Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

bublenudle
13. pro 2011

@petruska83 Ahojky,děkuji za reakci...no mam jit v lednu na své 6 IVF a mám s toho trochu hlavu..jak ted pujdu na konzultačku, tak mu to řeknu hned...at se s tim dá něco udělat,pokud by to bylo něco 😉

martinakl
21. pro 2011

@saronka @denousek a ostatni.. Holky, uz jsem tu dlouho nebyla.. Jak se porad mate? 🙂 vse v pordaku?
My se ted zacali snazit driv, nez doporucil doktor, ale aspon ty 3 mesice a 2MS jsme pockali, tak snad to bude ok..
@jezura Ahoj. Mne to tqaky bolelo jeste asi 2-3 mesice po laparce. Nebo spis pobolivalo a pichalo a pak to casem zmizelo uplne.. Tak drzim palce, at to taky co nejdriv prejde.

jezura
21. pro 2011

Ahojky všem, díky za reakce.
@martinakl My jsme prakticky čekali jen jeden cyklus po operaci, jednak mi to povolil můj Dr a druhak moje psychika se tím podstatně zlepšila. Píchání je občas pořád, ale nic výraznýho, jen to prostě cítím. Občas zabolí i ty rány, ale jen malinko. Nevěřim tomu, že by se povedlo hned, ostatně moc tomu obecně nevěřim, ale mám dobrej pocit, že pro to aspoň něco děláme.... A tělo si podle mě samo řekne, až na to bude připravený...

martinakl
21. pro 2011

@jezura My po mimodeloznim cekali 5 mesicu, zadarilo se napoprve, ale pak na zacatku 16t to skoncilo z jineho duvodu.. Tak ted se zaciname snazit napotreti.
Drzim moc palce, at to vyjde co nejdriv jste v poradku..

saronka
22. pro 2011

@martinakl ahoj Marti jak se vede v manželství? to je dobře že se snažíte..držím moc palečky určo ukaž testík..

martinakl
23. pro 2011

@saronka Ted jsme meli takovy hadavy obdobi, snad to bylo tim predvanocnim stresem, ja jsem taky byla prepracovana.. Ale uz snad dobry, na svatky na sebe nebudem stekat ne 🙂 Co ty, jste zdravi? Ja ted vyrazim na vanoce za rodinkou, tak asi na netu moc nebudu, tak preju krasny svatky, pekny darecky a hlavne pohodu a klidecek, coz ted asi potrebujes 🙂 A at jste vsichni zdravi...

saronka
23. pro 2011

@martinakl hele to je všude..my taky měli divné období 🙂 a už zase pohodička.. jojo vše v pohodě.. ani cukrovka, které byla u Sofinky.. už snad máme finální jména na výběr..nevím pro kluky se mi líbí jména co mít kvůli příjemní nemůžeme 🙂) díky moc vám taky.. a příští rok ať je plný krásných chvilek...už jste si toho vybrali až až.. 🙂 určitě už bude jen nad vámi svítit sluníčko..

gabra29
29. pro 2011

Ahoj holky, mohla bych se taky přidat do diskuze? v červenci jsem prodělala mimoděložní těhotenství, takže jsem bez pravého vejcovodu, v listopadu jsem absolvovala lázně a teď mám doporučenku na hysteroskopii. Moc se mi do toho nechce, slyšela jsem na to různé názory tak nevím jak se rozhodnout. Měli by mě jí dělat ambulantně bez narkózy, tak pořád spekuluju jestli do toho jít nebo se na to vykašlat a začít se snažit a uvidíme. Určitě nemusím popisovat svoje pocity, je to šílený taková totální bezmoc protože nikdo není schopný mi pořádně říct, že výsledek hysteroskopie je 100%, vždycky je tam nějaké ale, např. že malé srůsty nemusí být na ultz vidět, že pokud nefungují řasinky ve vejcovodu tak se to na hysteroskopii taky nepozná tak pak si říkám, jestli to k něčemu vůbec je. Na jedné straně se bojím, že pokud nebude druhý a můj jediný vejcovod průchozí tak že bude další mimoděložní a pokud půjdu na hysteroskopii a dopadne to špatně tak mi vejcovod vezmou nebo řeknou, že stejně přirozenou cestou to stejně nepůjde.
Máte nějaká zkušenost s hysteroskopií nebo jestli jste se na to vykašlaly a šly do toho a vyšlo to?, za každou radu budu ráda.

saronka
29. pro 2011

@gabra29 to mě mrzí s tím mimoněm..jinak o té hysteroskopii jsem ani neslyšela nic mi nikdo neřekl.. prostě mi řekli, chcete další počkejte 2-3 měsíce víc nic..tak jsme si řekli, že to zkusíme a pokud po roce nic budeme to řešit.. takže fakt netuším proč ti to nabídli a zda je k tomu důvod.

