Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

katapola
26. říj 2010

@luciemar Břicho dobrý, už špiním jen minimálně, nejvíc mě bolí záda z té nemocniční matrace. V pátek nebo v pondělí mám přijít vytáhnout stehy. Psychicky nic moc, ale snažím se fungovat.

katapola
26. říj 2010

@misa1982 To je teda krásný scénář. My budeme muset počkat déle, tak v lednu začne nová imunoléčba.

luciemar
26. říj 2010

@katapola To je vždycky nejhorší...taky si vzpomínám, že ze všeho nejvíc bolela dušička. Ještě pár týdnů po tom jsem se neubránila občasným výlevům slzavého údolí...Ale to časem přejde.
Hlavně aby zabrala ta léčba...Přeci jen, když se to jednou povedlo, i když na špatném místě, tak to by bylo, aby se to nepovedlo znovu, ne!!! Hlavu vzhůru! 😉

maac
26. říj 2010

@pettrraa mám strach něco uspěchat, asi poslechnu své tělo a ono se ozve samo až bude připravené.(tedy alespoň v to doufám).

@luciemar Jé, kéž by si měla pravdu.Doufám, že se toho taky někdy dočkám.Určitě si taky dám nějakou pauzičku na zhojení.A co se týče hojení, tak navštěvuji kromě gynekologa také supr doktora, ktrerý se zabývá alternativní medicínou - akupunkturou, takže mi naordinoval homeopatika a vitamínky na pročištění a zhojení po operaci, tak doufám, že mi to alespoň trošku pomůže.Mám velikou radost z tebe i z ostatních komu se to povedlo.Moc vám to ze srdíčka přeji, tak se hlavně ty i mimísek opatrujte.

maac
26. říj 2010

@misa1982 děkuji moc za povzbuzení. Já jsem teprve 3 týdny po operaci, takže si na snaženíčko budu muset nějakej ten čas počkat..Nejdřív se musí mí tělo zahojit a pak šupky dupky na to. Je sice pravda, že nesmím myslet na to, aby se to neopakovalo,ale jak tomu mám poručit??

pettrraa
26. říj 2010

Holčinky vím jak se cítíte a nebrante se slzám mě to moc pomohlo se prostě vyplakat.Tady mě holky strašně psych podpořili jsou tu fajn 😉 😉 A taky si udělejte radost a něco moc krásného si kupte 😀
Pevně věřím v to že brzo budete těhulky a pak hrdé a pyšné maminky 😉 😉

luciemar
26. říj 2010

@maac To je super, že máš takového doktora, který se zabývá i alternativní léčbou. Ať tomu kdo věří nebo ne, tak si myslím, že to může hoooodně pomoci. I psychice...
Jinak já jsem brala po operaci na rychlejší zhojení a prevenci tvorby srůstů Wobenzym...myslím, že 3x5 tablet denně. Je to sice dražší záležitost, ale co je dnes levné, že... Je to takový všelék a doporučuje se po jakékoli operaci. Myslím, že mi to tenkrát taky doporučily holky tady na Koníkovi 😉
Poručit tomu, aby ses nebála toho, že se to bude opakovat, asi opravdu nejde. Já když jsem podruhé našla // na testíku, tak místo radosti přišel strašný strach z toho, že to bude zase mimoděložní...Taky jsem hned hystericky běžela na UTZ, ale samozřejmě bylo ještě moc brzy a nebylo na něm nic vidět...no hrůza. Musela jsem počkat týden (asi nejdelší v mém životě!!! 😝 ), ale po týdnu hCG krásně vyrostlo a fazolka už byla vidět na správném místě...v děloze 😉 Ale ty nervy....to čekání, to bylo fakt hrozné...

kastanek
26. říj 2010

Zdravím.Jsem zase jedna z těch, kterou postihlo mimoděložní těhotenství. 15.10. jsem byla na laparo a teď se snažím dát do pořádku jak fyzicky, tak psychicky. Moc mi pomohly vaše příspěvky. Díky. Taky mi doporučili 3 měsíce netěhotnět. Už se těšíme až to bude za námi.

