Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

luciemar
13. črc 2010

Jari, to mě moc mrzí, že máte takovéhle starosti ☹ . Ale o tripple testech jsem neslyšela nic moc dobrého. Prý vycházejí hodně často falešně pozitivní....Často třeba jen kvůli věku matky a tak. Nevím, proč radši nedělají plošně ty NT testy, které jsou prý spolehlivější, a tohle ne, vždyť to je pak pro rodiče zbytečný stres.
Určitě nevěš hlavu, je obrovská pravděpodobnost, že bude všechno v naprostém pořádku!!! 😉 Hlavně buď v klidu, to miminku prospěje...i když vím, že je to asi dost těžké. Moooooc držím palečky!!!
Mě tripply čekají asi za čtrnáct dnů, tak uvidíme.

halpa
13. črc 2010

jarko - byla jsi na NT screeningu v prvním trimestru? Můj gynekolog třeba tripply vůbec nedělá, když je prvotrimestrální screening v pořádku...Myslím, že ses rozhodla správně a rozhodně tě určitě v nejbližším termínu čeká velký ultrazvuk, kde by se případné vady určitě objevily. Ale nic se neobjeví, bude to v pořádku, musíte věřit...NEvím teda s jakou pravděpodobností ti ty tripply vyšly, ale je třeba věřit a snažit se nestresovat...

jarka09
13. črc 2010

Halpa, vyšlo mě to nějak 1:148, nebo 184, to číslo jsem zapomněla, dost jsem se vylekala, když mi doktorka volala. Prý na to automaticky posílají všechny pod 200. Ale to NT mi měřila a to jsem měla 1,6, což je údajně úplně v normě. Na ten velký ultrazvuk jedeme za dva týdny, já se tím taky snažím nestresovat, ale ty první dny byly krušný, než jsem si to v hlavě srovnala 😉

zuzka.o
13. črc 2010

@jarka09 JARUŠKO, sakriš, to je fakt hrozný. Pořád samý nervy!!! Ale jestli ti dopadl dobře NT screening, tak je vyhráno 😉 Nedávno byla na plodovce kamarádka. Naštěstí se vše vyvrátilo, mimi je zdravé a nepotratila. Jen to bylo nepříjemné (myslím odběr).

pettrraa
14. črc 2010

ahojky Jaruško kočko moc mě mrzí že máte zase nervy ale holka já pevně věřím že bude vše v pořádku a je to jen planý polach moc moc držím pěstičky 😉 😉 😉
pár kamarádek bylo na odběru plodovky a pak prokazala že je vše ok a nepotratli už mají dětičky velké 😉
jak se jinak máme mě už štve to vedro už je toho moc 😒 dnes se mi po týdnu vrátí kluci tak se na ně těším do práce ted nechodím nemají moc práce tak vegetím 😀 V pátek jdeme na svatbu tak se těším

luciemar
14. črc 2010

Jaruško, ty NT hodnoty jsou krásné...Určitě to bude v pořádku, uvidíš... 😉
Peti, tak to jsi měla teď veget, co ... Ale až ti přijedou kluci, tak se asi nezastavíš 😀 Ty vedra mě už taky pěkně odravují, kdyby alespoň sprchlo, aly se trochu vyčistil vzduch ! 😝

halpa
17. črc 2010

jarko - určitě to bude v pořádku, zbytečně tě těma tripplama straší...😒

luciemar
19. črc 2010

Holky, tady je nějaké ticho po pěšině... 😒
Asi všechny užíváte dovču a hezké počasí...
Už se nám dlouho neozvala Ele...jsem zvědavá, jak se rozhodla 😵 . A taky Zuzka, ale ta má asi starostí dost se svěma miminky... 😉

zuzka.o
19. črc 2010

Ahoooj ....jj, je krásně, tak jste všechny na dovčách nebo u vody. V tom vedru vysedávat u počítače ....

