Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

petula5
17. únor 2011

@buffinko gratuluju k pozitivnímu testíku to je úžasný 🙂 moc držím pěstičky, aby bylo všechno jak má 😉 🙂

saronka
17. únor 2011

@buffinko zatím žádné snažení nebylo.. Sofi se opařila, byly jsem ve Vinohradech na popáleninách takže jsme řešili jiné věci..možná ted to zkusíme až bude ovulka ale říkám si, že když neohlídám jedno dítě..jak dvě ☹(( jinak já MS dostala po 26 dnech..asi díky těm nervům či co..

pajanecka
17. únor 2011

Ahoj děkuji za povzbuzující odpovědi.Jsem ráda,že jsou na světě ženy se,kterými si mohu povídat tedy,alespoň po netu.Přeji Vám všem jen to nej...Ano už jsme se začli snažit,ale nějak se ještě nedaří,ale věřím,že se podaří.Už by bylo na čase.Doktoři pomóc,těm se dostat do rukou to je běs.
@petula5

pajanecka
17. únor 2011

@buffinko Děkuji za držení palečků.

pajanecka
17. únor 2011

@rizecek08 Snažíme se o stošest. Já doufám,že vše zlé je již za mnou jinak by mě už asi kleplo.Přeji ti,aby jsis moc pěkně užila oslavu.

petula5
18. únor 2011

Ahojda,
@saronka teda to je mi líto co se stalo malé hlavně, aby byla ok. Nemůžeš to takhle brát dětičky jsou strašně rychlý a je to mžik to si nemůžeš vyčítat hlavně, aby to bylo dobrý.
Holky, tak nám všem držím pěstičky, aby se brzy zadařilo a my se tady mohli radovat z mimísků 😵 😵

buffinko
18. únor 2011

ďakujem za gratulácie 🙂 zostáva už len veriť, že všetko je a bude ok....
@saronka to mi je ľúto, že ste mali také starosti ☹ súhlasím s @petula5, mamy nemôžu mať oči všade, Sofi je ešte malinká, ale onedlho si už bude viac uvedomovať nebezpečenstvo...chce to čas. a mimi sa určo skoro zadarí. všetkým čakateľkám 🙂

pettrraa
18. únor 2011

ahojky všem

@buffinko gratuluji k těhu a přeji at je až do konce jen a jen vše ok 😉 😉
@saronka s malou mě to mrzí prdelka ale nevyčítej si to děti jsou moc rychlé hlavně že je ok 😉 držím pěstičky při snažení 😉

@pajanecka teda holka ty jsi si užila ty Dr jsou některý fakt příšerný hlavně že jsi to přežila moc přeji at jsi taky brzo těhulka 😉

@petula5 to je fajn že manžel už povololi a můžete se brzo snažit tak hodně štěstíčka 😉

já byla ted pěkně nastydlá rým a zalehlé uši pěkně nepříjemné už je mi lépe tak jsem ráda
Tak se mějte všechny moc krásně a těhulte holky 😀

rizecek08
20. únor 2011

@buffinko ahoj, taky moc gratuluji, to bude urcite v poradku, kdyz mas pozitivni test jeste pred ocekavanou ms a troufam si tvrdit, ze to bude holcicka, kdyz jste to zvladli otehotnet 3 dny pred ovulaci.
@saronka preji at je mala brzy v poradku, vim co to je, taky jsem mela vycitky, kdyz se Eli spalila jeste o teplou plotynku...

Jinak oslavu jsme si uzili paradne, jeste ze jsem na matersky a nejak ten spankovy deficit dospim 🙂
Tak drzim vsem palce a uz snad brzy nejaka dalsi pozitivni zprava o pozitivnim testu 🙂 🙂

cuci25
22. únor 2011

Ahojky všichni 😵 kamarádka mi doporučila tyto stránky, na které chodila, když byla těhotná. Mě je ale doporučila z jiného důvodu, a sice proto, že jsem před několika dny prodělala laparoskopické odstranění mimoděložního těhotenství spolu s jedním vejcovodem.
Asi v prosinci jsme se s přítelem rozhodli, že vysadím HA a začneme pracovat na miminku. Nečekali jsme ale, že by to mohlo přijít tak brzy 😅 Někdy koncem ledna jsem začala pociťovat hroznou únavu (normálně unavená nebývám, sportuju skoro 4x týdně), pobolívala mě prsa. Nepřikládala jsem tomu moc pozornosti, ale když to nepřestávalo asi 10. 2. jsem si udělala těhotenský test a byl pozitivní. Byli jsme sice trošku překvapení, ale mile. Ke gynekoložce jsem se zatím nehrnula, protože mi všichni říkali, že je to brzy a že na ultrazvuku stejně nic neuvidí. Objednala jsem se tedy asi o týden později. Asi dva dny před očekávanou prohlídkou jsem začala slabě špinit a pobolívalo mě v pravém podbřišku. Další den se bolesti stupňovaly a tak jsem k pí. doktorce vyrazila o den dřív. Bohužel to nedopadlo dobře a za chvíli už jsem ležela v záchrance s napíchnutou žílou ☹ V nemocnici se celé vyšetření opakovalo a asi za hodinu jsem ležela na sále... Naštěstí nebyly žádný komplikace a tak mě hned druhý den pustili domů s tím, že teď musíme min. 3 měsíce počkat, než se zase pokusíme o otěhotnění.
Jiná kamarádka mi doporučila, abych teď pila kontryhelový čaj, co si o tom myslíte? 😵

