Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

saronka
28. únor 2011

@rizecek08 jejda to mě mrzí.. já čekám MS 7.3. a jelikož jsem propásla ovulku..tedy jako v den ovulky bylo tulení ale nevěřím že to vyšlo tak smůla.. ale začalo mě nějak pobolívat břicho tak stresuju, zda to není zase mimon..

martinakl
1. bře 2011

Ahoj holky. uz jsem tu dlouho nebyla, tak koukam, co tu je npvych tvari 🙂 jinak my jsme se s pritelem dohodli, ze se nejdriv vezmeme, nez se zacnem snazit. Zatim to vypada, ze svatba bude v Recku na plazi, jen my dva 🙂 No a hned pak na to vlitnem.. Jinak ja hlavne musim nejdriv prestat kourit, protoze jsem minule prestala, az kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna, ale to bylo mimodelozni, coz prej muze bejt i kourenim.. Tak jsem na sebe zvedava, jak to zvladnu.. Ale musim, nechci nic riskovat.
@saronka Nestresuj predem, dokud nic nevis, navic urcite to bude v pohode, musis myslet pozitivne ;)

rizecek08
1. bře 2011

Myslet pozitivně je sice nutný, ale mám to samé, taky věřím, že to vyšlo, ale taky mě bolí v podbřišku na té zdravé straně, tak taky plaším, do toho ta teplota a léky, bez kterých bych byla úplně nemožná, když se člověk musí starat doma o prcka. Takže ti Saronko úplně rozumím.

cuci25
2. bře 2011

Taky vás chápu holky...myslim si, že až mi zas vyjde pozitivní těhotenskej test, taky se budu klepat, aby to zas nedopadlo špatně ☹ Ale to pozitivní myšlení je důležitý. V práci mi říkali, že jsem si to mimoděložní snad přivolala, protože když jsem jim řekla, že jsem těhotná, hned za to jsem dodala, že to ještě neni jistý, že to může bejt třeba mimoděložní 😒 No a bylo... Ani nevim, proč jsem to vlastně říkala...

saronka
2. bře 2011

@rizecek08 mě se třebas i zdá že mám těhu test // a zkoumám zda jako jsou silnější nebo ne.. no magor 🙂)
@cuci25 to si nepřivolala..bylo rozhodnuto skoro hned na začátku.. 🙂

cuci25
2. bře 2011

@saronka Stejně je hrozný, že se pořád přesně neví, co to způsobuje, člověk se tomu vlastníma silama nemůže vyhnout, teď se jen modlit, aby se nám to podruhý vyhnulo 😒

saronka
2. bře 2011

@cuci25 určo se nám to vyhne..
držet holky palce jdu dneska po zákroku na gyndu.. jsem ostuda.. pořád jsem to odkládala 😀

saronka
2. bře 2011

tak mam za sebou KO,vse vporadku,muzeme se snazit,jen pry ovu bude pokazdy ale otehotnet muzu jen ob jeden mesic :( ted me bolelo vlevo,tam mam vse,a ovu jsme propasli takze nejdrive za 2 mes.

cuci25
2. bře 2011

@saronka Jaktože jen obměsíc? Jako kvůli tomu, že ti vzali ten vejcovod? Dyť já jsem se speciálně na to ptala doktorky a prý můžu otěhotnět každý měsíc, když jsou v pořádku vaječníky... 😖 tak to nechápu... ☹

saronka
2. bře 2011

@cuci25 jojo přesně..tak doufám že tvoje má pravdu 🙂))

rizecek08
2. bře 2011

@saronka No jo ob měsíc, s tím já jsem od začatku smířená. Už jsem to tady rozebírala, že šance se sníží ne úplně o 50%, ale asi tak o 40%. Myslím, že ti doktorka nechtěla brát naději, ale ten zdravý vejcovod není chobotnice, aby si sahal i pro vajíčka z druhého vaječníku, když je to tam všechno vazivově pospojované, bohužel. Mě pořád jenom překvapuje, že doktoři vůbec nemají jednotný nebo aspoň podobný názor. Vaječník nechávají kvůli produkci hormonů.

saronka
2. bře 2011

@rizecek08 holt uvidíme jak to půjde..

rizecek08
3. bře 2011

@saronka O tom já ani v nejmenším nepochybuju. Dneska si jdu koupit těhotenský test a ikdyž bych to ani neměla říkat nahlas, tak doufám, že miminko nečekáme. Trnula bych strachy a byla bych nemožná až do konce trimestru, protože se mi navíc k teplotě, kterou jsem měla dneska po třech dnech ještě 38st., tak se mi po puse vyselo snad 7 oparů. Takže toho už je dost, po 4 hodinách Paralen a navíc mám celou pusu olepenou náplastma.
Ale vám ostatním moc držím palce 🙂

saronka
3. bře 2011

@rizecek08 ja nemyslela tento mesic 🙂 at jsi brzo fit.kdy mas mit Ms ja v pondeli,tehotne si neprijdu takze nic.

cuci25
3. bře 2011

@rizecek08 tak teď se ale směju, protože ona mi opravdu řekla, že ten zdravý vejcovod si dokáže přivést vajíčka i z druhého vaječníku 😉 tak teď už tomu vůbec nerozumim... ☹

rizecek08
4. bře 2011

Dnešní test mám negativní, ani náznak druhé čárky, ještě by ale mohla přijít ms, ať mám klid, že to není mimoň. Jinak včera lehnul manžel a dneska i Eliška, to je docela krutej vir, co nás napadl.
@cuci25 Tak ti nevím, ale věřit tomu můžem, ikdyž já osobně zůstanu v tomhle realista, ať pak nemusím být zbytečně zklamaná, když druhý měsíc ms přijde.

