Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ptjj
17. čer 2015

@lulu_8 myslím, že stejnou reakci jsme měly my všechny tady, co jsme otěhotněly po mimoděložním znovu 😉

jessinocka
22. čer 2015

Ahojte, chcem sa opytat, ci bola niektora tehotna a mala negativny test z mocu? Bojim sa, ci nejde o mimomaternico e tehotenstvo. Normalne mavam 28 dnove cykly a menstruaciu 5-6dni. S muzom sa pokusame o baby. Tento mediac som zacala spinit na 30DC, potom 31DC som mala silnejsie krvacanie (ale slabsie ako pri klasickej menstr) a od vtedy len slabe spinenie 32-34DC(dnes) roznej intenzity, nevyzera, ze by koncilo. Test z mocu som robila v 32DC a 34DC a vysiel negativny. Volala som aj k dr, ci mam prist, ze mam pockat do piatku a ak spinenie neprestane, tak mam zavolat. Cely cas ma pobolieva v podbrusku, ale tak zvlastne aj ako na menzes, ale ked sa zabalim do tepla, tak to trochu prestane. Bolest nie je jednistranna. Mali ste niekto negativny test a aj tak to bolo mimomat tehu? A aky typ bolesti je pri mimomat tehu? Dakujem za rady, snad to bude OK ☹

elana
23. čer 2015

@jessinocka bolest nemusí být žádná. Mě nebolelo vůbec nic a rovnou to prasklo a ani potom mě nebolelo břicho (podbřišek)...šlo to spíš jakoby vystřelování do konečníku a potom když bylo břicho plné krve tak jakoby nahoře co je žaludek (jak krev tlačila na něj a na bránici).

popravdě řečeno bolesti co popisuješ (vlastně ani ne bolesti, spíš ty tlaky že každou minutu přijde MS, ale ona nepřišla a zas to samo odeznělo) jsem měla v jediném případě-když se jednalo o těhotenství (normální, nitroděložní). Čímž tě pochopitelně nechlácholím ani nedávám plané naděje, pokud je test negativní, tak se v naprosté většině případů (i když výjimky jsou, někomu se hcg do moči opravdu vylučuje maličko) o těhotenství nejedná a můžeš mít třeba cystu. Jestli máš velký strach a do pátku čekat nechceš (což chápu), skoč si do nemocnice nebo nějaké laboratoře jako samoplátce na hcg z krve a budeš mít jasno hned. V krvi to prostě být musí...nebo to tam není. Nic mezitím.

uvidí se, no...tohle máme fakt každá jinak.

jessinocka
23. čer 2015

@elana tiez ma napadla cysta, lebo mavam strasne bolesti okolo ovulky...bolesti uz nemam vobec a aj spinenie prestava, snad to bola klasicka slabsia menstruacia...a ako si to potom zistila, ked ta absolutne nic nebolelo? Inak ja som mala pri prvom tehotenstve spinenie od 6tt az do nejakeho 14tt, ale chvalabohu bolo vsetko v poriadku.

elana
23. čer 2015

@jessinocka protože mi to prostě rovnou prasklo...a pak už to bolelo 😅 Jen ale stejně ne to břicho, jak píšu spíš jakoby prudce vystřelující bolest do konečníku (ono to má svůj důvod, ten obsah vejcovodu se vylije do malé pánve a Douglasova prostoru, který těsně s konečníkem sousedí). To už mi bylo jasný, že je nějaký prů.er...Stav se prudce zhoršoval, až to bylo na záchranku, ještě půl hodiny a udusila bych se (nemohla jsem se nadechnout). Ale taková radost je fakt vzácná...u tebe to vypadá opravdu možná jen na cystu, co tam třeba ještě je a odejde s další MS (to jsem 1x taky měla, místo menses tmavěhnědý špinění, na uzv nalezena cysta a při další menses odešla, po ní už tam nebyla).

jessinocka
23. čer 2015

@elana hlavne, ze to dobre dopadlo, bolo to urcite vazne

elana
23. čer 2015

@jessinocka to jo...ale to byla prostě blbá souhra okolností u mě. V naprosté většině případů se na to přijde, buď tak, že se to projeví před prasknutím nebo se jde dřív k doktoru. Pak se to odoperuje laparkou a za týden o ničem nevíš.

jessinocka
24. čer 2015

@elana ja som bola dnes pre pokoj duse na tu krv 🙂 o 13 mam zavolat za vysledky, snad to bude negativne. A dr povedal, ze dobre ze som prisla, som sa aj trochu bala, ze otravujem s blbostou, ked mam testy negativne a menstru bola, sice slabulinka

bajunka
24. čer 2015

A na tu krev se musí na lačno?

