Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
20. zář 2011

@elana On rekl, ze tam byly jen 2 pary, jinak vsechny ztrojene... Tak nevim. Ty jsi doktorka, nebo to mas jen tak dobre vyctene? 🙂

elana
20. zář 2011

@martinakl jsem z oboru, ale nechci se tu blíž rozepisovat-kdyžtak do IP 😉

saronka
21. zář 2011

@martinakl kočko to je fakt pecka.. super že ti i jiní potvrdilli, že se to nemá už opakovat.. moc na tebe myslím.už jsi v práci??

martinakl
21. zář 2011

@saronka Ahoj. Jeste ne, zitra odpoledne jdu na kontrolu. Takze bud me uz uschopni nebo posle na dalsi revizi...

martinakl
22. zář 2011

Tak jsem se ted vratila. Konecne aspon nejaka dobra zprava. Na dalsi revizi nemusim, deloha uz je cista a od pondeli jdu do prace. Po vic jak mesici.. Pry mam prijit v lednu a pak se uvidi. Stejne chceme se snazenim aspon do toho ledna pockat, tak to vyjde akorat.

saronka
22. zář 2011

@martinakl no alespoň jedna dobrá zpráva.. uvidíš.. v únoru nám napíšeš že jsou tam //.. Hele Marti..věříš na výklad karet????

martinakl
22. zář 2011

@saronka Ani ne 🙂 Ja jsem spis realista a jakozto matematicka verim spis vecem, ktere lze dokazat 🙂 Ty jo?

saronka
23. zář 2011

@martinakl docela jo..já vykládám víš 🙂 tak pro sebe a kolem 🙂)

martinakl
23. zář 2011

@saronka A vyplni se to, co vykladas?
A jak se jinak mas ty? Nejaky nevolnosti nebo tak? 🙂

saronka
23. zář 2011

@martinakl no já třebas sobě nevykládám mě vyložila kamarádka v květnu že do 2 měsíců otěhotním a fak tjsem otěhotněla 🙂 po měsíci a půl už konečně dobře.. mám dole 5kg..tak týden je mi fakt už dobře 🙂

martinakl
23. zář 2011

@saronka Mne zle vubec nebylo, naopak jsem hodne jedla, ale pribrala jsem za ty necely 4 mesicen jen 2 kg. Tak doufam, ze priste to bude podobny v tomhle smeru...
To je docela sila 5kg dole.. ale ted to urcite brzo zase naberes 😉

saronka
23. zář 2011

@martinakl ono já nejsem žádný drobek jo 🙂takže 5kg dole mi pomohlo k tomu že mám stejnou startovací váhu jako při dceři... 🙂 já jsem s ní přibrala jen 8kg dala to po týdnu porodu dolů..jenže jsem pak papkala..no znáš to 🙂)

martinakl
23. zář 2011

@saronka Ja taky nejsem drobek 🙂 Tak jsem se bala, ze treba budu rychle pribirat (kamaradka mela ve 4. mesici plus 10 kg). Ale 2 jsou asi v norme. Jedno uz je dole a rada bych aspon do konce roku pokracovala, tak uvidime.

No tak preju, at uz je dobre, at si muzes uzivat ty tehotensky chute 🙂
A pekny vikend.. Ja jedu za chvili po dlouhe dobe za rodinkou. Busem se stenetem - to bude cesta...

saronka
23. zář 2011

@martinakl díky no klepu se na ten screening v úterý.. opatruj se a užívej alespon pejsánka..

martinakl
23. zář 2011

@saronka Urcite to bude v pohode. Drzim palce 😉

rizecek08
23. zář 2011

@martinakl Teda, že vajíčko oplodnily 2 spermie, to jsou manželovo spermie pekní dravci, to je dobře. Je taky dobře, že to byla blbá náhoda a není to důsledek nějaké nemoci. Hodně sil a pevné nervy.

giraffe8
26. zář 2011

ahoj holky..ja marti to je super ze uz to bude dobré..fakt blba nahoda ☹ ale verim ti co to pro tebe je ach jo ☹( ja zacinam 13tt a modlim se at je vse ok koupila jsem si angelsound ale mimíska nesysim ach jo :((
jinak na screning jdu 7.10.tak jsem zvedava bojim bojim..

