Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

romcatko
21. čer 2007

Já jsem tady byla včera . 😉 A jsem Romana.

maova
21. čer 2007

Přeji všem hezký večer 🙂
milo, vůbec se ti nedivím, že v nás tady nemáš přehled 😉 My jsme sem chodily od začátku a tak už se trochu známe, ale neboj, taky nás všechny brzy poznáš a zorientuješ se 😉 Ještě sem občas chodí ivkacz 😉

Všem vám moc děkuji za pochvalu fotek a jsem ráda, že se vám líbí 🙂 Já jsem Lefkádu viděla od kamarádky na fotkách a do té doby jsem se pořád rozhodovala, jakou část Řecka zvolit, ale potom už bylo hned rozhodnuto a bylo tam opravdu krásně, hlavně ty pláže jsou prostě kouzelný 🙂

blani, držím moc palce, aby ty nevolnosti byli těhu 🙂
A luci, ty jestli čekáš MS taky brzy, tak taky držím palečky 🙂
Zuzi, ty doufám nesmutníš a těšíš se z dalšího měsíce a hlavně doufám, že už je ti aspoň trošku líp.
A Romcatko, jak je tobě, co ty stehy, už je to dobrý a dál to nehnisá?

maova
21. čer 2007

A teď ještě můj dnešní UZ 🙂 Těhotenství se vyvíjí tak jak má, mimčo odpovídá velikostí osmému týdnu ve kterém jsem, srdíčko už bylo taky 🙂 Jenom cysta se dost zvětšila, teď je asi 66x51 mm, tak mě z UZ poslali na ambulanci, tam mi taková mladá doktorka něco řekla, ale že mě radši pošle ke staršímu zkušenějšímu. Je to tak, že se nemusí stát vůbec nic, ale taky může a nemá cenu s tím teď nic dělat, dokud plod není vyvinutý, takže prostě čekat a jsem objednaná na konec července na kontrolu a na další UZ jdu 9. července a rovnou i na odběry. Sice jsme v té době zrovna na cyklodovolené, ale nedá se nic dělat, na jeden den se vrátíme, protože to prý musí být v tuhle dobu. A jinak jsem viděla pidi ručičky a nožičky 😀

romcatko
21. čer 2007

Marti tak to je úžasná zpráva. Krásné novinky. Že bys nám ostatním tím "prošlapala" cestičku? Jak dlouho jsi po mimoděložním a jak dlouho jste se snažili předtím? Já jdu zítra na kontroulu, už je to OK. Konečně. Ale na tulčo raději počkáme až po tom šetinedělí.

maova
21. čer 2007

Romčo, my jsme taky radši počkali až po šestinedělí. Sice jsem si pak říkala, jestli to nebylo zbytečně dlouho, že se tam možná asi čekat nemusí, ale nic jsme tím určitě nezkazili. Tak ať zítra kontrola dopadne dobře. Já jsem měla mimoděložní v prosinci, potom jsme si tři měsíce dávali pozor a od snažení jsem otěhotněla čtvrtý měsíc. A tu cestičky bych vám všem "prošlapala" straště moc ráda a doufám, že postupně budete hlásit všechny // 🙂

mila30
22. čer 2007

ahoj holky, děkuju moc za vysvětlení,teď už vím kdo je kdo 😀 . Marti, z tebe mám ohromnou radost, jak ti to krásně vyšlo a vychází, to je taková psychická podpora pro nás všechny co ještě čekáme, ale díky tobě víme, že nám se to dřív nebo později také podaří 🙂 .Teď se pořádně opatruj a užívej si pohodičku ať se má u tebe mimísek dobře. 🙂 Romčo, opravdu raději počkej až budeš mít po šestinedělí, mě nedoporučovali abychom se snažili dřív, než za dva měsíce, prý by se i mohlo v tom šestinedělí zadařit, ale nemuselo by se to udržet, protože ta děloha je nějak víc roztažená či co, tak můžete zatím trénovat aby jste se na to náležitě připravili 😀 😀 😀 . Holky, mějte moc krásný den plný pohody 🙂