komunikace83
27. říj 2010

Zdravím všechny návštěvnice tohoto fóra. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda napsat a nakonec jsem našla odvahu. Taky mě potkalo mimoděložní těhotenství a to v prosinci 2009. Jo jo-super vánoce ☹ Začali jsme se snažit někdy od září a v listopadu mě přepadli šílené křeče, hlavně večer a to na pravé straně. Dost jsem krvácela, ale přikládala jsem to pořád menstruaci, která měla přijít. Po týdnu jsem valila k doktorce a hned druhý den mi volala do práce, že jsem bohužel 😢 těhotná a vypadá to na mimoděložní těhu či potrat. Tak rychle do nemocnice, revize, 2 dny čekání a nakonec odstranění pravého vejcovodu. Zároveň mi zkontrolovali i levou stranu a vše OK. Nikdy jsem neměla žádné potíže a najednou tohle. Z nemocnice mě propustili po 3 dnech, těsně před vánocema. A hned mi začalo probíhat hlavou, proč zrovna já, všichni mají mimča, jen já nic, atd. Antikoncepci jsem si nasadila jen na jeden měsíc a od března už nic. Až v červnu jsme to zkusili na ostro a povedlo se hned napoprvé. To jsem si ještě říkala, že teď je to ta blbá strana, tak nic nebude. Pocit jsem měla úplně jiný než u mimoděl. (to jsem na testu neměla ani čárku). Po 4 denním zpoždění menstruace jsem si udělala test s byly krádně 2 čárky, ale měla jsem strach, aby bylo vše Ok, tak jsem testovala i 2x denně 🙂 Teď jsem v 19 týdnu, vše je zatím v pořádku.
Chci Vám všem jen napsat, že i já byla na pokraji zhroucení z toho, že možná mít mimčo přirozeně mít nebudu, ale jak vidíte povedlo se. Chce to jen trpělivost a uvidíte, že se povede.

jarka.09
27. říj 2010

Ahoj holky!
Zdravím všechny nově příchozí. Mě to tady taky moc pomáhalo překonávat ten hodně těžký začátek po mimoděložním. Všichni se držte a věřte, že se zadaří, optimismus je na místě. Nám se to povedlo až za více než rok po mimoděložním, ale teď si už jen užívám těhotenství.
Holky, v pátek jdu naposled do práce, to je děsný, jak to uteklo. Pak si budu vybírat dovolenou a už mateřská. Letí to jak blázen. Taky na mě padá nostalgie, určitě mi to bude strašně chybět. Práce, kolektiv... najednou jsem děsná cíťa!Peťo, ty naopak od pondělí nastupuješ, že? Tak držím pěsti! Holky, až budu doma, tak se tolik na net nedostanu, tak omluvte mé výpadky, ale určitě sem budu nakukovat při každé příležitosti a snad si brzo internet domů necháme zavést, ale musíme ještě teď poplatit nějaké faktury a uvidíme, v jakém stavu bude naše konto 😒
Tak se držte, těhotněte a užívejte si. Všem držím pěsti! 😉

pettrraa
27. říj 2010

ahojky Jaruško no letí to neuvěřitelně rychle 😲 neboj až budeš mít miminečko nudit se nebudeš 😀 no holka doufám že dáš vědět až bude mimi na světě 😉 😉 Moc přeji at je porod rychlí a bez problémů 😉

@komunikace83 to je moc krásné že se vám tak brzo povedlo tak moc přeji at je těhulkování ok až do samého konce 😉

@kastanek moc mě mrzí že i tebe to postihlo ☹ přeji at jsi brzo fyzicky i psychicky v pořádku a po čase hurá do dalšího snažení 😉

eleanthis
27. říj 2010

Katapola - o nemocnicni matraci mi ani nemluv, jsem tam byla v podstate dve noci a doma jsem myslela, ze budu muset spat v klece pres postare na brise... protoze me tak strasne bolela zada... priserny

zdravim nove prichozi 🙂 drzim pesti holky a ackoliv je to smutne, i tak jsem rada, ze je nas tu vic a spolecne se podporime 🙂

Holky vcera mi vytahli stehy. pod pupkem jsem mela takovou tvrdou bouli a jak mi doktorka vytahla steh na pupku tak se z neho zacly valit hektolitry srazeny cerny krve, takze usoudila, ze to ztvrdle je proste hematom a ze musi ven. lidi, vymackala mi z toho snad litr tohohle hnusu, ja videla vsechny svaty... strasnych 10 minut ... pak mi to nechala otevreny, ze to musi vytikat samo, takze ted mam fakt krasnej pupek :D uz to netece, udelal se tam ten krevni kolac, ale jizvy budou stat vazne za to!!! protoze to v podstate je sesite jen z pulky se dvema otvory, ktere se ted zacelili strupem... parada...

