Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

buffinko
12. lis 2010

@sedmitecka moc, moc drzim palce. snad to bude ok. i ked bohuzial je fakt, ze pri IVF je mimomaternicove castejsie ☹ keby si zacala spinit, nevahaj a bez do nemocnice. mne sa spustilo spinenie a nasledne krvacanie na prelome 6tt/7tt. no a pokial si uz na konci 6tt, uz by mala byt vidiet dutinka. mozno ale ide o neprosperujuce tehu v maternici, zle sa vyvija a preto su male hodnoty hcg...to bolo prve IVF? a mozno este bude vsetko dobre! este stale mas nadej.

buffinko
12. lis 2010

@jitulka1970, prajem uspesne snazenie, dufam, ze nas tu onedlho povzbudis dobrou spravickou 🙂

konik28
12. lis 2010

@sedmitecka no po IVF je opravdu větší pravděpodobnost mimoděložního. Ale naděje je vždycky!!!ikdyž v 6 týdnu by to asi mělo být vidět. U mě to bylo takový, že opravdu nic neviděli Hcg vysoký, tak se mě ptali co s tím že samozřejmě můžou počkat a vždycky je šance že se objeví,já juž jsem ale byla tak vynervovaná, že jsem to chtěla ukončit. Dýl už bych to nesnesla a to jsem to věděla jenom 4 dny.Takže s tebou opravdu cítím. Se mnou byla na pokoji jedna holka a ta tam byla už 14 dní a pořád ho hledali, nechtěla to za žádnou cenu vzdát., ale jak to dopadlo nevím. Pokud nijak nešpiníš, nekrvácíš, nic tě nebolí, tak doktoři nic jinýho než čekat nevymyslí. Já kdybych nešpinila,což byl další velký důkaz že je mimo, tak bych si to čekání asi taky pěkně prodloužila.

sedmitecka
12. lis 2010

@konik28 to je přesné, co píšeš, taky už to chci nějak ukončit, to čekání mě ničí ještě víc......a rozsekne se to asi až v úterý, v pondělí jdu ještě na krev a v úterý ráno na UTZ a pak už si mě tam asi nechají, když nic neuvidí ☹ ☹ ☹

jitulka1970
12. lis 2010

@hejanda no, oni to zjišťují jen povrchově jak vypadá vejcovod a vaječník "zvenku". Ale při zjišťování průchodnosti ti při té LPSK vstříknou do vejcovodu kontrastní látku a podle toho, jestli v pohodě proteče zjistí, zda je ten vejcovod průchodný nebo ne. A ten zákrok se přesně jmenuje chromoLPSK. 😉

sedmitecka
12. lis 2010

@konik28 a nevíš proč je u IVf to větší riziko? proč jsou ty embryka tak pitomá, že místo do výstavní narostlé sliznice se vecpou do úzkého vejcovodu???? 😖 😖 😖 😕 😕 😕

sedmitecka
12. lis 2010

@buffinko ano, jsem dned 6+0 a nic není vidět.....je to moje 1.IVF a tohle jsem vážně nečekala, konečně po 2 letech dvě čárky na testu a je z toho takovej nervák 😝 😝 😝 😝

hejanda
12. lis 2010

@jitulka1970 jé tak to mě ani neříkej, další laparo bych asi nezvládla, bylo to dost hrozný, po operci příšerný bolesti a potom ten zánět v pupku byl teda šílenej, jsem ráda, že to mám už lepší i když to mám pod pupkem ještě trochu tvrdý, ale čekám, že se to vstřebá. A nevíš nedá se to zjisti jiným způsobem?

hejanda
12. lis 2010

@sedmitecka to je mě moc líto, ale naděje umírá poslední. O to je to pro tebe určitě horší, že to bylo ivf, ta příroda je tak nespravedlivá, je mě z toho fakt smutno, ale ještě nezoufej....

jitulka1970
12. lis 2010

@hejanda jejda, tak to netuším 😒 , ale doktor mi jinou možnost nedal. Prostě mi jednoznačně sdělil: chromo LPSK. Taky jsem z toho měla strach, protože jsem měla špatnou zkušenost s probuzením z narkózy po tom lednovém mimoni (asi 15 minut jsem se nemohla nadechnout, měla jsem pocit, že se topím, a tak mě museli kyslíkem rozdýchávat), ale tentokrát to bylo naprosto v pohodě, narkózu mi napíchla anestezioložka přímo do žíly, takže probuzení po bylo bez problémů a celý zákrok trval necelých 15 minut, jelikož na sál jsem najela o půl desáté a ve třičtvrtě už jsem byla na dospáváku. Nicméně tam si mě nechali skoro dvě hodiny, protože jsem měla problém s nízkým tlakem a pořád jsem jim tam pípala 😀 Každopádně pooperační problémy ani bolesti jsem vůbec neměla, takže celkem v poho 😉 Je mi líto, že máš s LPSK tak špatnou zkušenost ☹

konik28
12. lis 2010

@sedmitecka Tak to netuším, také jsem po tom pátrala,ale nikde se o tom nepíše. Jenom že při normálním otěhotnění je 1% ze 100 mimoděložní a po IVF jsou to 2% ze 100. Ale u IVF je i spoustu jiných rizik, bohužel .
Nevím proč, když už ho dají až na místo, kde by si mohl pěkně ustlat, že něne někam jinam. Já jsem četla zase o určité hyperaktivitě embrii po oplodnění, že jsou tak natěšený se rychle zahnízdit, že s sebou hodně hází a hýbou se,takže buďto právě zakotví tím mrskáním už ve vejcovodu, kde se napíchnou na žilku a vyživují se jako parazit. A nebo právě skočí někam kam nemají.
Ale to jsou jenom dohady lékařů, oni vůbec netuší proč se to děje a hlavně je škoda že neumí to embrio, přendat nebo udržet tam kde by mělo být.
Hlavně se drž, věřím že se ještě najde. A pokud ne, tak se můžeš alespoň uklidňovat tak jako já že, min. je super, že vajíčka a sperimie se spojili a jsou schopni se vyvíje, bohužel napoprvé někde jinde, ale příště už to určitě vyjde. 🙂

