Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

perrolina
1. lis 2011

@rosnatka Moc Ti ze srdce přeji krásné miminko hlavně odpočívej a buť v pohodě.Jinak všem Nám holky moc přeju krasná a zdrává miminka myslím že si to všechny zasloužíme ...

kastanek
1. lis 2011

@martinakl Ahoj,díky za přání. Prcek se jmenuje Jiříček.

martinakl
1. lis 2011

@perrolina Mne rekl doktor, at pockame 3 mesice. Nakonec jsme si to protahli skoro na 5 a vyslo to napoprve... Ale to asi nebylo tim delsim intervalem 🙂

perrolina
1. lis 2011

@martinakl skusím také počkat ty3měsíce není to až tak dlouhá doba když srovnám těch 13let tak je to úplně nic.Až mi vytáhnou stehy začnu pomalu cvičit zase mojžíšovou a uvidíme co na to příroda.

martinakl
1. lis 2011

@perrolina Nam tentokrat doporucil pul roku. Ale to nevim, jestli vydrzim.. Nejradsi bych do toho sla uz ted a to mam teprv necely 2 mesice od revize a prvni MS.. No ale aspon do konce roku to nechame byt asi. V lednu jdu na kontrolu a pak se uvidi...

perrolina
1. lis 2011

@martinakl jasně že to zvladnem případá mi že ženské zvladnou snad vše co se tý če miminek.

martinakl
1. lis 2011

@perrolina Takto zacnem tak priblizne zaroven, co? 🙂

perrolina
1. lis 2011

@martinak ano snad ten nový rok pro Nás a všechny co touží po mimiskovi bude ten šťastý a vítězný.....

martinakl
1. lis 2011

@perrolina Urcite 🙂

maciatko248
2. lis 2011

ahojky Holky, no mne dr povedal ze mame urcite vydrzat 6ned. a ze kludne mozme zacat pracovat na babetku 😉 prave cakam na MS a potom sa hned zacneme snazit. Dr povedal ze dolezite je aby zena sa citila zdrava a v pohode ze dlhsie sa cakat nemusi iba ak by boli nejake bolesti a podobne
@martinakl tym ze som precitala posledny rok od zacatku prosinca tak som tvoj zivotny pribeh sledovala a bola sklamana ze co vsetko zena musi vytrpiet aby mala milovane babo v naruci...a chapem ta ze mas aj strach ist do toho a vidno ze mas aj chut sa hned snazit o dalsie verim ze to coskoro pride 🙂

perrolina
4. lis 2011

😀 😀 😀 @martinakl Tak jsem byla na kontróle a Mudr.říkala až mi bude dobře že se můžem snažit,že mám tělo ještě na hormonovaný že by mohlo i jít.Ale já jsem odpověděla že by muselo jít o zázrar ale necháto na přírodě...

maciatko248
4. lis 2011

@perrolina jej a to nemas cakat ani 6 tyzdnov? ako vidim kazdy dr uplne inak hovori 😉 prajem nech sa skoro zadari 🙂

perrolina
5. lis 2011

😵 😵
@maciatko248 děkuji nejspíš počká na ms a pak do toho půjdem... 😀 😀

maciatko248
5. lis 2011

@perrolina no mne zajtra pride MS a zaciname snazenicko tak dufam ze sa tiez skoro zadari 🙂

saronka
5. lis 2011

holky držím moc palečky.. 🙂)

martinakl
6. lis 2011

@maciatko248 Dekuji... A drzim moc palce, at se co nejdriv zadari 😉
Holky dneska skoncila prvni porevizni MS a konecne mam pocit, ze jsem se z toho trochu vyhrabala... Snad se zas vracim do normalu.
@perrolina Ja jsem si rikala, ze bych pockala aspon jeste jednu MS, ale spis bych to rada vydrzela aspon ty 4 mesice do novyho roku. Tak uvidime...

rizecek08
7. lis 2011

Ahoj holky, ten čas děsně letí. Minulý týden 1.11. to bylo přesně rok po laparce a teď budeme mít do 3 týdnů doma mimčo 🙂. Takže hlavu vzhůru, pozitivní naladění, žádný stres a ono to vyjde 🙂. Držím palce všem snažilkám a hezké těhotnění...

saronka
7. lis 2011

@rizecek08 já mám za 11 dní roční výročí po lapace.. a na miminko se můžeme za pár měsíců také těšit 🙂)

petruska83
8. lis 2011

Holky, je super vidět, že i po mimoděložním se vám podařilo otěhotnět......Bohužel já jsem ten případ, že ani po roce a půl snažení nejsem těhu....A jak tu čtu, že jste se začaly snažit docela brzo po mimoděložním a nabízí se mi otázka, že možná jsem nemusela čekat celý rok na další snažení a mohlo se zadařit dříve.....Ale jelikož mi řežali celé břicho jako při císaři,protože jsem to měla v rohu dělohy, tak je to asi hloupost a čekat jsem prostě musela....A příští rok mě asi čeká IVF, ale mně se tak strašně nechce zase jen běhat po doktorech. V 28 letech mám za sebou 2xlaparoskopie,1xcísařský řez-mám synka, 1xmimoděložní a mám doktorů fakt docela dost!