zuzan
autor
22. čer 2007

Ahoj holky, Marti, tak to je fakt nádhera...moc gratuluju a přeju, ať vše probíhá tak, jak má 🙂 Je to takový pohlazení na srdíčku...Jinak já tenhle měsíc nějak nesmutním...byla jsem psychicky dost mimo a měla bych strach, že by to mohlo případné miminko nějak poznamenat, takže to beru tak, jak to je...akorát další šance jsou až ob měsíc...Nějak nedávám velké naděje tomu, že by se to povedlo ze strany, kde není vejcovod... Začínám se zas postupně vracet do života, ale pořád je to takový zvláštní...nerada bych na někoho přenášela smutek, tak zatím jen tak stručně, ale slibuju, že se časem zase "rozjedu" a budu přispívat častěji...Jinak vám všem moc děkuju za podporu a za to, že vás tu mám...Pomáháte mi to všechno nějak zvládnout a překonat...

lucikpetik
22. čer 2007

Ahoj vsem, jsem moc rada zuzi, ze jsi nam tady zase napsala par radek....
samozrejme to chapeme a az ti bude lip, tak se zase tesime az si s nama budes psat..
marto to co nam tu popisujes je nadhera,uz pidi nozicky a pidi rucicky, to je parada....
a ty budes taky jezdit o prazdninach na kole????nebudes se setrit?????

blanuleplus
22. čer 2007

Přeji hezký předvíkendový den. 🙂
Marti, jsem moc ráda, že jsi ty i miminko v pořádku. Uvidíš, že i ta cysta bude v pohodě. Akorát bych se asi trochu bála toho kola... Už se moc těším, až budeš mít album s fotkama. A kdy radostnou zprávu řeknete rodičům?
Zuzko, taky se bojím, co se mnou udělal ten stres, ale na druhou stranu jsem si hned od začátku moc přála, abych mohla přinést do rodiny nový život a radost. Hlavně pro babičku... Mimochodem, ségra to vyřešila tak, že si pořídila štěně, ale rodiče o tom neví a dost se bojíme, co bude za reakci, až to zjistí... 😅
Luci, napětí (i teploty) stoupají 🙂 Jsem úplně praštěná. Vždycky si říkám, jak to budu brát v pohodě, že jsem potom akorát zklamaná a pak najednou přijdou dny, kdy bych nejradši vybírala kočárek... 😅
Romano, nechala jsem raději přejít dvě normální MS, aby se mi po revizi dala sliznice dělohy do pořádku. Ale jinak záleží hlavně na tom, jak se cítíš.
Milo, co přípravy na svatbu? Už se vám to blíží... Já zařizovala vše na poslední chvíli, ale nakonec to vyšlo perfektně. Dokonce i muž řekl po dramatické pauze "ano" 🙂 Naštěstí zůstal jen u tohoto vtípku...

romcatko
22. čer 2007

Ahoj holky, musím si trochu postěžovat a taky se zeptat. jak dlouho jste po mimoděložním byly na PN?
Právě jsem se vrátila od Mudr. a jsem docela naštvaná 😠 - v pondělí ráno jdu na krev, ale dnes mi ukončil PN. že prý není důvod mi to prodložovat o týden.(za týden mi totiž začíná dovolená - prázdniny- učím).Normálně se prý po mimoděložním nastupuje do práce maximálně po 14 dnech 😕 a já jsem doma 3 týdny. A když jsem se ho zeptala na lázně, tak jako prý na co? 😨 (já že mimoděložní a rokléčby neplodnosti) Na to prý žádná diagnoza není. A stejně nás čeká IVF. Myslím, že se normálně naštval, že jsem nešla do jeho namlouvaného CAR, ale "troufla " jsem si jít do státního. Nejde mi o těch pár dní v práci,ale o ten přístup. Zajímalo by mě, jak dlouho jste po laparce (případně mimoděložním) byly doma? 😝

blanuleplus
22. čer 2007

Ahoj Romčo, to je teda blbec, že Ti nevyšel vstříc... Já PN neměla (v tu dobu jsem si neplatila nemocenskou) a do školy jsem pelášila týden po propuštění z nemocnice. Můj doktor mi tvrdil, že pojišťovna teď už lázně kvůli mimoděložnímu těhu nechce dávat, protože počítá s tím, že kdyby byly komplikace, tak že stejně platí IVF...