Já se mám fajno, dětičky jsou moc hodné, ve středu jdeme na očkování, ach jo! A brzo po tom nechám Elince píchnout ouška. Dostala nádherné naušničky. Sice to bude pro mě masakr, ale zvládneme to, pro krásu se musí trpět.

pettrraa
19. črc 2010

ahojky my se máme fajn je krásně tak užíváme bazénu dokud to jde.V sobotu jedeme na dovču tak se těšíme
Zuzi to bude malá krásná s naušničkama pak dej foto
Lucimer jak je ?
no taky by mě zajímalo co Ele jak se rozmyslela??
a co Jaruška doufám že je vše ok 😉

luciemar
20. črc 2010

Zuzi, to věřím, že to pro tebe bude utrpení, když malou budou píchat...Ale zvládly jsme to všechny 😀 Určitě je to statečná holka a bude z ní fešanda...Pak dej fotečky!!!
Péťo, já se mám fajn...Pupík už vykukuje a za pár dní nás čekají tripply. Už se mooooc těším, až o sobě prcek začne dávat vědět kopanečkama 😉
Jinak si taky užívám léto, ale tohle ochlazení jsem přivítala s otevřenou náručí. Na opalování moc nejsem, takže toho sluníčka už na mě bylo mooc 😝
Jinak začínáme stavět, takže bude trochu kalup, ale už se na to moc těším!!!
Krásně si užijte dovču!!! To bude určitě pohodička... 😎 My možná pojedem alespoň někam na víkend, když to vyjde.

eleanthis
21. črc 2010

ahoj holky, po delsi dobe se zase hlasim 🙂 jsem 2DC, ted jsem brala 14 dni antibiotika, takze jsme se nesnazili. nicmene zacina novy cyklus a nove snazenicko 🙂 koukam, ze tu mate o "zabavu" postarano

Jari - jsem rada, ze NT dopadlo dobre. myslim, ze je lepsi to videt na vlastni oci, nez cekat na vysledky testu. hodne mych kamaradek melo vsechny testy spatne a pritom maji normalni zdrave dite. na NT bych nedala dopustit, byla jsem na tom s tehotnou kamaradkou a prijde mi to uzasny. vylozene tvari v tvar mrskajici se realite 🙂

Luci - tobe taky gratulace k zdravemu mimi

Zuzi - nad chvilkovou bolesti se netrap. pro krasu bude trpet cely zivot a mnohem vic 🙂 a navic by byla jako mala smutna, ze ona nausnicky nema, a ostatni jo. stejne mi to prijde divna moda nedavat holkam pichat usi... ja mam v kazdym uchu 4 dirky, pro me ta jedna byla malo :D :D

vsechny moc zdravim, doufam, ze uzivate leta. ja mam prazdniny a tak se snazim. s chlapem dobry 🙂 spolecne souziti nam prospiva 🙂 na tele i na dusi

pettrraa
22. črc 2010

Ahojky Luci díky no už se na dovču moc těšíme
Ele tak at se snažení brzo zadaří no a to jsi s tím starým nebo novým chlapem???

eleanthis
23. črc 2010

Peti - s tim novym 🙂 bydlime spolu a je nam dobre. tak jsem rada. dneska jsem 3DC a jedu na dovcu do chorvatska. jak dorazim tak budou zhave noci :D budu od 12DC, kez by kez by... holky bude to rok, co jsem otehotnela!!!

pettrraa
23. črc 2010

Ele tak moc pžeji at vám to s novým partnerem vyjde a mimi se brzo zadaří 😉
ty jo už rok to to letíííííí
tak tfuj tfuj tfuj

jarka.09
28. črc 2010

Ahoj holky, tady je teda mrtvo, koukám, že asi všichni dovolenkujete, že?
My byli v pondělí na genetice, ty triply nám dopadly teda tristně 1:25, tak jsme nakonec šli i na tu plodovku, zákrok sám o sobě nebyl tak hroznej, vlastně jsem to skoro necítila, ale to rozhodování před tím, to stálo za to, pan doktor s náma musel být hodně trpělivý 🙂 Teď jen přečkat to čekání na výsledky 😖
Jinak už se nám to hnulo s bydlením a vypadá to, že v srpnu vypukne stěhování 🙂
Jo a přidala jsem si fotku našeho prcka 😉

halpa
28. črc 2010

no to je krásný drobeček 😵 Určitě bude v pořádku, věřím tomu a ty musíš taky, nic jiného ti nezbyde ☹ To čekání bude nekonečné, ale doufám, že nakonec dopadne vše dobře. Budu držet palečky 😉 Teď hezky odpočívej a při tom stěhování hlavně rozdávej jen pokyny a práci přenech ostatním...

zuzka.o
28. črc 2010

@jarka.09 jaruško, moc držím palce, ať je vše v pořádku. Hlavně odpočívej!!! Čutka je výborný, kamarádka tam byla na odběru plodovky nedávno. Taky jí vyšly testy špatně... a miminko je v pořádku. Určitě bude i u tebe. Jsem moc zvědavá, co čekáte...necháte si to říct?

