Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
24. čer 2007

Tak šup šup ať je v tobě, musíš se snažit vypít tak 3 litry denně, jinááááákkkk.... 😉, sice pak budeš hodně čůrat, ale to se nedá nic dělat 😀

maova
24. čer 2007

To hodně čůrám i bez pití 😀 Asi si dám aspoň džuš, toho vypiju víc, ten mi chutná 😀

ivusa1
24. čer 2007

Ahojky.
Marti to jsem ráda, že je všechno v pořádku. Já jsem zvědavá jestli taky už brzy budu těhulka, teď se snažíme docela poctivě, tak jsem fakt zvědavá!!
Venku je docela krásně, tak se půjdem projít s našim pejskem 😉
Jak pak se máte vy?

maova
24. čer 2007

Ahoj ivus, držím taky moc palce, aby to vyšlo 🙂 Kdy asi čekáš MS? Tady se taky udělalo hezky, ale zatím jsme doma a půjdeme si dát asi kafčo po obědě 😉 Manžílek si udělal něc s kolenem, tak mu z něj vysávali vodu a teď musí být v klidu a leduje, takže asi ani nikam nepůjdeme.

ivusa1
24. čer 2007

MS čekám až okolo 8. července, ještě 14 dnů, mám totiž delší cyklus 5 týdnů - 35 dnů 😒
Jak si zjistila že jsi těhulka?

maova
24. čer 2007

Tak to se teď hodně snažte, mohla by být přibližně doba ovulace 😉 To máš docela dlouhé cykly, ale někdy je to lepší, ale jak v čem viď? Já jsem měla zase hodně krátké a to třeba není nic moc, když se plánuje dovolená, protože vejít se mezi se moc nedaří.
Já jsem si dělala v pátek test, protože jsem šla zaplatit dovolenou a byl negativní, takže jsem dovolenou zaplatila a o víkendu čekala MS a když nedorazila, tak jsem udělala test v pondělí a byl už pozitivní 😉

ivusa1
24. čer 2007

🙂 a bylo ti špatně, nebo tě bolela prsa? Docela to jde 35 dnů, kvůli dovče, vložkám, práci ..., ale když chceš být těhu, tak jinej stihne 3 cykly a já jen 2 😒

maova
24. čer 2007

To je pravda, na těhu ty dlouhé cykly jsou horší, ale ještě je nemáš až tak strašně dlouhé 😉 Já zase vím, že jednou budu chtít brát opět HA, protože jinak mám MS skoro pořád 😀
Jinak mi nic nebylo, špatně vůbec, to mi není ani teď a jediné co, tak mě trochu bolela prsa, ale to mě bolí vždycky i před MS, takže podle toho se to poznat nedalo. A ta mě teda bolí doteď.

ivusa1
24. čer 2007

🙂 podle všeho bych teď měla mít ovulaci, ale myslím že už byla, jen tak jsem si změřila teplotu a od včerejška je větší do pátku byla nízká, tak uvidíme 😉 Moc ti to přeju!!! A jak dlouho po operaci se vám to povedlo?

maova
24. čer 2007

ivus, tak to už ovulace určitě byla a třeba budeš mít tentokrát cyklus kratší 🙂 My jsme tři měsíce počkali, nebo teda tři cykly a pak se začali snažit a to se povedlo čtvrtý cyklus.

ivusa1
24. čer 2007

takže hned první měsíc co jste se snažili 🙂 já mám teď 3 cyklus

maova
24. čer 2007

Ne ne, právě až čtvrtý měsíc snažení, takže od laparoskopie vlastně sedmý nebo s první MS možná osmý, to si nejsem jistá 😉

ivusa1
24. čer 2007

aha, teda tak to je něco - docela dlouho viď

maova
24. čer 2007

To jo, přišlo mi to nekonečný. Taky jsem třetí měsíc snažení už pěkně obrečela, to to na mě nějak hodně dolehlo a pak jsem si řekla, že už se nebudu nervovat a opravdu ten měsíc prožila víc v klidu a ono se to povedlo 🙂

ivusa1
24. čer 2007

Já se jdu nachvilku slunit na balkon, a pak pujdem asi na procházku🙂 pak snad zase napíšu, opatruj se a ať je vše v pořádku🙂 a je ti dobře!! 😉

maova
24. čer 2007

Ale tím, že mám krátké cykly, tak to bylo vlastně po půl roce 😉

ivusa1
24. čer 2007

Já mám dnes od operace přesně 3 měsíce.

