Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
27. čer 2007

Luci, je mi líto, že jsi zklamaná, ale jak píšou holky, není nic ztraceno a vzhledem k tvámu rozházenému cyklu se může výsledek na testu objevit až později...Kolikátý den je to teď? Víš co, tak jdeme do diety spolu 🙂
Taky jsem počítala měsíce, kdy ano a kdy ne, ale po tom, co napsala Míla, tak na to kašlu a neřeším to...O to je to lepší, že ta šance může být opravdu každý měsíc...Když jsem byla na vyndavání stehů, tak tam sestřička líčila takový zázrak, kdy nějaká paní za sebou měla 2 mimoděložní těhotenství, neměla ani jeden vejcovod a přesto otěhotněla přirozenou cestou...Jasně, že to jsou vyjímky, na které se nedá sázet, ale i tak je to pozitivní...
Blani a ty utíkej k doktorovi...ať se sestřičky klidně tváří jak kyselej citron, ale tady jde o tebe a tvé miminko...Oni jsou jen v práci a pokud je nebaví pracovat s lidmi, tak v lékařské ordinaci nemají co dělat...Pusť je z hlavy a trvej na vyšetření...Je to samozřejmě jen na vašem rozhodnutí, ale možná má tvůj manžel pravdu v tom, že na Itálii teď není vhodná doba-už proto, že ti není dobře a ač se to nezdá, tak už ta cesta je dlouhá a náročná...Taky bych to určitě probrala s doktorem a poradila se, co a jak...
Romčo, tobě přeji, ať jsou dnešní zprávy co nejoptimističtější a pokud je ti dobře, nic tě nebolí, tak bych snažení neodkládala-to je můj názor, který vychází i z mého dr., který mi řekl, že milování po laparoskopii nebrání nic za předpokladu, že mě je to příjemné a mám náladu 🙂 Samozřejmě, pokud došlo k nějakému zákroku v děloze, tak pak je třeba počkat, ale mám takové tušení, že to není tvůj případ...I přesto 2 měsíce jsou asi nejrozumnější kompromis a první měsíc už máš za sebou 🙂
Milo, po svatbě už budete s manželem nastálo? Já už se taky tak těším, až konečně začneme žít normálním manželským životem, kdy se budeme vracet každý den do stejného domova, kde budeme spolu...

lucikpetik
27. čer 2007

zuzi dekuji moc....no mas pravdu, MS je dost rozhazena, ale uz je to dost dni ted...dneska je to 29 dni od MS, takze tento mesic opravdu zase nic...tak se budeme alespon vzajemne podporovat v diete, co dobreho papkas?
ja si to jeste dneska uziju a pak konec....
za chvili jedeme k zubari, tak si necham udelat ten rentgen...tajne jsem doufala, ze nebudu muset, ale alespon budu mit zpravene zuby... 😀
blani kdy vy mate jet do te Italie?
a Zuzi kdy vy budete uz s manzelem pravidelne spolu? a co domecek, pokracujete nejak, nebo jste to ted pozastavili?

zuzan
autor
27. čer 2007

Tak ještě počkej a uvidíš, třeba budeš ještě příjemně překvapená...pokud míváš cykly 33-36 dní, tak máš ještě čas i na ty testíky... Já měla dneska k snídani müssli tyčinku, ale nějak mi asi nestačí...snažím se hlad zahnat minerálkou a myslím, že to dlouho nevydržím a buď si zajdu někam na jídlo (je tu kousek jídelna, kde se dají objednat poloviční porce kolem 30,-Kč a vaří i zdravotní a dietní jídla) nebo si aspoň koupím něco v pekařství...Nemám naprosto žádnou vůli, ale snažím se omezovat...
S manželem nevím, je to všechno otevřený, vždycky to vypadá nadějně, že budeme hledat jinou práci, abychom mohli být spolu, jenže ve chvíli, kdy začneme počítat, tak stejně dospějeme k tomu, že když máme na krku hypotéku a rozestavěný barák, tak jsou ty finance hodně důležitý a to, co má teď, by jako zaměstnanec neměl nikde... Já to začínám ale zvládat čím dál hůř a mám trošku i strach, že si každej navykneme žít ten život po svém (spolu jen na telefonu) a pak, až najednou spolu budeme denně, tak se budeme těžko přizpůsobovat jeden druhému...Domeček jsme nezastavili, čekáme na tesaře a pokrývače a budeme dělat střechu...Pošlu vám fotky, ale je fakt, že teď se to všechno hodně zpomalilo...ta hrubá stavba šla rychleji...
Tak ať ti to u zubaře dobře dopadne...

