Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

gammaray
27. srp 2011

@saronka jé, děkuji,ale nemusíš, já už mám po všem.tlak se mi zvyšoval jen v těhu ,a to až od nějakého toho 30tt.to mi v té nemocnici nasazovali furt holtra,kontrolovali ty kotníky,musela jsem tam jednou týdně 24 hodin sbírat moč do kýble,polykat léky na snižování a v jednom kuse ekg.mně tam poslali ležet spíš s tím snižováním hrdla a ten tlak se mi zvedal asi z nich 😀 😀 tedka ho mám opět dobrý,spíš nízký a zvedne mi ho občas jen manža 😀 teda ty ho máš pořádnej,hlavně ten druhý.takže se drž hlavně ty....

saronka
27. srp 2011

@gammaray jeee já si nevšimla, že píšeš v min. čase..to musel být hukot.. jojo manžel mi občas taky zvedne tlak jako dneska.. je mi furt zle a on mi řekne..co naděláš těhotenství není nemoc..bych mu to přálo 🙂) pocit na blbití celý den a do toho se starat o divošku..

gammaray
27. srp 2011

@saronka všichni chlapi stejní....škoda jen,že si to nemůžou ani na chvíli zkusit 🙂 hned by jim zklaplo 🙄

saronka
27. srp 2011

@gammaray to jo..ale se Sofi mi nedovolil nosit ani igelitku 🙂))

martinakl
27. srp 2011

@saronka No to prave nevim, to mi reknou az v pondeli.. Snad to nebude moc zly.. Ja mela tlak naposledy 107/70 🙂

saronka
27. srp 2011

@martinakl držím moc palce.. taky si myslím, oni občas stresujou.. pak bys šla na plodovku nebo jak?? asi pak další screening že

absti
27. srp 2011

Ahoj holky,
můžu k vám?
v květnu 2010 jsem také měla mimoděložní těhu. Přišla jsem o pravý vejcovod. Půl roku jsme museli se snažením počkat . Od října se snažíme a zatím bez úspěchu. Už se blíží rok zkoušení a já stále ty // čárky neobjevila. ☹
Váš blog mě zaujal hned, ale nemám čas Vás dočíst. Proto bych se ráda zeptala za jak dlouho po mimoděložím jste otěhotněli a zda otěhotnění byla přirozenou cestou?
Děkuju

martinakl
27. srp 2011

@saronka No to ja vubec nevim, co bude ted... Asi mi doporuci plodovku. Nebo v mem stadiu tehu se pry dela neco podobneho, ale z placenty. Ale taky to neni uplne bezpecny, tak nevim.. :(

saronka
27. srp 2011

@absti u nás po 5 měsících ale je fakt, že 2 měsíce jsem trošku šidili ovu.. jinak jsem si měřila BT a dělala ovu testy, a taky pila grep. džus a manžel baštil vitamín C 🙂 držím moc palce
@martinakl tak uvidíš v úterý určo písni a uvidíš dle rizika..já měla riziko na downuv syndom 1:125 a kdybych ho měla u druhého na plodovku už nejdu.. ono je to riziko 1:100 že se to nepovede což je furt větší než bylo moje na to postižení

gammaray
27. srp 2011

@martinakl dřív než na plodovku se chodí na odběr choriových klků a to je z té placenty.snaž se ,prosím,nestresovat,myslím,že ti ještě jednou vemou na všechno krev a bude to dobré..

martinakl
27. srp 2011

@gammaray Snad jo. Sice to ve me hloda, ale snazim se byt v pohode 🙂 Ted ani nejk nemam cas na to myslet, protoze mam takovou zacpu, az je mi z toho zle.. A to zkousim snad vsechno, co udajne pomaha 🙂 No nic, jdu si lehnout a cist, dobrou noc holky.
Jo a @absti, my jsme meli asi velky stesti, protoze nam se zadarilo napoprve... A cekali jsme 5 mesicu. Tak drzim moc palce, at to co nejdriv taky klapne 😉

gammaray
28. srp 2011

@martinakl zkusila si i sušené švestky ? pro mě zaručený recept,jak se po.... 😀 😀

absti
28. srp 2011

@saronka
@martinakl
holky děkuju moc za info. Já jsem to zrovna dneska dostala 😠 😠 😠

@saronka
@saronka chtěla jsem se tě zeptat na ten grepový džus? ten je dobrý pro otěhotnění? dělala jsi si jako fresh nebo js si kupovala džus v krabici?

martinakl
28. srp 2011

@gammaray Suseny nemam rada, ale zkousela jsem kompot. A nic. Taky meloun, acidofilni mliko, jim hodne zeleniny, piju cca 4l tekutin denne, z lekarny jsem zkusila laktulosu, psyllium s probiotikama 🙂 No vsechno mozny a nic poradne nezabira. Je to navic ted horsi, jak musim porad lezet doma. Predtim jsem se snazila aspon hodne chodit pesky a to trochu pomahalo. Ted trpim..

