Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

moldanubia
8. kvě 2014

@nikcza já na pročištění piju taky kontryhel a kapky drmku, menstruaci jsem dostala dnes, tj. 5týdnů a jeden den od laparky, hip hip hurá! Jinak dost tady píšete, že se začnete snažit už po dvou cyklech....já chtěla počkat tři, ale asi to nedám 🙂

nikcza
8. kvě 2014

@catchulinecka :/ hrozné, musí to být psychicky (hlavně) náročené... avšak, pořád je to ta možnost pomoc, tak se musí využít i ta.. Samozřejmě jsem se snažila pročítat několik příspěvků co se opětovného mim.těh.týče, ale je jich opravdu jen minimum,co se jim to stalo znova.. takže, už nic nečtu,věřím,že se to už podaří..člověk ale nedokáže pochopit to, že se to stane zrovna jemu..kor když už jedno dítě má, přirozeně,bez problémů...asi to byl osud.. 😨

nikcza
8. kvě 2014

@moldanubia hodně mi v různých příspěvcích bylo tvrzeno,že ta první mens. je pár dní po té laparoskopii..avšak to je jen ta čistící (když není revize)..takže opravdu dojde až za nějaký ten týden 🙂 už aby to bylo a budem se snažit hned..někdo trvrdí,že je opravdu lepší co nejdříve, kvůli možným srůstům atd..takže, jak jsem psala, osud je osud..dříve nebo později ,stane se to..takže to dopadne nebo nedopadne.věřím,že dopadne dobře 🙂 člověk musí opravdu pozitivně myslet, psychika je mocný čaroděj.. 😒 🙂

catchulinecka
9. kvě 2014

@nikcza přesně tak, ta psychika dělá hodně, takže holky, dejme se do pohody a to štěstí se na nás obrátí 🙂

nikcza
9. kvě 2014

@catchulinecka ano ano.. ježiš, já četla že- holky, dejme se do hospody 🙂

catchulinecka
9. kvě 2014

@nikcza 😀 ale tak to taky není špatný nápad 😀

nikcza
9. kvě 2014
mala_carodejka
10. kvě 2014

@nikcza @catchulinecka holky moje souputnický 🙂) no, já jsem taky bez revize a začala jsem krvácet 3.den po laparo, trvalo to asi 5 dnů, docela i silně, od tý doby nic..takže zatím čekám 🙂 co se týká pocitů fyzických - občas cítím na střídačku pravou a levou stranu jako před MS, jinak nic výraznýho. Spíš mě trápí ty jizvy - mám 2 malinkatý, pak 1 v pupku a jednu nad levou kyčlí - ta je nejhorší, největší a mám ji vtaženou dovnitř, hýbe se se svalem, když pohnu s břichem :( nevim proč a nevim, co s tím..a se snažením - nám řekli počkat 3 měsíce do snažení..

nikcza
10. kvě 2014

@mala_carodejka :/ já mám tedy jen dvě malý na stranách + ta v pupku.. naštěstí se mi to hojí vše dobře, takže můžu opravdu vše..ale takové to natáhnutí třeba v posteli když mám za sebou ovladač, a že si ho podám, tak cítím,že to pne,takže to natahování je jasné,že to ještě člověk nemůže, ale jinak bez zábran..já to krvácení měla asi 4 den a cca i se špiněním +- 6dní.. bolelo to i jako klas.menstr.. teď jsem cca 13-14dní od prvního krvácení..vím, že je to ta čístící krev, ale je možné,že bych mohla už ovulovat?? (cítím takové slabé bolení)nebo opravdu během 6ti nedělí dostanu tu pravou MS a pak po ní (snad) budu ovulovat? máte někdo zkušenost?? děkujii 🙂 a hezký večer..
s malou jsme dnes oslavily druhé narozeninky, tak papkám dorta :D

nikcza
10. kvě 2014

holky, nemáte zkušenost prosím, zda se dá kobminovat infolic s nosifolem?? např. 16sáčků inofolicu a pak 12 sáčků nosifolu? 😖 😀 😀

