Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
22. únor 2015

Ahoj holky, všechny jste strašně statečné, jak to zvládáte... Mám skvělého gynekologa, který hned po vyndání stehů řekl, že není na co čekat (bylo mi 27 let) a máme se snažit hned, pokud tělo nebude připravené, embryo nepřijme a až bude ten správný čas, zavrtá se kam má... Na první dcerku jsme čekali 14 měs., syn je takový náš šťastný omyl, o kterém jsme se dozvěděli v den dceřiných prvních narozenin a na druhou dceru jsme si taky počkali 11 měsíců, dnes máme 3 zdravé děti - podstatné je, že to jde i s jedním vejcovodem... Kdysi tady někdo napsal, že paní doktorka se 40letou praxí se za celý svůj život nesetkala s tím, že by se mimoděžní těhotensvtí opakovalo, tak hlavu vzhůru 🙂))

aguaverde
23. únor 2015

@zuzan díky za povzbuzení 😉 já bych se na to taky vrhla nejradši hned ale radši počkám na 1.4 to jdu na kontrolu tak snad dr nebude proti. On trda nic neříkal o tom že nesmíme a myslím že kdyby to byl velký problém upozornil by mě 😉 jinak taky je mi 27 😀 a do 30 let bych to třetí ráda stihla ....

aguaverde
4. bře 2015

Holky, jdu pro radu. Mám odebraný pravý vejcovod a už týden mám na pravo bolesti, nevím k čemu to přirovnat - něco mezi ovulační a ms bolestí. Od operace sem 3týdny. Měla jste to některá taky tak? 😕 😕 😕 😅 nebo je to fantomova bolest ?? 😀 😕

katka865
4. bře 2015

Ahoj holky, nečetla jsem předchozí příspěvky, ale mimoděložní těhotenství mám za sebou. Po 9 měsících snažení jsem konečně měla pozitivní těhotenský test, ale doktor na ultrazvuku nic neviděl, dál už to asi znáte... Dostala jsem doporučení zhruba 2 měsíce počkat, nicméně na kontrole po operaci mě doktor ujistil, že ten měsíc z toho nic nebude i kdybych chtěla, tak jsme to s manželem neřešili, ms měla přijít do 6 týdnů, když se nic nedělo, tak jsem si udělala test a výsledek si teď hraje vedle mě na hrací dečce. Tak nezoufejte, všechno dobře dopadne.

aguaverde
4. bře 2015

@katka865 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ptjj
4. bře 2015

@aguaverde myslím, že jsem to taky tak měla, holt se ta jizva uvnitř hojí

aguaverde
4. bře 2015

@ptjj já si to taky myslím ale sem trochu nesvá z toho .... a dr furt otravovat nechci ...

katka865
5. bře 2015

@aguaverde myslím si, že 3 týdny jsou ještě krátká doba a pokud to není nějaká ostrá bolest a spíš jenom takový bolestivý pocit (jestli se to tak dá nazvat), tak bych byla v klidu, hlavně se šetři a odpočívej (pokud je to možné)

aguaverde
5. bře 2015

@katka865 no bolest se dá vydržet, ne že ne... občas to píchne, občas je to tupá bolest ..... hlavně to není pořád, jen občas nepravidelně .... a odpočinek moc nehrozí mám doma dva ďábly 😀 prvních 10dní byl doma manžel, abych jen ležela a odpočívala, teď už to musím zvládnout..... 🙂

katka865
5. bře 2015

@aguaverde a kdy jdeš na kontrolu?

aguaverde
5. bře 2015

@katka865 až 1.4 😕

katka865
5. bře 2015

@aguaverde tak to bych tam asi raději zavolala, ať máš klid

aguaverde
5. bře 2015

@katka865 no uvidíme ... pokud by se to nelepšilo zkusím si brnknout, ono se sestrou v ordinaci je to potíž no .... když sem tři týdny krvácela (testy negativní) tak říkala že to je dobrý že to je tím že sem rok od porodu a že tělo se startuje a objednala mě na toho 1.4 na kontrolu... no mě to nedalo - teda spíš mému muži a prostě sme dojeli k mému dr do nemocnice (je primář takže sem se k němu vecpala) a za hodinu už sem ležela na sála s břichem plným krve a odebraným vejcovodem 😔 😔 😔 😔 😔 😔 takže bych se zase musela na tvrdo nacpat k dr ať nemluvím po telefonu se sestrou

katka865
6. bře 2015

@aguaverde to je celkem šílené, ono to mimoděložní mi přijde, že je hodně podceňované, že to doktoři začnou řešit až ve chvíli, kdy už je skoro pozdě, no hlavně, že to u tebe dobře dopadlo, i když sis musela hodně užít ☹ (ale divím se, že jsi měla testy negativní, já jsem měla dálnici jako blázen). Tak snad to přejde a nebudeš to muset řešit, ale je fakt, že když běháš kolem dětí, tak se to asi hojí pomaleji...ale nejsem doktor, tak mě prosím neber za slovo a dej na vlastní instinkt (nebo svého muže 😀 )

aguaverde
6. bře 2015

@katka865 spíš na svého muže, ten mi od vánoc tvrdil že sem těhotná a já sem si byla jistá že ne 😕 i testy týden po vynechané ms byly negativní, ani náznak ducha.... a hlavně ani bolesti sem neměla, až vlastně poslední dva dny mi nebylo ok a začaly mi bolesti na pravo 😕

veru13574
31. bře 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, byla jsem na profukách vejcovodů, jak jste potom dostali menstruaci? Dříve nebo později? Děkuji za odpověď.