lucikpetik
22. čer 2007

tak ja jsem asi mela stesti, doma na nemocenske jsem byla asi dva mesice, doktor rikal, ze nema cenu se nikde honit a ty lazne mi dal sam bez reci, jakto tak posloucham, tak jsem mela fakt stesti.....
blani taky si rikam, ze jsem v pohode, ze na to nebudu myslet, ze to stejne nevyslo, ale porad me laka se testovat, ikdyz i tak je asi jeste brzo, asi by se to jeste neukazalo, ale pobolivaji me prsa, nevim, jestli podvedome si to vsugerovavam, nebo fakt 😅 uz z toho asi taky zacinam magorit...
ale testovat se nebudu zarekla jsem se....
kdyz tak az v tu stredu.....

blanuleplus
22. čer 2007

Luci, ....nebo nejdřív v ponděli 😀
Jsem zvědavá, která z nás vydrží. Já fakt nevím. Je mi líp, takže se obávám, že těhotenství je jen mé přání...no uvidíme. Zatím je alespoň teplota optimistická.

ivusa1
22. čer 2007

Ahojky holky.
Chci se moc omluvit, že jsem tu tak dlouho nebyla, ale furt jsem pracovala jak blázen, Do 16 hod. ve své práci a pak jsem ještě pomáhala manželovi v krámě do 20 hod. přecházeli na nový systém, tak to byla fakt makačka, ale už je vše hotovo. Já zatím těhu nejsem, ale teď v červnu se docela snažíme poctivě o mimčo, tak jsem zvědavá jestli to vyjde. teď v neděli jsou to 3 měsíce od operace, docela rychle to utíká, už jsem mohla být v 6 měsíci ☹ A le raději na to nebudu moc myslet. Je tu už nějaká nová těhulka? Dokonce už teď teda zatím nemám tenhle cyklus ty hrozný bolesti podbřiška, tak jsem zvědavá. Snad se zadaří. Ale pro změnu mě pobolívá v krku a teď jsem měla týden hroznou rýmu, má super kolegyně dělala v práci průvan a teď jsme všechny nachcípané. A jak pak se máte vy? Chystáte se na dovču? 🙂 😉
Všem držím palečky aby se nám přes léto zadařilo. A také vítám nově příchozí 😉
pa Ivuška

ivusa1
22. čer 2007

Ještě chci pogratulovat Martince k těhotenství, je to skvělá zpráva. Až tady z toho brečím!!! 😉

mila30
22. čer 2007

ahoj romísku já byla na neschopence po první operaci doma necelý měsíc a po té druhé měsíce dva, ta byla totiž hodně komplikovaná a hlavně byla měsíc po té první. No, o lázních už jsem tady psala, víš jak mi to dopadlo, ale být tebou a pokud chceš jet, tak se nedej, já jsem moc jet nechtěla, takže jsem to jako velkou prohru nebrala 😉 pro mě spíš výhru 😀 😀 , já jsem totiž hodně stýskavá a nevím jestli bych to tam zvládla a hlavně jsem v práci zrovna před první operací postoupila na lepší místo, takže i pro to 🙂 . Blani a Luci, držím vám palečky a zkuste to vydržet, i když já jsem taková, že pokud mám podezření a vím, že už to může být asi tak 14 dlouho tak si raději test udělám, protože pak to těšení a naděje je veliký a v případě neúspěchu to pak strašně bolí, tak abych se zbytečne netěšila...ale jak říkám to je můj " styl " 😀 😀 .A hlavně, proč by se nemělo už zadařit, jednou to vyjít musí🙂.Jinak přípravy na svatbu už mám za sebou a čeká nás poslední "svobodný" víkend 😀 , tak si ho chceme s Honzou užít. Jooo a abych nezapoměla, mě holky moc pomáhá, že mi Honza po operaci koupil malinkatého pejska, čivavu a díky němu je mi o moc líp, protože když jdu na procházku, tak mám u sebe jeho a pokud potkám nějakou maminku s kočárkem, tak se hned kouknu na toho mého psího prcka s velkýma ušima a očičkama a je mi hned na světě líp. Takže pokud nemáte zvířátko, mooooc doporučuji 🙂, jinak mám doma ještě 2 hady a 11 agam kočičinských 😀 😀, takže se fakt nenudím 😀 😀 . 🙂 🙂