catchulinecka
10. kvě 2014

@nikcza tak to s tou ovulací by mě taky zajímalo...a vše nej k narozeninám 😉
@mala_carodejka jaktože jste holky bez revize a já ji měla??? :-O ach jo, zase něco extra ☹

ptjj
11. kvě 2014

@catchulinecka já ji bohužel taky měla, ačkoli si myslím, že ji dělat nemuseli, nikoho jsem se o ní neprosila a řekli mi o tom až po operaci...no, už s tím nic nenadělám....MS jsem teď dostala po 33 dnech od operace, průběh byl normální, tak snad všechno půjde dál, jak má

catchulinecka
11. kvě 2014

@ptjj aha, ty jo, tak to je zajímavé teda, každopádně, mně taky řekli, že půjdu na laparoskopii a nejspíše mi odeberou vejcovod, ale o té revizi mi neříkal nikdo nic až pak jsem to měla v papírech po propuštění 🙄 každopádně se v tom už nevyznám, nevíš jak to je? když je revize, tak ms dojde až teda za cca měsíc? a např. sex po laparce může být hned a s revizí až po nějaké době kvůli tomu, že to byl i zásah do dělohy? a těhotenství to samé? ježííííííííš, to je tak složité 😀

ptjj
11. kvě 2014

@catchulinecka nevím, jak je to po laparce bez revize, každopádně po každé revizi je nutné dodržet šestinedělí (takže nesexovat, žádnou vanu, tampony atd.), protože se násilně otevíral čípek, tak aby se to všechno pořádně uzavřelo a zhojilo, aby se tam nedostala nějaká infekce..........co se týká otěhotnění, tak se po revizi a co jsem tak zjistila i po laparce doporučuje aspoň 3 měsíce počkat, my to raději dodržíme, nechci nic riskovat

ptjj
11. kvě 2014

@catchulinecka jo a je to tak, po revizi trochu krvácíš a pak by měla přijít klasická MS po 4-6 týdnech

moldanubia
12. kvě 2014

@catchulinecka ahoj, já jsem také po revizi, těsně po ní jsem krvácela cca 5 dní, teď po 34 dnech klasická MS, sex nám řekl doktor, jak se cítíme, ale šli jsme do toho cca po měsíci - dřív sem se fakt necítila 🙂 -právě kvůli infekci, do vany už asi taky nevlezu a vrátila jsem se k vložkám místo kalíšku, fuj, těhotenství raději budem zkoušet fakt až za ty tři měsíce (teď už jen za dva, hurá)

catchulinecka
12. kvě 2014

@moldanubia
@ptjj holky moc vam dekuju,konecne nejake jasnejsi informace,protoze v te nemocnici...no skoda mluvit 🙂 jsem zvedava,kdy prijde ms...mejte hezky den 🙂

ptjj
12. kvě 2014

@moldanubia my taky už za dva, nemůžu se dočkat 🙂.........taky jsem zkoušela kalíšek, ale nesedl mi, to raději ty vložky.......a se sexem fakt čekáme na těch šest týdnů 🙂

ptjj
12. kvě 2014

@moldanubia můžu se zeptat, tys měla nějaké komplikace při té laparce? já dneska volala na gyndu kvůli těm lázním a dr. mě skoro odrazovala, že mi to určitě pojišťovna nezaplatí, když to byla operace bez komplikací, že za celou svou desetiletou praxi tam měla lázně tak dvakrát a že za poslední dva roky to dost zkrouhli........spíš si ale myslím, že je líná vyplňovat ty papíry a že chce být s pojišťovnou zadobře, ještě si asi zavolám přímo na VZP......ty máš jakou pojišťovnu?

moldanubia
12. kvě 2014

@ptjj nevím,zda se dá úplně povazovat za komplikaci fakt,ze jsem měla v břiše pul litru krve-mimo mi rozezralo vejcovod, takže lázně kvůli srustum,ale ty hrozí vždy,osobně si myslím,ze se doktorů fakt nechce do toho papirovani-mám skvělou doktorka a ta si na to nechala týden. Jdi do toho,mas na ne nárok. Taky mám VZP,dam ti vědet,mají se ozvat 14dnu od podání žádosti-takže během tohoto tydne. Tak je fakt,ze s tím na sto procent nepočítám,tak uvidíme.

