Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

denousek
20. srp 2011

@martinakl tak ono v podstate o nic nejde ze se to jmenuje tak a tak..akorat uz k nam nezavita nikdo po mimodeloznim a nebudem ho tady uklidnovat ze i s jednim vejcovodem to jde 🙂 spíš sem pujde nekdo kdo chce vedet neco o umelko a o tom my víme prd 😀

ja se taky nemuzu dockat ctvrtka snad bude vse ok...dneska jedem na pidi dovcu k bratrankovi 430km daleko... a zitra do nemecka do bazenu huraa 🙂 aspon vypadnu z domu... tak pa

martinakl
20. srp 2011

@denousek No ja moc vypadnout nemuzu. Musim byt doma a lezet :( Snad aspon na svatbu me doktor pusti. Uz se to blizi...

rizecek08
21. srp 2011

@denousek to dotáhni do konce, napiš jí možnosti přejmenování,třeba jen "mimoděložní těhotenství" a to bude úplně jasné. Nikdo tady umělé oplodnění naštěstí neřeší, že jo 🙂
Tak hezky těhotněte,ahoj

saronka
23. srp 2011

tak hlásím miminko na svém místě i se srdíčkem..tak snad jsem si to už vybrali 🙂 a bude ted vše ok :úúú

martinakl
23. srp 2011

@saronka Moc gratuluju!! To je super... a drzim palecky 😉

Jinak ja byla dnes na kontrole. Mam byt porad doma a polehavat. Hematom uz tam neni, mimi je v poradku, ale porad krvacim. Pry je to nejspsi proto, ze tam mimi neni poradne usazeny. Tak jsem dostla dalsi leky a na kontrolu jdu az 9.9. Na svatbu pry muzu, ale musi byt hodne opatrna, takze si ani nezatancim a tak.. ale co, hlavne, at to to maly zvladne. Taky svatebni cestu musime zrusit...
Ale vsechny krevni testy jsou v nejlepsim poradku, jen mam nizsi tlak. A zitra mam volat na genetiku. Doktor mi posunul o tyden termin, takze to vychazi na 5.3.

maac
23. srp 2011

@saronka Super zprávička, ze srdíčka gratuluji a přeji ať je i nadále vše ok.Ale ono určitě bude 😉 🙂

maac
23. srp 2011

@martinakl Sice ještě krvácíš,ale ten hematom ti zmizel, tak to je super, moc držím palečky, buď na sebe opatrná a co nejvíce odpočívej, určitě to zvládnete.A co se týče svatby,tak s tím si taky nějak poradíte.A svatební cestu si vynahradíte jindy.

denousek
24. srp 2011

@saronka jééé 😵 to je bomba .-) mě to čeká zitra .-) máš fotečku??

@martinakl tak to je super 🙂 neboj to bude dobrý prdísek to zvladne 🙂

saronka
25. srp 2011

Holky omlouvám se, vůbec nestíhám chodit na net, přes den jsme na koupálku- ale už mě to fakt nebaví se pořád někde čáchat..a večer ji jdu uložit a vytuhnu s ní.. je mi furt zle, do toho únava..a to nemluvím o tom že se mám učit na státnice.. krizeeee 🙂) 2cm naše láska a takovou paseku u mě dělá 🙂)
fotečku mám ale není čas oskenovat..dneska dodám 🙂)

cuci25
26. srp 2011

Ahoj holky,moc vám gratuluju k úspěšnému těhotnění 😉 Zdá se mi to nebo by opravdu doktoři poslali nejlépe všechny těhotný na neschopenku už od začátku těhotenství? Nevím,jestli dát na ně,nebo jestli to jen přehání :$

petula5
26. srp 2011

Ahojky holky 🙂
říkala jsem si kam jste se ztratili a vy jste přejmenovali téma 🙂
Moc gratuluju těhulkám a držím pěstičky, aby všechno bylo takjak má 🙂
Holky já vám tak závidím...začínám mít pocit, že mi z toho začíná hrabat. Prostě na to nejde nemyslet ☹ to víte asi každá jaký to je.
Tento měsíc jsem jsem si myslela, že to fakt dopadne. Ukázkový hlen v den ovu (ovu bezpečně poznám každý měsíc podle boleti buď nalevo napravo a pak to postupně postupuje dolů) taky sexík proběhl a pak po týdnu boleti v podbřišku a slabý růžový výtok to bylo teď v pondělí, tak jsem si myslela, že došlo k uhnizdění vajíčka, ale testy jsou pořád negativní. Myslíte, že je ještě brzy nebo, že by mi to test ukázal... prsa mě začínají bolet taky až od včerejška. Tak co myslíte má mještě vyčkat nebo už spíš mám zase počítat s tím, že to nedopadlo???

martinakl
26. srp 2011

@cuci25 Ahoj, ja jsem na neschopence, protoze porad spinim. Beru leky a dokud to neprestane, mam lezet a setrit se. Asi jsem doma opravnene 🙂 Tebe poslal taky na neschopenku? mas nejake potize?

