Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
5. čer 2014

@moldanubia Já se mám pořád stejně...muž mě dál vytáčí, ale už to snad nebude dlouho trvat :/ Jinak Kuba je od pondělí nemocnej, je pořádně nastydlej. Od včera je divně i mě, dneska jsem v práci, tak to tu nějak musím překonat.

moldanubia
6. čer 2014

@elana to teda. Chjo, před týdnem jsem byla na injekci na tu ms a furt nic, včera jsem trochu zašpinila a zas ticho po pěšině. napadlo mě, jestli to nemám po mastičce, kterou užívám na záda na pleť. po vysazení antikoncepce jsem jak puberťák....

moldanubia
6. čer 2014

@martinakl máš to veselé ☹

elana
6. čer 2014

@moldanubia já myslímm že po mastičce to nebude...ta určitě neobsahuje ženské hormony. Spíš máš prostě rozhašený cyklus po tom všem, to se stává. Do toho nervy z lázní 😝 a vleče se to.Kdyžtak si dojdi ještě na jednu vyvolávačku, ta už zabere prakticky vždy. To čekáš na první MS po zákroku?

moldanubia
8. čer 2014

@elana ahoj, ne to už je druhá, já mám normálně cyklus 32dní a vyvolávačka, nevyvolávačka, přišlo to dnes🙂 - po 32 dnech... Do lázní jedu v úterý, tak uvidíme co se mnou budou dělat. Navíc tam mají od pátku do neděle odstávku teplé vody, takže nebudou procedury, první týden tam budu asi jen jíst, spát a číst. I to je léčba 🙂

jaydeep
11. čer 2014

Mimoděložní těhu jsem měla v roce 2005 kolem července Srpna, po té jsem byla v roce 2006 v únoru ve Františkových Lázních, ve 2007 se mi narodil syn, na "dám si pozor" rok na to dcerka... takže myslím, že šance 50% atd je blbost, ta šance je dle mě podstatně vyšší... držím palce 😉

lena0662
15. čer 2014

ahoj, predevcirem jsem dorazila z nemocnice, od te doby tu ctu vasi diskuzi a cerpam informace....v motole se se mnou nikdo moc nebavil. Ve stredu jsem si volala rychlou, protoze jsem mela strasny bolesti, tam me vzali na UTZ a pak uz jen sup sup rychle na sal....pak si pamatuju az probuzeni na jipce.Pri propousteni mi taky poradne nic nerekli, takze jsem porad takova zmatena a musim vydrzet az do navstevy u noveho gynekologa, kam jsem mela pristi tyden jit na potvrzeni tehotenstvi...no uz to nestihl.

elana
15. čer 2014

@lena0662 tak vítej v tomhle smutném, ale i nadějeplném tématu...věřím, že se rychle zotavíš a podruhé už to vyjde 😉

lena0662
15. čer 2014

@elana pravda, ze me docela zaskocilo kolik nas tu je, na to ze se uvadi tak male procento pravdepodobnosti....ale utesuju se tim, ze vetsine se to pak znovu povedlo, chtela bych to jeste zkusit...jestli by se nevddlo, tak bych to asi uz vnitrne vzdala, nejsem moc pripravena na litani po doktorech nebo treba umely

jeste se zeptam trochu mimo....je jsem takovej trochu cynik a snazim se nedavat moc emoce najevo, takze to vsechno beru spis s humorem...i kdyz i plac probehl....ale pritele to hodne sebralo, rekla bych, ze z toho ma vetsi depku jak ja....resil tuhle situaci nekdo?

catchulinecka
15. čer 2014

@lena0662 ahojky, přeju ti hodně sil do začátku. Všechno trošku přebolí, ale je fakt, že nikdy asi nezapomeneme...každopádně jsem ti chtěla říct, že jsem se taky snažila být silná, když už mě odvezli do nemocnice a pak před zákrokem i po něm, to je asi proto, že jsme ženské 🙂 ale manžel byl na tom taky docela blbě a ono v té situaci, kdy je člověk trošku emočně rozpoložený, tak to není nic moc. I když jsem se snažila být silná, tak když jsem ho viděla jak je na tom blbě, tak jsem nevěděla co s tím, a v hlavě se mi i motaly myšlenky jakože třeba, že už mě nebude chtít a ták 😀 no úplné nesmysly 😀 za pár momentů se to spravilo a zkrátka, jedeme v tom spolu. Takže se nic neboj, ono je to holt trošku víc emotivní zážitek, bohužel negativně emotivní a člověk se musí s tím i vypořádat sám v sobě 🙂 ale dobře to dopadne... 😉