jessinocka
24. čer 2015

@bajunka asi nemusi, ja som sice bola nalacno, ale ani som to dr nehovorila a on sa ma ani nepytal, ci som nalacno, takze podla mna nemusi

bajunka
24. čer 2015

no já tam teď volala a mám se ozvat v pondělí pokud se MS nerozjede... tak doufám, že se rozjede 🙂

jessinocka
24. čer 2015

@bajunka ja som tam takto volala tento pondelok (v piatok pred tym jeden den ms a potom len spinenie, ze som ani vlozku nepotrebovala), tiez povedala, ze mam pockat do piatku, ci sa este nerozbehne. No ale bolesti ako pred ms mam stale, tak som dnes rano znovu volala a kazala prist. Urobili sono, samozrejme nikde nic, tak zobrali krv. Ak bude negativna, tak nemusim nuc riesit, len nejaky hormonalny vykyv a ak bude pozitivna, tak zajtra smer nemocka, som sama zvedava

bajunka
24. čer 2015

tak pak písni, já třetí den právě špiním, po ránu na toaleťáku čerstvá krev a pak celej den už nic, max trošilinku na tom toaleťáku není to ani na vložku

jessinocka
24. čer 2015

@bajunka ja som mala tiez take spinenie, ani vlozku som nepotrebovala a to spinenie uz vcera skoncilo. Dam vediet.

elana
24. čer 2015

@bajunka na krev nalačno nemusíš.
@jessinocka tak jak?

jessinocka
24. čer 2015

@elana nestihla som skor napisat. Hcg mam 0,5 mlU/ml v 3 tyzdni je hranica 5,4-72, takze som to vyhodnotila tak, ze nie som tehotna, dufam ze spravne 😉 zajtra zavolam dr, ci som si to vysvetlila spravne.

jessinocka
24. čer 2015

@bajunka kukni odpoved vyssie

elana
24. čer 2015

@jessinocka jo, to je negativní. No...tak vlastně uuuuf, viď 😅 Tak třeba příští cyklus 🙂

jessinocka
25. čer 2015

@elana jasne, o prve sme sa snazili rok, takze prvy neuspech ma neprekvapil 🙂 a nastastie ziadne mimomaternicove...dakujem za rady a skusenosti

bajunka
25. čer 2015

Dnes konecně klesla BT teplota takže věřím, že se už to spinění rozjede v klasickou MS, hurááá 🙂

hul
9. říj 2015

Ahojky všem,
jsem po mimoděložním těhotenství a byl mi odebrám pravý vejcovod :/ Otěhotnět se nám podařilo hned první měsíc snažení, ale já se strašně bojím že to nepujde. Je mi skoro 26let. Je tu někdo s podobnými zkušenostmi komu se podařilo úspěšně otěhotnět??

anakolut
9. říj 2015

@hul Neboj se, taky nemám po mimoděložním těhotenství pravý vejcovod, určitě se to povede. Za 4 měsíce po operaci jsem otěhotněla a následně porodila zdravou holčičku. Těhotenství bylo spontánní, nikoli po IVF nebo IUI. Pak jsem otěhotněla ještě jednou, ale to bohužel skončilo jako zamlklé těhotenství. Teď jsem znovu těhotná a snad bude vše v pořádku. Takže bez pravého vejcovodu vlastně další 3 těhotenství a to mám problémy i s anovulací. Když jsi otěhotněla na první pokus, tak určitě nebudeš mít problém ani bez toho jednoho vejcovodu a navíc jsi mladá. Mně bylo při porodu 29, teď je mi 33. Bude to dobrý, uvidíš.

hul
9. říj 2015

@anakolut děkuju! Tohle strašně ráda slyším 🙂 Já mám největší obavy z toho že se to bude opakovat. To je prostě můj strašák.....

anakolut
9. říj 2015

Tak, to víš, že riziko opakování je vždycky, ale určitě to vyjde a bude vše v pořádku. Já se taky bojím pokaždé. To už asi ani nejde po mimoděložním se nebát, prostě ten strach k tomu bohužel patří.

hul
9. říj 2015

@anakolut je to nepříjemná zkušenost....ale to že máš zdravou holčičku mi dává naději 🙂 děkuju...

slunicko01
9. říj 2015

@hul 24.5. Jsem byla na laparoskopii, vzali mi levý vejcovod a otěhotněla jsem druhý měsíc... ☺ zatím jsem v 17.tt,tak snad to všechno půjde dobře... Je mi už 36...☺ tak neboj a směle do toho... 😄

hul
9. říj 2015

@slunicko01 tak to gratuluju!!! Snad to bude ok....děkuju 🙂

martinakl
9. říj 2015

@hul I ja mam zdrave dite po mimodeloznim, otehotnela jsem prvni mesic snazeni 🙂

hul
9. říj 2015

@martinakl ty jo další 🙂 To mě fakt moc těší!! Já teda pojedu ještě do lázní, ale po novém roce chceme začít. Snad budu taky moct pak napsat, že jsem po mimoděložním úspěšně otěhotněla!!

slunicko01
9. říj 2015

@hul neboj, určitě to vyjde, jsi ještě mladá ☺