🙂 taky se "raduje" :D
ja jsem vymenila chlapa ... nejak jsem celou situaci asi nezvladla... o mimco se snazime vesele, tentokrat bych rekla, ze se snad on snazi vic nez ja :D plnej sil, plnej motivaci... zvlastni, jak je kazdech chlap jinej..

jarka.09
14. čer 2010

Joj, el., to zírám na ty změny, ale držím pěsti 😉

pettrraa
14. čer 2010

ahojky Ty jo ele to koukám tak moc přeji at vám to s novým chlapem brzo vyjde 😉
Co pak deniska jak zvládá injekce ??
Jaru a jak je tobě?

zuzka.o
14. čer 2010

Ahooooj 🙂

Jaruško, moc gratuluju k průkajdě a ke kontrole. Je to krásný pocit vidět, jak miminku bije srdíčko a jak se v bříšu mele a děllá kotrmelce. Moc ti to přeju. 😵

E¨le...jy jo, to jsou změny, ať ti to s novým přítelem vyjde, jak miminko tak společný život. A když plánujete mimčo, plánujete i svatbičku?

Deni...jak jde stimulace? Moc na tebe myslím, já i prcci ti mooooc držíme paluchy a přejeme ti ta dvojčátka. je to fakt super. Já bych už jedno ani nechtěla, moc si to užívám..... mít mimčo(mimča) je to nejúžasnější na světě. I když je člověk nevyspalý, občas vzteklý, když neví, co miminkům je, i když nestíhá sám sebe....je to prostě pohádka mít zdravá miminka. Hned vidím svět jinýma očima a vážím si úplných maličkostí (jako třeba že se Davísek vykakal, že se na mě Eliška usmála, že jsou miminka spokojená a hezky spinkají,a nerozčiluju se nad blbostma,.....) A moc to přeju vám všem....tfuj tfuj tfuj.

Peťulko, jak je? Co manža, už mění názor na umělko? A jak je zdravotně?

Moc gtaruluju Andree k miminečku 😵 To je mi ale chlapák!!!

pettrraa
14. čer 2010

ahoj zuzi to věřím že jsi mooc štastná je to moc krásné mít miminka.No manžel zatím tvrdí že umělko neé a já o tom nemluvím počkát co rok přinese a uvidíme.Jinak zdravotně jsem ok ted jsem měla ms po tom mimoni a ok.
Dnes se kamarádce narodil klučík jakoubek rodili jsme spolu při našem kubíkovi a jejich Adálce.tak mají páreček to je super.No a pak mi jedna kámoška co jsme spolu leželi v srpnu v nemocnici ona v 9tt potratila a já měla toho prvního mimoně poslala mmsku a čeká mimi je 14tt moooc jí to přeji čeká první.

eleanthis
14. čer 2010

zuzi neblbni :D planujem, ze se v pristich par letech nepozabijime :D

nejak to ted neresim, mozna je to nezodpovedne - s tim nazorem jsem se uz taky setkala, ale co uz... nechavam vecem volny prubeh, osud si s nama stejne mava, jak se mu zachce... takze zadny plany, proste jen, citit se dobre

blondata.sestricka
15. čer 2010

Ahooj holky!
Po delší době nakukuju, ale mám toho nad hlavu...práce, škola... 🙄 Asi bych už potřebovala vypadnout a mít klid.
My jsme s miminkem v pořádku. Jen mmě míň plodový vody a choriovou dysfunkci, ale mělo by se to upravit, tak neplašim 🙂 Příští týden mám kontrolu, takže se uvidí.

@eleanthis Škoda, že to nevyšlo, ale třeba to vyjde tento měsíc 😉 Držím Ti palce! S novým partnerem půjde třeba všechno líp 😵

@jarka.09 Těhulko, gratuluju 😵 😵 Vánoční dáreček nádherný, to je pravda 😀

@dennisa Držím place, aby to píchání k něčemu bylo a brzy si nám oznámila, že jsi těhulka 😉

A vám všem holky taky držim palce a mějte se krásně! 🙂