@eleanthis Držím palce, ať ti to s tím novým vyjde a jste spolu šťastní... a brzo to miminko v bříšku 😉

Zase nás dneska neočkovali, že ještě nemáme zhojený vpich po TBC... takže jdeme až 1.týden v září, prý to nevadí, už nebudou taková horka, tak to budeme i líp snášet. Elinka má už 5860g, 64cm a Davídek 5230g, 63cm. Jsou to habánci 😀

jarka.09
29. črc 2010

Zuzko, Čutka je supr, ale spíš ten starší, ten mladší je takovej moc encyklopedickej, řekla bych, že to bere moc vědecky, ale o tom asi genetika je. Zatím jsme si pohlaví říct nenechali, ale z tý zprávy to už bude jasný, ale když to půjde, tak se tomu asi vyhneme, abysme se to dozvěděli. U nás jsou v rodině samí kluci a všichni dělají jak praštěný o holce, až už mě to leze na nervy... Já budu ráda za zdravý dítě a jestli holka nebo kluk mi přijde tak nějak nedůležitý.
Jinak po tom odběru doporučujou tři týdny neschopenky, což mi dneska přijde už trochu přitažený za vlasy, ale co, tak jsem doma a válím se u televize a komplu a manžel jezdí makat na stavbu - no nemáme to nádherně rozdělený 😀
Tak se holky mějte, opatrujte se a díky, že nám jako vždy držíte palce! Zuzko, no co, dobře živený spokojený děti, ještě abys jim odpírala jídlo! Asi přikrmuješ, že? Nebo jen kojíš? 😉

zuzka.o
29. črc 2010

@jarka.09 Dobře, že toho volna využíváš, fakt si odpočiň, v životě se ještě napracuješ až až!!!
Je jasné že je nejdůležitější zdravé miminko, s tím naprosto souhlasím.... a jestli tam má pindíka nebo ne je jedno. V těhu mi štval tchán, pořád že nutně chce, aby tam byl kluk, kvůli pokračování rodu. Tak jsem mu řekla, že má ještě 2 syny a že možností na kluky bude ještě hafo. No nepřestal otravovat.... a teď? Děti vůbec vidět nechce, když k nám tchýně jede (jako včera), tak vždy bez něj.... prej proč by jezdil s kočárem, proč by je viděl.....až budou větší, tak bude mít prý zájem!!! HNUS!!!!
Jaruško, nekojím, nějak se mi po 2měsících plného kojení mlíko vytratilo... ze dne na den....t ak dávám Nutrilon, Eliška má Extra a Davídek anti reflux (proti blinkací). D vždycky dost toho vyblinkal, proto se mezi dvojčátky udělal ten půl kilový rozdíl, teď už neblinká, ale přibírají stejně....

zuzka.o
29. črc 2010
jarka.09
29. črc 2010

Zuzko: takovýho tchána bych teda nechtěla, ale příbuzný si nevybíráme, že? Každopádně Eliška s Davídkem jsou moc roztomilý! S kojením to tak někdy bývá, dneska už jsou ale ty výživy kvalitní, jen ty prachy co to stojí, že?
No, mě před chvílí volal pan doktor Čutka osobně, první výsledky jsou a jsou dobrý, tak mi spadl kámen ze srdce 😉
😵 😵 😵

kalimero11
29. črc 2010

Ahoj holky,

Jaru - gratuluji k dobrým výsledkům!!! 😵 😵 😵 Přemýšlela jsem, zda bych v případě doporučení lékařů na odběr plodovky váhala jít. A neváhala, šla bych určitě. Je to sice riziko, ale ne zas nějaké obrovské a dodává to jistotu... TA je k nezaplacení... Bylo by hrozné se celé těhu bát, zda je mimísek OK. Tak jsem ráda, že jsi se rozhodla na odběr jít. Moc jsem na Tebe myslela a jsem šťastná, že to dobře dopadlo, že výsledek je OK. Tak teď pěkně odpočívej a šetři se...

Ele - máš dovču? Kampak pojedeš? A s kým? Jak se daří?