Jinak aby toho u nas nebylo malo, dnes jsem volala kvuli vysledkum na genetiku. Mame zvysene riziko nejakeho syndromu (pry jineho nez Down), tak tam mam jit v pondeli se domluvit, co dal :(

petula5
26. srp 2011

@martinakl ježiši, tak to mě mrzí, tak ti moc moc držím pěsti, aby nakonec všechno dobře dopadlo...drž se

martinakl
26. srp 2011

@petula5 Dekuju. Ja hlavne nevim, jak si to vylozit. Byla jsem mimo, jak jsem s tim doktorem telefonovala, tak jsem se na nic ani nezeptala. Ach jo. To bude vikend ☹
Tobe preju, at to konecne klapne 😉 Treba to fakt jen jeste neni na testu znat..

petula5
26. srp 2011

@martinakl a tak si zkus dr. ještě zavolat a přeptat se, že jsi z toho zmatená a že nevíš co si o tom myslet. Já bych to určitě nevydžela a pro svůj klid bych volala.
Kdy ti test ukázal // já jsem dneska asi 11DPO...

martinakl
26. srp 2011

@petula5 On uz tam neni, je patek :(
Ja ovulaci nepoznam, ani jsem to nijak nemerila, takze tezko rict 🙂 Podle zpetneho vypoctu to vypada na 10 (a to byla druha carka sotva znatelna), ale to asi nebude moc presny..

cuci25
26. srp 2011

@martinakl Včera jsem měla docela dost velký křeče v břiše na pravý straně. Šla jsem pro jistotu k doktorce, abych měla klid, že je mimčo v pořádku. Vyslechla jsem si od ní, že si vůbec neužívám těhotenství a stresuju se každým píchnutím. 😠 Naštvala mě, nestresovala bych se, kdyby to opravdu nebolelo a jak má člověk poznat, že je to normální nebo není ☹ A ještě mi řekla, že se mi diví, že už dávno nejsem na neschopence, že práce s lidma je stres a to může vyvolávat i bolesti. Zašla jsem ještě pro jistotu k chirurgovi, kdyby to byl náhodou slepák a naštěstí taky dobrý. Prý teď ale řádí nějaký střevní chřipky... No zatím tu neschopenku nemám, ale řekla jsem si, že na tom co říkala asi něco bude a nejspíš od října si ji nechám napsat 😕
Ty výsledky mě teda moc mrzí, ale neboj, určitě to bude dobrý. Mě dopadly teď ty druhý testy výborně, ale kamarádce zjistili nízké hcg a zavolali si jí na další vyšetření, chtěli ji odebrat plodovku, ale to odmítla, za 14 dní jde na podrobný ultrazvuk srdíčka a měření všeho, tak jsem zvědavá. Nemáš to teda lehký, ale pak budeš mít určitě hodný mimi 😉

martinakl
26. srp 2011

@cuci25 No ja bych teda moc rada sla jeste do prace.. Pracuju u pocitace, v open space, ale lidi jsou tam mili ) Ted to zalezi na prckovi, jak se mu bude darit... Ale sef mi rekl, ze pokud bych mela byt na neshopence treba az do konce, muze mi zaridit home office, coz by bylo fajn i kvuli penezum 🙂
No uz aby bylo pondeli...

cuci25
26. srp 2011

@martinakl to máš dobrý, že by ti umožnili pracovat z domova, to bych taky brala, ale já dělám vedoucí recepce v jednom 4* hotelu, tak to by mě na práci doma asi moc nevyužili 😒 Je hrozný, že člověk řeší hlavně peníze, taky jsem chtěla co nejdýl pracovat kvůli penězům, teď jich budem potřebovat víc než jindy 😲

martinakl
26. srp 2011

@cuci25 No ja bych rada do prace nejen kvuli penezum.. Bejt porad sama doma me docela ubiji. Ale kdybych aspon mohla z doova pracovat, tak se aspon zabavim.. Ale stejne bych radsi mezi lidi. Tak uvidime.

maac
27. srp 2011

ahoj holky, včera jsem byla v poradně a kvůli oteklým kotníkům mě chtěl doktor poslat do nemocnice, jenže si nedovedu představit co bych v nemocnici až do října dělala, psychicky bych to nezvládla.V pondělí jdu na kontrolu a uvidí se.A aby toho nebylo mále,tak mám malýho otočenýho koncem pánevním, snad se mi ještě otočí ☹

martinakl
27. srp 2011

@maac Koukam, ze to taky nemas lehky ☹ Taky jsem si myslela, ze jsem si smulu uz vybrala a ted nam hrozi nejakej syndrom 😒
Tak ti moc drzim palce, at to vsechno dobre dopadne. Jeste ma cas se otocit, tak snad to zvladne, akrobat 🙂
A z ceho tolik otekaji kontiky? A to kvuli tomu berou do nemocnice? To teda koukam..

