Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinkamoj
9. pro 2015

@zofka1 já říkám, že teď si to tam oťukala, kudy vlastně plavat a teď už trefí.. 😀 bylo to těžké se s tím smířit ale už jsem se s tím vyrovnala a dokonce jsem připravená na nové pokusy což ještě tak měsíc a půl z5 nepřipadalo vůbec v úvahu po psychické stránce..

nonacek
9. pro 2015

@keny123 u mě implamtační krvácení. .. nebylo

martinkamoj
9. pro 2015

@keny123 Ty cácorooo.. Zase se tím zabíváš.. Já ti říkala, že malýmu to neprospívá a vyčkej lékaře... Určitě uvidíš už i srdíčko 🙂 tak neštvi.. zbytečně se nestresuj ;)

aguaverde
9. pro 2015

@keny123 já měla testy naprosto bílé!!!! ani duch, ani náznak druhé čárky...

keny123
9. pro 2015

@martinkamoj toz co mám delat :D nuda... aspoň ctu :D výsledek stejne neovlivnim 😝

martinkamoj
9. pro 2015

@keny123 začni to co já na neschopence začala jsem hrát různé hry na internetu 😀 aa ted teda peču cukrovíčko 😉

keny123
9. pro 2015

@martinkamoj já u toho i vařím a do toho mám nemocnýho maliho tak je doma :D víš co čím je to bliz tim větší mám strach... i na 25tce nemám silnejsi čárku jak kontrolni mam strach ze t zacina slábnout ale hold to neovlivnim za chvili je druhej prcek doma ze školy tak aspoň bude veseleji

sarivojvodova
9. pro 2015

@zuzan Ahojky, já jsem prodělala mimodelozni těhotenství v únoru. Mimi se usadilo na levém vejcovodu a ten praskl a já dost krvacela byla jsem hodinu a půl na sále. Vzali mi ho a je s tím nějak smirila. Nutno dodat, že jsem mladá a je mi 20 let. No a v říjnu už jsem byla těhu normálně. Myslím si, že šance je veliká, když se tomu nepoddavas. Kamarádka je zdravá a už 10 měsíci neúspěšného snažení. Pořád si měří teplotou, počítá plodné dny atd. To je přece ten sex ani nemůže bavit.

aguaverde
9. pro 2015

@keny123 tohle je ok!!!! takový dálnice 😀 tak se nestresuj... já fakt neměla vubec druhou čárku, ono jak je to mimo tak právě to hcg roste pomalu hrozně, takže ta čárka není silná atd...... tohle je ok takhle sem to měla u první dcerky 😉

keny123
9. pro 2015

@sarivojvodova
@aguaverde tak diky ženy no jak rikam jedno mimodelozni uz jsem mela a čarky jsem teda mela ale ne tak silné.. . .uz mam jen jeden vejcovod kdyby se to opakovalo jsem nahrana...mela bych po dětech..manžela jsem tak tak ukecala na třetí... po carech by rozhodne nelítal :(

martinkamoj
9. pro 2015

@keny123 jak říkají holky, je to vpořádku, nestresuj se a běž se hezky věnovat dítkám.. 🙂 aspoň na to přestaneš myslet ;)

sarivojvodova
9. pro 2015

@keny123 Mě se to fakt povedlo a to jsme to ani naplánovali, měla jsem zrovna vysazenne prášky na MS, ale jeli jsme s přítelem na výlet do hotelu v Praze a tam se to stalo. A měsíc na to bez MS. 😀 Nevzdavej to! Zkuste děti dát babičkam a změnit prostředí a uvolnit se. 🙂

keny123
9. pro 2015

@sarivojvodova ale já už tehotna jsem 😀 jen jsem ještě nebyla u dr víš... tak mam strach..aby to bylo tam kde to ma byt 😉

nathy80
9. pro 2015

@keny123 Test jsem rozhodně silný neměla. Čárka viditelná byla dobře, ale proužek byl slabý. Bylo to kolem 7 tt a v nemocnici z krve HCG jen 190. Ale tvůj test nádherný! Miminko je určitě tam, kde má být! Jinak by testy vypadaly rozhodně jinak. Ale chápu, že máš pochybnosti. Já jsem na tom byla stejně. Vlastně až při UTZ u pana doktora jsem si oddychla. A do té doby testovala asi 4x. 😀

sarivojvodova
9. pro 2015

@keny123 Jo taaak. 😀 Hele mě se ukázalo dítko na utz v 7 tt. I srdíčko vše, tak to zkus tam jít příští týden.