maova
24. čer 2007

Tak to máš za sebou aspoň obodbí, kdy někdo dopořučuje čekat a teď už se nemusíš bát a můžeš otěhotnět. Tak držím palečky 🙂

mila30
24. čer 2007

ahoj holky, já byla na operaci v říjnu a od ledna se snažíme a zatím nic, ale nevzdávám to, protože vím, že když se to jednou podařilo, zadaří se i podruhé a basta 😀 , cyklus mám tak nějak normálně po 28 dnech, ale předminulý měsíc najednou po 22 dnech a pak až po 32 dnech, už jsem si myslela, že jsem těhu,bylo mi pořád špatně a a už jsem doufala, ale bohužel zbytečně ☹.

maova
24. čer 2007

Taky si milo myslím, že když se to povedlo jednou, tak se to podruhé povede taky. Jenom to dýl trvá, když už je jenom jeden vejcovod. A poprvé jsi otěhotněla po jaké době?

mila30
24. čer 2007

no, ono to bylo zvláštní, v září jsme se začali snažit a před tím jsem brala 12 let HA, takže jsem měla po vysazení hodně rozhozený cyklus a hlavně jsem to skoro vůbec neměla, tak jsem šla v únoru na gynekologii a tam mě hned poslala do CAR, tam zjistili, že je vše ok až na to, že jsem zrovna neměla v tom kdy mě pozorovali ovulaci, dali mi clomhexal a šla jsem. Brala jsem ho jen jeden měsíc a při tom se ovulace prokázala, jenže pak jsem zjistila, že moje starší sestra(39) otěhotněla díky čínské medicíně, začala jsem tam tedy taky chodit a dostala jsem nějaké bylinky, clomhexal jsem už nebrala, takže nebránilo nic přírodě, no a v srpnu 26 jsem byla na první operaci, takže říkali že někdy v červenci jsem otěhotněla a hned 1 října na další, měla jsem totiž dvojčata a při té první operaci si toho díky krvi v břiše nevšimli a HCG po operaci už nekontrolovali, to druhé bylo v děložním rohu a už jsem měla v bříše skoro 2 litry krve, takže po tom všem mi doporučili aby jsem počkala raději 6 měsíců, ale když to budeme zkoušet po těch 3, tak by se nic stát nemělo. Začali jsem se snažit po třech, ale díky tomu, že zatím nic, to beru, že vlastně mělo tělo ještě 3 měsíce čas 🙂, takže to teď beru jako že to je od 1 dubna 😉. Jsme teda domluvení s lékařem, že pokud se nezadaří do června, že mám přijít a domluvit se na dalším postupu, na poslední kontrole se mi totiž opět neprokázala ovulace, ale pán přes čínskou medicínu mi tvrdí, že je vše ok, že teď je to psychické..... tak uvidíme po svatební cestě, já to nevzdávám, jsem velká bojovnice i když bez měření BT a tak..piju jen bylinkový čaj od mojžíšové...takže zatím to nechávám tak nějak na přírodě 🙂. A jak to bylo u tebe???

mila30
24. čer 2007

jinak marti, jsem se tady ptala holek že jsem z Prahy a jestli jsou taky , tak pokud by nechtěli jít na kafčo, lucikpetík nemůže je až z ostravy ☹ , ale s romčou jsme domluvení, nechtěla by si se přidat? A co vy holky ...? Bylo by to fajn, si myslím.... a lucce by jsme pak všechno napsali sem a to kafčo by jsme si daly s ní u PC 🙂 .

maova
24. čer 2007

Milo, to máš teda úplně strašný příběh. Už dva litry krve, to už je strašně moc, měla jsi veliké štěstí. To jsi musela mít asi veliké bolesti břicha ne? Já jsem vysadila HA asi po pěti letech na konci září a v prosinci jsem měla mimoděložní, takže to vypadalo, že jsem otěhotněla asi hned druhý měsíc snažení, ale vůbec jsem to nevěděla, protože MS jsem měla pořád a zjistila jsem to až tak, že mě začalo bolet břicho, trochu jsem špinila a pořád se to stupňovalo, že jsem myslela, že je to slepák a jeli jsme na pohotovost. Tam si to doktorka taky myslela, poslala mě na chirurgii, ale tam už asi tušili něco jiného a poslali mě na gynekologii, kde už to šlo rychle. No a taky jak jsem psala jsme počkali tři měsíce a pak po dalších čtyřech jsem otěhotněla, takže si říkám, že to je vlastně jako poprvé po dvou, akorát, že teď už byla šance ob měsíc 😉 Ale pořád se ani teď ještě nemůžu zbavit toho strachu, aby se něco nestalo, doufám, že mě to přejde.