moldanubia
12. kvě 2014

Holky ještě mám jeden trapný hypochondricky dotaz. Vždycky mi po sprchování zarudne okolí stehů po laparce-tak cca 6ti cm flek,mate to taky? Je to trochu vidět i během dne....nic mě neboli,nesvedi či tak,o jizvach vůbec nevím,ale tak poslední týden to pozoruju. Asi se moc pozoruju🙂

ptjj
12. kvě 2014

@moldanubia tak to by bylo skvělé, kdybys pak dala vědět, jestli to vyšlo........já jsem dneska mluvila po telefonu s úřednicí z VZP a ta toho moc neslibovala, řekla mi, že to můžu zkusit, ale že pokud tam nebyly žádné komplikace, tak spíš šanci nemám, dřív prý se to dávalo skoro automaticky, každé ženě do 40, ale poslední dva roky to hodně zkrouhli.........a kdys byla na laparce? paní mi říkala, že bych měla ty lázně absolvovat do tří měsíců, aby to mělo smysl, obávám se, že to už nestíhám, koncem června jedeme na dovolenou 😒

ptjj
12. kvě 2014

@moldanubia já tam mám červené fleky pořád, ale asi ne tak velké, je to tak půl centimetru kolem jizvy a nevím, jestli se to po sprchování zvětšuje, zkusím se na to dneska zaměřit 🙂

ptjj
12. kvě 2014

@moldanubia jo a těmi komplikacemi prý myslela spíš špatné hojení po operaci, záněty, antibiotika atd., to jsem se extra ptala, co se tím myslí

nikcza
12. kvě 2014

@moldanubia četla jsem,že 14 dní po laparce jsi měla bolesti v podbřišku.. já mám zítra 14 dní po LPS (taktéž mimoděložní bez revize) a nemůžu se dočíst, zda už může být ovulace??? 😕 je pravda,že jsme styk měli brzo (9 den po LPS),je mi úplně fajn, takže přemýšlím,zda bych mohla popř. otěhotnět, když jsem ještě nedostala tu pravou menzes? pouze tu čístící asi 4 den po zákroku? mám totiž taky asi druhý den občasné pobolívání jako když to mám dostat, tak jsem hledala a až teď našla tohle ve Vašem příspěvku.děkuji za odpověď. k dr. jdu totiž až teď 15.5. děkujii 🙂

moldanubia
13. kvě 2014

@nikcza ahoj, jj, měla jsem bolesti jako při ovulaci a trochu mě to i v tomhle období,,táhlo,, , říkala jsem to gynekologovi a uklidňoval mě, že jednak to opravdu může být ovulace - vždy jí cítím, takže v pohodě a že je to furt čerstvá rána, takže pokud to nejsou vysloveně křeče, tak je to v pohodě. Trvalo mi to asi týden a opravdu něco jako menstruační bolesti. Takže bych to u tebe typla taky na ovulku 🙂, jinak co se týče otěhotnění - my si jen dáváme pozor 🙂, říká se, že po potratu je to jak pohnojené🙂

nikcza
13. kvě 2014

@moldanubia ahaa..tak je to možné,že mám i já teď ovulku... ale nejde mi do hlavy, že může být..myslela jsem,že ji budu mít až po menstruaci a ne hned po "očistkách" .. ? děkuji za info.. my si pozor nedáváme, takže je možné,že bych teď znovu otěhotněla 🙂 🙂

mala_carodejka
13. kvě 2014

@nikcza Ahoj,já to mám teď taky, takový pobolívání jako při ovu..co mi vadí, je to,že ta jizva nad tou levou kyčlí pořád táhne..tak nevím,normální mi to ale nepřijde..

nikcza
13. kvě 2014

@mala_carodejka aha, a před mimot. jsi normálně ovulovala? je tedy zvláštní,že máme hned všechny po 14dnech ovu..nebo ne? mě to vůbec netáhne..ani o tom nevím ..musím zaklepat

nikcza
13. kvě 2014

@moldanubia a jak je prosím možné mít ovu "hned"? myslela jsem,že po očistkách ten cyklus nenaběhne,že až po menstruaci .... 😖