konik28
22. únor 2011

@cuci25 Ahojky, hlavně buď v klidu a uvídíš, že na druhý pokus to vyjde. My jsme teda po mimoděložním počkali jen šestinedělí a hned jsme se vrhli na miminko a vyšlo to hned na první pokus, miminko je už tam kde má být. Zatím vše vypadá dobře. Je spoustu rad co by jsi měla a co ne, já jsem si hned po operaci objednala Femigard, ale nebrala jsem ho moc pravidelně, takže bych tomu asi nepřikládala žádnou váhu. Jinak si určitě kup nějaký vitamíny, které obsahují kyslinu listovou např: calibrum baby plan, ten se potom bere i prvním trimestru těhotenství. Jinak je to jenom na vás kdy se začnete snažit o miminko, záleží jak se cítíš. Já jsem po 14 dnech od operace byla naprosto v pořádku a dělala jsem vše jako dřív. Ale nemá to tak každý, já razím heslo, že těhotenství se podaří až je tělo opravdu připraveno, takže si řekne samo.

konik28
22. únor 2011

@buffinko Ahojky, to je teda krásná zprávička, moc gratuluju, uvidíš, že už všechno bude v pořádku.

cuci25
22. únor 2011

@konik28 moc děkuju za zprávičku 🙂 už se na to zase dívám optimističtěji, když vím, že se ti to podařilo hned napodruhé. Já nejspíš asi alespoň ty dva měsíce počkám, ať nic nezanedbám. Jinak jsem 5. den po operaci a už mám roupy, vařím, uklízím a nejradši bych se rozeběhla ven 😅
A tobě držím palce, ať se vše vyvíjí tak jak má 😉

danka23
22. únor 2011

Zdravím Vás, ráda bych se tady k Vám přidala. Sdílím, bohužel, Vaši zkušenost s mimoděložním těhotenstvím. Laparoskopii jsem prodělala v červenci, po 2,5 měsících jsme se znovu začali pokoušet o otěhotnění. Zatím pořád čekáme.... Už se to někdy táhne a zdá nekonečné (ale to asi znáte dobře)...

rizecek08
22. únor 2011

@danka23 Ahoj, to věřím, že se to táhne, ještě když je to každý druhý měsíc... ikdyž někdo říká, že odstraněním jednoho vejcovodu se pravděpodobnost nesníží o 50%, ale tomu já moc nevěřím. My máme sice počkat do května (laparoskopii jsem prodělala 1.11.), ale teď už jsme s manželem rozhodli, že když mi nic není a cítím se fajn, tak to zkusíme.

danka23
22. únor 2011

@rizecek08 Mě doktor nejdřív říkal, že máme počkat 3 měsíce a potom zas, že po 2 už se můžeme snažit, že to nevadí. Myslím si, že pokud se cítíš dobře, tak se do toho klidně pusťe, aposň se Vám mimčo dřív podaří 😉 Blbé je, že člověk neví, ze kterého vaječníku zrovna ovuluje (doufám teda, že aspoň ovulka u mě probíhá, protože předtím jsem s tím měla problém...). Zatím to nijak nechceme hrotit, tak ani neměřím teplotu apod. Před mimoděložním jsem se na to dost upnula, měřila, zjistila, že mám asi anovulační cykly, doktor (zastupující mého) mi předepsal clostilbegyt, po tom se hned zadařilo, bohužel mimo ☹ Myslím si, že tomu ty léky mohly pomoct, i když doktorka, co mě operovala říkala, že by to tím být nemělo...

rizecek08
22. únor 2011

@cuci25 To je dobře, že jsi po operaci hned v kondici a máš roupy, to je dobré znamení. Já to naštěstí měla taky tak a nedovedu si to teda s malým dítětem doma představit jinak 🙂. Tak vydržíš 2 měsíce a zkusíte to znovu, zdá se, že ti stačí se otřít o trenky a jsi těhotná 🙂, tomu věř a držím palce.

cuci25
23. únor 2011

@rizecek08 mě zas doktor říkal, že s jedním vejcovodem se ta pravděpodobnost otěhotnění skoro vůbec nesnižuje. Prý když pracujou oba vaječníky, tak je to v pořádku, tak nevím, jestli to třeba nemá každý jinak 😖 Holky a co ten kontryhelový čaj? Prý jeho pití by mělo připravovat sliznici na uhnízdění vajíčka... 🙂

danka23
23. únor 2011

@cuci25 No, já si myslím, že každý doktor říká něco jiného, ale mírně snížené šance asi budou (i když si to moc nechci připouštět). Asi taky záleží, jestli měl někdo mimoděložní víceméně náhodou anebo i dříve měl nějaké potíže. 😖
Kontryhelový čaj jsem nezkoušela, uvažuju o Sarapisu. Ale nějak se nemůžu rozhodnout. Mám strach, abych si to něčím ještě nerozhodila... Teď jsem si koupila Femibion, ale to je jen něco jako listovka.
Zrovna teď mám zas své "šílené" 😅 období, jsem ve druhé polovině cyklu, takže se začínám zkoumat, pořád někde něco čtu a nemůžu přijít na jiné myšlenky. Tohle mě vždycky přejde až když se zjeví menzes... No, pomalu magor...