nicmene mi moje doktorka rekla, ze mam zustat jeste mesic doma, coz se mi moc nelibi, takze uvidim nejdriv... bohuzel mi taky vzala veskere iluze, protoze mi prelozila skoromanzeluv spermiogram (vcera me pozadal o ruku 🙂 ) ... 99% hlavicek defektnich.... takze fakt nevim... prej se to da hodne hodne ovlivnit, takze jsem dneska valila do lekarny, nakoupila prislusny vitaminy a objednala PROFERTIL, uvalila 1500,- a skoromanzilek bude pekne zobat pilule.... za tri mesice lecby by se mely udat fakt vazny zmeny... za pul roku, kdyby nic mame prijit na kontrolni spermio a bude se videt, jestli teda CAR nebo to pujde samo.. tak se modlimm, at to jde samo... i skoromanza se snazi, prestal od prvotni zpravy ze spermia temer kourit, alkohol jsme taky omezili na vyjimecne... tak snad to pujde... ale stejne docela depka :(

Jarusko, tak uzivas jo! to ti preju, holka a zavidim a taky se uz moc tesim, co ze to skryvas v brisku 🙂

Maac - v tvym pripade bych zacla patrat i po tom, proc ste se snazili skoro 3 roky. jestli je pritel ochotnej, sup s nim na spermio 🙂 tobe brisko zkoukli a urcite ti rekli, jak vypada druhy vejcovod. Ono to na psychice hodne udela, kdyz budes v podstate vedet, ze je treba vsechno v poradku, nebo kde je chyba... Ja jsem ted sla dobrovolne na profuk vejcovodu, protoze se nam po mimoni a zmlklym potratu s pritelem nedarilo. Mam sice noveho pritele pul roku, ale nevedela jsem, jestli je chyba ve mne nebo v nem... ted se ukazalo, ze muj druhy vejcovod je naprosto pruchozi a to si pis, ze se mi priserne odlehlo. dneska uz na zadne mimodelozni myslet nebudu 🙂 vim, ze zadne srusty nebo tak tam nejsou a tak by v tom musel bejt fakt cert, aby to nevyslo... otazka je skoromanzuv spermiogram, ale chlapi to maji vazne dobre v tom, ze se spermie stale obnovuji, stale se tvori nove a hodne zalezi na zivotnim stylu, jaky chlap vede,a da se vsechno hodne ovlivnit. takze hlavu vzhuru a netrap se... bud se muzes bat, nebo podniknout kroky, ktery nestoji vic nez trochu odvahy a budes vedet, na cem jsi! drzim palce

pettrraa
27. říj 2010

Ele teda holka to muselo pěkně bolet chudáku ale jsi moc statečná a snad modřiny nebudou tak velký.Moc gratuluji k zasnoubení 🙂 a skoromalželovo sperma snad bude brzo ok když omezí kouření 😉 a bude zdravě jíst a pít 😀

maac
28. říj 2010

@kastanek z takových zpráviček mám děsnou radost,je to pro mě velké povzbuzení.Mooooc ti to přeji. 🙂

@luciemar přesně jak píšeš, až najdu na testu //, tak budu mít úplně ty samé pocity jako si měla ty.A dokud mi doktor nepotvrdí, že je mimísek tam kde má, tak budu na nervy. Nicméně nebudu zatím předbíhat, nyní mě čeká 3 měsíční pauza.Dnes jsem byla u doktora a pověděl mi, že si tu pauzu můžu zkrátit z 6 měsíců na 3 měsíce.Revize, kterou mi dělali,nebyla tak rozsáhlá,tak alespoň že tak.