jarmarca
28. dub 2015

Ahoj holky, máte některá zkušenost s tím, že vám při mimoděložním těhotenství nedělali laparku? Jsem po mimoděložním, se kterým si prý tělo poradilo samo... Podle utz mám sice za dělohou tekutinu a nějaké krevní sraženiny, vše se ale prý vstřebá, hcg kleslo samo až k nule, děloha se vyčistila... v nemocnici jsem byla na pozorování, ale nakonec mě pustili. Teď se akorát bojím, že se bude mimoděložní opakovat, že mám špatný nebo děravý vejcovod, udělají se mi srůsty atd....

camuska
29. dub 2015

@jarmarca ahoj, mně sice laparku dělali, ale vejcovod mi neodstranili, takže mám stále oba a chápu tvůj strach, taky jsem ho měla, a tak jsem udělala takovou dohodu s tělem 😉 že si na další těhotenství klidně počkám, ať si dá na čas pokud je potřeba, ale ať je pak vše kde má být a všechno je dobré. Laparku jsem měla loni v říjnu a letos v únoru jsem našla dvě čárky a k doktorovi jsem šla se srdcem v kalhotách, ale naštěstí vše dobré 🙂 držím ti moc palce, určitě to příště vyjde dobře a buď hrdá na svoje tělo, že si s tím tak dobře poradilo!

jarmarca
29. dub 2015

@camuska díky a gratuluju k těhu 🙂 jinak jsem docela ráda, že to dopadlo vlastně dobře, i všichni dr. mi to říkali, že při té hrůze, která z mimoděložního mohla být, jsem z toho vyvázla nejlépe, jak to šlo... Taky mě trošku uklidňuje to, že se zadařilo hned první měsíc, co jsme mimčo zkoušeli, takže to snad brzo zase vyjde. I když teda strach, že se to bude znovu opakovat je šílenej, hrozně se bojím toho, že to zase zůstane ve stejném vejcovodu, nedovedu si teď moc představit, že budu mít znovu dvě čárky a půjdu k dr., to mě asi dřív trefí než tam dojdu😉 A proč tobě vlastně laparku dělali a všechno nakonec nechali? nic nenašli?

camuska
29. dub 2015

@jarmarca děkuju 🙂 já právě jen o takových případech četla, že si s tím tělo dokáže poradit samo, tak jsem ráda, že vidím živý důkaz, že to fakt jde 🙂 já právě měla několik dní hrozný bolesti co mi střílely do nohy, ale namlouvala jsem si, že je to tím jak se tam všechno roztahuje, no blázen. Na utz nebylo nic moc vidět, ale špinila jsem a jednou v noci i omdlela, bylo to necelý týden potom co jsem zjistila, že jsem těhu, tak mě doktorka poslala do nemocnice, kde právě řekli, že se musí podívat dovnitř, mně se hned u doktorky ulevilo a dokonce mě břicho přestalo i bolet - asi jak už jsem věděla, že se o mě postarají, ale stejně jsem se pak v nemocnici ptala jestli je laparka nutná, no říkám blázen 😀 po operaci mi doktor říkal, že jsem měla v břiše dost krve a nechápe, že jsem byla před tou operací v pohodě a říkala jsem jim, že mě nic nebolí. Říkal, že tam ten vejcovod nechal, protože na něm neshledal nic špatnýho, žádný srůsty, prostě nic, že prej to byla blbá náhoda. Zajímavý je že moje mamka taky měla kdysi mimoděložní a taky jí vejcovod nevzali a měla pak normálně ještě moji ségru. A sám ten doktor co mě operoval mi pak při kontrole říkal, že jeho mamka taky měla mimoděložní pár měsíců předtím než měla jeho, tak jsem říkala, že bych to taky pak za pár měsíců brala takhle šikovýho syna nebo dceru 😀