gabra29
30. pro 2011

@saronka já jsem to měla stejně, doktorka mi nejdřív řekla, že za 3 měsíce to můžeme zkoušet znovu a já se samozřejmě bála, takže jsem jí argumentovala, že mám strach aby se to neopakovalo znovu. Na to mi napsala doporučenku na tohle vyšetření ale zatím se do toho moc neženu. Když jsem byla v lázních tak jsem se na to ptala i doktora a ten mi řekl, ať to neřeším a začneme to zkoušet a až to rok a půl nepůjde tak pak ať to začnu řešit. A doktorka mě teď straší, že tam je 15% možnost, že se to bude opakovat a vzhledem k tomu, že už mám jenom jeden vejcovod tak mám strach. A ty ses nebála,když jste to začali zkoušet že se to bude opakovat?

saronka
30. pro 2011

@gabra29 já zasel slyšela, že šance, že to bude znovu je malá.. a měla jsi ve zprávě něco o tom druhém vaječníku? já měla že je jako hladký a ok. vůbec mě to ani nenapadlo..možná je tvoje doktorka až moc obezřetná já bohužel nevím nemám s tím zkušenost..zkus se poradit ještě s nějakým gynekologem třebas přes internet.poradny. jinak jsem se bála, to víš že jo, ale i kdyby ti řekli, že je uplně v pohodě, tak ti nikdy nezaručí, že se vajíčko někde "nesekne"

gabra29
30. pro 2011

@saronka ne o tom druhém vejcovodu nemám ve zprávě vůbec nic. Když jsem se na to ptala doktorky proč hned při té laparoskopii neprohlédli druhý vejcovod, tak mi řekla, že se to nedělá, protože by se mohla dostat do druhého vejcovodu krev a mohl by se prý víc poškodit než zachránit. Ale to mimoděložko bylo prý v pohodě, žádný průsak do břicha nic, takže snad o.k. jenom na tom levém vaječníku kde mám jediný vejcovod je malá cysta, tak nevím jestli to může být problém nebo ne. Já si právě říkám, že i když se to zjistí, že je to o.k. tak že mi nikdo nezaručí že se to někde nezasekne. Tak nevím, zase na druhou stranu, když se zjistí, že to je neprůchodný tak se to třeba dá zprůchodnit, nevím, jsem z toho taková zmatená. Mě připadá 15% jako docela malá šance, že se to může stát znova.

saronka
30. pro 2011

@gabra29 já myslím že je to procento nižší ale vem si.. to že bude mimoděložní těhu je jen 1% a my to měly.. já týden před zjištěním mimoně jsem se bavila o tom s kamarádkou co má tělístko zda se jako nebojí a ona nene to je jen 1% no ..asi jsem to zakřikla..

gabra29
1. led 2012

@saronka no tak to je dobrý. Já vím, taky jsem někde četla, že to jsou asi jenom 2% a nakonec když jsem začala pátrat jak po diskuzích tak v okolí tak jsem najednou zjistila, že toho je poměrně dost.
No, rozhodla jsem se zajít na konzultaci a pak uvidím jestli si vyšetření nechám udělat nebo ne. Trochu si říkám, že pokud budu vědět, že to je průchozí tak asi budu klidnější než jsem teď. je to síla

martinataylor
1. led 2012

ahojky holky, nevadí když k vám vlezu do diskuze? doporučila mi stránky kamarádka...

jsem taky už po 2 mimodleožním tehoteství, zrovna v pátek me propustili z nemocnice..... 😒

První mimodeložní tehotenství jsem prodelala v roce 2006,když jsme se snažily o mimi.To my vzaly i levýý vejcovod. Pak jsme prodelaly umelé oplodnení v brne v roce 2006 na podzim a to nám nevyšlo a nechaly jsme tomu pak volný prubeh nejak,koupila jsem si štenátko a behem pár mesícu zjistila že jsem tehotná a to jsme se zrovna chystaly na 2 IVF.....Takže jsem v roce 2007 porodila dcerku Klárinku....ted 25.prosince oslavila 4 narozeniny...

