Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
12. srp 2011

@denousek malinka fazolka, ale havne, ze je tam, kde ma co 🙂

denousek
12. srp 2011

@martinakl jj ulevilo se mi .. a jak bude srdíčko uleví se mi jeste vic.moc se bojim ze se prestane vyvijet ale to se muze stat cele tehu tak nesmim premyslet 🙂 bude to ok a je to! 🙂

martinakl
16. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem dneska musela na pohotovost. Zacala jsem krvacet. U miminka je úry hematom, docela velky. Pry se to stava hlavne do 12. tydne a to se pak davaj prasky na udrzeni tehu. Ja jsem dnes 12plus0, takze proste musim cekat, jak to dopadne :(

maac
16. srp 2011

@martinakl Moc mě to mrzí, budu Ti držet palečky,aby vše dopadlo dobře.

martinakl
17. srp 2011

@maac Dekuju. Dneska jsem byla za obvodnim, nechal me nejmin do utery do kontroly doma. Mam hlavne lezet. Uz aby bylo utery a ja videla, jak tomu malymu tluce srdicko...

cuci25
17. srp 2011

@martinakl neboj... Já jsem trošku krvácela nejdřív v 7.týdnu,dostala jsem utrogestan a neschopenku. Pak byl klid a znova ve 13.týdnu. Dal mi znova hormony a teď už víc jak měsíc nic. Jsou to nervy,já vím ale snaž se být v klidu 😉

denousek
17. srp 2011

@martinakl jezissiii nééé..prooooččč!!!hlavne odpocivej a bud v klidu prcínek to zvladne urcite bojuje ze vsech sil!!!

hele oni nam prejmenovali téma dizkuze vite to?drsny

martinakl
17. srp 2011

@denousek A jo, mas pravdu. To teda nechapu, protoze umele oplodneni tu zrovna neresime 🙂

Celej den se valim, coz me vubec nebavi, ale hlavne, aby bylo to maly v poradku... Tak snad to zvladnem.
Ale ten hematom je stejne velky jako mimco, coz me dost desi ☹

denousek
17. srp 2011

@martinakl tohle ma byt tema mimodelozni tehu a nasladne tehu proc bych mela chodit jako a umelko taky nechapu 😀 asi jim napisu 😀 ale abi mi zas za neco nenadali... vzdyt prece zenska s jednim vejcovodem hned nejde na umelko nechapu..

neboj mimco bude ok ja bych se taky valela ale mam tady malího 😀 ted je teda s tatkou v dilne ale musim jit zpet za nima jen mi to blby se valet on mi unavu stejne neveri 😀

martinakl
17. srp 2011

@denousek ja myslim, ze tady je ´dost dukazu, ze umely neni treba 🙂
Ty jo tak to ja jsem tak unavena, ze mi to skoromanzel veri 🙂 kdyz uz jsem u toho, tak doufam, ze do svatby budem v poradku ☹ Uz se to blizi...

denousek
17. srp 2011

@martinakl NAPSAQLA JSEM JEDNE ADMINCE

dobrý den mohu se zeptat z jakého duvodu a ktery admin nám přepsal téma dizkuze? ted se jmenuje Umělé oplodnění po odstranění 1 vejcovodu. Máte zkušenost?
a je to v sekci neplodnost trošku jsem to nepochopila tak se ptám jen tak pro zajímavost..
jmenovalo se to predtim mimoděložní těhotenství -1 vejcovod a následné těhotenství...
proč se to ted jmenuje umělé oplodnění?my jsme tam holky ktere na umělko fakt nešlia nejdou ,jsme tam po mimoděložním a nepatříme do neplodnosti!!otěhotněli jsme se zbylím vejcovodem.ptám se jen tak pro zajímavost.díky

😀 je tak pro zajimavost ze...se ted citim jak kdybych jako nemela byt plodna kdyz to dali do neplodnosti

martinakl
17. srp 2011

@denousek Presne. Tak treba nam se to povedlo prirozenou cestou napoprve 🙂 To fakt neni na umely 😀

denousek
17. srp 2011

@martinakl jj nam 4 měsíce po laparce a nepřipadám si že bych měla zapadat do sekce ,,neplodnost ,, 🙂

martinakl
17. srp 2011

@denousek No tak pak dej vedet, co odpovedeli. 🙂

denousek
17. srp 2011

@martinakl psala jsem ikarkulce ale asi se na me vyprdne kdyztak napisu jinymu adminovi co mu otazky nevadi..