jarmarca
29. dub 2015

@camuska já teda myslím, že si s tím tvoje tělo poradilo úplně stejně jako to moje, já to měla jak přes kopírák totiž 🙂 asi týden po dvou čárkách jsem špinila, břicho mě bolelo jako při ms no a k tomu jsem měla asi tři dny něco jako zaražený větry...prostě nafouknutý tvrdý celý břicho, bolení, udýchaná jsem pořád byla, jednou v noci mě to střílelo až do ramene... no taky blázen jsem si myslela, že je to prostě k těhu, všude píšou, že při těhu každý den něco bolí, tak jsem si říkala, že jsem prostě asi jen citlivější...😉)) no a pak jsem si došla 2x na krev a hcg kleslo, takže jsem to nejdřív samozřejmě ořvala a pak naklusala k dr....a ta se zhrozila, co to v tom břiše mám, že jsem musela mít hrozný bolesti, že to vypadá že mám za dělohou spoustu krve, tak mě hned poslala do nemocnice na laparku. No ale asi proto, že byl pátek, tak mě tam nechali jen na pozorování, další den jsem pak začala sama krvácet, hcg pořád klesalo, na utz nic zvláštního kromě těch sraženin, které se prý vstřebají, takže mě pustili... Tři dr. mi pak nezávisle na sobě vysvětlovali, že to byl nějaký tubární potrat nebo co, že prostě někdy ten plod umře sám, dál neroste, takže vejcovod nepraskne a akorát ho vytlačí buď do dělohy nebo do břicha...a že jsou u toho právě ty bolesti jako u koliky, jak to zakrvácí do břicha, ale není to tak strašný jako když ten vejcovod praskne... Tak snad to tak opravdu bylo a brzy se zase zadaří, já jsem ráda, že vím, že na tom byl někdo stejně jako já a už mimčo čeká 😀

camuska
29. dub 2015

@jarmarca jako možný je fakt všechno 🙂 to bude ten rozdíl, já naklusala do nemocnice v pondělí dopoledne, tak se mohli vyřádit 😉 člověk jim prostě musí věřit, že dělaj to nejlepší jak to v tu danou chvíli vyhodnotěj, já jsem každopádně ráda, že mi ten vejcovod nesebrali, i když mi moje - teď už a proto bývalá 😀 - gynekoložka tvrdila opak, že mi ho prostě měli vzít a nepárat se s tím. Super, že u tebe postupovali ještě šetrnějš a na laparku jsi nemusela! já pak dostala i transfúzi, páč se jim po tý ztrátě nelíbil můj krevní obraz, příjemný to sice celkově nebylo, ale jsem přesvědčená, že věci jsou přesně tak jak mají být a takovou zkušenost jsem z nějakýho důvodu potřebovala - pár důvodů vím už teď 🙂 držím ti palce ať se ti celkově daří dobře a až bude tělo a mysl připravená tak se zadaří a mimčo k vám přijde, to je jasňačka! 🙂

jarmarca
29. dub 2015

@camuska jo moje gyndr. byla taky dost naštvaná, že mě laparku neudělali, i proto jsem ještě po všem běžela k úplně jinému dr. na "konzultaci", aby mě uklidnil... no blázen, ale já se třeba strašně tu první noc v nemocnici bála, že umřu, že mě tam nechali s děravým břichem jen tak ležet....no nervy a asi i hormony pracovaly (a pracují ještě teď, pustili mě před týdnem 🙂 ), ale přesně jak píšeš, ono v té nemocnici se člověk zamyslí nad spoustou věcí, na které nemá normálně čas, najednou jsem vypadla z práce a z domluvených schůzek, rozdělaných věcí a všechno se jakoby zastavilo a trošku mě to hodilo zase jinam...no asi víš, co myslím 😉 Taky ti držím palec, ať těhu dopadne dobře a díky za povzbuzení 🙂

lenikova
15. kvě 2015

Ahoj holky, přidávám se do diskuze. Letos v dubnu jsem prodělala mimoděložní těhotenství s tím, že mi byl odstraněn pravý vejcovod ☹ Hledám v diskuzích informace od jiných žen, které si tímto prošly, abych zjistila, kdy je nejlepší doba na to se znovu začít snažit? 20.5. jdu na kontrolu, samozřejmě, že se doktora zeptám, ale taky mě zajímají Vaše zkušenosti a za ně děkuji.

martinakl
15. kvě 2015

@lenikova Nam rekl doktor pockat 3 mesice.. To je asi takove optimalni. Drzim palce 🙂

elana
15. kvě 2015

@lenikova standardně se u laparoskopie říká 3m, u laparotomie (to jsem měla já, museli mě říznout jako u císaře, protože jsem měla břicho plný krve, prasklo mi to) 6m.

lenikova
16. kvě 2015

@martinakl a @elana Holky a vám potom vše dopadlo dobře? Dočkaly jste se vytoužených miminek? 🙂

lenikova
16. kvě 2015

@martinakl ano, už vidím na tvé stránce 🙂 Krásný chlapeček 🙂

martinakl
16. kvě 2015

@lenikova jj otěhotněla jsem na první snažení 🙂

elana
16. kvě 2015

@lenikova jojo, mám dvě zdravý dětičky 🙂 GEU bylo 1. těhotenství. Pak mi jedno zamlklo (ale hned na začátku, v děloze byla jen dutinka bez embrya) a pak už to dvakrát dobře dopadlo.