A o druhé mimi jsme se začly snažit v listopadu,ale nejak v pohodě,bud to vyjde nebo ne...Mesíčky jsem mela 14 prosince tak si říakám zase nic, vyjde to jindy....Ale ted 28 prosince jsem byla s malou zrovna u kamarádky,když me popadly hrozné bolesti v podbřísku, napadl me slepák,či cysta....tak me hned odvezly do nemocnice,pač jsem myslela že umřu,tak me vyšetřily a zjistili že mi praskla cysta a vypotek teče do tela,tudíž když bue potřeba tak večer hned operace,vzaly odbery na HCG a čekala jsem na pokoji co bude.Me se mezitím udelalo zle,bolesti neustávaly,omdlela jsem a a zvracela.V tom přiletel doktor,že má pro me špatnou zprávu,že mám vysoké HCG ,skoro 4 tisíce,že mám bohužel 2.mimodeložní tehotenství,že musím hned na sál.Ihned ješte ultrazvuk a to už jsem mela břicho plné krve,tak to jen jelo......cestou na sál me dr.říkal,že ho to moc mrzí ale zda to bude v tom pravém vejcovodu,tak už nebudu mít moc deti,ale at jsem štastná že mám aspon jedno..Naštestí hned po operaci dr.přišel z amnou a potešil me, vejcovod mi zustal,bylo to v rohu deložním.....Tak jsem byla štastná ale zároven neštastná že už to mám po druhý za sebou. Prý jsem mela štestí, krve bylo v břichu už moc....mám štestí že vám ty řádky mužu tady napsat. a sedím doma s rodinou....Zítra jdu na kontorlní HCG..tak snad bude vše o.k, a za čas se pokusíme znova...i když nevím.....mám strach aby me to nepotkalo do třetice.... ☹ ☹

Ríkám si,dá se tomu nejak předejít,proč zrovna já....ale asi všecko co se deje tak má být.....

Prominte,vylila jsem si tu srdíčko....

saronka
1. led 2012

@martinataylor uf to je narez. Moc me mrzi,cim jste si prosli. Takze nemas jfen vejcovod? To posledni vzali jen embrio? Drzim moc palce at uz to vyjde!

martinataylor
2. led 2012

ahojky...jj mám jen jeden z minulé operace...

ted zrovna jsem byla na kontrole v nemocnici, dr.se nezdá že jsem ješte nedostala po operaci MS,braly mi krev zda HCG kleslo, UTZ delal...tak po 12 hodine volat...tak se bojím,zda to vzlay dobře...bojim bojím...písnu vám..a říkal mi,že jsem teda machr,když mám už 2 mimodeložní...tak mu říkám,že spíš smolař 😠

martinataylor
2. led 2012

holky a když čtu ty vaše příspevky,tak vidím,že si vytrpíme všecky.....proč nekdo má detí jako smetí,bez problému a druhá si musím vším projít.....

martinakl
2. led 2012

@martinataylor
@gabra29
Ahoj holky. Vitam vas tu, ale moc me mrzi, ze jste v teto diskuzi ☹
Ja jsem slysela, ze pravdepodobnost mimodelozniho je u zeny, ktera to uz jendou prodelala, o neco vetsi. Nicmene my jsme se po 5 mesicich po laparce (12/2010) zacali snazit a povedlo se napoprve. A mimodelozni to nebylo. Sice to zase nedopadlo dobre, ale to je ted vedlejsi, protoze to bylo z uplne jineho duvodu. No a vcera jsem zase nasla // 🙂 Mam velky strach, ze je to mimodelozni nebo ten druhy problem, co jsme meli, ale snazim se na to nemyslet..
Jinak mne o te hystereskopii taky nikdo nerikal, jen mi dr rekl, ze mame 3 mesice cekat a pak se na to muzem vrhnout znovu..
Tak holky moc vam preju, at se z toho co nejdriv vyhrabete a za 4 mesice mate // 😉

petula5
3. led 2012

@martinakl velká gratulace 🙂 moc držím pěstičky, aby tentokrát už všechno dopadlo dobře...to je superrrrrrr 🙂)))

petula5
3. led 2012

@martinataylor to je mi moc líto čím vším už si taky musela projít ☹ držím pěsti, aby už vyýsledky byly ok ....
Přesně to co si říkáš ty, si říkám i já....proč zrovna my...proč někdo otěhotní hned, když si umane, že chce dítě a ještě si toho neváží...proč někdo má kupu dětí a nám to druhý prostě nejde co člověk dělá špatně prostě pořád proč??????? teď jsem začala chodit k homeopatce a musím říct, že mi psychicky hodně pomohla už to nebolí tolik jako dřív, taky mi operaci na průchodnost vejicovodu rozmluvila prí je zima nejméně vhodná dobana to jít na operaci a zkouším přírodení věci. Navíc jsem teď jstejně dostala zánět močáku, takže to musím tak i tak odložit.
Tak se snad taky někdy dočkáme....ale kdy...