micha13
8. lis 2011

@petruska83 Ahoj, to jsme na tom téměř stejně - první mimčo císař, já pak 2 spont.potraty a letos mimoděložní... Pořád v nemocnici a pod narkózou.. Za jak dlouho zkoušení se chystáte na IVF? Mně řekli po roce..Mimoděložní bylo na jaře, tak snad příští léto IVF, ale také ta všechna vyšetření, zákroky... nemám už moc sílu ani chuť. Ale pro druhé dítko to snad nějak vydržíme.. 🙂

martinakl
8. lis 2011

@petruska83
@micha13
Ty jo holky, a to jsem si rikala, jak uz toho mam taky plny zuby tech doktoru, nemocnice atd.. (po mimodeloznim a potratu ve 4.m). To jste dobry, ze to zvladate. Ja mam pocit, ze bych dalsi "neuspech" uz asi neunesla...

petruska83
9. lis 2011

Jo,holky....je to náročné....Jsou to vlastně už tři roky, co chceme druhé mimi....Ale největší sílu beru od mého synka.
Micha13.......My se snažíme od 7/2010 a po roce snažení jsem byla na laparu srůstů letos v červnu a kontrole vejcovodu a oni sami neví, jestli to vajíčko projde tím mým hůř průchodným vejcovodem, takže mně dali ještě čas na snažení....když není vejcovod úplně ucpaný.....Doktor mi letos v září řekl, ať počkám ještě rok, ale jdu k němu po půl roce na kontrolu v březnu a už dýl čekat nechci a chci se nechat poslat do Caru.....Manžel zatím vůbec vyšetřen nebyl....A ty máš druhý vejcovod v pořádku? My se s manželem na ivf připravujeme a šetříme už teď, ale opravdu se nám tam nechce a myslím, že jeden pokus zvládnem, ale na další pokusy už nebude asi ani síla ani finance.....

denousek
9. lis 2011

holky..držte se..já vím že je to boj... život se s náma nemazlí...vydržte věřte a bojujte... jak dosáhnete sveho cíle budete jen vzpomínat...držte se !!vyhrajete!

petruska83
9. lis 2011

@denousek........děkujeme za podporu...Taky věřím ve šťastný konec. 🙂

buffinko
9. lis 2011

ahoj holky 🙂 držím všetkým tehuľkám palce a snažilkám prajem skoré otehotnenie, raz to musí vyjsť. písala som tu takto pred rokom, 29.10.2010 som podstúpila laparku kvôli mimomaternicovému tehu (a to 2,5mesiaca po spontánnom potrate) a 21.10.2011 sa nám narodil krásny chlapček 🙂 nech sa vám darí!

saronka
9. lis 2011

@buffinko juu to moc gratulujeme a narodil se stejně jako moje Sofinka 🙂)

petula5
10. lis 2011

Ahojky 🙂
@petruska83 ty jsi byla na laparce mohla by jsi mi prosím napsat něco kolem toho mě to čeká v lednu strašně se toho začínám bát hlavně proto, že už mám jenom levý vejivocod a bojím se, že o něho příjdu a umělý by byl u nás asi problém, protože manža o tom nechce ani slyšet a taky finance. Kolik to tak stojí?

petruska83
10. lis 2011

@petula5 Ahoj, neboj se toho, já byla na laparu dvakrát a pokaždé v jiné nemocnici a v tom je i ten rozdíl...Ta první nebyla nic moc, ale ta druhá byla naprosto v pohodě....za 14 dní jsem byla opět v práci.
Tak napřed tě vyprázdní a pak jdeš na sál, máš dvě nebo tři malé jizvičky a za 4 dny domů.....Tak pokud se ti nedaří delší dobu otěhotnět, tak ti aspoň zjistí, jestli je vejcovod ok.....a má cenu se přirozeně snažit. Za umělé se doplácí cca 25 tisíc.....taky je to pro nás hodně peněz a manžel je hodně stydlivý, ale snad to zvládnem....Jestli chceš ještě něco vědět...klidně se ptej. Petra

petula5
10. lis 2011

@petruska83 děkuji jsi hodná 🙂 víš já se ani nebojím toho výkonu, laparku už jsem si prodělala, ale toho, že se pak probudím a řeknou mi, že byl špatnej, že tam byl zánět a že mi ho museli vzít......Manžel je taky stydlivej a jednou mi řekl, že by nikdy nešel někam by mu museli odebra sperma 😒

maac
15. lis 2011

Ahoj holky, vloni v říjnu jsem také prodělala mimoděl. těh. a odebrání levého vejcovodu a psychicky jsem byla tenkrát úplně na dně.Dali jsme si 4 měsíční pauzu a ono se to hnedka na poprvé povedlo 🙂 .Před 3 týdny se nám narodilo naše vytoužené a vymodlené děťátko.Mám synka, rodila jsem ve 39.týdnu, porod celkem náročný, klešťový,ale hlavní je,že to vše dopadlo dobře. Všem snažilkám posílám pozitivní energii, sílu a hlavně neztrácejte víru, ono se to určitě podaří.Všem držím palečky. 🙂 😉