lucikpetik
27. čer 2007

no tak to se tesim na fotecky zuzi, uz strechu???? to to slo fakt rychle...
no s tim navyknutim na ten zivot jak pises, mam v urcitem smyslu asi pravdu...ale zase az budete mit postaveno, bude lip, to vis, v dnesni dobe bez penez je to tezke...
to mas fajn, ze ti pobliz tak dobre vari, polovicni porce za 30,- to mas zadarmo a navic i dietni jidla, to tady u nas nikde neni..
a ten posledni cyklus jsem mela 36 den, navic me fakt prekvapuje, ze me tak pobolivaji ty prsa...ale treba si to fakt vsugerovavam...a navic zacinam byt sam pupinek...ale to tak delava pred MS, takze to jsem v klidu....ale nadeje umira posledni....k zubari jedeme asi ve dvanact, tak se jeste musim najist

mila30
27. čer 2007

Zuzi, po svatbě už budu s manželem každý den, tak jsem zvědavá jak to zvládneme 😀. My ani nebydlíme od sebe až tak daleko, jen když jsem u našich tak to mám do práce 2km a až teď budu v Praze, tak to mám autem 30km a musím jet po jižní spojce ☹ z toho mám strach a kdybych jezdila sockou, tak do práce dojedu až za 2,5 hoďky, což to bych stávala už ve 4, takže musím jen tím autem.
Blani, doufám, že už si byla u lékaře, protože jestli néé, tak tytytyty 😉 , na setřičky a nepříjemný doktory se vykašli, já když někoho takového potkám a i přes to, že se snažím být na ně milá a oni pořád nic, tak jim řeknu, že jestli je to tady nebaví tak ať jdou dom a neotravujou jiný normální lidi a usměju se a to pak vyloženě čuměj 😀 😀.

blanuleplus
27. čer 2007

Tak sestricky byly sice dneska docela fajn, ale muj doktor tam dnes nebyl a nebude ctrnact dni. Tak mam prijit zitra ve 13 a kdybych zacinala krvacet, tak jet do nemocnice...takze o moc moudrejsi zas nejsem 😖
Luci, jestli mas tak dlouhy cyklus, tak to muze byt skutecne poznat az za tyden. Tak budu i nadale drzet palce. 😉
Zuzko, tesim se na fotky. Chapu te, taky bych bez manzilka moc dlouho nevydrzela. Pamatuju si, jak jsem trpela,kdyz jsme pres leto bydleli spolu na koleji a v zari jsem musela na pokoj s holkama, navic o pet let mladsima... Taky jsme se nemohli dockat, az budem mit bytecek. Ted mam ale nekdy pocit, ze kdyz jedu sama k rodicum, ze je manzilek docela rad, ze si bude vegetit chvili sam 🙂 Ale Italii rusime. Kdyz me vcera videl, tak sam rikal, ze uz ta cesta by byla pro me utrpenim. Navic je to porad na hrane, jestli skoncim /neskoncim v nemocnici...

lucikpetik
27. čer 2007

Blani v nemocnici neskoncis, neplas, je treba myslet pozitivne, vse bude ok.
a diky holky, jste moc hodne, tak ja budu jeste do MS doufat... 😅

ivusa1
27. čer 2007

Ahojky. Blani držím palečky aby jsi byla těhulka s mimčem tam kde má být. Já tento měsíc vypadám docela nadějně. Je jiný než ty předešlý. Břicho pobolívá jen občas a chvilku, spíš je celý takový nafouklý, už týden, bradavky mě taky bolí už týden a dokonce jsou i trochu větší a nalitější. Holky já moc chci aby se nám to povedlo. Jenže testík můžu udělat nejdřív až za týden☹ Ovulace byla minulou středu nebo čtvrtek a snažili jsme se v úterý a v pátek tak snad .... 😔 🤐
Mám delší cykly asi tak 35 dnů, tak musím čekat, dnes je to 22 den. 😒
Luci je mi to líto že ti to nevyšlo. Taky budu hrozně smutná když se to nepovede, a budu si už připadat jako blázen.
Tady taky strašně pořád fouká.