Petra - až se vrátíš z dovči, vlož nějaké fotečky! Hezky si užijte!

Luciemar - už 17tt? Blížíš se k půlce.... Jak se cítíš?

Zuzi - máš krásné mimísky. 😵 Já Tě obdivuji, jak stíháš péči o dvě miminka a ještě máš čas sem přispívat. 🙂 Jak bobíšci zvládli vedra? Mareček dost špatně, byl uplakaný a kojil se co dvě hoďky. 😒 Měli jsme doma hrozné vedro. 😠

halpa
29. črc 2010

jarko - 😵 😉

luciemar
30. črc 2010

Jarko!!! Já mám za tebe takovou radost 😀 😉 😉 Moooc jsem na tebe myslela! Určitě to je všechno v pořádku. Jsi statečná, žes to všechno takhle zvládla. Já byla na tripplech v pondělí, takže jsem taky trochu jak na trní. V pondělí mám volat pro výsledky, tak moc věříme, že to bude OK.
Ele, máš nádherné drobečky! Musí to být zápřah, ale krásný!
Kali, jojo, utíká to jako voda. Cítím se moc dobře ... ťuk ťuk ťuk, bříško roste a už dokonce i cítím kopanečky, je to moc krásné. Za týden jdu na kontrolu a budu se objednávat na UTZ ve 20tt. Už se těším, že si necháme říct pohlaví, abych mohla začít něco nakupovat. Něco nám paní doktorka prozradila už na NT screeningu, ale chceme si to nechat ještě potvrdit někým jiným 😉 ... Zatím jen chodím po obchůdkách a okukuju oblečky, věcičky, kočárky... Myslím, že je na to zatím času dost...
To máš tedy pravdu s těmi vedry, už to bylo otravné...Myslím, že se každému s tím ochlazením ulevilo.

zuzka.o
30. črc 2010

@jarka.09 NÁÁÁÁÁDHERÁÁÁÁÁÁÁ ..... velká gratulace, Jaruško 😵 😵 😵 Teď už si můžeš tehulkování jen užívat, žádné stresy..... jupííííííííííííí

zuzka.o
30. črc 2010

@kalimero11 Děkujuuuu 🙂 Jsou to zlatíčka 🙂

jarka.09
30. črc 2010

Holky dík!
Kali - já bych na to nešla, když by to bylo alespoň nad padesát, stejně bych si prcka nechala, tak by mě ten zákrok přišel zbytečnej, když to ale bylo takhle nízký číslo, tak jsem byla víc nahlodaná a tam samozřejmě umí člověka překecat, nemyslím to ve zlým, ale holt výkon je výkon a za to pojišťovna platí, že? Paní doktorka mě to říkala, že mě budou překecávat a věděla, o čem mluví. Ale to si každý musí rozhodnout podle sebe, jsem ráda, že to mám za sebou 🙂
Luci, tak držím pěsti, aby to dobře dopadlo. Mě se to teď mluví, ale teď už vím, že je zbytečný se tím nervovat. Mě ty triply přijdou jak házení kostkou. Až teď, když o tom mluvíme, tak zjišťuju, kolik lidí v okolí to mělo špatný, dokonce švagrová mi říkala, že jí to vyšlo 1:7, což je šílený, ale malej je naprosto zdravej a v pořádku. Mě to vyšlo horší kvůli vyššímu HCG, ale to je teda taky ukazatel jak noha, stejně nikdo přesně neví, v kolikátým týdnu jsem, pokaždý se mě to nějak posouvá, takže už to neřeším, tak jak můžou poznat, že mám vyší HCG, to nechápu. 😨
No, hlavně že je to OK, trochu už cítím pohyby, už jsem pomalu byla nervozní z toho, jak se všichni divili, že ještě nic necítím... 😀

halpa
30. črc 2010

@jarka.09 - ono taky rozpoznat první pohyby není žádná sranda, snadno se to zamění s bublinkami od nadýmání 😀
Teď už bude všechno jenom krásné - pohyby, kopance, časté čůrání, pak natékání končetin, funění do schodů, nezohneš se pro nic na zem, nezavážeš si tkaničky a holení intimních míst před kontrolou na gynekologii bude nová (a ke konci snad už i jediná) zábava manžela 😀 😉

jarka.09
30. črc 2010

@halpa 😀 😀 😀