moldanubia
15. čer 2014

@lena0662 ahoj, musím souhlasit s tím co psaly holky. Já jsem teda dost emocionální tvor, probrečela jsem v kuse 4hodiny před zákrokem, po zákroku jsem se xkrát ptala, jestli mi vzali fakt jen vejcovod a nevykuchali mě komplet, doma první týden děs, ale postupně se to uklidnilo, hodně pomohla první ms (pět týdnů po operaci), kdy jsem věřila, že se vše vrací do normálu a srtašně mi pomohly tyhle stránky a holky co sem píšou. Četla jsem si příspěvky furt do kola, u každé se koukala, jestli mají děti 🙂. To mi pomohlo dost. Dnes jsem cca 10týden po zákroku a vůbec nepochybuji o tom, že se to povede a to jsem fakt pesimista 🙂. Navíc, teď jsem v lázních a když tady člověk slyší ty holky, čím si prošly, tak si říkám, že jsem na tom ještě dobře. Lázně bych po mimoděložním dávala automaticky. Člověk se tady dá do kupy, jsem tu teprve 6 dní, ale už cítím, jak se dostávám do pohody. Uvidíš, že to klapne

jaydeep
15. čer 2014

Lazne hlavne Frantaky jsou paradni!!! Ja tam byla 2x prvne v 15cti, po komplikovanem slepaku, po te v 18cti, po tom mimodeloznim. Super pristup, dost jsrm se dozvedela, nadherne prostredi...

lena0662
15. čer 2014

@moldanubia presne jak pises..tahle diskuze mi fakt hodne zveda naladu, kdyz vidim kolika holkam se pak povedlo otehotnet normalne 🙂
a v nemocnici jsem depkovala jen chvilku, pak me dali z jipky na pokoj, kde lezela pani s rakovinou s kompletne vybranym spodkem a kdyz jsem ji videla, jak to bere sportovne, tak jsem si pripadala jak magor, kdyz fnukam kvuli chybejicimu vejcovodu 😀

lena0662
15. čer 2014

@catchulinecka presne stejnej pocit jsem mela ja...jestli me jeste bude chtit, kdyz treba nebudu moct mit deti....i kdyz vim, ze to je kravina...snad to casem prejde 🙂

elana
15. čer 2014

@moldanubia Ty už jsi v lázních? Já myslela, že jedeš tohle úterý 🙂 Tak to je super, pozdravuj to tam, byla to fakt paráda. Jinak já to brala taky dost sportovně, manžel úplně, ten prostě nikdy nepochyboval o tom, že děti mít budeme, já jsem si to nějak neuměla představit jak to bude, kdy to bude atd....ale dneska zpětně vidím, že to bylo jak má být, i ta klikatá a delší cesta mě něco naučila.

moldanubia
18. čer 2014

@jaydeep jo, je to tady skvělé 🙂 no hlavně, jestli dopomohly k mimi 🙂

moldanubia
18. čer 2014

@elana paráda je slabé slovo🙂, ani ten manžel mi nechybí, jak jsem se obávala🙂. Miluju slatinu, každé po, st a pá se nemůžu dočkat🙂

elana
18. čer 2014

@moldanubia jo, přesně tak jsem chodila taky 😅 A Út a Čt na výplachy. Ještě tam ty slatinný tampony dává taková sestra s vyhuleným hlasem? 😀

jaydeep
19. čer 2014

@moldanubia hlavně tomu pomohl i můj dr jinak bych ty dva drobky asi neměla 😉

moldanubia
21. čer 2014

@elana ne🙂, je to starší černovlasá paní a je děsně fajn🙂. A taky máme zdarma vstup do bazénu a fitka, je to fajn. A asi začnu cvičit jógu, docela mě navnadili🙂

moldanubia
21. čer 2014

@jaydeep aha🙂. Měla jsi nějaké hormony? My to teď budeme zkoušet přirozeně a když to nevyjde, tak na podzim nasadíme clostybegyt.