@eleanthis Z toho co popisuješ, mě to bolí i za tebe.Já jsem fakt hrozná cíťa.Ale věřím, že ty to zvládneš.Také se připojuji ke gratulaci, jéééé......
Co se týče mého předchozího dlouhého snažení, tak si nemysli, že jsme nepátrali.Po vysazení antikoncepce jsem měla velké problémy s mentruačním cyklem.Skoro jsem menstruaci sama od sebe nedostávala.Ten první rok jsme vyčkávali, zda se tělo dá samo do kupy.Druhý rok jsem to řešila s gynekologem.Ten mi menstruaci vyvolával agolutinem a rovnou mě nasměroval do institutu reprodukční medicíny.Tam mi zjistili špatný hormonální profil a problémy s ovulací. I přítel měl špatný spermiogram.Mě nasadili hormony a přítelovi vitamínky (selzink) s tím, že by měl změnit i životosprávu.Během měsíčního užívání vitamínků se spermiogram výrazně zlepšil.Podstoupili jsme inseminaci,která dopadla neúspěšně.Poté jsme měli naplánovanou druhou inseminaci,ale něco se ve mě seklo a já na druhou inseminaci nešla.Chtěla jsem to zkusit přirozeně a bez hormonů.Navštívila jsem léčitelku, pila jsem bylinné čajíky, čistící preparáty, začala jsem cvičit Mojžíšovou a nakonec jsem si našla akupunkturistu, který mi velice pomohl.Jedná se o bývalého primáře gynekologie,který se nyní zabývá alternativní léčbou.Nasadil mi femigard- bylinný preparát, prováděl akupunkturu a já začala téměř pravidelně menstruovat a ovulovat.A do půl roka jsem otěhotněla, ale bohužel mimoděložně.Odebrali mi levý vejcovod a zdali mám v pořádku ten pravý, tak to nevím.Akorát mi v nemocnici řekli,že ta pravá strana vypadá dobře, ale to zkoukli jen zvenčí.

hejanda
28. říj 2010

Ahoj holky, jsem tady poprvé, mám za sebou taky mimoděl. těhu a tak jsem hledala nějaký informace a našla jsem vás, mám už týden po operaci, odebrali mě levej vejcovod a za týden si jdu pro výsledky z histolky, holky máte to některá už zasebou a řeknete mě co můžu asi od toho výsledku očekávat? Mudr mě akorát řekla, že se dovíme proč se to stalo, mám z toho docela hrůzu. Letos v červnu jsem měla zamlklý potrat v 16tt a tak jak jsem se z toho trošku dostala, tak moc jsme chtěli mimi, že jsme to hned jak nám mudr dovolila zkoušeli a napoprvé nám to vyšlo, ale zase špatně, jsem už zoufalá, ale zase si říkám, že do třetice to musí vyjít..

hejanda
28. říj 2010

@eleanthis ahojky, tak já mám pod pupkem to stejný jak píšeš, už jsem chtěla jet do nemocnice, ale počkám do pondělka, to mám jít k mudr na stehy, tak se mám na co těšit jak píšeš. A neřkla ti proč se ti to tam udělalo? Dívala jsem se, že jsi z Brna já jsem byla v Bohunicích nebyla jsi tam náhodou taky? Třeba jsme se potkali

kastanek
28. říj 2010

Všechny zdravím.Teda když čtu vaše příspěvky,tak si říkám, že jste holky sakra silný. Klobouk dolů. Já mám taky po laparu levý vejcovod pryč a čekám na výsledek. Bohužel mám problém i se ztenčenou stěnou děložní po císaři (mám chválabohu syna) a bylo mi řečeno, že budu mít možná problém s případným donošením dalšího dítěte. Takže vyhlídky celkem nic moc.Ale já do toho stejně půjdu a budu doufat, že to půjde.Holky, díky za vaše příspěvky.Držím všem pěsti, ať to všem vyjde.

bobinna
28. říj 2010

ahoj maminy,
taky se mi to přihodilo...☹ Synovi bylo 6 tak jsme usoudili, že bysme si mohli pořídit druhé miminko. Měla jsem radost když jsem za 3 měsíce po vysazení HA našla dvě // ale ještě ten večer jsem začala krvácet tak šup do nem tam mi řekli že to byla porucha a že těhu nejsem ... a že si mě tam do rána nechají na pozorování, jak já řvala ... bez manži a sama na pokoji,fuj... ráno mi vzali krev a odpol přišli, že těhu jsem ale asi chviličku a že si mě tam nechají než ho na UTZ najdou ... našli za 10 dní ale ve vejcovodu... tak jsem to zase ořvala protože jsem si teda myslela že jsem těhule ☹ šla jsem na pokoj s tím, že mi ráno vyjmou vejcovod, ale na pokoji mi prasknul a měla jsem bolesti a pak to bylo šup šup ani jsem nestihla manžovi zavolat... přišel za mnou navečer na Jipku celý vykulený co se stalo a já zase řvala chjóó... druhý den jsem šla domů a pak na vyndání stehů(naštěstí se mi nic u pupíku neudělalo jako některým... ale stejně to byl hnus) no a v říjnu jsem našla zase ty dvě // jak já měla strach že to bude zase vedle ale vyšlo to!!!!!! a máme dvouletou lumpici 🙂 ale stejně si vždycky v lednu vzpomenu to bych měla rodit toho prcka☹ a když vám to teď píšu tak je mi z toho smutno... vím že je to pro Vás těžké ale na každého se štěstí jednou usměje🙂

holky moc Vám všem přeju aby Vám to taky vyšlo jako nám a bylo vás brzy o jednoho víc...

