Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ragi272
3. led 2015

@ptjj vzali mi levý vejcovod a vyčistili dělohu..odstranili na druhém vejcovodu nějaké srůsty a pustili mě domů víš nechtěla bych nic uspěchat docela to špatně nesu snažíme se 2,5 roku ...

mysicka00
3. led 2015

@ragi272 dělilo za odpověď a bolelo te v podbřišku jak pred ms a palelo?
@ptjj snad nebude boli me v podbřišku a pali až dolů

ptjj
3. led 2015

@mysicka00 držím pěsti, ať to není...ony ty příznaky jsou u každého jiné, tak se bohužel nejde řídit tím, kdo jaké měl

mysicka00
3. led 2015

@ptjj Děkuji 🙂 douffám žě ano

ptjj
3. led 2015

@ragi272 pokud ti čistili dělohu, tak bys teoreticky teď měla krvácet, ale třeba se to obejde i bez toho, to nevím....jinak se doporučuje dát si pauzu se snažením aspoň 3 měsíce, my jsme dali ty tři a pak první pokus vyšel

ragi272
3. led 2015

@mysicka00 no jak jsem měla první těh test, tak mě bolelo i když jsem čůrala měla jsem v podbřišku šílený tlak, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. po týdnu už byl klid, zjistili mi to až z vyšetření HCG první 3 odběry mi stoupali a ten poslední už mi začal klesat.... ze dne na den mi z 3276 kleslo hcg na 2710, takže to už je jasné mimoděložního těhotenství. boleli mě prsa.... měla jsem je strašně citlivé a normálně se mi měnili chutě a pachy jako u normálního těhu..

martinakl
3. led 2015

@ragi272 Já dostala MS normálně až ke konci šestinedělí. A kdy snažit, to je různé, mně řekl doktor po 3 měsících.

ragi272
4. led 2015

@martinakl díky snad se nám už to pak podaří 🙂

jarka.09
20. led 2015

Ahoj děvčata, přišla jsem vás sem podpořit. Bude to už šest let, kdy jsem tady hledala útěchu a propadala pocitům marnosti, zoufalosti a smutku. Také mi tehdy diagnostikovali mimoděložní těhotenství, bylo to jako blesk z čistého nebe, rána pod pás. Měla jsem jen jeden vejcovod a díky svělému týmu lékařů v třebíčské nemocnici, kteří zvolili individuální léčbu a lidský přístup, mi ho zachránili a já mám dnes dvě nádherné zdravé děti (4 a 1 rok). Pan primář mi tehdy říkal, že věří, že to půjde a že nemáme na nic čekat, žádné pauzy, prostě až to přijde, tak to přijde, trochu jsme si taky počkali, ale stálo to za to. Přeju vám všem, abyste se z toho brzy otřepaly a taky se dočkaly těch svých uzlíčků štěstí. Neztrácejte naději, držím vám moc pěsti 😉

ptjj
20. led 2015

@jarka.09 takový příběh se krásně čte 🙂

elana
22. led 2015

@jarka.09 moc hezký. Pamatuju si Tě podle té ikonky, tak mám radost, že se zadařilo. Snad všem se tu dřív či později pak zadařilo...a že už nakukuju hezkých pár let 😅 Je dobře, že si to přečtou vždy ty nové, co mají po propuštění z nemocnice (oprávněný) pocit "a co teď, budu mít někdy děti"?

naxii
22. led 2015

Ahojky, holky pročítala jsem pár diskuzí. Mám 13 dní zpoždění a testy opravdu velice slabě pozitivní, dnes jsem byla u dr. a má podezření na mimoděložní, vyfotila si v břiše dutinku a šla jsem na krev, výsledky budou ráno. Pokud bude HCG ve vyšší hodnotě, co se děje dál ?

martinakl
22. led 2015

@naxii Asi tě pošlou znovu na krev. Nejlépe se to pozná podle toho, jestli HCG patřičně stoupá..

naxii
22. led 2015

Me prave prijde, ze klesa.. Hlavne uz jen podle tech duchu nemuze byt tak vysoke.. Uff uff, tak rano budu vedet vic

martinakl
22. led 2015

@naxii Já měla (při těhotenství se synem) slabounké čárky, tolik jsem se bála dalšího mimoděložního, že jsem šla hned na krev jako samoplátce a HCG bylo přes 800. Takže ty testy někdy nemusí ukazovat "výši HCG". Ještě je naděje, moc držim pěsti!

naxii
22. led 2015

@martinakl ja teda u prvniho tehotenstvi nemela ani jeden jasne pozitivni, ale v deloze nic neni, dnes bych bxla 6+2.. To uz by melo byt neco videt :/ no jsem napjata

martinakl
22. led 2015

@naxii A nemohlo dojít k otěhotnění později?

naxii
23. led 2015

@martinakl ufff, je to negativní.. HCG je uplně na minimu ..

martinakl
23. led 2015

@naxii Super, tak snad vám to brzo vyjde 😉

naxii
23. led 2015

@martinakl mimčo plánujem s mužem v létě ... 🙂 takže snad teď teda dorazí MS ať se můžu od něčeho odpíchnout.