cuci25
4. bře 2011

@rizecek08 kdyby to byl mimoň, tak bys neměla test negativní ne? Teda aspoň já ho měla pozitivní, všechny co jsem si dělala za tu dobu než se zjistilo, že je to mimoň. Možná že když se tím nebudeme tak zaobírat, bude to lepší a ono to těhotenství ( žádnej druhej mimoň 😀 ) přijde dřív nebo později 😉

saronka
4. bře 2011

@rizecek08 tak se koukejte uzdravit,jinak ja s mimonem mela i klasickou MS.

saronka
4. bře 2011

tak jsem dala dotaz do poradny a je to tak,ob jeden mesic. http://www.emimino.cz/poradny/tehotenstvi-po-od...

cuci25
4. bře 2011

@saronka no to máme teda výhledy ☹

saronka
4. bře 2011

@cuci25 vem to tak,ze jsou zensky,ktere maji sice 2,ale jeden nefunguje,ani o tom nevi.

cuci25
4. bře 2011

@saronka tak hlavně myslet pozitivně, to teď slyšim z každý strany... 😀

saronka
4. bře 2011

@cuci25 ja taky,ale vic jak 🙂 holt se s tim musime smirit

rizecek08
5. bře 2011

@cuci25 Já jsem měla pozitivní test s mimoněm až asi 35 den, hodnoty hcg nestoupají tak rychle. Ale jsem klidnější, ms přišla. Další už nechci 🙂
Dneska jsem byla se svojí pusou plnou oparů na pohotovosti, přes noc se mi to zhoršilo, tak mám i prášky Zovirax, které bych být těhotná ani brát nemohla. Teď se musíme dát celá rodina do kupy, už jsme měli být dva dny na horách, ale snad v pondělí vyjedeme. Užívejte si sluníčka a čerpejte energii 🙂

petula5
7. bře 2011

Ahojky holky,
po delší době se hlásím. U nás vše při starým nic novýho.
Všichni tři jsme marodili a doufám, že už je to za náma.
Akorád teď pořád sháním nějakou domácí práci nebo něco co by se dalo dělat z domu. Nevíte někde o něčem kdýžtak mi písněte byla bych mo ráda 🙂
Jinak k tomu těhotenskýmu testu při mimoděložním, tak já měla krásnou čárečku dva dny před ms, takže je to hodně individuální, ale já jsem měla všechno jako při normáním těhu i prsa se mi hned zvětšili.

cuci25
7. bře 2011

@petula5 u mě to bylo stejný, prsa se mi zvětšily, taky mě bolely a hodně, k tomu jsem byla hrozně unavená, prý typický příznaky těhotenství... čárka na testu byla taky krásně vidět 😉

konik28
8. bře 2011

Ahojky hlásím se po delší době, zatím vše v pořádku 18.03.2011 jdu na NT, tak snad to dopadne dobře. Jinak jsem si pročítala ,že se bavíte jaká je šance na otěhotnění s jedním vejcovodem, tak mám potvrzený od dvou lékařů. Jeden z nich byl primář gynekologie a bylo mi řečeno že vejcovody jsou párový orgán a pokud jeden nemůže fungovat, v pohodě si sáhne pro vajíčko na druhou stranu. Samozřejmně to mají asi z praxe , kdy sledují ovulaci, která se děje ve vaječníku na té straně ,kde vejcovod není a přesto je žena otěhotní. Takže bych se vůbec nějakýma procentama nezaobírala . Nám se to povedlo hned na první pokus, což jsme ani nedoufali.Hlavu vzůru a přesně jak píšete pozitivní myšlení a nepitvat se v tom 😅

saronka
8. bře 2011

@konik28 juu díky za povzbuzení dneska jsem měla nějakou depku.. MS mešká, test neg. a říkám si, že budu ráda když otěhotníme do roka.. tak snad se to povede dřív 🙂)

konik28
9. bře 2011

@saronka není zač uvidíš, že to třeba vyjde už tentokrát, zkus chvilku vydržet alespoň pár dnů a pokud to nevyjde tentokrát tak určitě příště. Tělo se prostě musí dát do kupy a vy jste teď měli ještě strarosti ze Sofinkou a to se všechno projeví. 🙂

halpa
18. bře 2011

Ahoj holky, po delší době jsem vám sem nakoukla a chci reagovat na tu vaši diskusi ohledně možnosti otěhotnět. Nevěřím tomu, co napsala ta doktorka v i-poradně, taky vzhledem k tomu, že je z CARu, podle mého názoru to bylo až do očí bijící, jak tě lákala na IVF. Já svému gynekologovi věřím a taky mi to potvrdili v lázních. Naše schopnost otěhotnět se snížila, ale v žádném případě to nejsou tak hrozivé čísla, která jste tady psaly. Nejsem lékař a nevím přesně jak to funguje,ale není pravda, že můžeš otěhotnět jen tehdy, když jde vajíčko ze strany s vejcovodem a nejsem si jistá, ale možná, kdyby jste se začetly i tady do starších příspěvků, najdete o tom důkaz. 😉 Nepropadejte panice, ono se to podaří 😉