Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

cuci25
7. čer 2011

@denousek ahojky,už makám 😉 přemluvila jsem doktora,aby mě uschopnil. Když já moc odpočívat neumim,ale teď už je ta únava znát ☹

denousek
7. čer 2011

@cuci25 však můžeš zase kdykoliv na neschopenku 😉 a co vůbec děláš?

cuci25
7. čer 2011

@denousek taky si myslím,pokud půjde do tuhýho,zas si o ní řeknu 😉 jsem vedoucí recepce, fyzicky nenáročný, jen trošku psychicky :-/

denousek
8. čer 2011

nevim jestli uz jsem se neptala ale @cuci25 za jak dlouho po mimodeloznim si otehotnela?a delali jste nejakou pauzu-?my ne a nedari se..laparka byla v breznu

cuci25
8. čer 2011

@denousek já myslím,že už jsem ti to psala 😉 dva měsice pauza, třetí měsíc pokus a vyšlo to...

denousek
8. čer 2011

@cuci25 ty se máš ☹( a pred tim mimodeloznim?to se podarilo za jak dlouho?nam po 9 mesicich a ted od laparky v breznu nic ☹

cuci25
8. čer 2011

@denousek vysadila jsem v prosinci a hned snad další měsíc jsem byla v tom 😒 podle mě v tom hraje velkou roli psychika...ale vim, že se to lehce řekne...

denousek
8. čer 2011

@cuci25 jj je to tak ☹( bohuzel.. ☹(

martinakl
8. čer 2011

To ja poprvy otehotnela uplne neplanovane, nebrala jsem prasky, ale "dvaali jsme si pozor", doslo k tomu do dvou mesicu fakt diky nejaky nahode. Ted uz je to planovany, tak snad to pujde tak lehce jako predtim a hlavne snad uz to bude ok.. Ted prvni pokus, plodne dny nepocitam, snazime se porad ostosest 🙂 Tak uvidime...
@denousek drzim moc palce, at to co nejdriv prijde.. Je mi jasny, ze to prozivas uplne jinak nez ja, tak pevny nervy a co nejvic optimismu! 😉

denousek
8. čer 2011

@martinakl ☹ diky...my uz se snazime rok a je to uz vážně na mě moc dlouho ☹(

maac
8. čer 2011

@denousek ahoj, já před mimoděložním těhotenstvím se snažila 3 roky, prožila jsem si toho dost, léčitelka, hormonální léčba, inseminace, bylinky, cvičení, rehabilitace a pořád nic.V institutu reprodukční medicíny mi doktoři říkali, že přirozeně neotěhotním a tlačili mě do umělého oplodnění,ale něco ve mě mi říkalo,že to přirozeně půjde.Zkusila jsem akupunkturu, hodila se více do klidu a ejhle ,ono se zadařilo,ale bohužel byl to mimoň.Po laparce jsme si s přítelem dali 4 měsíční pauzu a hned na první pokus snažení nám to vyšlo.Osobně jsem se přesvědčila,že všechno je o psychice.Naděje umírá poslední.Přeji hodně štěstí a hlavně klídek,neboj , ono to vyjde.

denousek
9. čer 2011

@maac tyy ooo 😲 3 roky snazeni a pak je z toho mimon ☹( hruza co.. ☹(( no psychicky uz jsem na tom byla lip ale i hur ... vzdycky kdyz dojde ms tak jsem na hromadce ale pak tak za 2 tydny zase v klidu 😀 mozna i driv no nekdy za tyden ....dneska jdu k dr jsem zvedava co mi rekne 😖

maac
10. čer 2011

@denousek tak jak si dopadla u doktora?

denousek
10. čer 2011

@maac vyprdl se na me .. .-(( vysetrovat me nebude prej sem mlada tak kam specham ☹( a urcite jsem zdrava kdyz jsem v unoru otehotnela ☹

martinakl
14. čer 2011

Ahoj holky, musim se pochlubit - zitra jdeme s pritelem na matriku zamluvit termin svatby 🙂 ted se jen rozhodnout mezi 26.8., 2.9. a 9.9. 🙂 Kazdopadne to budou rychlorpipravy. I kdyz tak hrozny to nebude, protoze to chcem jednoduse a levne. Ted by jeste byl super, kdybysme treba na te svatbe mohli oznamit dalsi dobrou novinu, co 🙂

denousek
14. čer 2011

@martinakl já bych volila 11.11.2011 -D já vím je to za dlouho... ale já jsem taky na 8.8.2008 čekala rok a nelituju 😵

denousek
14. čer 2011

@martinakl jeste k tomuje to patek 11.11.2011 😀 tak jako náš 8.8.2008 😉 vdavas se jednou v živote (snad 😀)

martinakl
15. čer 2011

@denousek Mne na datumu ani moc nezalezi 🙂 Vybrali jsme nakonec 2.9. A mimochodem.. Jakozto spravny matematik jsem si spocitala ciferny soucet 2plus9 a to vychazi jak rok, takze datum ok :D Navic kdyby se zadarilo, nechci se vdavat s panderem 🙂

saronka
15. čer 2011

@martinakl Jee gratuluju..jinak jako matematik je lepší mí číslo 7 to je číslo rodiny, ale nám to taky nevyšlo brali jsem se 30.4.2009 byla jsem na konci 3. měsíce 🙂
no jinak ted jedeme 4. měsíc.. no nevíma si taky nebude úspěšný..ty jo nějak se to vleče..

