Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

elana
28. pro 2010

@martinakl aha, tak to je fakt škoda 😖 cokoli budeš chtít, ptej se, všechny to tu máme za sebou 😉 tak se drž, ať jsi brzo fit a napodruhé to dopadne už líp 😵

martinakl
29. pro 2010

@elana No tak jsem dnes zjistila, ze mi trochu hnisaji stehy v pupiku. Uvidim, co mi zitra rekne doktor.. Ale rada bych aspon na silvestra a narozky jela za rodinou, kdyz uz ty vanoce neklaply... A hlavne uz chci klid a aby uz vse bylo ok. Tech poslednich par stresujicich tydnu uz stacilo. Ale tohle snad neni nic zavaznyho a brzo se to zahoji.

elana
29. pro 2010

@martinakl to bude snad ok, určitě mu to ukaž, možná Ti to sestřička vyčistí. Je dobrý udělat si odvar z řepíku a omývat to tím

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pettrraa
30. pro 2010

@martinakl moc mě mrzí čím jsi si prošla a přeji at jsi brzo ok a můžete se začít o mimi snažit jak píše Elena až tělo bude připraveno dá vědět hodně štěstíčka 😉

martinakl
30. pro 2010

@pettrraa Dekuju... Dneska jsem byla na stehach a je mi dobre, tak uz snad vsechno bude ok... Ja jsem puvodne chtela deti az tak za dva roky. Tohle bylo neplanovane, ale chteli jsme ho moc, kdyz jsme to zjistili. A po tomhle zazitku a kdyz vidim, jak spousta holek kolem me maji problemy s otehotnenim, asi to posunem a zkusime to driv... Nerada bych neco prosvihla.

PS: Preji vsem vesely silvestr a hlavne krasny nasledujici rok!

pettrraa
30. pro 2010

Děvčata zítra si pěkně užijete silvestra a do nového roku všem přeji zdravíčko štěstíčko lásku a pohodu

@martinakl no taky bych to raději na moc dlouho neodkládala tak at vám to brzo vyjde 😉

saronka
30. pro 2010

@martinakl jejda..to mě moc mrzí..já mám už měsíc po laparce.. kdes na tom byla? já u Apolináře..jinak to hnisání přesně v pupíku jsem měla.. trošku jsem se v tom porýpkala.. a slivovicí dezinfikovala..vyndala jsem si steh- měla jsem vypadávací a pak hned uplně ok.. držím moc palce..jinak já po laparce hned měla krvácení asi MS, a pak 14dní na to ovulka..pak klasická MS, ted cítím že mám zase ovulku tak nechám ještě jednu MS a nebudeme se hlídat..a uvidíme kdy to vyjde..

petula5
1. led 2011

Ahojky,
můžu se k vám přidat?
Jsem teprve 11 den po laparce. Mimoděložní mi zjistili 22. prosince, když jsem šla poprvé na ult. Při laparce mi vzali jeden vejicovod po zákroku mi bylo celkem fajn ani jsem to nečekala, že se tak rychle zotavím. Spíš to teď na mě padlo psychicky. O druhé miminko jsme se snažili 7 měsíců a pak se to takhle podělalo. Máme doma už skoro 2,5 letého Samíka a rádi by jsme mu co nejdříve pořídili sourozence, ale asi to tak rychlý nebude hodně lidí tvrdí, že to nebude žádný problém s jedním vejicovodem, ale trošku se toho bojím.....

saronka
1. led 2011

@petula5 Peti to mě moc mrzí.. super, že ses rychle fyzicky zotavila..my se nesnažili, chtěli jsme až ted, ale padlo to na mě taky..ted bych byla ve 12tt no jo..co naděláme..myslím že se tady bojíme všechny, ale prostě musíme věřit, že to klapne a dopadne to dobře a doma budeme mít mimísky.

petula5
2. led 2011

@saronka díky nejhorší je a to znáte asi všechny, že člověk je jednou nahoře a po druhý dole. Jeden den jsem uplně mimo a druhej den věřím tomu, že to výjde a budeme se radovat z druhého děťátka a vůbec to neřeším....
Doktor, který mě propouštěl mě řekl, že se snažit můžeme za dva měsíce hlavně taky podle toho jak se budu cítit já, takže pokut to bude všechno ok, tak bych chtěla v březnu začít.
Holky za jak dlouho od zákroku jste dostali ms? Mě přišla už 5 den po zákroku hned, jak mi kleslo hcg a povolily mi prsa.

saronka
2. led 2011

ja asi 2dny po zakroku,tak 5dni a pak po 28dnech jako vzdy,ja mam jit ted na ko po laparce,tak pokud bude vse ok,po dalsi ms to zacneme zkouset. Jojo,clovek musi koukat pozitivne,i kdyz to obcas je tezke.

petula5
2. led 2011

Mě přišlo, že ms došla docela brzo doktoři říkali až tak za 14 dní jsem samozřejmě ráda aspoň vím, že to začalo fungovat a teď uvidíme jaký bude cyklus před mimoděl. jsem měla cykly 35-40 dní, tak bylo fajn, kdyby se pěkně zkrátily.
@saronka tak to moc držím pěstičky, aby bylo všechno ok a vy jste se mohli po další ms začít snařit a hlavně, aby se brzy objevily // 🙂

saronka
2. led 2011

@petula5 dekuju,tobe taky.jinak si taky myslim,ze ms je znameni,ze vse funguje,tak jak ma

martinakl
2. led 2011

@saronka Ja byla v Krci v Thomayerce. Zitra jdu na kontrolu ke svemu dr, tak snad bude vse ok a snad me taky uz uschopni. Ve ctvrtek jsem byla na vyndani stehu a od ty doby to hnisani ustupuje.

