Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

micha.bello
9. lis 2010

Holky, chci se zeptat kdy se na to přišlo že jde o mimoděložní, v kolikátém týdnu? Já jen, že zítra budu přesně 5+0 a k dr. na potvrzení mě sestřička objednala až na 24.11., to budu už 7+0. Na zkontrolování aby se nejednalo o mimoděložní mi tohle příjde docela pozdě. A celkem se i toho mimoděložního bojím. ☹ Nemám sice zatím žádné příznaky ale jak jsem vás tak pročítala děsím se aby nebylo mimo... do té doby by mi nejspíš určitě prasknul vejcovod. ☹ U malé jsem byla na potvrzení v 5+5 a už tam byl vidět gastační váček... Myslíte, že už teď bych měla mít nějaké příznaky že je něco špatně? Nejradši bych si zašla hned příští týden k jinému gynekologovi.

konik28
9. lis 2010

@micha.bello Ahojky já jsem neměla příznaky vůbec žádný, nic mě nebolelo. Tak jsem si říkala že půjdu až později abych tam nebyla moc brzo a až v cca 8 týdnu jsem začala mít jeden večer bolesti. Takže ukončený těhotenství bylo v 9 týdnu. Každý to má uplně jinak. Ale neboj mimoděložní nebude určitě tvůj případat, hlavně se nestresuj a uvidíš že až půjdeš k doktorce už bude vidět i srdíčko.

pettrraa
9. lis 2010

@hejanda Určitě se nezlobím že se ptáš od toho tu přeci jsme 😉 Abych řekla pravdu vůbec nevím jestli mě při prvním mimoni kontrolovali ten druhý vejcovod nenapadlo se mě tenkrát zeptat jak jsem z toho byla v šoku.A ano vzali mi oba vejcovody a kousek myslím pravého vaječníku. A do ted si sama sobě vyčítám že jsem dr tenkrát nepožádala aby mě poslal na utz než jsme se vůbec začali snažit po tom druhém synkovi.To bylo po skoro 3 letech.Možná by se nic nestalo a u toho druhého mimoně taky jsem si dr neřekla o utz protože to jsme se snažili 9 měsíců než se zadařilo druhé mimoděložní ☹ ale taky mě možná měl dr poslat sám od sebe?? ale to je samé kdyby prostě to tak dopadlo a asi to tak mělo být ☹
Ele kočko tak bude svatba hurá to se budu těšit na fotečky krásné nevěsty a kdy že to bude??
a jinak se mám celkem fajn díky za optání 😉

pettrraa
9. lis 2010

@micha.bello mě taky ani u jednoho mimoně bříško moc nebolelo u prvního mě bolela prsa 😀 Ms jsem měla mít až za 4 dny a test byl pozit večer jsem začala krváce druhý den šla k dr ten mě poslala na další den na utz a nic neviděli hned si mě tam nechali a čekali se 4 dny jestli se něco ukáže a neukázalo.U druhého mě teda pobolívalo na levé straně kde jsem měla vejcovod myslela jsem si že je to jen cysta a byla obr ale i s mimoněm a prorostlá do tlustého střeva 😒 Ale jak už jsem psala já musím mít prostě vše 😲 Takže ty na tohle vůbec nemysli a doufej že je vše ok budem držet pěstičky 😉 😉

buffinko
9. lis 2010

@micha.bello neboj 🙂 pokiaľ nemáš bolesti a nekrvácaš, vyzerá to zatiaľ dobre. ja som mala pri mimomaternicovom výrazné bolesti podbruška ako pred menzesom a tiež krížov. to sa mi už trošku nezdalo, lebo pri predchádzajúcich tehu práve tieto bolesti neboli a tak som aj zistila, že som tehu. ale hovorila som si, že každé tehu je iné a niektoré maminy práve akoby menštruačné bolesti cítili...neboli nijako lokalizované na jednu stranu, nepichalo ma, len pobolievalo podbruško. no a na prelome 6/7tt som začala slabo krvácať a to už som bežala do nemocnice. na Tvojom mieste by som sa neznepokojovala, pokiaľ nemáš žiadne príznaky.