elana
12. lis 2010

holky, je to proto, že při odběru vajíček a po něm, dochází ke stahům dělohy, které žena nemusí ani vnímat, ale jsou a mohou vypudit embryo z dělohy ven, do vejcovodů nebo (vzácně) do děložního hrdla. Stahy ustávají okolo 5. dne po opu, ale já měla ET hatchujících blastocyst a mimoně taky 😝

pettrraa
12. lis 2010

ty jo holky to je fakt smutné že po Ivf je mimon častější než při normální oplodnění 😖
tak já nemám ani jeden vejcovod tak kam by to mohlo utéct?? asi by to prostě se vypudilo ven 😲 no síla teda 😒

buffinko
12. lis 2010

@pettrraa, nieeeee, práveže by si mala väčšiu šancu, že sa uhniezdi v maternici, keď by nemalo kam ísť 🙂

pettrraa
12. lis 2010

@buffinko hm hm tak to byl bylo dobréé.Tak jen pak ukecat manžela 😀 a podstoupit Ivf ale to fakt až tak za dva roky 😉 😉

pettrraa
13. lis 2010

dnes jsem byli u kámošů na výlovu a takhle se nám Jakoubek zřídil 😀

saronka
14. lis 2010

ahoj holky..tak se asi brzo přidám do klubu s mimoděložním těhu...... týden po skončené MS jsem začla mít bolesti u vaječníčku..začala jsem špinit testla jsem a byly tam // už jasné..no od pátku lítám mezi domovem a apolinářem.. HCG v pátek 341 dnes 481 takže zítra ulz a vypadá to na mimoděložní těhu.. na utz v pátek byla sliznice 6mm jinak nic.. prázdno..pusto..

hejanda
15. lis 2010

@saronka ach jo, to je mi líto, ale zase na druhou stranu je dobře, že se na to přijde už takto brzo, že se ještě nestačíme zžít s tím, že máme v bříšku mimi.

hejanda
15. lis 2010

@pettrraa no tak to je nádehera, správnej kluk! Vypadá, že si parádně užil

pettrraa
15. lis 2010

@saronka tak to mě moc mrzí ale hlavně když se na to příjde včas 😒

@hejanda no to máš pravdu užil si to pořádně. A je to kluk jak má být pěkný raubíř 😀

buffinko
15. lis 2010

@saronka 😔 neboj, bude lepšie 🙂

@pettrraa, super foto 🙂 musel to byť zážitok, tiež by som si dala povedať 🙂 aaach krásne detské roky 🙂

saronka
15. lis 2010

holky to produlužování je šilený..na utz není nic vidět..takže to nejde vyloučit.. zítra jdu znovu.. bud půjdu na laparoskopii a nebo jsem potratila s MS ale tělo nevyloučilo vše proto to HCG.. nejhroší je to, že se to moc vleče..

larri
15. lis 2010

@saronka ,to já taky znám.Chodila jsem skoro měsíc na kontroly po IVF,než bylo zjištěno mimoděložní. ☹ Celou tu dobu jsem ale špinila nebo krvácela a testy jsem měla negativní.Věci jsem měla sbalené do nemocnice,kdyby náhodou a když jsem šla na poslední kontrolu,tak jsem tam hned zustala a za tři hodiny jsem byla na sále.

Jinak zdravím všechny holčiny,které jsem tady potkávala ...... 😉

pettrraa
15. lis 2010

@saronka to věřím to čekání musí být hrozné mě si v nemocnici nechali hned
tak moc přeji at se mimi ukáže a nebo at to máš brzo zasebou 😉
@buffinko to jo když jsme byli děti to byla paráda co? 😀

larri
15. lis 2010

kecám,testy jsem měla pozitivní 😉

saronka
15. lis 2010

to jak člověk čeká je hrozný..jelikož mám stále pozit, testy a jsou silnější..HCG stoupá pomalu tak bohužel to vypadá na tu horší variantu..mimoděložní.. stále ale doufám, že je to jen HCG zvýšené díky samovol. potratu, a jen něco tam zůstalo.. no docela mě překvapilo, že každý den tam chodím ale jak tu píšete..může to klidně prasknout i když to ještě na utz není..jinak dneska bych byla 6+2

pettrraa
15. lis 2010

@saronka určitě by bylo "lepší" kdyby to byl samovolný potrat než mimoň. ☹ Koukám že máte holčičku tak aspon že tu máte vid 😉 je moc krásná a určitě se brzo zadaří další mimi 😉

saronka
15. lis 2010

@pettrraa jojo já to taky tak beru..jsem docela v pohodě..spíše mě děsí ten zákrok..

saronka
15. lis 2010

holky po jak dlouhé době od laparky se může zase zkoušet těhu???

pettrraa
15. lis 2010

@saronka no není to nic hrozného tě uspí ani to snad dlouho netrvá už si to nepamatuji ale já třeba po narkoze spím třeba 2 až 3 h v kuse 😀 pro mě bylo nepříjemné jak jsem měla vývod a do něj tekla krev to má asi každý nebo nevím?? ale to brzo vyndají a je to ok.