jinak na karty uz nejak neverim byla jsem u kartarky znama je tady jako prase a rekla mi ze budu mit dite za rok az za dva a ja jsem otehotnela hned v ovu ov byla 3 dny po jejim vykladu 😀

saronka
27. zář 2011

tak hlásím že máme po prvním screeningu a vše na jedničku.. krevní testy prý uplně vzorové 🙂 uf uf..

maac
28. zář 2011

@saronka tak to je super, užívej si radosti 😉

giraffe8
30. zář 2011

@saronka jéé moc gratuluji me to čeká v patek..dneska jsem byla na KO mela jsem strach jestli je vse ok ale je 🙂

maciatko248
30. zář 2011

Ahojky Holky,
nasla som vasu diskusiu cez uplne inu diskusiu ...meno tu fakt nesedi,
v utorok som bola na kontrole, babetko nikde, hcg 3378 potom to uz malo rychly spad, hned do nemocnice a o par hodin bolo po vsetkom 😖
vcera poobede ma pustili domov a kedze dnes este lenosim tak som si precitala posledny rok tejto diskusie a chcem vam velmi podakovat za vsetky vase slova aj ked neboli pisane mne, pri niektorych som si poplakala a pri niektorych sa pekne povzbudila bojovat dalej ale da sa povedat odpovedali ste mi na vsetky moje otazky a je krasne sledovat ako zena aj s jednym vajcovodom dokaze pocat babetko a to aj kazdy mesiac aj ked niektory dr. tvrdia ze je to nemozne 😉 zazraky su mozne, preto ak mi dovolite sa skusim k vam zapojit do vasej diskusie aj ked to tu uz vyzera ze je 90% zien z tejto diskusie tehotnych alebo uz aj maminkou co ma moc tesi a povzbudzuje na dusicke a verim ze aj ostatne zeny veria a tesia sa na vytuzene mimco ktore budeme mat raz dufam vsetky v naruci

giraffe8
1. říj 2011

@maciatko248 ahojky...to me moc mrzi...jeto bohužel život...ja jsem otehotnela po 9 měsících abylo to mimoděložní,život se mi najednou zhroutil....říkala jsem si že ted uz je to v prdeli... nedavala jsem si moc naděje protože když jsem se snazila kdyz jsme mela oba vejcovody tak to trvalo 9 měsícu a co ted když mám jen jeden??

giraffe8
1. říj 2011

ale za 4 měsíce!! od laparky se zadarilo!!ani jsem tomu nemohla uverit aa uz jsme 13tt!!!neuvěřitelné... takže držím pěsti 2 mesice si odpočín hrozí zachyceni embrijka v jizve po vejcovodu a vše byse opakovalo... za 2 měsíce směle na to... držím pěsti!!

maciatko248
1. říj 2011

@giraffe8 no ja som prave citala ten vas posledny rok a tie nazory dr na cakaciu dobu su sialene rozdielne 😖 a preto som premyslala ze pockam 2 ms od zakroku a mohli by sme sa uz potom snazit o babo, ak bude moje telo v poriadku ...a dakujem a prajem ti vsetko dobre aby to malicke v brusku robilo len velku radost 🙂

maciatko248
1. říj 2011

@giraffe8 este ma napada otazka bola prva MS velmi silna? ja som po zakroku krvacala 2 dni ale to nepocitam za ms ...a prave teraz mam dost bolesti bruska a aj spinim takze si myslim ze mrcha pride len nikdy som velke bolesti pri ms nemala tak asi to bude tymto?

giraffe8
1. říj 2011

ja jsem mela ms jeste pred laparkou cekali jsme jestli hcg klesne ale neklesalo tak bylo jassny ze je to mimodelozni... tak jsem sla pod kudlu... a 2 dn po operaci normalni ms akorat delsí..

martinakl
10. říj 2011

@giraffe8 Ahojky, tak co screening? Uz mas po nem, ne?

giraffe8
10. říj 2011

@martinakl ahojky jj 🙂 vsechno ok..a je to kluk 🙂)

rizecek08
11. říj 2011

@giraffe8 gratuluju, že je vše v pořádku. Koukám, že je tady pěkný mrtvo, jen málokoho to sem kvůli tomu blbýmu tématu dostane. Už jsem taky někam psala, že téma není OK, ale absolutně bez odezvy. Komu jsi psala ty?

giraffe8
11. říj 2011

@rizecek08 no psala jsem jakesi admince a psala mi ze je to tam dobre podle uvodu... no nechapu vsak co.... ☹ jj vsechno je ok jsem rááááddaa 🙂))