martinataylor
3. led 2012

ahojky petula5....a první mimi vám šlo v pohodě? nebo byly taky problémy....my za Klárinku jsme vdeční, otehotnela jsem po 2 letech snažení,trápení a problému....dokonce nám v Brne řekly,že my dva..jako já s manželem nebudeme mít nikdy deti, mu zjistili špatné spermie,vyšlo mu v testech jen 1% o.k, to byla pro chlapa hrozná rána a nevzdaly jsme to a Klárinka byla nakonec normálne...., td je pravda že se snažíme třetí mesíc teprve...jen me ubíjí to že jsem byla po třetí tehotná a je z toho jen jedno dítko....ale nevdzáme to....manžel ted v svotu odlítá zase pracovne pryč na 3 mesícce,já se dám aspon do kupy a jak přijede,tak tomu necháme volný prubeh a uvidíme zda se zadaří..i když ted budu mít strach šílenej...do 3 mimodeložní...to už bych asi deti mít nemohla...

tak se petula uzdrav,dej se do kupy a třeba se zadaří...mužeme se tu podporovat a foukat si bolístky....

gabra29
3. led 2012

@martinakl tak to ti moooc gratuluju a držím palce ať vše dobře dopadne a je z toho krásné a zdravé miminko.
No já nevím,jsem z toho všeho zmatená, asi kdybych měla už jedno mimčo tak bych to tak moc neřešila,ale tím, že nemám ani jedno a už jsem bez jednoho vejcovodu tak si říkám, že v podstatě mám akorát 1 šanci na početí přirozenou cestou a nedej bože kdyby ten druhý vejcovod byl neprůchozí a nezjistilo se to, tak skončím bez vejcovodů. Tak zvažuju, že na tu průchodnost půjdu a uvidím, doufám,že to bude o.k. a budu alespoň trochu v klidu a zkusíme to.

gabra29
3. led 2012

@martinataylor držím palce abys byla brzo zase v pohodě. Je to šílený, ale naštěstí jsi to přežila což je nejdůležitější a teď už bude jenom líp. Alespoň, že máš holčičku, já si říkám, jak ráda bych byla kdybych už jednoho prcka měla ale tak doufám, že nebude problém a že se nakonec taky podaří a bude to o.k.
Teď se hlavně šetři a dej se brzo do pohody i když je to kolikrát těžší po duševní stránce než po té fyzické ☹
Drž se

martinataylor
3. led 2012

gabra29,,nebuj to dopadne dobře...já první tehu mela taky mimodeložní,zustal mi jeden vyjcovod a nakonec Klárinak vyšla...to pujde musí,určite,veřím tomu...a pokud ti ten zákrok pomuže psychicky tak na ten zákrok zajdi pro klid duš..když nad tím přemýšlím,tak já nikde nebyla a vidíš ,opakovalo se to...tak třeba je problém taky ve vejcovodech+nekvalitní spermie...musím veřit..že do třetice bude zdravé tehu🙂 i kidyž ted mám spíš pořádnou depku a říkám si dokola furt proč já..... ☹

maciatko248
3. led 2012

Ahojky Holky my sa zaciname snazit tento cyklus (3 mesiac po laparke) minuly cyklus som musela na vyvolavacku a ani ta nezabrala az mrcha prisla po kontryhelu, takze teraz pijem kontryhel a verim ze sa moj cyklus upokoji a pride aj ovulka aby sme sa mohli snazit 🙂 ale podla mna tu mrsku som nedostala koli mojej rozhodenej psychike ..vianoce boli pre mna dost placlive dufam ze buduce uz budu pozitivnejsie 🙂
@martinakl jej to je super tak nech to len dobre dopadne a o par mesiacov nech mas maly uzlik v naruci 🙂

martinakl
3. led 2012

@gabra29 Dekuji 🙂 Ja bych mozna premyslela uplne stejne, taky jeste nemam ani jedno a pouze jeden vejcovod.. Ale mne to ani nenabidli, tak jsem to neresila. Ale na druhou stranu v teto diskuzi vidis spoustu pripadu, kdy to jde i s jednim vejcovodem 🙂

martinakl
3. led 2012

@maciatko248 Drzim moc palce, at to klapne co nejdriv.. Treba hned napoprve, jako nam 😎

maciatko248
3. led 2012

@martinakl dakujem ale popravde zacina mi to byt jedno hlavne nech pridu // aspon do leta 😀 potom uz chcem urcite tehulit no uvidime ak nie tak dr povedal ze po 9 mesiacoch snazenia sa mame zastavit a uvidime 🙂

martinakl
3. led 2012

@maciatko248 A jak rychle se vam to podarilo predtim?