martinakl
15. čer 2011

@saronka Moje cislo je 1 - narodila jsem se 1. 1. 🙂 Takze dve jedenactky v datumu svatby mi vyhovuji 😀 Tak preju, at maximalne ten 5. mesic to klapne 😉 ja to mam dostat pristi tyden, tak uvidime. Ale ani nedoufam, ze by to slo tak snadno... Tak to zatim moc neresim.. Na vsem se ma hledat to pozitivni - tak si aspon na svy svatbe dam treba panaka a sve oblibene sampanske 😀

denousek
16. čer 2011

@martinakl tak kdy se teda vdavas?2.9?nebo 11.11? 😀

martinakl
17. čer 2011

@denousek No 2.9. Tam jsou aspon dve 11 😀 Za chvili bude hotove oznameni, tak vam to sem "pichnu" 🙂

denousek
17. čer 2011

@martinakl jj to můžeš 🙂 tak gratuluji 🙂

rizecek08
19. čer 2011

Ahoj holky, občas k vám nakouknu, moc na vás myslím a přeji ať se co nejdřív přidáte k nastávacím maminám 🙂. @martinakl gratuluji a přeji krásné přípravy na svatbu, přijdeš na jiné myšlenky a uvidís, že si na svatbě už panáka nedáš 🙂, ikdyž sklenička šampaňského neuškodí. Já jsem si taky ještě v březnu říkala, že aspoň budu moci oslavit svoje třicetiny na konci dubna a místo toho jsme oznamovali těhotenství, bylo to sice ještě brzy, ale už po UZ a jak vysvětlit, že ti není dobře a ani si nepřipiješ 🙂
Tak holky, myslete teď na plánování dovolených a pak si jich řádně užijte bez toho, abyste myslely na těhotenství. Takže starosti stranou, je třeba dobít energii.

denousek
20. čer 2011

@rizecek08 jj jak říkáš je třeba vypnout... my ted lítáme po oslavách tak snad se zadaří..v srpnu se chystáme do caru-když nic..at nám pomuzou.není na co čekat... 🙂 díky

martinakl
20. čer 2011

@rizecek08 Dekuji za gratulaci 🙂 Pripray jsou v plnem proudu. Ted mam na to navic dost casu, protoze jsem doma na neschopence.. V sobotu jsem skoncila na pohotovsti s akutnim zanetem mocovych cest. Bylo to docela sileny. Ale ted uz je o dost lip. Tak mozna tentokrat dobre, ze se nezadarilo s mimcem, aspon mi mohli dat silny antibiotika. Akorat v patek mam mit promoci, tak nevim nevim, jestli to zvladnu. No co se da kdyztak delat.. Hlavne to poradne dolecit.

kasporka
21. čer 2011

ahoj hoky, můžu se k vám přidat ? 2.6. mi byl taky odebrán pravý vejcovod po mimoděložním těhotenství...☹ nejhorší je, že to bylo po skoro 5 letech snažení, 3 neúspěšných pokusech IVF... bylo to přirozeně, tak teď se aspoň utěšujeme tím, že se něco děje a přece jen to půjde i jinak, než uměle 🙂 je fajn, mít si s kým o tom promluvit, tak jestli to nebude vadit, tak se vám sem vecpu 😀

martinakl
21. čer 2011

@kasporka Ahoj. No jasne, vecpi 😀 Teda to musi byt tezky.. Me to potkalo po neplanovanem otehotneni po dvoumesicnim vzathu a i tak to nebylo jednoduchy se z toho dostat. Po pulrocni pauze se zaciname snazit o dalsi. Tak jestli to bylo prirozene, tak priste to urcite klapne zas, to je dobry znameni 😉

kasporka
21. čer 2011

No to já taky doufám🙂 zatím čekám na 1 MS po laparce, tak až přijde, bude to můj první úspěch 🙂 nevěděla jsem, že hned po zákroku může přijít normální ovulace ( no hned - já ji měla dneska ), ale je to tak....🙂 něvěřila jsem tomu, tak jsem zkusila ovulační test a je tam 🙂 jsem ráda, že se to tím odstraněním nějak nerozhodilo a po nějaké době to zase budeme vesele zkoušet... teď jenom rozmyslet po jak dlouhé, protože názory se fakr různí 😀

saronka
21. čer 2011

@kasporka Ahoj vítej u nás, i když vítej no je mi líto co se stalo.. je to špatný..ale věřím, že se brzo zadaří a budete mít mimíska..
mě jako Martinu to potkalo neplánovaně..chtěli jsem se snažit po novém roce..a v listpoadu jsem zjistila mimoně.. no takže ted se snažíme cca od března ..takže ted mám 4. ovu a čekám na MS hihi 🙂 doufám že nepřijde ale uvidíme..🙂) jinak jsem měla ovu taky cca 14dní po zákroku.. a pak hned 12dní na to klasickou MS, vše se rozběhlo parádně