slunicko_luca
17. srp 2011

Ahoj holky, muzu se k Vam pridat?Dnes me propustili z nemocnice po laparoskopii pro mimodelozni tehotenstvi, v pondeli mi odstranili pravy vejcovod. Chci se Vas zeptat, dneska se dostavilo normalni krvaceni, cerstva cervena krev, je to v poradku nebo mam mazat zpet do nemocnice? Dekuju za radu. Lucka.

martinakl
17. srp 2011

@slunicko_luca Ahojky, jasny, ze se muzes pridat 😉 Je mi moc lito, co se ti prihodilo....
o se tyce toho krvaceni, tak ja to mela az po par tydnech, ale co vim, tak tady nejaky holky psaly, ze to mely presne jako ty, nekolik dni po laparce. Oni ti urcite daji brzo vedet
😉
Drz se...

slunicko_luca
17. srp 2011

@martinakl dekuju, rada nacerpam info k tomuhle tematu, jsem novacek 🙂. Takze myslis, ze neni duvod vracet se zpet do nemocnice?nerada bych tam travila dalsich par dni...Jsem docela v pohode, tak nejak jsem to mela divne od zacatku, a tak jsem patrala po netu a porad mi to mimodelozni na me nejak pasovalo az se potvdilo 🙂. Doporucili nam 4 mesice vyckat s dalsim snazenim, je to teda doba ... uz ted jsem tlacila na pilu, je mi 30, deti nemam a tohle bylo behem roku 2. nevydarene tehu, 1. skoncilo zamlklym potratem ve 12. tydnu. Takze se k Vam rada pridam a bdeme se po case snazit dal, Jak tak koukam tak s nemusim bat ani s 1 vejcovodem 🙂.

saronka
17. srp 2011

@slunicko_luca ahoj, vítej, já měla hned jak mě pustili a volala jsem své doktorce, prý je to OK, je to taková první MS, prostě tělo ví že už není těhotné takže si rychle poradilo. to mě mrzí, jinak já počkala 2 měsíce, ale vím že stačí i jen prostě šestinedělí jakmile nastartuje normální MS, je to tak, jak bude tělo nachystané tak se to povede..takže jak začne MS, tělo je nachystané 🙂) držím moc palce

martinakl
17. srp 2011

@slunicko_luca Mne doktor rikal, ze mme pockat aspon 3 mesice. Moc bych to radeji nepodcenovala. Precejen jsi prodelala chirurgicky zakrok, tak se vsechno musi poradne zahojit, aby se telo pripravilo na dalsi tehu... Jak vidis, tak se ale nemusis bat, nam se tady zadarilo vsem celkem brzo, mne konkretne po prvnim snazeni 🙂

denousek
18. srp 2011

@slunicko_luca ahojky...já jsem dostala ms 2 dny po laparce se snazenim jsme necekali vubec...a povedlo se za 4 mesice...jinak mi dr rikal kdyz se dozvedel ze jsem pauzu nedelala ze jsem hodne riskovala ze je to kvuli tomu aby se embrijo nezahnizdilo v te jizve po laparce pak by to bylo spatný a hrozi i rupnutí dělohy ☹ tak kvuli tomu se musi 3 mesice počkat víš... 😔

denousek
18. srp 2011

@martinakl tak ikarkulka mi neodpovedela tak jsem psala jine admince a moc z toho nechapu 😅 tak prosím o překlad 😀

Ahoj.
Nazvy tem menime v pripade ak so samotneho nazvu nevyplyva podstata temy. Chceme, aby uzivatelia priamo v zozname tem mali jasnejsie o com sa v nej ludia rozpravaju. Tiez to suvisi s nasou SEO (search engine optimization) strategiou.
Mozno ta zarazilo, ze sme sa to stalo az teraz a pritom tema je uz dlho verejna. Je to preto, ze az nedavno sme zacali s aktivnou opravou nazvom starych tem. Preto sa to netyka iba tvojej temy.
Kedze temy premenovavaju viaceri, je mozne, ze niektore temy su premenovane nepresne. Preto ak mas navrh ako by sa mohla volat, a pritom by lepsie vystihovala diskusiu, pokojne nam zasli a ak to bude v poriadku, zmenime to.

