Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
29. led 2014

@zuzan ja otehotnela s jednim vejcovodem trikrat na prvni snazeni. Bohuzel ted se asi mimodelozni opakuje a vezmou mi I ten zbyly vejcovod :(

rari
29. led 2014

@martinakl ☹ To je mi líto,a v čem je problém? Nějaké srůsty z minula nebo tak?

elana
29. led 2014

@martinakl jasně, IVF pomůže...ba dokonce, u téhle situace (kdy je žena normálně plodná, jen mechanicky zneplodněná kvůli absenci vejcovodů) mívá nejvyšší % úspěšnosti. Je to smůla, mrzí mě to, podruhé je to fakt blbá smůla a vzácnost. Tak hodně sil a následně i štěstí na další cestě za druhým miminkem 🙂

macetka
29. led 2014

Ahoj holky, prosím, jaké jste měli příznaky u MT?:( Mám tmavě hnědou MS a bojím se, že je to MT :( děkuji

romantika
29. led 2014

@macetka ja mela taky tmavehnedou, cca 3 dny. pak se dlouho nic nedelo a az kolem 7-8tt tehotenstvi. nemusi to byt MT. Jinak nejspolehlivejsi jak to zjistit je sledovani hcg, pokud neroste nasobne tak je podezreni na miste. ale to u mne naskočilo az později. dle dr. nechvátat na nejake revize a cekat, praska to az v 9tt. ta ms muze znamenat kde co.

macetka
29. led 2014

@romantika a měla si pozitivní test?

martinakl
30. led 2014

@rari netusim..
@macetka jestli jsi mela pozitivni test a krvacis tak radeji supajdi k doktorovi.

elana
30. led 2014

@macetka já žádné, mě to rovnou prasklo a pak nastaly křeče jakoby do konečníku a až když byla krev v břiše, která tlačila na bránici, tak jsem nemohla dýchat. Vlastně vůbec břicho jako takový mě nebolelo a žádné krvácení ani špinění MT neprovázelo.

tuhle řídkou tmavě hnědou krev jsem měla při cystě. Ale to jsem samozřejmě neměla pozitivní testy.

macetka
30. led 2014

@martinakl no, přijde mi, že je tam mikro duch... ale spíš jakoby dost špiním... vyloženě moc krve tam není... ale ne zase málo :(

elana
30. led 2014

@macetka tak mikroduch by u "rozjetého" MT nebyl...ono tam to hcg bývá taky dost slušné, v řádu stovek jednotek, i tisíců, takže test by byl jasně pozitivní. Skoč k doktorovi, ale fakt to může být spíš cysta, ty někdy právě dušíky na testech dělají. Ovšem i tu cystu by to chtělo prohlídnout, když je velká a nejeví snahu se sama vyprázdnit, tak se odsává v nemocnici klasicky pod narkozou (nebo zaživa, to je na domluvě).

macetka
30. led 2014

@elana moje doktorka tam teď není, bude až v pondělí :( takže tam skočím v pondělí... nic mě významně nebolí, jen mám pocit jako bych měla klasické bolesti při MS a ten hnědý výtok/MS.. netuším, jak to popsat... a cysta se pozná podle UTZ? Já totiž minulý měsíc byla na kontrole a nikde nic.. je možné že by se udělala hned tak rychle?

elana
30. led 2014

@macetka jo, cysta se někdy udělá hrozně rychle, rychle roste a taky někdy rychle zmizí...já byla dokonce objednaná na laparku, cysta rostla jak blázen, doktor se pomalu už bál jestli je to vůbec cysta 😝 a v den nástupu už tam nebylo nic, zmizela sama a beze stopy 😅

jako nic akutního to nejspíš není, myslím že do pondělí vydržíš, v nejhorším kdyby byly nějaký opravdu bolesti, tak funguje gynekologická pohotovost v každém špitále, kde by to stejně řešili, ať už by šlo o cokoli.

macetka
30. led 2014

@elana jojo, na pohotovosti jsem už byla se zánětem .. ale to opravdu vypadalo hodně jinak ... 🙂 tak snad to je jen nějaká vylomenina mého těla 🙂)) byla jsem teď nemocná, tak to přisuzuji i tomu... 🙂

elana
30. led 2014

@macetka tak to taky klidně může být. Mohlo se jednat i o anovulační cyklus, tam bývá MS taky často slabší a atypická (i když to není pravidlo). Každopádně MT bych se spíš neobávala, v podstatě nic z toho, co píšeš, tomu nenasvědčuje 😉 Ale tak nikdo nemáme rentgenový oči, takže buď opatrná, sleduj to...ale nepanikař, fakt to nejspíš nic není a příští MS už bude normální (nebo žádná 😉 😀 )

macetka
30. led 2014

@elana no, já se toho trošku bojím, protože u nás v rodině bylo MT několikrát :( takže jsem dost srab... ale trošku jste mě tu uklidnily 🙂)) díky moc 🙂