ivusa1
22. čer 2007

Milo gratuluji k svatbě 🙂

romcatko
22. čer 2007

Holky moc děkuji za povzbuzení. Já v tom rozčílení zapomněla napsat, že jinak vše je vpořádku. Dle sliznice by MS měla dorazit max do 10ti dnů.
No, ještě se na lázně zkusím zeptat v CAR. A případně ho ještě jenou zkusit "dotlačit".

mila30
22. čer 2007

Ivuso, děkuji Ti moc a děkuju vám všem že jste mě mezi sebe vzali, já před tím chodila na neplodnost a tam to bylo takový divný ☹ a pak jsem náhodou zjistila tady vás a už jsem tu a už se mě nezbavíte protože je mi s vámi tady tááák mooooc dobře 🙂 Díky moc 🙂

romcatko
22. čer 2007

Milo tak přeji moooc krásnou svatbu. A hezky si užijte "svobodný" víkend. 😉

romcatko
22. čer 2007

Milo a máš svatební album na beremese? Jsem zvědavá 😅

mila30
22. čer 2007

Ahoj, mám už jsem to sem dávala, ty fotky nejsou nic moc,ale aspon něco 😉 , tak ještě jednou :
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
tak to je vše, lepší sem dám po svatbě 🙂

romcatko
23. čer 2007

Milo děkuji. Moc pěkné. Těším se na ty svatební 😅

maova
24. čer 2007

Ahoj holky, všem vám moc děkuju, jste tady fakt všechny takový zlatíčka, to určitě s Milou souhlasím 🙂 Nevím milo jak je to na neplodnosti, ale proč bychom tě nevzali k sobě, vždyť všechny jsme rádi, když se zavzájem podpoříme a nejsme v tom sami a mě to určitě moc pomáhalo a pomáhá do teď 🙂 A kdybych vás mohla tím těhotenstvím nakazit všechny najednou, tak to moooc ráda udělám 😀 Jinak jsem měla holky včera pěkně nahnáno ☹ Jeli jsme nakoupit a já jsem tam musela na záchod a najednou ze mě vyšli takový krvavý kusy ☹ Tak jsem se hned začala strašně bát, nakoupili jsme a radši jsme se rozhodli, že zajedeme na pohotovost. A naštěstí je všechno v pořádku, ale byla jsem úplně vystresovaná ☹ Prý se to tak do 16 týdne může klidně občas stát, nepamatuju si přesně proč, ale třeba že může prasknout nějaká cévka a další věci.
A taky jsme to včera už řekli rodičům. Měli jsme teď všichni v červnu narozeniny, u nás je až na vyjímku všechno v červnu, tak jsme si navzájem všichni popřáli a my jsme rodičům rovnou řekli, že jsem těhotná. Oni už to teda trochu tušili, ale jistý si nebyli a byli šťastný a celý večer to zapíjeli 😀

Romcatko, já jsem byla po laparoskopii doma asi měsíc a na lázně jsem se neptala a ani mi je nikdo nenabídl. Já jsem taky taková, že by se mi určitě stýskalo a tak mi to moc nevadilo i když mi každý říkal, že bych jet měla. Jsem ráda, že jinak je všechno v pořádku.

ivus, to je dobře, že už máte všechnu tu práci za sebou a snad se sem zase dostaneš častěj 😉

A blani a luci, vám držím moc palečky, ať příští týden objevíte na testíkách // 🙂

Milo, ty si užij poslední svobodný týden 😀 a hlavně si svatbu krásně užijte. Já bych si jí klidně hned zopakovala 😀

Zuzko, jsem ráda, že je ti líp a doufám, že to bude lepší a lepší.