gammaray
27. srp 2011

@denousek zdravím....jak se vede,těhule...nějak ztrácím přehled 😉 si vyměnila -přidala fotky ?
@maac
@martinakl
holky těhulky,já si musela odležet v nemocnici 23-39 tt.,(snížování děl.hrdla a postupné otevírání se).každý den mi mimo jiné kvůli vyššímu tlaku kontrolovali ,jestli mi neotíkají kotníky.taky jsem to nechápala 😀 když jsem se jich na to ptala,proč furt vyšilují s kotníky,bylo mi vysvětleno,že pokud se hodně zvýšuje tlak a otečou kotníky,hrozí preklampsie,která může ohrozit plod a musela bych okamžitě na sál.tak asi tak 🙂
hodně štěstí a držte se ještě dlouho vcelku.

martinakl
27. srp 2011

@gammaray Aha. Tak to teda koukam. No ja mam spis nizkej tlak, tak mi to snad nehrozi.. Spis nas ted trapi neco jineho.
Tak ti preju @maac , at kotniky nezlobi!

gammaray
27. srp 2011

@martinakl tak to máš s tím tlakem ok.at ti to v pondělí dobře dobře dopadne.jinak já třeba špinila vkuse až do 12 tt.a děti se udržely.

maac
27. srp 2011

@gammaray ahojky, ty krásko, 16 týdnů v nemocnici,tak to jsi dobrá, ale když není zbytí nedá si nic dělat.Snažím se více odpočívat a mít nohy ve zvýšené poloze,tak snad mi to pomůže a zlepší se to.Naštěstí mám tlak dobrej,vůbec není zvýšenej,ale nejspíš se mi v těle zadržuje voda.O té preklampsii jsem vůbec nevěděla, doktor mi jen řekl,že se s tím leží v nemocnici.

maac
27. srp 2011

@martinakl Máš pravdu, lehký to tedy vůbec nemáme, musíme jen věřít a doufat,že vše dopadne dobře.Děkuji za držení palečků, taky ti je držím a věřím,že se vám hrozící syndrom vyhne velkým obloukem.Mojí mamču taky děsně strašily, že malý hrozí Downův syndrom, psychicky byla téměř celé těhu úplně na dně,děsily jí hrůzostašnými obrázky a skoro s jistotou tvrdili,že malá ten syndrom mít bude, ale vše dopadlo dobře a malá se narodila zdravoučká. 🙂

martinakl
27. srp 2011

@maac No oni mi akorat rekli, ze to neni DOwn, ale jinej syndrom. Tak jsem koukla do letacku, co mi dali na genetice o tom screeningu, a daji se zjistit jeste dalsi dva syndromy - Edwardsuv a Patauuv. Ty jsou jeste horsi a miminka se bud narodi mrtva nebo ziji jen nekolik dni max mesicu :( Ted to zalezi na tom, jak hodne mame riziko zvysene. Porad doufam, ze moc ne, ze jen doktori zbytecne plasi a mimi bude zdrave. Normalne je pravdeposdobnost 1 ku nekolika tisicum, tak si myslim, ze i kdyby to byly stovky, tak me stejne nevolaji... No uvidime v pondeli.

gammaray
27. srp 2011

@maac jo jo,jak píšeš,když není zbytí,tak se nedá nic dělat.a pokud hrozí porod cca půl kilových dětí tak už vůbec ne.musela jsem vydržet ležet téměř bez hnutí 16 týdnů a pak ještě 2 s dětskou žloutenkou.dnes už se tomu jen směji.šla jem si tam lehnout téměř bez břicha a vrátila jsem se s dvojkami.to bylo něco pro drbny sousedky 😀 😀 ty se neboj(nestraším),nožky nahoru,tlak máš dobrý,a mimčo má ještě dost času aby se otočilo jak má.mně se teda neotočilo,páč byli dva a mělo málo místa.držím palce 😉

saronka
27. srp 2011

@martinakl a jaké ti vyšlo to riziko jako 1:kolika???

@gammaray chudáčku.. já ted mám taky trable s tlakem.. včera jsem měla 165/119 hodinu po tom co jsem si vzala léky..hrůza..vím jaké to je.. mám ho od 21 let..se Sofi jsem měla tlak ale docela vpohodě.. léky to drželi, ale ted hrůůza musím zase na kardio... drž se..