bohužiaľ bežným UZV ultrazvukom sa nedá spoznať, či sú vo vajicivode zrasty 😒 aj preto mám obavu, že keď vajicovod, ktorý mi vzali bol poškodený, môže byť s vysokou pravdepodobnosťou poškodený aj druhý 😔

maac
9. lis 2010

@micha.bello ahojky, já jsem měla strašně citlivý a bolavý prsa a takový divný tlak v levém podbříšku, nebyla to bolest, jen takový divný pocit, který nedokážu popsat a později jsem začala špinit.U tebe bude určitě vše tak jak má být.Budu držet palečky. 🙂

micha.bello
9. lis 2010

Děkuju holky za povzbuzení. Jsem o něco klidnější než před pár dny kdy jsem narazila poprvé na článek o mimoděložním těhotenství. Snad bude všechno ok, věřím tomu. Ty 2 týdny budu muset vydržet, ale ten minulý týden utekl docela rychle, určitě i tyhle další 2.

maac
9. lis 2010

@pettrraa ahojky, netušila jsem, že sis mimoděložní těhotenství prožila dvakrát.Jejda panečku, to mě opravdu mrzí. ☹ Ale na druhou stranu, šanci na další těhotenství pořád máš. 🙂 Důležité také je, že už máš 2 synáčky,kteří ti určitě dělají jen samou radost. Co se mě týče, taky mám strach, aby se to neopakovalo,ale na to se teď snažim nemyslet.Ještě týden a končí mi šestinedělí.Celkem to uteklo.Teď jen čekám na první menstruaci a zatím pouze špiním.Už aby ta mrška přišla, nechce se mi chodit na vyvolání.

pettrraa
9. lis 2010

@micha.bello to už holka vydržíš vždyt to tak letí ty dny a bude určo vše ok

@maac jo jo ještě že už mám ty moje kluky.nemít je tak určo bych na to IVF šla hned ale když je mám tak se furt rozmejšlím.
A vy kočky nebojte určitě se vám to podruhé nestane no prostě NESMÍÍÍÍÍÍÍ 😉
jo a taky jsem se Dr ptala proč nejde třeba to enbrio z toho vejcovodu třeba vycucnout a prostě vejcovod zanechat no ale prý jak se to enbrio vyvíjí tak ta placenta ten vejcovod upně jako rezežírá ☹ No škoda že věda nedovede zatím udělat vejcovod umělí 😀 😀 třeba za páááár let na to někdo příjde 😀

luciemar
9. lis 2010

@eleanthis Ahojky! To je krásné...ráda vzpomínám na tu dobu předsvatebních příprav. To si hezky užij!!! A kdy máte termín? Tuším někdy v únoru??? Jo, jestli se cítíš v pohodě, tak běž do práce, člověk je aspoň mezi lidma...Ale ty dětičky nenechej, aby tě sthaly!!! Buď na sebe opartná a hlavě....poctivé snaženíčko 😉 😵
Jojo, já finišuju výbavičku. Dnes jsem zrovna udělala zátah na takové ty lékárenské a drogistické věci....olejíčky, krémíčky, a tak .... to a 2000,-Kč v trapu, jak by smet!!! No fakt sííííla!!! 😲

maac
9. lis 2010

@pettrraa co se týče IVF, nemusíš spěchat, věk tě netíží.Ať vše dopadne tak jak má a hlavně ať si šťastná. 🙂
Já jsem slyšela, že se nemusí pokaždé vejcovod odstraňovat. Prý se ten vejcovod nařízne, zárodek se vyndá a poté se vejcovod opět zašije.Uhnízděním zárodku je vejcovod porušený, a proto je zvýšené riziko opakovaného mimoděložního těhotenství.