romantika
30. led 2014

@macetka ne to bylo dost zvlastni tehu, ja tam velice pruhledneho ducha videla asi 3 dny po tom hnedem krvaceni, ale druhy den tam nebyl. takhle se to tahlo téměř další tyden az 14 dni, hcg jsem mela taky nizke, na utz byla vysoka sliznice a postupne porad rostla ale nic se nedelo- proste klasicky jako mimotehu. pak jsem si sama zaplatila hcg cca prelom 6-7tt a to bylo uplne na hrane a pak během tydne uplne vse naskočilo, i mimi, za par dni srdicko. uplne zazrak. ja normalne neplaším, ale tady jsem mela za ten mesic asi 30 ttestu-v lekarne si mnuli ruce. Doted to nechapu. Jinak cca ja mela první den poslední menstruace 18.zari, a ted hcg test jsem si zaplatila 1.11. a bylo to uplne na hrane, nejnizsi číslo co by se dalo tolerovat. Proste když prcek chce tak si tam tu cestu asi prorazi. No a je to chlap tak 🙂)) obecne se říká ze chlapi se s tim vsim prdej 🙂))) Drzim palce, nekdy to je opravdu zapeklite. První tehu byla holka a tak mela srdicko ještě jsem ani nevedela ze tehulim.

macetka
30. led 2014

@romantika jo tááákhle 🙂 on se z toho vyklubal prcek 🙂)) já začala špinit cca v pátek, ale to bylo jen na toaleťáku, rozjelo se to v pondělí, ale v úterý zas jen špinění a včera trošku víc... no, tak uvidíme, co se z toho vyklube... 🙂

romantika
30. led 2014

@macetka jojo ja to tak taky mela. at to dopadne co nejlíp!!!!

martinakl
31. led 2014

Tak o pulnoci me odvezli akutne na sal a jsem bwz obou vejcovodu :(

elana
31. led 2014

@martinakl to je mi líto 😖 ...ale dáš se do kupy, s prckem nebude čas na smutnění a třeba v létě, až bude teploučko, tak se vrhnete na IVF a za rok touhle dobou máš megapupajz 😵

martinakl
31. led 2014

@elana zatim netusim jestli semi do toho bude chtit po tom vsem,co jsme si s tehotenstvima prozili. Ale na to jeted brzo. Uvidime casem.

elana
31. led 2014

@martinakl to víš že jo...stejně teď máte povinnou pauzu na zahojení. Zas kvůli prckovi by bylo fajn sourozence pořídit, ale jasně, je prostě na všechno moc brzo. Uvidíte později a jak se budeš psychicky i fyzicky cítit.

tsterinka
31. led 2014

@lena27 ahoj tak jsem dnes byla u dr a PN trvá,dnes je to 26 dní od zákroku,4.2. mám přijít udělá vyšetření a pak se uvidí

rari
31. led 2014

@martinakl To mě mrzí☹...přeji brzké zotavení-hlavně to psychické.

sumplinka
31. led 2014

Ahoj holky. 😉 Prodělala jsem v roce 2012 v říjnu mimoděložní těhotenství.Byla jsem na laparoskopii kde mi museli vzít levý vejcovod.Pan doktor mi řekl,že si mám dát 3 měsíce pauzu se snažením.Začla jsem pak chodit do Natalartu v Plzni kde mi doktor určoval ovulaci.Po pěti měsících jsem znova otěhotněla a teď mám skoro dvouměsíční holčičku.Bála jsem se toho strašně,že to nepůjde.Hlavně nezoufejte...Vím lehce se to říká..Tak strašně jsem chtěla miminko,že už mi to lezlo i na hlavu.. 😀 Pak jsem to musela trošku vypustit a začít myslet na něco jiného,než na miminko.Najednou to náhle přišlo.Chce to trpělivost,ale věřím,že to bude mít stejně šťastný konec,jako byl ten můj.Jinak mi také říkali,že otěhotnění jednou za 2 měsíce.Držím palečky,ať jste co nejdřívě maminky.. 😉

elana
1. únor 2014

@sumplinka hezký příběh. Proto se i já na tuhle diskuzi stále vracím, abych dala holkám naději, že i s jedním vejcovodem to jde a že všechny rány, fyzický i duševní, který s sebou MT nese, časem přebolí a bude dobře.

martinakl
5. únor 2014

Holky, jak dlouho po zákroku jste krvácely? Já už si nepamatuju, jak to bylo u toho prvního.. V nemocnici jsem krvácela malinko, teď se to trochu zhoršuje.

lena27
5. únor 2014

@martinakl dělali mi to v pátek, v sobotu ráno jsem ještě trochu špinila. pak nic a v neděli odpo jsem začala krvácet, k večeru jsem zas špinila a v pondělí jsem zase krvácela. bála jsem se, že mě tam ještě nechají, ale je to prý v pořádku. pak jsem ještě 2 dny špinila

martinakl
5. únor 2014

@lena27 Tohle je právě čerstvá krev.. Tak nevím :/ Mám jít v pátek nebo v pondělí na stehy, tak raději půjdu už v pátek, ať se na mě mrkne.

elana
6. únor 2014

@martinakl to je normální, je to klasická menses, jak poklesly těhotenský hormony, tak se vyplavuje sliznice z dělohy, která tam byla připravená a kdyby nedošlo ke GEU, tak už byla dávno pryč. Já to měla přesně tak, vůbec nic se neděje (samozřejmě pokud je to v síle a vzhledu běžné menstruace, nesmí to z Tebe lejt jak z propíchutýho pašíka).