Prajem pekny den

janocka
asmira team

denousek
18. srp 2011

tak si to čtu znova odpo nebyl čas a že prej to má vystihovat o čem se v dizkuzi hovoří no to teda jsou ale uplne vedle 😀

denousek
18. srp 2011

tak jsem jí jeste napsala tohle

ahoj..
ano já to chápu ale píšeš že název témy má vystihnout o čem se v tématu mluví.ale tohle jste teda moc nevystihly ☹ my jsme nešli na umělé oplodnění ale jsme po mimoděložním těhotenství a otěhotněli jsme znova přirozenou cestou se zbylým vejcovodem 🙂 a davame naději dalším holkám co měli mimoděložní těhotentví že i s jedním vejcovodem lze normálně otěhotnět vubec nikdo nebyl na umělém oplodnění 😅 .takže by se téma mohlo jmenovat třeba : mimoděložní a následné přirozené těhotenství 🙂 nebo tak něco a rozhodně bych to neřadila do NEPLODNOSTI to se nás trošku i dotklo nejsme přece neplodné máme druhý vejcovod a dáváme naději dalším ženám které si mimoděložním prošly...

denousek
18. srp 2011

jako snad jim nebude vadit že to řeším je to v podstate fuk ale pak sem uz nikdo dalsi nezavítá komu muzem rict ze i s jednim vejcovodem to jde 😉

martinakl
18. srp 2011

@denousek Jo to jsi napsala dobre 🙂 Tak jsem zvedava, jestli a jak nam to prejmenuji.. Pokud ale chteji, aby nazev jednoznacne rikal, o cem se u diskutuje, tak by teda meli 🙂

denousek
18. srp 2011

@martinakl jj toto se jim trosku nepovedlo asi si myslí že kdyz clovek prijde o jeden vejcovod ze je hned neplodný a jdu na umelko 😅 ale aspon s tim lepsim nazvem sem muzou holky si jit počíst že i s jednim vejcovodem to jde 😉

denousek
19. srp 2011

@martinakl tak nic napsali mi zase tohle takze nazev urcite nezmeni 🙂

Tema bola premenovana podla uvodnych prispevkov, v ktorych zakladatelka pisala o neplodnosti. Nazov sme si len tak nevymysleli, ani nebolo nasim cielom diskusiu zaradit do nespravnej kategorie, pripadne sa vas nejako doktnut.

citujem autorku: "zuzan: Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.
8. bře 2007 ve 14:25 • 2 děti • Odpověz • To se mi líbí • • "

hned na to: "zuzan: Omlouvám se, můj první příspěvek je poněkud zamotanější. Původně jsem chtěla vytvořit téma s jiným názvem týkající se umělého oplodnění z důvodu odstranění 1 vejcovodu-na vysvětlenou ))"

__
moze sa tema presunut, aj premenovat aby tam nebola neplodnost, no potom prispevky zakladatelky nebudu mat zmysel. Ak prides s navrhom ako by sa tema mohla volat napis mi, prosim. Verim, ze najdeme spolocny, rozumny kompromis.

Prajem pekny den

jancoka
asmira team

denousek
19. srp 2011

ale prdim na to uz me slo jen o tom ze kdyz pak kecas v temetu o necem jinym tak ti zase nadaji ze nemame odbočovat od tematu 😅 ale ja jsem fakt na umelku nebyla tak co 😅

martinakl
20. srp 2011

@denousek No co nadelame.. Jedine zalozit novy tema, ale to je asi blbost .. 🙂
Jinak ja uz se nemuzu dockat uterka a ty kontroly.. Nejak na to nemuzu prestat myslet, ze se prckovi muze neco stat. I kdyz je spis pravdepodobny, ze to bude ok.