pettrraa
10. lis 2010

ahojky
@maac hm tak vidíš tak u mě to asi už nešlo tak udělat a museli mi je ufiknout 😒
holkyyyy máme v rodině další mimi sestřence se narodil Štěpánek 9.11 ve 23.50 a má 3830g a51cm no kus chlapáčka to je 😉 zítra asi se na ně pojedu podívat se tááááák těším 😵

jarka.09
10. lis 2010

Čau holky, já tu na to nekašlu, jen jak jsem doma bez netu, tak je pro mě těžší se sem dostat....
U mě všechno ok, akorát se nám miminko zase převrátilo hlavičkou nahoru, tak ho přemlouváme, aby se zase otočilo dolů 🙂 ale čas i místo na to ještě má, tak uvidíme za týden na kontrole. Taky už jsme byli na předporodní přípravě, no už se nám to nějak blíží 🙂
tak se opatrujte, veru, ty jsi normálně workoholik, že si to doma trochu neužiješ, když chystáš tu svatbu, tak by jsi měla o zábavu postaráno, ne? 😉
Tak papa, já se zase někdy ozvu. J

pettrraa
10. lis 2010

@jarka.09 holka ahojky tak snad se miminečko ještě otočí hlavinkou dolů moc se těšíme na zprávu že už je na světě 😉 opatruj se 😉

halpa
11. lis 2010

@jarka.09 i kdyby se neotočilo...Ondrášek byl taky paličák a neotočil se po celou dobu těhotenství a jaký je z něj teď šikovný malý rošťák. Je si budeš muset zvyknout na myšlenku, že se narodí císařským řezem. Každopádně budu držet palečky, aby si to ještě rozmyslelo 😉

luciemar
11. lis 2010

@jarka.09 Jééé, to jsem ráda, že se ozýváš! Určitě má ještě dost času. Mě sestřička říkala, že jedné paní se otočilo mimi ještě 4 dny před porodem. Ale obvykle se prý ustálí poloha tak v 36tt, takže to máte ještě čas. My byli na poslední kontrole (v 31tt) hlavičkou dolů, tak doufáááám, že už tak malej zůstane 😉
Taky už jsem absolvovala nějaký předporodní kurz...i když ono se to jinak povídá a jinak to pak je 😀 , ale vždycky je dobré mít nějaké info... 😉

sedmitecka
11. lis 2010

ahoj všem, omlouvám se, že vám sem lezu, ale ráda bych se zeptala - je to pro mě hodně aktuální - jak jste poznaly, že máte mimoděložní těhu??? dá se zjistit ultrazvukem???? jaké jsou příznaky???
já jsem po prvním IVF, dnes bych měla být 5+6 tt, hcg mám 950 a pořád roste, i když pomalu, na UTZ není v děloze nic vidět, jen zvýšená sliznice, doktoři zatím vyčkávají, nic nemohou dělat, protože nic nevidí, takže další UTZ a krev v pondělí...ta nejistota a strach, to je hrůza 😝 😖

katapola
11. lis 2010

Já žádné příznaky neměla. Na ultrazvuku nic vidět nebylo, jen větší sliznice. Embryo je prý vidět na ultrazvuku v děloze od hodnoty 1000 hcg, dřív ne. Já byla na ultrazvuku asi 12. den od očekávané menstruce (nevím, kolikátý to byl týden těhotenství, neumím to počítat) a v děloze nic vidět nebylo, takže okamžitě podezření na mimoděložní, znova mi vzali krev a bohužel hodnonta neodpovídala. Hospitalizovali mě však až po t ýdnu, stále čekali, jestli se to nevstřebá samo. Nevstřebalo.
Sedmitečko, vyčkej, co ti řeknou doktoři. Důležité jsou hodnoty hcg. Pokud se ti co 2-3 dny zdvojnásobí, mělo by to být ok.