jaydeep
21. čer 2014

@moldanubia nene nemela jsem nic.

elana
21. čer 2014

@moldanubia jestli je taková usměvavá, kulaťoučká a jmenuje se Žlutá 😅 , tak ta tehdy dělala ty výplachy. Anebo je to někdo jiný, určitě se toho plno změnilo. Ale ráda na to vzpomínám, tak si užívej, uteče to hrozně rychle-už máš pomalu půlku pryč 😝

moldanubia
23. čer 2014

@elana jo, tu jsem dnes měla 🙂 Žlutou🙂 ony se po 14dnech na těch procedurách točí 🙂 🙂 🙂 ta byla fajn. já jsem tady fakt spokojená, máme tady i fajn partu, ani se nebude chtít jít domů. Hlavně, aby to pomohlo

krumlanda
25. čer 2014

@ptjj ahojky, hrozně se omlouvám dlouho jsem tu nebyla....důvodů několik, ale hlavně se stěhujeme takže času minimálně no ☹ dobrá zpráva je, že se to vstřebalo, špatná ta že mám stále pozitivní ureaplasma, takže na miminku se nepracuje, už mám druhé atb a nic ☹ pěkně mě to štve, protože sestra u mé dr. mi 2x řekla že mám negativní výsledky a přitom byli pozitivní už před 3/4 rokem....teď se toho nemůžu zbavit, manžel už je dobrej ale tak nesmím ho zase nakazit že :-/ spíš by mě zajímalo, jestli jsem nemohla být mimoděložně "kvůli tomu" tak nevím co myslíte holky?

moldanubia
6. črc 2014

@krumlanda ty jo, já vůbec netuším, co to znamená mít pozitivní ureaplasmu 😢

lili1986
6. črc 2014

@moldanubia
Ahoj chci te trochu potesit . Ma kamaradka mela dva mimodelozni tehotenstvi pri tom poslednim ji vzaly vajecnik no a ted je v potem mesico tehotenstvi🙂 otehotnela 3 mesice po zakroku uz tomu ani neverila. Ja jsem.potratila jednou byla jsem na dne a dva a pul roku po potratu az mam dve det:D drz se 🙂

moldanubia
6. črc 2014

@lili1986 pane jo! moc děkuju, tohle člověka vždy nakopne 😉 já teď mám třetí ms od zákroku, takže za týden začínáme se snažením 😉 sice jsem doufala, že třeba už teď...ale nechci to řešit. Ani jsem nebyla nešťastná, že jsem ms dostala, přesto že jsme ten třetí měsíc ke konci moc nedávali pozor...naopak jsem se radovala, že přišla už po 28 dnech a ne po 30-32, jak je mým zvykem...takže stále pročítám tyhle stránky, abych věděla, jak se to tady všem podařilo a doufám, že do roka sem taky napíšu, že mám // 😉 , takže díky moc 😉

martinakl
6. črc 2014

@lili1986 Ahoj, takže jestli tomu dobře rozumím, tak jí zůstal jeden vejcovod a jeden vaječník a otěhotněla? 🙂

nikdo17
2. srp 2014

Dobrý den nebo ahojemoticon chtěla bych se na něco zeptat. Také mi bylo zjištěno mimoděložní těhotenství a 8. 7. mi byla provedena laparoskopická operace s odstraněním jednoho vejcovodu, bez provedení tevize dutiny děložní. S tím, že ihned po operaci jsem krvácela cca týden. Nevěděla jsem, zda to brát jakoby "menstruaci" a dalsší očekávat tedy za měsíc nebo co. Takže jsem se ptala na kontrole svého gynekologa, který mi před týdnem řekl, že to menstruace jako taková nebyla a měla bych cca do tří týdnů začít krvácet a to by teprve měla být ta "pravá menstruace". Jelikož mě zhruba již ten týden bolí břicho jako při nebo před menstruací stále čekám, že přijde a pořád nic. Chtěla jsem se zeptat, zda jste to taky některá z vás takto měly a kdy nakonec menstruace přišla. Vím, že by se po zákroku mělo dodržet šestinedělí, aůe dvakrát jsme to již porušila s tím, že snad nemůžu otěhotnět když jsem stále nemenstruovala, ale hlavou se mi honí všechno možné a doufám, že třeba nemůžu ihned otěhotnět, že ne?