romcatko
27. čer 2007

Tak podávám zprávy z CAR. Moje paní doktorka ochořela, tak jsem byla přímo u Řežábka. Je moc milý, mluví velice potichu a docela pomalu. Povolil nám snaženíčko po 1.MS. Ptal se, jestli chceme zkusit ještě jen stimulaci nebo IUI(inseminaci) nebo jít "do zkumavky" 😀 IVF. Když jsem mu řekla, že jsme už docela psychicky unavení z toho čekání, tak jsme se domluvili na IVF. Jinak se mám objednat v září na 22DC, to na injekci a v říjnu na 1.IVF. Tedy, pokud nenastanou opět nějaké komplikace. 😠 Ty beru jedině, že bych otěhotněla a vše dobře klapalo. 😉 A ještě se se mnou loučil tím, kdybych otěhotněla přes léto, abych jim zavolala 😨
Takže imuno ani lázně jsem zatím neřešila, to by se vše ještě protáhlo a odložilo. Uvidíme co dál, až kdyby nevyšlo 1.IVF.

maova
27. čer 2007

Ahoj holky,

Luci, držím moc palečky, aby MS přece jenom nedorazila a za dva dny jsi třeba objevila // 😉

Blani a tobě zítra držím palečky, aby to u doktora dobře dopadlo 🙂 A věřím, že určitě dopadne, proč by taky ne 😉 S tou vaší dovolenou je to sice škoda, ale doma si určitě užiješ víc klidu. Vím to podle sebe, bála jsem se celou dovolenou. A navíc jsem dneska četla článek, jak je škodlivé opalování v těhotenství 😨

romcatko, to jsou dobré zprávy, tak držím palečky, aby tentokrát IVF proběhlo úspěšně a už k vám přišlo konečně štěstíčko. A nebo ještě líp, abys otěhotněla přes léto 🙂

Jinak mi holky dneska vůbec nic není, tak mi to přijde až divný, ale doufám, že je to normální a jinak je všechno v pořádku 🙂

mila30
27. čer 2007

Romísku, tak to jsou perfektní zprávy a musím ti říct, že na pana doktora Řežábka jsem vždy slyšela jen samou chválu, a že má hodně velkou úspěšnost 🙂, ale třeba to léto.. 😉 a ještě něco já se budu jmenovat Řežabová 😀 to jen tak pro odlehčení 😀 . Držím moc palce Romí 🙂 .
Marti, určitě je to normální, moje sestra nikdy neměla žádné těhu příznaky a kamarádka poznala, že je těhotná vždycky až když jí to řekl doktor 😀 .Takže žádné obavy 😉 .
Blani a držím palce aby to dopadlo zítra dobře, ale já vím, že dopadne 🙂 , ale hned napiš jak se vrátíš 🙂 .
Ivuš....a tobě držím také všechny palečky aby se zadařilo 🙂

maova
27. čer 2007

Milo moc moc děkuju, trochu jsi mě povzbudila 🙂
Teď mě holky napadlo se zvážit a mám 53,2 kg, takhle hodně jsem nikdy nevážila 😀

blanuleplus
28. čer 2007

Ahoj holky. Tak uz tu zas strasim 😅
Abych rekla pravdu, vcera uz jsem si Konika zakazala, protoze jsem si cetla i diskuse o spineni v tehotenstvi apod. a zacinala jsem mit smirlivy pocit s tim, ze kazde 4.-5. tehotenstvi skonci v rane fazi potratem... Dneska jdu k doktorovi, ale je mi jasny, ze je jeste brzy na to, aby neco videl. Ale teplota se celkem drzi, carka byla zas silnejsi a zatim nespinim. Tak snad to nase mala Rybicka (pracovni nazev - mimi by melo byt ve znameni Ryb) zvladne... 😉 Holky, moc vam vsem dekuji za podporu. Uz bych se asi zblaznila. 🙂
Luci, ovu byva vetsinou 14 dni od konce cyklu, takze mas skutecne jeste cas. 😉
Marti, trochu jsi mi hned po ranu zkazila naladu. 🙂 Predstava, ze ani na konci tehotenstvi nedosahnes me soucasne vahy, je uplne hrozna. 😉 Jak to delate? Ja vazila 52kg, kdyz mi bylo 14 a chodila jsem do baletu... A ze Ti nic neni, muzu jen tise zavidet...
Romcatko, zpravy z CARu zneji docela slibne. Ale mam tuseni, ze jejich pomoc nebude potreba. 😉 Budu drzet vsem i prsty na nohou.
Ivus, zpravy od Tebe vypadaji take velice slibne. Tfuj tfuj...
Budouci mlada pani Rezabova, uz se vam to blizi. 🙂 Jak se citis? Ja byla strasne nervozni, protoze jsem nic nestihala. Jeste noc pred svatbou jsem delala jmenovky ke stolu. Nastesti jsme meli obrad az v 15:30...

