Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

saronka
18. bře 2011

@halpa jako IVF mi přijde šílený nabízet když jsme ještě nezkoušeli snažení 🙂) ale moje gynekoložka je mámy nejlepší kamarádka, takže jí důvěřuju ale je fakt, že je za Prahou atd..tím nechci snižovat její schopnosti..prostě uvidíme no 🙂))

denousek
19. bře 2011

ahoj holky..muzu se k vam pridat?dneska mě pustili z nemocnice po laparce ,mimoděložního těhotenství,vzali mi 1 vejcovod a je mi na nic..o miminko jsme se snazili 9 mesicu.. ☹( chtela bych se zeptat co vam rekl dr na pauzu po oeraci?za jak dlouho se zase muzeme snazit o prcka?jeste je mi zle z operace ale touha po miminku je velika... snazili jsme se 9 mesicu a takhle to dopadlo ☹( uz jsem sla na sal na posledni chvili v 9tem tydnu ☹

cuci25
20. bře 2011

@denousek Ahojky, tak koukám, že bohužel další do "party" ☹ mě v nemocnici nejdřív řekli, že bychom si měli dát pauzu minimálně tři měsíce, ale když jsem šla ke své gynekoložce na vyndání stehů, řekla mi, že stačí 6 týdnů. Už to bude víc jak měsíc, co mám po operaci, ale ještě jsem ani dostala menstruaci...tak nevím ☹

saronka
20. bře 2011

@denousek já taky to měla cca 8-9tt a ve zprávě mám že už z toho tekla krev ☹ jinak o snažení jsem ti psala do IP.
@cuci25 no tak jak se nastartuje tak hurá do snažení

denousek
20. bře 2011

@cuci25 ja uz jsem ms dostala 2 dny po operaci 😕 ale asi pockam do dalsi ms ..nevim no.. ☹(

evaav
20. bře 2011

Ahoj můžu se k Vám přidat jsem od listopadu po operaci laparoskopie odstraněný vejcovod a snažíme se a toužíme do druhém mimi první mám z Ivf 2007 Verunku, jen si Vás trošku pročtu

saronka
20. bře 2011

@evaav taky jsem mela v listopadu 18. :( uz se snazite?
@denousek taky jsem dostala hned 2dny a pak jsem i citila ovu.

denousek
20. bře 2011

@saronka jo?? 😕 no ve me to ted ryje.ted urcite o miminko bojovat nebudeme to bude jeste trvat nez se to vrati do starych koleji ale vic jak mesic bych asi necekala 😀 nevim..zase abych neco nepodcenila ..

evaav
21. bře 2011

@saronka -no snažíme se furt už před ivf tak 4 roky a po malé tak dvy nyní jí jsnou tři mám za sebou i 2IVf a nic Ket to je ze zamražených embrii a taky nic tak pak jsme si řej¨kla o laparoskopii jestli nemám po císaři srůsty.A byly tam a taky velký zánět na levé straně vejcovod nafoklí na prasknutí ,ale co vím tak jsem ho měla nefnkční ještě před malou jen mi ho tam tenkrát nechali . No jinak mám prý pravou stranu naprosto v pořádku jenže mám problém s ovulací alespon jsem vždy měla ted beru léky na pravidelnou mrchu Dubhaston tak uvidím
@denousek -jé tvůj mali je 24.12 moje Verča 23.12 2007

denousek
21. bře 2011

@evaav jee to je den před náma 😀 no my jsme vánoční dáreček a přímo na termín 😀 ted jsem po laparce a kdybych hned za 14dni otehotnela což nevim jestli muzu tak mam zase termin 24.12. dle MS 😀 tak bych to prave chtela zkusit 😀

evaav
21. bře 2011

@denousek -no tak uvídíš nás to plánované nebylo Verča se narosila v 31+4 předčasně takže to byl vzkutku nčekaný dáreček 😉

denousek
21. bře 2011

@evaav jujda tak brzo?ale hlavne ze je v poradku...

evaav
21. bře 2011

@denousek -jo je v pořádku dnes by to na ní nikdo nepoznal jen nás trápí průdušky jako dnes třeba,ale to nemusí být příčina toho že se narodila dřív moje máma má astma tak to asi trošku podědila,jen skoro každé čtrnáct dní je marod tak musí furt někdo hlídat já jsem se vrátila do práce na tři směny fuj tak je to mazec a víš jak to je dnes stím ošetřováním nejde o to že za to nic není,ale o to že jednou dvakrát a už vyhrožují 😒 jenže jak to má člověk dělat to už neporadí proto bych ráada druhé jsem zvědavá jestli se knám usud posaví čelem nebo zády už někdy strácím víru.

denousek
21. bře 2011

@evaav a jak dlouho se snazite o prcka?my 9 mesicu a ted tohle ☹ prave jsem psala po netu jednomu gynekologovi jestli musi byt nejaka pauza cely svet si protiřečí ale rekl mi ze jestli byla provedena i revize delohy tak cekat 3 mesice jestli ne tak doba muze byt klidne kratsi takze to asi necham osudu. 😉

cuci25
21. bře 2011

@saronka a myslis ze to neni divny,ze MS jeste tak dlouho neprisla? :-/

larri
21. bře 2011

Ahojky,jen pro zajímavost-měla jsem oba vejcovody nepruchozí a to tak,že se nedají zpruchodnit,ale při 2.IVF jsem stejně měla mimoděložní.
Pokoušíme se o mimi 4 roky a já věřím,že i přes všechny problémy,se miminka dočkám 😉

denousek
21. bře 2011

holky myslite ze pri laparoskopii mimoděložního tehotenství se hned koukaji dr na sale na druhy vejcovod? aby nebyl treba taky nejak nepruchodny...myslite ze to neřeší?díky

larri
21. bře 2011

@denousek co já vím,tak ten druhý vejcovod nekontrolují.Bylo mi řečeno,že hned,jak zjistí,kde se embryo umístilo,snaží se rychle vyřešit problém a tím to končí.