saronka
28. srp 2011

@absti já jsem ho kupovala v krabici ale asi fresh je lepší.. je to na podporu tvorby hlenu, který ti pomůže dýl udržet v sobě spermie, a musím fakt říct, že jsem ho měla na rozdávání 🙂) prostě týden před jsem ho pila jen sklínku- 2 moc mi nechutnal ale samo můžeš víc, doporučovaly to holky z diskuse Grafy měření BT. občas jsem to šoupla i manželovi, a vitamín C - spermie jsou rychlejší 🙂)

gammaray
28. srp 2011

@martinakl tak to je mi líto 😢 řekni to doktorovi a možná ti předepíše čípek nebo magnosolt(to je magnesium pro těhulky v prášku ,dává se do vody)obojí mi dávali ,když jsem ležela v nemocnici na udržení.

martinakl
28. srp 2011

@gammaray Jj, urcite mam v planu mu priste rict. Mozna mu brnknu uz pres tyden. Myslim si, ze to ani neni dobry pro to maly, kdyz porad tlacim a tlacim.... 🙂 No aspon mam trenink na porod, ze 😀

gammaray
28. srp 2011

@martinakl tak trénuj,ale smírou,mamčo 😀 😀 dělám si srandu,je to hnus,když jsou furt nějaké problémy už od začátku ☹

martinakl
28. srp 2011

@gammaray No dneska uz skoro vubec nespinim, tak tohle snad bude brzy dobre (tuk tuk tuk 🙂). Ted jeste ta genetika a doufam, ze pak uz se nic dalsiho neobjevi! Zacpa je momentalne to nejmensi... Uplne idelane by se to vsechno mohlo spravit do svatby, ale to uz se asi nestihne 🙂 Tak to snad nejak zvladnem..

slunicko_luca
28. srp 2011

Ahoj holky, snazim se docist Vase prispevky kvuli radam, ale je to asi nad moje sily ☹. Muzu se teda zeptat za jak dlouho jste po mimodeloznim sexovali a koupali se? Byla jsem 15.8. na laparce, odstranili mi praskly vejcovod, ale delohu necistili. Na kontrolu jdu 31.8. ke svemu gynekologovi a ten pry mi vse povi mi rekli v nemocnici. Jde mi o to, ze bysme radi 2.8. leteli na dovcu, tak jestli se budu moct koupat?

saronka
28. srp 2011

@slunicko_luca já jsem měla hned po laparce MS, jakmile odezněla jsem se koupala a pak i sex to asi 3 týdny po..já se cítili hned fakt dobře..nic mi nebylo. aaa čtu moře.. hele tak to netuším ale bazén říkali určo nee..ale fakt nevím..

martinakl
28. srp 2011

@slunicko_luca Ahoj, mne cistili i delohu, takze ja fakt dodrzela sestinedeli. Nevim, jak to je, kdyz to nedelaji. Nejlip ti to rekne asi doktor.. Tak mu zkus aspon o nejake zakladni info zavolat, to bude nejjistejsi 😉

martinakl
29. srp 2011

Tak mame riziko 1:25 na Edwardsuv syndrom ☹ ☹ ☹

gammaray
29. srp 2011

@martinakl Tak to je mi líto,budou to nervy ☹ ☹ ,ale urč.to dobře dopadne.a co ti k tomu ještě řekli,teda,jestli se můžu zeptat.asi budeš víc pod kontrolou.tolik jsem na tebe dnes myslela.drž se.

martinakl
29. srp 2011

@gammaray Ptala jsem se, kolik ta hodnota obvykle byva a pry 1:20 000 ☹ Mohlo by to pry souviset s tim spinenim. Nabidl mi odber choriovych klku, rikal, ze klidne dnes nebo zitra. Ale ja si chci aspon trochu uzit svatbu a kdybychom se nahodou dozvedeli neco spatneho, tak bych ji asi zrusila ☹ Takze jdu za tyden hned v pondeli rano, vysledky budou druhy den a to uz bude 100% vysledek... Do te doby proste musim zkusit na to nemyslet... Snad to pujde aspon trochu ☹

gammaray
29. srp 2011

@martinakl tak ty se tedka v sobozu vdáváš ? gratuluji 🙂 tak at se ti vyvede....no,půjde to asi těžko,nemyslet na to,ale snaž se.myslela jsem si to,že tě na ty choriové klky pozvou.zajdi,aspon budeš mít jistotu.

martinakl
29. srp 2011

@gammaray V patek 🙂 No snad jsem udelala dobre, ze jsem ten odber posunula, nevim :( Musim si porad opakovat, ze to proste bude dobry, az tomu, doufejme, uverim...

gammaray
29. srp 2011

@martinakl ono se ty odběry dělají v nějaký ten tt.a když si mu řela,že příjdeš příští týden,tak to asi ještě půjde.držím palce,na vše...

martinakl
29. srp 2011

@gammaray Jj, to jeste urcite jde, i kdyz uz budu na konci 14. tydne a od 15. se da delat i plodovka. Ale to asi vyjde na stejno a u tech klku je snad i driv vysledek. Ja to myslela spis, ze stejne nevim, jak si to uzijem..

rizecek08
29. srp 2011

@slunicko_luca Mě v nemocnici řekli, že se můžu koupat už po vyndání stehů, protože mi taky nečistili dělohu a nedělali nic na čípku. Jinak jsme začli sexovat taky potěch 14 dnech.