blanuleplus
28. čer 2007

Zuzko, diky za fotky. Vzdyt vy uz mate dum. 🙂 To musi byt super, kdyz tam predtim byla jen dira... A jsem moc rada, ze uz jsi tu zase s nama. Doufam, ze pristi mesic hlasis // Ty. 😉

maova
28. čer 2007

Ahoj holky,
Blani, to mě mrzí, že jsem ti zkazila náladu hned po ránu 😀 Ale říkej si, že mám asi lehké kosti 😉 Já jinak vážím už tak čtyři roky pořád 52 kg, ale taky jsem prťavá. Dneska na tebe budu moc myslet, abys u doktora dopadla dobře 🙂
Já mám jinak taky takový divný pocit, asi si budu muset taky zakázat číst různý diskuze, protože pak jsem z toho špatná. Už se nemůžu dočkat až bude 9., abych zase věděla na čem jsem. Nějak mi to čekání přijde tentokrát strašně dlouhý.
A Milo, ty si užívej posledný předsvatební přípravy 🙂 Já jsem jmenovky na stůl dělala taky ještě v deset večer před svatbou a vůbec jsem nestíhala 😀

zuzan
autor
28. čer 2007

Dobré ráno, holky 🙂 Když to tak pročítám, tak mám takový pocit, že minulý měsíc byl nějaký magický...a tuším, že mě v tom nakonec všechny necháte samotnou ☹ Ach jo... Lucka s Ivčou se k vám přidají příští týden a Romčo s Milou, na nás pak zbyde červenec a srpen 🙂

blanuleplus
28. čer 2007

Marti, taky jsem se dneska vážila a mám o kilo míň než před měsícem. Vlastně od minulýho těhotenství (to jsem vůbec nebyla schopná jíst), jsem zhubla 5kg. Ale pořád by to ještě chtělo... Ve 20 jsem měla období, kdy jsem vypadala strašně vychrtle, prsa absolutně žádný a vážila jsem 58kg! 😖 To čekání je fakt strašný. Zatím jediný, co mi může dodávat naději, že je vše v pořádku, jsou ty testy (taky jsem si včera ještě 2 koupila 😅 ). Já budu čekat týden na to, jestli je mimi v děloze a další 2 na srdíčko, pak na konec trimestru.... Už se asi nikdy o děcko nepřestanu bát... ☹ Diskuse o negativních tématech si zakážu. Co se má stát, stane se a mimi můžu pomoct nejvíc tím, že se nebudu stresovat.
V neděli se mi udělala nějaká vyrážka na ruce a nemůžu se toho zbavit. Naopak je to čím dál horší a bojím se na to patlat mast s kortikoidy. Původně jsem myslela, že mě jen něco poštípalo...

mila30
28. čer 2007

Ahoj holky, tak jsem tu dnes naposled jako "stará slečna" a zítra už budu "mladá paní" 😀 . Jmenovky na stůl nepřipravuju, jelikož nemáme pak žádnou hostinu, ale v sobotu máme posezeníčko a pak o těch svátcích máme mega párty asi tako 100 lidech 🙂 , to bude mazec 😉 .
Zuzi nebuj se nic, nikdo tě tu nenechá, samotná 100% nezůstaneš,protože i u vás doma se zadaří a za chvíli budeš hrdě hlásit dvě tlustoprďácký čárky 🙂 , to je jasný .
Jinak holky ty kila, já už teď konečně vážím asi tak 50 kilo, ale po operaci jsem měla 46kg a je to tím, že jsem prťě prťavý 😨

blanuleplus
28. čer 2007

Teda holky, nechte toho. To az se nekde potkame, budu si pripadat jak hroch 🙂 . Sice mam 176 cm, ale vase vaha je pro me na hranici uveritelnosti...
Milo, mi meli malou hostinu (17 lidi i s nami) a pak jsme chteli delat akci pro kamarady...no, doted na to cekaj 😅

blanuleplus
28. čer 2007

Teda holky, nechte toho. To az se nekde potkame, budu si pripadat jak hroch 🙂 . Sice mam 176 cm, ale vase vaha je pro me na hranici uveritelnosti...
Milo, my meli malou hostinu (17 lidi i s nami) a pak jsme chteli delat akci pro kamarady...no, doted na to cekaj 😅

blanuleplus
28. čer 2007

Se mi to poslalo dvakrat... Na posledni chvili jsem se snazila opravit to MI. Omlouvam se a stydim se. 😅