pettrraa
28. říj 2010

@maac holka teda taky jsi si toho smutného užila dost tak at už je jen dobře 😉

@hejanda moc přeji aby to do té třetíce brzo vyšlo a bylo vše ok 😉 😉
@bobinna tak to je krásné že máš dvě zdravé dětičky.Ale taky jsi si k malé prošla cestou trnitou určitě Ti dělají samou radost 😉
holky ted vás je tolika po mimoni ach jo to je smutné ☹ ☹ Ale určitě bude zase dobře 😉 😉

zuzka.o
1. lis 2010

Ahoj holky 🙂

Je mi moc líto, jak se to tady plní dalšími a dalšími postiženými mimoněm... ale holky věřte, půjde to a to vysněné miminko nakonec bude!!! Koukněte na mě, já měla mimoně, jeden vojcovod pryč a do půl roka jsem otěhu a mám dvojčátka, bylo jim už půl roku, takže nevěšte hlavu. Všem moooooooooooooooooooc držím palce, pěsti, zkrátka všechno ABY BYLO BRZO MIMINKO V BŘÍŠKU 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

konik28
1. lis 2010

Ahojky teda to se to tady plní, na jednu stranu je to smutný,ale na druhou čím víc hlav tím víc rozumu.
eleanthis: já jsem taky měla takovou bulku v té spodní dírce. Doktorka mi řekla že ji mám masírovat stačováním u televize a že to časem změkně. A měla pravdu masírovala jsem měsíčkovým olejem a je to pryč. Chudáku ty jsis teda zažila.
Jinak mě po skoro 6 týdnech konečně naběhla MS takže sláva, počkám až to přejde a asi se bránit otěhotnění nebudeme. Revize byla minimální, kdyby mi to neřeli tak o ničem ani nevím, žádné problémy nemám, tak s chutí do toho. Moc mě těší spoustu dobrých zpráv od Vás co mimoděložní máte za sebou a už jste znovu těhotné, nebo už děti máte. Ani nevíte jak to potěší, když člověk slyší že to jde. Já si říkám že sice první těhotenství nevyšlo,ale hlavní je že vše funguje, spermie i vajíčka..... Takže na podruhé to určitě vyjde!!!Jsme na to asi líp než když 1,2,3 roky čekáš všechny vyšetření jsou v pořádku a pořád nic. Hlavu vzhůru
🙂

konik28
1. lis 2010

@hejanda - já mám za sebou taky MT,ale žádné vysledky s histolky mi nikdo neříkal. Ani nevím proč se to stalo, oni to podle mě nemůžou vědět. Většinou to připisují možným zánětům ve vejcovodu, nebo srůstům. Já jsem nic takového neprodělala, nebo o tom ani nevím takže mě řekli že se to prostě stává 1 těh. ze 100 takhle končí. Většina skončí takže se samo tělo ho vypudí, bohužel v našem případě se tak nestalo. Ještě jsem někde četla, což nevím jestli je realný ale doktoři o tom nechtějí mluvit, protože se to samozřejmě nedá prokázat. Že se může jednat o určitou hyperaktivitu oplodněnýho embria, které cestou vejcovodem se tak moc snaží rychle uhnízdit až nabourá stěnu vejcovodu - napíchne se tam na žílu a z ní s vyživuje a prosperuje jako klasické těhotenství. Možná to byl můj případ protože já jsem měla hodně vysoké HCG 4500 a pořád rostlo denně po 1000-1500 jednotek, což u mimoď. těhotenství není běžné. Ale nevím nikdo ti nic přesně neřekne. Tak když se chci rozveselit tak si vždycky říkám, že ještě že to tak skončilo, protože by to byl jinak nějakej malej terorista 😀 😀 😀