luciemar
11. lis 2010

@sedmitecka Já měla jako jediný příznak špinění. Nic mě jinak nebolelo. Na UTZ také nebylo nic vidět, jen malé množství tekutiny za dělohou. hCG jsem měla něco okolo 450, takže malé. Nechali mě tam do druhého dne, znovu změřili hCG a to bylo jen 500, takže rostlo pomalu a navíc na UTZ už bylo mimoděložní těhotenství vidět jako rozšíření vejcovodu, takže okamžitě na sál... ☹
Ale určitě se ještě zbytečně nestraš...může to být všechno v naprostém pořádku a v pondělí už bude mimi vidět v děloze. Já vím, že to čekání je ubíjející. Zažila jsem si to při současném těhotenství, na které jsem přišla také, když ještě nebylo nic vidět. Musela jsem počkat (nekonečný) týden!!! strachu, ale po něm se mimi ukázalo na správném místě 😉 . Moc ti držím palce!!!

sedmitecka
11. lis 2010

@luciemar moc ti děkuju za zprávičku!!!! věřím, že ty nervy musely být strašné.....já je zažívám už teď druhý týden, kdy se pořád neví, co bude.....já mám hcg dnes 950 a jsem 5+6 tt, což je taky málo na šestý týden....a roste pomaleji, než by mělo...a v děloze na utZ NIC....ale volná tekutina a ni nic dalšího podezřelýho dneska nenašli, a šťourali se ve mě snad 25 minut 😝 😝 😝 😝 takže budu dál nervovat do pondělí ma kred a další UTZ ☹ ☹
ach jo, konečně po dvou letech snahy krásně pozitivní test a teď toto......

luciemar
11. lis 2010

@sedmitecka Ještě není nic ztracené. Důležité je, aby se to hCG myslím ob den zdvojnásobilo. A opravdu vidět je na UTZ něco až při hodnotě nad 1000 jednotek. Takže hlavu vzhůru!!! Držím ti palce! 😉

jitulka1970
12. lis 2010

ahojky všem, když tady čtu ty příspěvky, tak taky musím reagovat. Já osobně jsem žádné příznaky mimoně neměla: testy těhu ok, bolesti žádné, jen ten mimísek pořád nebyl nikde (na normálním UTZ u MUDra.) vidět. ☹ Tak jsem naklusala za tři dny do nemocnice na podrobnější UTZ a tam MUDr. objevil mimoně :( Okamžitě jsem valila na příjem a ještě ten samý den přednostně na sál!!! Nepomohlo mi ani to, že jsem druhý den byla objednaná do Prahy na neurologii! Řekl mi, že jsem v ohrožení života a že mě nikam nepustí!!! 😒 😒 😒 . V lednu to bude rok! 1.11. jsem byla na laparoskopii (kvůli zjištění průchodnosti pravého vejcovodu, protože to se normálně při operaci nedělá) a je to OK!!! 😉 Takže začínáme od začátku, ale s vědomím, že je to všechno v poho.... A když jsem se MUDra ptala, jestli se dá přesně zjistit, z kterého vaječníku je ovulka, tak mi řekl, že ta trubice je "tak zblblá", že si to dokáže vytáhnout i z té strany, kde není, nicméně se to uhlídat ultrazvukem.... Takže, berušky, ZAČÍNÁM!!!!! Mám napsaný Clostylbegit (od 3. dne MS) a jakmile to dostanu, tak hned volat MUDRovi, aby mě objednal na UTZ!!! Tak nové snaženíčko je tady!!!! 😉 😀
jinak držím pěstičky všem, ať je to všechno OK!!!!!! 😉 😉 😉 😉

hejanda
12. lis 2010

@jitulka1970 Tak ti držím všechny palečky co mám a přeji hodně štěstíčka at se co nejdřív zadaří.
Píšeš, že se při laparo nezjištuje stav toho druhýho vejcovodu, tak já teda nevím co mě na něm kontrolovali, když jsem byla na pohotovosti s tím zánětem toho pupku, tak jsem se doktora ptala a on že se mě podíví do té operční zprávy a pak mě řekl, že ho kontrolovali a že je v pořádku, tak jsem z toho jelen, nevím co teda na něm kontrolovali.