@petula5 To jste meli taky pekny vanoce co.. Mne to zjistili 23.12. Ale aspon me pustili 24. navecer domu.

petula5
2. led 2011

@martinakl ježiši ty taky ☹ no to jsou radosti před vánocema fakt ☹ jsme si plánovali, jak mě to dr. 22. potvrdí a dáme to rodičům pod stromeček jako jsme to udělali před 3 rokama, když jsme čekali Samíka... mě taky pustili na štědrej den ráno a to po tom všem to byl pro mě ten nejkrásnější dárek jsem si mohla přát bejt doma s těma mejma dvouma zlatíčkama 🙂
stehy mě zatím vypadaly jenom dva v pupíku se držej a v jízvě po drenu taky

petula5
2. led 2011

@martinakl teď jsem se vrátila o stránku zpět a přečetla si co se ti stalo a je mi fakt líto, že se alespoň to druhé nezachránilo to je fakt smutný 😢 😢 😢

martinakl
2. led 2011

@petula5 Ja uz to mamce a segram oznamila predtim, protoze jsem cekala dvojcata a jedno bylo normalne v deloze, tak mi to doktor potvrdil, ze budem mit dite.. A to jsme se ani nesnazili, byla to nahoda. Bohuzel to dopadlo jinak. Ale tak snad bude brzy vse ok... A asi prehodnotim puvodni plan, ze budu mit deti az tak za dva roky.

petula5
2. led 2011

jé tak to je fakt hrozný to je mi líto 😢 to věřím, pak si člověk úvědomí spoustu věcí a vše přehodnotí my jsem se snažili o druhé 7 měsíců a pořád jsem si říkala jestli děláme správně jestli nemáme počkat a nemám jít do práce a teď už 100% vím, že do práce nechci a nepřeju si nic jinýho než aby jsme měli doma dvě prďolky....a mám teď trošku strach, že to snažení budu řešit mnohem víc...

martinakl
2. led 2011

@petula5 Ja si nedovedla doted predstavit, ze bych uz mela dite.. I kdyz vek na to mam, ale nedavno jsem dodelala VS, pracuju teprv 8 mesice, s pritelem jsme spolu chvili... Ale nechci neco propasnout, tak asi to zkusime driv. Pritel moc chce a ja uz taky..

petula5
2. led 2011

@martinakl ono hlavně není na co čekat roky letěj a jak píšeš, aby jsi pak nezjistila, že jsi něco propásla... tak to vám budu moc držet pěsti ať se vám brzy zadaří 😉

martinakl
2. led 2011

@petula5 No ja vam taky drzim palce, at se co nejdriv zadari a hlavne at tentokrat je vse ok! 😉

pettrraa
3. led 2011

@martinakl
@petula5
moc mě mrzí co vás obě potkalo je to smutné a zrovna před vánoci.Moc vám držím pěstičky at jste brzo těhulky a je vše ok 😉 😉

rizecek08
3. led 2011

Ahoj holky, taky me mrzi, ze se vam to stalo a navic pred Vanocema. Ja uz mam 2 mesice po laparce a myslim,ze bysme se mohli tak v breznu "zacit snazit". Nechame tomu volny prubeh,protoze jinak by to bylo na hlavu a moc bych to resila.

Jinak po zakroku se nejedna ani tak o pravou MS, to dochazi k vycisteni delohy po poklesu tehotenskych hormonu, deloha byla pripravena pro uhnizdeni vajicka a to nedoputovalo...
Takze vsem nam preji, at v tom novem roce uz oplodnena vajicka doputuji tam, kam maji a muzeme se tesit na poradne pupky 🙂.

petula5
3. led 2011

@rizecek08 to máš asi pravdu s tou první ms, že to spíš bylo čištění dělohy, ale i tak jsem ráda, že to došlo tak brzy někde jsem na nějaký diskuzi četla, že některý holky čekali i měsíc než se to tělo nastartovalo.
Dneska mě šíleně bolí jizva po drénu a trošku začíná hnisat mám tam ještě jden steh akorád mě pořád příjde divný, proč je jako jediný modrý a ostatní ty vypadávající byly průsvitný. Tak jsem volala na gyndu a prej mám ještě vydržet, když to začně víc hnisat a nevypadne sám, tak má dojít prej se někdy blbě vstřebávaj, tak doufám, že měl dr. pravdu a nezarůstá mi tam.

petula5
3. led 2011

@pettrraa díky 🙂

petula5
3. led 2011

@martinakl
@pettrraa díky 🙂

saronka
5. led 2011

něco pozitivní mi poslala máma..takže není nač čekat 🙂 http://www.emimino.cz/poradny/tehotenstvi-po-mi...

petula5
5. led 2011

@saronka něco na tom bude 🙂 hodně lidí mě teď říkalo ať na nic nečekáme a až se budu se cítit ok, tak do toho máme jít....uvidím co mi řekne dr. v pátek na kontrole pak asi nechám přejít jednu ms a začneme

saronka
5. led 2011

@petula5 jojo mám to stejně 🙂