romcatko
24. čer 2007

Maova,jsem ráda, že je vše vpořádku. Pěkně se opatruj. Je fajn vidět tu naději, že se k těhotenství LZE znovu dostat a může to být vpořádku.

mila30
24. čer 2007

Ahoj Martíku, tfuj to jsem si oddychla, že je vše v pořádku 🙂 , hlavně na sebe dávej pozor, moc se nenamáhej a musíš taky hodně pít a papat zeleninku a ovoce 😉 , jsem hrozná já vím, mojí kolegyni v práci taky pořád hlídám aby pila a tak, prostě kontrola musí být 😀 😀 .

Romísku a jak je tobě? Už je líp, když tě tak naštval ten doktor? Nechceš ho třeba změnit, když je to takový vůl ?

A holky, držím pořád palečky aby tam byly dvě řádňácky tlustoprďácké čárky 🙂

Zuzi a Ivušo, jak vy se máte? Je vše ok ?

Jo a Martíku, já jsem před svatbou a řeknu vám holky, že už se nikdy vdávat nechci, mám pořád strašné sny, že se něco nepodaří a tak, ještě k tomu Honzova babička včera upadla a je na JIP, protože si zlomila kyčel, takže jí musí operovat, ještě k tomu má ale vysoký cukr a tlak, tak jí to musí nejdřív snížit a pak jí dají náhradní kloub ☹ , taky rodiče od Honzy i přes to, že jsou 22 let rozvedení se spolu ani teď nesnesou, takže máme jen obřad, no prostě ... už se oba těšíme až to budeme mít za sebou a litujeme, že jsem si neudělali tu svatbu tajnou, no nic to už se nedá nic dělat 😒 .Tak holky moc pěknou neděli plnou sluníčka 🙂

romcatko
24. čer 2007

Ahoj Milo, jo už jsem se uklidnila. Na lázně se zkusím ještě zeptat v CAR.
Stejně to vidím tak, že tam budu míň, protože se vštšina věcí bude řešit v CAR. Mám do listopadu zaplacen nadstandart, tak doufám, že třeba budu těhu a trochu to využiju 😉 A uvidím,jak se bude chovat dál. Třeba to byl jen takový úlet pátečního poledne.
Milo, přeji, ať si svatbičku nakonec dobře užijete. A případně potom hlavně svatební cestu 😎 A uvědom si, že TY JSI TÍM STŘEDEM - nenech se vynervovat a otrávit. Je to váš den. 😅

maova
24. čer 2007

romcatko a milo, moc děkuju 🙂
Milo, proč se má hodně pít? Já asi zas tak moc nepiju, snažím se, ale myslím, že málo. A ovoce a zeleninu, to se musím taky víc snažit, moc jsem jí nikdy nesnědla.
A svatbu si snažte užít co nejlíp a nekoukej na lidi okolo. Užívej si jí sama s budoucím manželem a ostatní ať si dělají co chtějí. Já jsem si řekla, že si svatební den nenechám ničím a nikým zkazit a opravdu jsem to dodržela a i když ségra perlila, že byla na zabití, tak jsem to házela úplně za hlavu, až jsem se sama divila 😉
Romcato, jsem zvědavá, co ti řeknou na lázně v CARu. Přijde mi, že každý doktor má ke všemu jiný přístup a je opravdu zázrak narazit na dobrého.

mila30
24. čer 2007

Romí, tak to máš pravdu, zkus to využít a hlavně jak píšeš budeš stejně pořád v CAR. A třeba... nebudeš muset ani do toho CAR chodit 😉 🙂
Martí, pít se musí tak jak tak, a když si těhotná, tak musíš pít za dva a hlavně v létě, aby ti nebylo špatně a neomdlévala si a hlavně se čistí organismus.
A tu svatbu si s Honzou užijeme co néjlépe to půjde, snad to dopadne dobře 🙂.

maova
24. čer 2007

Milo, tak já se budu snažit pít co nejvíc, zrovna tady mám u sebe skleničku s vodou, ale už docela dlouho a moc to do mě neleze 😀