martinakl
23. led 2015

@naxii Tak v létě ať to klapne 🙂

soname
17. únor 2015

Holky jen vás chci uklidnit, prodělala jsem mimoděložní těhotenství v květnu, vzali mi levý vejcovod a přesně 6 týdnů poté jsem otěhotněla, nečekala jsem půl roku co mi říkali doktoři, a je všecko v pořádku, za měsíc rodím. Ale ty nervy...Na první ultrazvuk jsem letěla třetí den po vynechání menstruace, hned mi potvrdili že je to v děloze, měla jsem totiž bolesti na pravý straně, tak jsem si myslela že je to zas mimo, a dobrý, přeju všem hodně štěstí!!!!

aguaverde
20. únor 2015

Ahoj ženy, omlouvám se že nedočítám, ale mám otázku. Sem po odstranění pravého vejcovodu z důvodu mimoděložního těhotenství, a teď cca týden a půl po laparce mě začal bolet pravý vaječník, je to normální? (bolest bych přirovnala k ovulační nebo slabším ms bolestem) A kdy jste cca dostaly ms? Já sem se na vše zapomněla u dr ve středu zeptat, neříkal ani že se nemůžeme snažit, ale tak radši počkat že?
Jinak jak dlouho jste krvácely po zákroku? Já čekala, že budu krvácet dost, ale krvácela sem minimálně a jen tři dny po zákroku, jinak slabounce špiním.

Jak jste se vyrovnaly se strachem z dalšího mimoděložního? Mám pocit, že teď budu mít strach pořád ☹ Zvlášť proto, že testy byly negativní i po týdnu vynechané ms, zjistilo se to jen proto, že sem tři týdny krvácela (první týden se to tvářilo jako obyč ms, druhý sem si říkala, že se mi asi konečně rozjela ms po porodu pořádně , třetí týden už to bylo divný a a prostě sem se vecpala k dr) 😒 a do hodiny sem byla na sále 😢

jellyy
20. únor 2015

@aguaverde Ahoj, já dostala menstruaci přesně 28 dní po zákroku a moje doktorka říkala, že snažit se můžeme už po tomto cyklu 😉 Strachu, že se to bude znovu opakovat jsem se v podstatě nezbavila i přesto, že jsem myslela pozitivně a s nadhledem, tak v momentě kdy jsem uviděla opět dvě čárky na testu mě hned v hlavě naskočila obava, aby to opět nebylo mimoděložní a naštěstí nebylo a dnes mám už dvě krásné holčičky 😵 Přeji ať se vám brzy zadaří a tentokrát vše bude tam kde má být 😉

aguaverde
20. únor 2015

@jellyy díky 😉 no já právě už jednou samovolně potratila (na svý narozeniny 😢 ) takže pak sem měla strach hroznej když se podařila druhá dcerka, a teď už snad uplně zešílím..... já právě testy měla negativní tak celkem nechápu no proč 😕 😕 😕 no já jdu v dubnu na kontrolu tak se zeptám zda už můžem 😅 nám děti trvají tak bych ráda do 30 měla porod za sebou 😀

nathy80
21. únor 2015

@aguaverde Ahojda,ja dostala prvni menstruaci uz tyden po laparce a nasledujici uz normalne v terminu. Po operaci jsem asi tri dny spinila. Ja o tehotenstvi vubec nevedela, mela jsem menstruaci a podezreni jsem dostala dva tydny po ni, protoze jsem porad spinila a sililo to. Udelala jsem test a byl slabe pozitivni a ten den to i prasklo.Doktor doporucil tri mesice. Radsi je dodrzuju. Minuly rok jsem prodelala i spontanni potrat,tak nechci riskovat. Ale strach si nepripoustim. Vim,ze napotreti to zkratka vyjde. 🙂

aguaverde
21. únor 2015

@nathy80 ahoj, tak to jsme na tom podobně. Já taky nevěděla o těhotenství, ms mi meškala 9 dní ale testy negativní, když sem začala krvácet tak sem si myslela že je to ms, jenže sem krvácela tři týdny. Takže u mě se na to přišlo v cca 9tt ☹ ☹ ☹ ☹ akorát teď sem zase začala mírně krvácet a to sem 10dní po zákroku tak nevím zda je něco špatně nebo je to ještě k tomu ☹

nathy80
21. únor 2015

@aguaverde To mame opravdu podobne. Tim, ze jsem ti nevedela me to ani moc nesebralo. Zkusenost predtim byla daleko horsi. Spis jsem si rikala,ze ted se moznost otehotneni snizuje ob mesic. Ale ted uz se tim, dva mesice od operace, netrapim. Ono to zkratka klapne, akorat ne tak rychle jako predchozi dve. 🙂 Tak at jsi v poradku, jizvy se hoji a se spatnyma myslenkama zatoc. 🙂

aguaverde
21. únor 2015

@nathy80 no taky mě samovolný potrat vzal víc než teď 😉 díky taky přeju brzké těhu, u nás to jen tak hned nebude i dcery trvaly dýl- první 22měs a druhá 14měs) ... když sem potratila bylo to těhu na první pokus a teď to vvyšlo po 4měs takže radši ať si dá mímo načas ale doputuje tam kam má a drží se tam zuby nehty 😉

nathy80
21. únor 2015

@aguaverde neboj, dockame se obe. Nam se otehotneni podarilo pokazde druhy mesic. Ted na to radsi nespoleham a davam si dlouhy "termin". 🙂 Ale od brezna na to jdeme, tak se uvidi. Taky jsem radsi cekala,abych to nespechala a pak si to nevycitala. 🙂