martinakl
21. bře 2011

@denousek Ahoj, ja mela myslim ve zprave, ze druhy vejcovod je ok, jatra ok, slepak ok.. Tak u me kontrolovali, co mohli, ale nevim, jestli to tak delaji vsude... Ja uz mam ted akorat tri mesice po. Myslela jsem, ze chvili pockam, chci byt jeste chvili v praci a s pritelem spolu nejsme dlouho (pri prvnim - neplanovanem - tehu jsme spolu byli tri mesice teprve), ale kdyz tak vidim, jak dlouho to muze trvat a taky kdyz vim, ze to nemusi byt opravdu jednoduche, tak asi pockam uz jen jeden mesic, kdy mi dojde antikoncepce a vrhnem se na to 🙂

martinakl
21. bře 2011

@cuci25 Ja to dostala neco pres 4 tydny po laparce. Doktor rikal, ze to prijde az za 6 tydnu. Takze pokud uz je to dele nez 6, mozna bych zasla za Dr., ale nemyslim si, ze to musi znamenat, ze je neco spatne...

denousek
21. bře 2011

@martinakl no ja se ve sve zprave nevyznam ☹( neni tam ani slovo kterymu bych rozumela a pekne me stve ze mi nikdo nic nerekl...rekli mi akorat DEN PO OPERACI!! ze to bylo mimodelozni a ze mi vzali jeden vejcovod... a jinak mi nikdo nic nerekl o nejake pauze nebo tak... takze me nasenemocnice akorat tak stve ze mi nikdo sam nic nerekl!! kdybych nevedela co je to laparoskopie tak ani nevim co to je a co mi vlastne budou delat kdyz me na to poslali!!! takze proto se na vse informuju tady!!!! 🙂 😉

rizecek08
21. bře 2011

Ahoj holky, zdravím nově "příchozí" 🙂. Koukám, jak se to tady teď rozjelo,já jsem měla laparoskopii 1.11. a mě teda doktor napsal antikoncepci na tři měsíce, kvůli cystám na vaječnících, a řekl, ať vydržíme do května a to já nevydržela, takže teď už zkoušíme. Jenže teď, když jsem i cítila ovulaci na zdravé straně, tak tomu nevěřím, protože manžel má housera a už týden je rád, že aspoň chodí 🙂, tak jsme to taky prošvihli. Držím všem palec...

evaav
21. bře 2011

@denousek -jak dlouho no než jsem měla Verču tak 4 roky a ted to bude tak rok a půl.No a zase se to nějak nedaří 😕

rizecek08
22. bře 2011

@martinakl To je hezke rozhodnuti pro mimi 🙂. A co svatba, bude uz letos v lete? Jinak co se tyce pooperacni zpravy, tak me nic nepsali o kontrole pruchodnosti druheho vejcovodu, to jsi mela stesti a pecliveho operatera.

denousek
22. bře 2011

chjo holky ☹( jak mam vedet jestli mame mit nejakou pauzu ve snazeni? ☹ jestli je to opravdu nutny? -(

saronka
23. bře 2011

ja mam ve zprave,ze 2.je vporadku.jinak
@denousek musis po zakroku stejne na Ko na gyndu,tak se zeptej.mas ted vlastne sestinedeli,tak bych alespon vydrzela tu dobu. Taky uvidis jak se rozjede MS

denousek
23. bře 2011

@saronka ale ja uz ms mam 😀 uz mi konci..dostala jsem ji 2 dny po operaci 😀 ale jeste do dalsi MS minimalne vydrzim se snazenim . 😉 .. radši.. není kam spěchat..

merrel
23. bře 2011

Ahoj holky, mohla bych se Vás optat, prodělal jsem před 14 dni operaci odstranění 1 vejcovodu po mimoděložním těhotenství a sestra mi po propuštění řekla, že mám dodržet 6-ti nedělí .. tak a teď nevím, jestli jsem to opravdu dobře pochopila a nebo ne takže vaše zkušenost? mám opravdu 6-ti nedělí dodržet a nebo jsem jen byla při propouštění mimo ? manžel má strach abych nedostala nějaký zánět nebo tak ( kdyby náhodou ) ...děkuji

saronka
23. bře 2011

Merrel jojo drzi se sestinedeli jako po porodu. Takze zadny sex,jen se sprchovat,netahat nic tezkeho apod.my jsme ale s manzelem nevydrzeli jak po porodu tak i po laparce 🙂

rizecek08
23. bře 2011

@denousek Po zakroku se nejedna o pravou ms,deloha byla pripravena na vajicko a to ikdyz se vyvijelo jinde, hladina tehotenskeho hormonu byla vysoka. Jenze po zakroku klesla, tak se deloha zacala cistit. Jinak vydrzte aspon sestinedeli, v nemocnici mi rekli, ze idealni jsou 3 mesice, predtim je vysoke riziko opakovani mimodelozniho.