hejanda
1. lis 2010

@konik28 ahojky, tak o tom jak píšeš jsem ještě nkdy neslyšela, ale proč ne, já bych tomu věřila, protože si myslím, že je možný všechno. Já jsem musela nakonec v sob. na pohotovost a dostala jsem nějaký silný antb. a řekl mě mudr, že když to nebude zabírat, tak hospitalizace, takže zase slzavé údolí celou neděli. Dneska jsem byla u své mudr a mám to naštěstí lepší, mačkala mě z toho hnis a hrooozně to bolelo, říkala, že se to stává tak jeden případ z tisíce, tak já musím mít taky všechno.
Měla jsem v nemocnici i ty výsledky z histolky a nedověděla jsem se z toho nic, jen bylo potvrzeno mimoděl. těhu, ale proč se to stalo prý nezjištují říkal doktor, taky mě potěšil, že mě prý při tom zákroku kotrolovali ten druhý vejcovod a je úpně v pořádku, tak jsem ráda, tak si říkám to bylo, aby nebylo...

hejanda
1. lis 2010

@zuzka.o jejda, tak to nádherný. To musí být úžasný taková dvojtá radost, za to špatný co se stalo.

zuzka.o
1. lis 2010

@hejanda Každému bych dvojčátka přála. Je to nádhera. Samo že to v sobě skrývá některé neschůdnosti, např. kočár se všude nevejde, občas když něco potřebují oba dva, tak musí holt počkat a je víc křiku, ....ale jinak je to bomba!!!!! A kor když se nám povedl páreček. Já si moc přála holčičku, manža chlapečka...tak to máme splněno oba dva 🙂

konik28
1. lis 2010

@hejanda Jé tak to mě mrzí, tak to jsi s to pěkně vybrala. Mě teda neteklo nic z té hadičky ani po operaci, takže mi to hned vyndali. Ale to je asi hodně individuální. vlastně kdyby nebylo jizev tak ani nevím že se něco fyzicky se mnou dělo. Akorát jsem měla tu první noc po laparce hrozný bolesti, tak jsem si musela nechat dát injekci a to mě potom bolel zadek ještě 14 dní. Ale je potřeba na to všechno zapomenout a jít dál a jak já říkám alespoň víme že to jde.

hejanda
1. lis 2010

@zuzka.o to je tak krásný jak o tom píšeš, já chci taky....

hejanda
1. lis 2010

@konik28 tak to je super, že tě to moc nebolelo, já jsem trpěla hroznýma bolestma ze začátku to bylo jako kbyby mě někdo rval z břicha kusy masa, fakt bolest, naštěstí mě sestřička dávala v kapačkách něco proti bolesti asi čtyřikrát jsem to dotala, teprve ted jak mám pryč stehy, tak se můžu v posteli otočit na bok, no a ted do toho ten hnisavej pupek, přeji si ted jediný at už je to všechno zahojený

jitulka1970
2. lis 2010

ahojky holky, tak hlásím návrat z nemocnice po chromoLPSK. 😉 V neděli jsem šla na příjem, v pondělí o půl desáté dopo na zákrok a ve třičtvrtě na deset už jsem ležela na dospáváku. Podle MUDra. je pravý vejcovod naprosto OK, kontrastní látka volně protékala, takže na to máme dle jeho slov "okamžitě vlítnout"! 😀 Mám v břiše dvě dírky (jednu v pupíku-po tom lednovém mimoni- a druhou asi 10 cm pod ní) a na vyndání stehů jdu v pondělí 8.11. Co se týká nemocnice, tak kromě jídla (které jsem tam od neděle 10:00 neviděla ani z rychlíku - teda mimo dnešní snídaně 😒 ) jsem byla celkem spokojená: pokoj s TV sama pro sebe, sestřičky báječné a po narkóze žádné problémy s probuzením (narozdíl od ledna po mimoni). Dokonce mě nebolí ani záda od nemocniční matrace, protože postel jsem měla polohovací, takže jsem si s ní mohla, víceméně, dělat, co jsem chtěla 😀 . Tak jsem ráda, že to dopadlo ok a hurááá na to!!!! 😉 😉 😉 😉 Všem, které jsou na tom podobně nebo stejně jako já držím pěstičky, aby se už konečně zadařilo!!!! A těhulkám krásné a bezproblémové těhulkování! 🙂 😉

kastanek
2. lis 2010

Přeju brzké uzdravení. Taky se těším, až uslyším od doktorky tu větu, že můžem na to vlítnout. Nemáte někdo zkušenost s otěhotněním po mimoni dříve než za 3 měsíce?