lucikpetik
28. čer 2007

ahoj holky, tak v prve rade bych vam tady zakazala vychrtliny psat, kolik vazite, protoze mam z tech vasich musich vah deprese 😀
blani ty mas obrovsky zakaz cist ty prihlouple diskuze, pak myslis na blbosti, tvoje miminko je v pohode a v poradku, tak zadne stresy.
Marto ty si uzivej, ze ti zatim neni spatne, ono to jeste muze prijit...
Milo, tak si dneska uzij posledni slecnovsky den, zitra uz z tebe bude mlada pani..... 😀
romi, u tebe taky dobre zpravicky, jen tak dal.
Ivus, ty vypadas hodne nadejne....
zuzi a ty nesil, sama tady urcite nezustanes, ja si nemyslim, ze bych tento mesic hlasila // takze tady s tebou urcite zustanu....a doufam, ze i holky, kdyz uz // maji, nas neopusti, co??????????? 😅
jinak me porad pobolivaji ty prsa, nevim, jeste tak nebolely....
a blani 14 dni po konci cyklu je ovu? ja myslela, ze od zacatku...tak to se mi to fakt posouva, hned se jdu podivat do kalendare, jak by to vychazelo...a zeby prece jen nadeje malinka????

lucikpetik
28. čer 2007

a jeste jsem chtela rict zuzi, ze jsme moc radi, ze uz tu jsi zase s nama...a blani nesmutni za Italii, vzdyt muzete vyrazit nekde po CR,ne?

blanuleplus
28. čer 2007

Luci, po ovu by melo byt tak 14 dni, kdy se vylucuje progesteron a kdyz nedojde do ty doby k uhnizdeni vajicka, tak prijde MS, takze skutecne nadeji mas (kdyz je cyklus 28, je cca 14. den ovu a za dalsich 14 dni MS, ale pokud mas cyklus treba 32 dni, muze byt ovu klidne az 18. DC)

lucikpetik
28. čer 2007

tak to tak blani pocitam, tak to je teda hodne brzo, aby test ukazal //, to tak jedine nekde na konci pristiho tydne, tak prece jenom budu jeste doufat. mame 8.7. prvni vyroci od svatby, tak ze by to byl jako darecek...to by bylo uzasne, tak prece jenom budu doufat....

lucikpetik
28. čer 2007

ach jo, to jste mi nemely psat, zase budu na to porad myslet...

blanuleplus
28. čer 2007

No to by byl krasnej darecek 🙂 Koukam, ze vzdy je vhodna doba 😀 Moje mamka ma narozky 4.7., ale ta o tom jako muj osetrujici lekar 🙂 vi. A segra ma narozky 20.7. To by mohlo byt uz srdicko, tak bysme to rekli. Ale manzilek je "slepici prdelka", takze kdyz mu volal tata, rekl, ze do Italie asi nepojedem, ze mi neni dobre a tata dostal starost, co je mi tak vaznyho, tak mu to rekl. Takze to nakonec nevi jen u nas doma...

lucikpetik
28. čer 2007

🙂) to jde videt, jakou ma radost, to je fajn....a jestli to segre vydrzis tak dlouho nerict???? jsi dobra...ja nevim, asi bych to taky nevydrzela, navic, dobri znami by to na me poznali, zadne vinecko u grilovani apod....takze ja bych to asi dlouho neutajila...

zuzan
autor
28. čer 2007

Holky,dekuju za povzbuzení...jste super...Já mám teď takovej nějakej vnitřní pocit, že bychom asi měli tak na měsíc vysadit, protože už mi z těch neúspěchů začíná slušně hrabat...Manžel už se se mnou chce rozvádět (myslí to jako vtip), ale já bych se mu vůbec nedivila, protože jsem pěkně protivná a kvůli každé kravině na něj vyjedu...Blani, co se váhy týče, tak tu vůbec neřeš...já jsem doslova oplácaná a taky s tím nic nenadělám...občas začnu držet dietu, ale tu dýl, než týden stejně nevydržím... Spíš mě překvapilo, že je nás tu dost mrňousů 🙂)) Já měřím 157cm a ve škole jsem byla vždycky nejmenší 🙂
Luci, u tebe je fakt naděje veliká a u Ivči taky, tak jsem netrpělivá s vámi...každopádně držím všechny pěstičky, ať to vyjde...
Milo, tobě přeji, ať ti zítřejši den vyjde podle tvých představ, hezky si ho užij a pak už se moc těším na fotečky 🙂

lucikpetik
28. čer 2007

jojo, zuzka ma pravdu, milo moc se tesime na fotecky, takze nam pak hned musis poslat
a zuzi co dieta? ja ji dneska jeste odlozila.....
a blanka zrovna malinka teda neni...176 cm, to uz je vyska....