A já jsem taky z Prahy, takže s váma určitě na kafčo ráda zajdu kdykoliv 🙂

mila30
24. čer 2007

No poprvé jsem to dostala z ničeho nic po 11dnech, jenže se nám zrovna narodil synovec od té starší sestry, tak jsem se na něj jela v bolestech podívat, večer jsem už lezla bolestí po čtyřech ale zvládla jsem to "hrdině" až do soboty do večera a pak jsme jeli na pohotovost a hned si mě nechali v nemocnici a pak jsem šupajdila na operaci, no a při té druhé.. to jsem zrovna připravovala příteli věci na služebku jel na měsíc do Ruska a už při žehlení jsem měla velké bolesti a zase jsem lezla bolestí po čtyřech..srhnu to, nebýt přítele který mě ihned odvezl i přes to že jsem samozřejmě nechtěla, pro svůj klid do nemocnice, tak už tu nejsem... bylo to rychlé, nejdřív bezvědomí pak tlak 60 na 4O a ještě k tomu nevěděli jakou mám krevní skupinu, ale zvládla jsem to, jooo a byla jsem v Krči, jelikož 3 minuty od ní bydlím, jěště že tak..jinak... ale to už je pryč a život jde dál a jsem šťastná že jsem tady a tím pádem si vždycky říkám, že když už si mě ten "nahoře" nechal, tak proto abych měla další miminko 🙂a tobě to teď na 100000% vyjde 🙂 to je jasňačka🙂





🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maova
24. čer 2007

Teda, to je hrůzostrašný, co se ti stalo ☹ Ještě, že už to máš za sebou a příště už bude určitě všechno v pohodě, protože mě doktorka říkala, že ještě nepoznala dva případy, že by se to stalo někomu po sobě 😉 A moooc děkuju, jsi moc hodná 🙂

mila30
24. čer 2007

JJ, taky věřím že bude a je vše v pohodě 🙂 jinak to přece ani nejde, ne 😉 takže všem nám co jsme tady to vyjde dřív nebo později a ty si nám ten těhu řetěz začala a teď to půjde ráz na ráz 🙂 jedna po druhé 😀 takžeeeeeee úúússsmmměěvvv a ty se opatruj a pohlaď za nás všechny mrňouska v bříšku 🙂

maova
24. čer 2007

🙂 to jo, musíme věřit a ono to půjde 🙂 Už jsem ho pohladila 😉

romcatko
24. čer 2007

Milo, četla jsem tvůj příběh - to je tedy síla. Opravdu jsiutekla "hrobníkovi lopaty". Naštěstí to dobře dopadlo. Ten stazík navrhuji někdy v týdnu od 9.7.Vyhovuje?

blanuleplus
25. čer 2007

Krásné ráno, holky 🙂 Zase mě vzbudila nevolnost, tak tu straším už od pěti...
To jste se tu pěkně rozpovídaly. Jak jste si užili víkend? My byli v sobotu hezdit a pak jsme zůstali u manželových rodičů a muž se nějak nastydl a od sobotní noci kejchá a má neuvěřitelnou spotřebu kapesníků... A v sobotu jsem mu vyndavala klíště. Toť náš "akční víkend" 🙂
Včera jsem po hodně dlouhé době řídila a musím říct, že kdykoliv jsem míjela cyklistu, úplně se mi rozbušilo srdce...
Marti, jsem moc ráda, že to dopadlo dobře. To já bych byla taky pořádně vystrašená... Aspoň vidíme, že nic není tak horký, jak to vypadá. Víš, kolikátý den od oplodnění Ti test ukázal // a kolikátý den viděl dr. na ultrazvuku váček? Pořád mě pobolívá břicho a máme jet do tý Itálie a asi bych tam byla nervózní, kdybych nevěděla na čem jsem... Já to totiž nechci vůbec zakřiknout, ale jsem dnes 12 DPO a protože se mi teplota drží pořád nahoře, nevydržela jsem a udělala si test. Byly tam //! 😅 Jenže druhá čárka je ještě slaboučká a hlavně od večera trochu špiním 😖
Luci, jak se cítíš ty?
Milo, jsem taky z Prahy. Tak doufám, že mě vezmete mezi sebe 🙂

mila30
25. čer 2007

Ahoj holky, Romísku já od 9.7. nemůžu, já totiž odjíždím 13.7. na tu svatební cestu, tak jestli ještě počkáte až se vrátím a pak někdy....prosím prosím 🙂 a Blani to je jasňačka, že tě vezmeme mezi sebe, o tom nepochybuj 😉. A ty dvě čárky i když ta druhá slabší a to špinění, to se určitě zavrtává embryjko, to se prý při tom dost často špiní, takže nebuj a hlavu vzhůru 🙂 držím všechny palce i ty co nemám 😀 a ten TT se má dělat až 14 dní po tom co si myslíš, že se to stalo, takže jestli to byl 12 den, tak je ještě na tlustou čárku čas, takže klííííídddd a pohodu, určitě to bude OKKKKK 🙂 🙂