keny123
9. pro 2015

@nathy80 díky... snad ano...snad nezačne slábnout.... 😉

keny123
9. pro 2015

@sarivojvodova ano jdu v utery ... diky 🙂

zofka1
9. pro 2015

@keny123 test je krásnej,tak hlaď bříško a bud spokojená,protože tentokrát našlo mimi cestu správnou 😉
@martinkamoj už jsem na tom taky líp,hl proto,že už jedno milovaný dítko mám 😉 miminku se dařilo i ve vejcovodu,mělo už i srdíčko,ale bohužel 😔

martinkamoj
9. pro 2015

@zofka1 já bohužel nemám ani jedno a hned to první na kterém jsme pracovali dlouho nevyšlo, doufám, že ted to tak dlouho trvat nebude, 🙂 Já jsem jej měla mezi pravým vaječníkem a močovým měchýřem, odstraněno v 10tt kdy mi prclo a teklo do břicha to už bolelo a zrovna do nemocnice 🙂

keny123
9. pro 2015

holky to je hrozny tohle by se nemelo dit :(

martinkamoj
9. pro 2015

@keny123 hlavně by se to nemělo dít, těm, co si miminko strašně přejou, a udělají pro něj cokoliv.. Už ten fakt že kde jaká pi.. která si dítě nezaslouží, a nedá mu zdaleka to co mi, tak roztáhne nohy a má jej tam.. ☹ To mi příjde šílená nespravedlnost.. ☹

zofka1
9. pro 2015

@martinkamoj uf...tak to bylo o fous,hl.že vše dopadlo dobře.Já měla v 6+3 hcg přes 9 tisíc,takže mimís si rost jak měl,ale špatně si naplánoval trasu.Ale příště už nám to vyjde,o tom není pochyb.Kompas a mapu s sebou 😉

keny123
9. pro 2015

@martinkamoj no prave :( .(

martinkamoj
9. pro 2015

@zofka1 Já budu ještě svítit na cestu baterkou 😀 aby se neztratilo ve tmě.. No bylo to ofous a asi tomu vděčím dva dny před prdnutím Lysé hoře kdy jsme byly na výletě a 14km v nohách.. Trošku větší makačka.. Pořád si říkám, že tohle mi zachránilo život.. Pár dní a mohlo být pozdě...☹

zofka1
9. pro 2015

@martinkamoj a na utz dřív nic vidět nebylo?U mě právě v těch 6+3 to bylo vidět uplně ukázkově.

martinkamoj
9. pro 2015

@zofka1 no já byla domluvená z doktorem na kontrole, kdy by mohlo být něco vidět jenže 2 dny před tím jsem začala krvácet tak jsem bežela hned druhý den na kontrolu, UZ- nikde nic, na HCG první testy 280 a potom to kleslo u druhého výsledku na nějakých 101.. To mi řekl, že jsem potratila, že občas výjde i falešný těhu test..No a půl měsíce krvácení tak jsem si myslela, že to je normální po potretu, že se tělo zbavuje nečistot, pak to přešlo a v době "ovulky" vyšel pozitivní test i těhu i ovu.. No a za 14 dní jsem šla už z bolestí. Prostě to podcenil a zanedbal.. Dostal pak zpuca od zastupujícíc lékařky, která mě posílala do nemocnice.. Na UZ který mi dělala ona byla velikost na UZ tak 10 cm bubliny.. A v nemocnici mi tam ukázali ještě i mrně na obrázku.. a HCG, co dělali v nemocnici bylo kolem 460 ...Pak už ale nebylo ani hcg ani mimi šlo to ven.... 😒

zofka1
9. pro 2015

@martinkamoj no to je taky mazec...doktor by se měl nad sebou hodně zamyslet!Sakra,rači přece vyšetřim 3x navíc než to takhle podcenit!ach jo,tak hl.že to dopadlo dobře.No já měla slabý první hcg,ale pak to najednou vyskočilo,takže se počítalo,že to je prosperující těhu.Tak jsem byla trochu v šoku.

martinkamoj
9. pro 2015

@zofka1 no to ano, taky už k němu chodit nebudu, budu u něj přihlášená ale budu tam chodit jen když tam je druhá doktora a to vím kdy to je.. to je blbí.. Já jsem nějak teď tak celkově vyrovnaná a připravená na nové těhu, doufám však, že příjde rychleji než tady to co bylo..

syvi
9. pro 2015

Zdravím vsechny, právě sem týden po laparoskopii, mimo tehu a odebrán pravý ☹ . V nemocnici doktor říkal že šestinedělí a můžeme se zase začít snažit a dneska mi moje doktorka rekla až po půl roce.
Mohla bych se zeptat, co říkali doktoři vám a jak jste to nakonec měly?

sarivojvodova
9. pro 2015

@syvi Mě odebrali levý, dodržovali jsme šestinedělí, ale řekli umí, že snažit se můžu tak za 8-12 týdnu, ale půl roku na to jsem byla těhu, takže asi kravina až po půl roce.