hejanda
12. lis 2010

@sedmitecka ahojky, tak já jsem si udělala těhu test a našla //, byla jsem štastná jako blecha, za dva dny jsem začala špinit tak jsem šla k mudr a ta podle uz, že je to hodně malinký, že je to úplnej začátek a že budem čekat, měla jsem přijít až za tři týdny, v sobotu jsem začala hodně krvácet a našla jsem na toal. papíru takovou malou blanku jako kovová padesátikoruna, tak jsem jela na pohotovost tam mudr na uz nic nenašla a prý se nejedná ani momoděl. vzala mě krev a za dva dny na kontrolu, hcg jsem měla celkem velký na uz pořád nic a zase mě vzala krev dala mě nějaký hormony a přestala jsem krvácet, kontrola za další dva dny zase mě ukázkově narostlo hcg a na uz našla mimi, byla jsem z toho magor, ale mudr mě to nedokázala vysvětlit, prý kdo ví co ta moja mudra na uz viděla. Tak s tím, že je všechno v pořádku jsem měla kontrolu u své mudr za týden a ta uz NIC nenašla a šupem mě poslala do nemocnice, kde si mě hned nechali a že je to mimoděl a akutní stav, druhý den jsem šla na sál. Jo taky mě celou dobu pobolívalo kolem vaječníků.
Přeji ti moc a moc štěstíčka aby bylo všechno v pořádku a mimi se ukázalo.

konik28
12. lis 2010

@sedmitecka Ahoj, já jsme taky neměla vůbec žádné bolesti,akorát jsem špinila v období MS. HCG jsem měla hodně vysoké, zvětšovalo se ob den o jednou tolik a přesto to bylo mimoděložní. Nepoznají to z utrazvuku, u mě do poslední chvíle nevěděli kde může být. Ležela jsem v nemocinici skoro týden a hledali ho. Ale neboj pokud máš hcg teprve 950, tak to se ještě určitě objeví. Já jsem měla v 9 týdnu 4500- a šupajdila jsem na laparoskopii.
Každý to má uplně jinak takže není pravda to že když se ti ob den hcg zdvojnásobí je to super a vše je v pořádku, u mě to tak teda alespoň nebylo.Takže budď hlavně v klidu, ikdyž se to lehce říká.

sedmitecka
12. lis 2010

@konik28 děkuju ti, já už to vůbec dobře nevidím, v děloze už by se dávno ukázalo, jsem už 26. dní od embryotransferu ☹ ☹ ☹ ☹ ale na UTZ nenašli, kde by to mělo být, no ale někdeto je......zatím mě pustili domů a v pondělí mám zase přijít, a já se teď strašně bojím, že se mi udělá zle doma, fakt nervy jako špagáty 😝 😝 😝 😝 😝
myslím, že je to u mě jasný mimoň, to čekání je strašný ☹ ☹

sedmitecka
12. lis 2010

@hejanda teda, taky jsi to měla divoký, jako já, mám nervy a nejistotu už dva týdny, pořád lítám po doktorech.....no, teď už je asi víceméně jasno, jen to čekání mě ničí, už mám sbaleno do nemocnice ☹ ☹ ☹ ☹

pettrraa
12. lis 2010

@sedmitecka přeji at je mimi tam kde má být a není to mimoděložní 😉
Jitulko tak holka moooooc držím pěstičky při snažení at se brzo zadařííííííííí 😉
to mimoděložní je ale hnusné 😠 😠

pettrraa
12. lis 2010

@sedmitecka nechápu jak je možné že po ivf může být mimoděložní???? nevěš hlavu třeba se brzo mimi ukáže 😉

sedmitecka
12. lis 2010

@pettrraa právě naopak, u IVf je ještě vyšší riziko mimoděložního, ale proč, to netuším.....oni ti sice dají embryjka do dělohy, jenže ony tam ještě třeba 2-3 dny pochodují, než se někam nidují ☹ ☹ ☹