saronka
23. únor 2011

@cuci25 jejda.. to mě mrzí, no prošly jsem si tím každá z nás.. uvidíš jak se budeš cítit dobře tak hurá do toho 🙂) jinak já doma měla malou treperendu takže jsem po propuštění fungovala na 100% 🙂

jinak my jsem tento měsíc hlídali ovulku tak uvidíme za 14 dní zda se nám to povedlo 🙂))

cuci25
24. únor 2011

@saronka A jak pak je to po tomhle zákroku s pravidelností menstruace? Doktor mi říkal, že to může trvat docela dlouho než se to upraví. Jak potom ale poznám plodný dny? ☹

saronka
24. únor 2011

@cuci25 ja hned po zakroku krvacela,asi 5dni a pak po 30 dnech jsem to dostala a mam to pravidelne,zakrok jsem mela v pol.listopadu. A myslim ze ovulku jsem mela hned

cuci25
24. únor 2011

@saronka já se v tom zatím moc nevyznám ☹ protože jsem na to až zas tak nenalíhala, nijak jsem se nestarala, jestli a kdy mám ovulku...prostě jsem si říkala, až to přijde, tak to přijde. Má každá znás ovulku stejně? Tzn. 12. - 15. den od začátku menstruace?

saronka
24. únor 2011

@cuci25 trebas ted mam co 15.den,ale kdyz jsme se snazili o Sofi tak az tusim 19.den.ja to na sobe poznam.jinak az telo bude nachystane,tak bude ovulka a povede se to.proste az se budes chtit a citit se na to,tak se zacnete snazit. 🙂 urco budeme brzo tehule

cuci25
24. únor 2011

@saronka určitě 🙂 a jak to na sobě poznáš? 😨 Jinak Sofinka je moc krásná princezna s krásným jménem. Taky bysme chtěli pro holčičku tohle jméno 😉

rizecek08
25. únor 2011

Ahoj, já jsem dřív na sobě ovulaci taky poznal, aniž bych se pozorovala, většinou to bylo tak 12.-13. den a měla jsem skoro až nesnesitelnou jednostrannou celodenní bolest v podbřišku. Je to ale opravdu hodně různé, podle délky cyklu samozřejmě, ale většinou jsem četla 10.-16. den od začátku poslední ms.
Teď ale po dobrání prášků jsem necítila nic, tak uvidíme. Budem čekat společně, už rozumím, proč se ms říká mrcha 🙂. Je to opravdu blbý čekat, jestli to vyšlo nebo ne. Věřím ale, že když se nám povedlo už dvakrát otěhotnět hned druhý měsíc, tak to teď taky vyjde brzo. Právě jsme v prvním čekání, co jsme se rozhodli, že tomu necháme volný průběh. Přeji vám pevné nervy 🙂

saronka
27. únor 2011

@cuci25 mám výtok a bolesti v podbřišku..ale musím říct, že jsem si ted měřila BT a i testovala..a normálně jsem měla pozitivní test v pondělí i ted v pátek.. a dle BT mi vycházela jasná ovu na pondělí.. jenže ted zase na pátek..v pátek jsem se moc nesnažili tak tento měsíc to nevyjde.. jako ve skytu doufám že jo ale objektivně vím že ne..no znáš to hihi.... děkuju za pochvalu Sofinky.. je to krásné jméno.. já ho měla oblíbené cca 7 let 🙂 dokonce i skypa jméno mám sofie hihi 🙂) jinak mám ted ovulku asi cca 18DC což není nic moc když mám délku celého cyklu 28 dní

saronka
27. únor 2011

@rizecek08 ju a kdy čekáš MS já cca 7.3. 🙂 nám Sofi se povedla 3. měsíc ale je fakt že před tím jsem se snažila kolem 15. dne a ovu jsem ve skutečnosti měla až 19. den.. mimoň se povedl neplánovaně...

cuci25
28. únor 2011

@saronka @rizecek08 jééé holky, mám z toho hlavu jako balón 😎 já jsem si dnes koupila ten vychvalovanej kontryhelovej čaj, tak začnu s pitnou kúrou 😉 a budu čekat skoro 5 týdnů než to budeme moct začít zkoušet... 😢

rizecek08
28. únor 2011

@saronka Ahoj, ms čekám už teď 3.3., ale myslím, že to neklaplo. Navíc jsem dneska večer najednou dostala zimnici, mám rýmu a trochu mě bolí i krk, tak do sebe bohužel cpu léky, ať jsem co nejdřív fit, protože o Elišku se mi nikdo jinej nepostará 🙂. A mám dokonce horečku 38,6 st., tak mi opravdu není do smíchu.