Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinkamoj
27. kvě 2016

@pmikova já právě za lékařem šla také.. Za prvé to nepoznal dřív, zjistilo se to až v cca 10tt jakmile sem šla z bolestí a poslala mě jiná doktorka do špitálu, samozřejmně to bylo dost velké a vejcovod pryč.. Když sem se na to ptala, řekl mi, že nemám nárok.. To že nemám vejcovod sem se však dozvěděla půl roku po zákroku.. ☹ To asi ano.. ale když sem se bavila i s jinými lékaři tak mi říkali, že sem nárok na ně jistě měla i v pojištovně sem se na to ptala.. Že po odstranění orgánu je nárok!!

pmikova
27. kvě 2016

@martinkamoj a ted by to nešlo jet? že by napsali stav po mimoděložním těhotenství, a to že se dlouho snažíš otěhotnět a nic? zkus se na to zeptat.... jak dlouho, že se snažíte?

martinkamoj
27. kvě 2016

@pmikova no to nevím zda by to šlo.. vím, že se jezdí 3 měsíce po zákroku... Zkusím se však zeptat. Jinak snažíme se teď 18tý měsíc i s mimoděložním.... teď by měla být ovulace na zdravé straně, tak vím, že nafasuju i pregnylek tak třeba k něčemu bude ale už tak nějak ztrácím naději..

elca77
28. kvě 2016

@martinkamoj
Dekuji, zkusim se na to zeptat taky a na jak dlouho jsou ty lazne a kam??
A dnes jsem to dostala hurá (MS)

pmikova
28. kvě 2016

no to jezdí, ale ...kdyby ti napsali hlavní diagnózu - to že se snažíte poměrně dlouho....takže třeba neplodnost...a jako druhou st.p. GEU, možná by to u pojišťovny prošlo....záleží na gynekologovi, jak to napíše! Budu držet pěsti 🙂 A co třeba nějaká dovča? že by jste si odfrkli.... 🙂

pmikova
28. kvě 2016

@elca77 ja jsem byla ve Františkových na 3 týdny, ale jsou i diagnózy kdy je to na 4 týdny

b_martina
28. kvě 2016

Zdravím, docela mne zaujala debata o lázních 🙂 já mám po dvou mimoděložních, při prvním mi brali levý vejcovod a při druhém část dělohy - to bylo mimoděložní v rohu děložním....a když jsem se po druhé laparce ptala DR tak mi bylo řečeno, že pokud na tom budu trvat, tak mi je klidně dr napíše, ale že si myslí že mi k ničemu nebudou...prý se s tím má dr ještě nesetkala, že lázně píšou po zánětech, např. po zánětu slepáku, ale že mimoděložní žádný zánět není, tak že neví jak by mi to pomohlo...fakt záleží na doktorovi, ke kterému chodíte....

pmikova
28. kvě 2016

No já byla v lázních už před 3 lety ...byla jsem právě po komplikovaném slepáku, a teď po GEU, kdy mi našli ještě srůsty a endometriózu.........každopádně, jsem ráda, že jsem jela, moc jsem si odpočinula - psychicky, úplně jsem vypnula, což jsem potřebovala. Takže už jen to beru jako velký přínos.

pmikova
28. kvě 2016

a lázně jsou i na pooperační rány, lepší a rychlejší rekonvalescence

martinkamoj
28. kvě 2016

@pmikova dovča je v plánu ale až v srpnu.. zkusím se však zeptat doktorky za 14 dní a uvidíme 🙂

elca77
30. kvě 2016

@anansie40 a můžu se zeptat, jestli to bylo jako u me hned po sobě a jak dlouho jste cekali s dalším snazenim??

lenikova
30. kvě 2016

Achjo holky, jsem v Dubnu rok od geu (pravy je pryc) pote se zadarilo, ale v 7tt sp... To bylo taky v loni v Zari... A od te doby nic, uz jsem byla 3x na inseminaci a taky nic. Zacinam ze vsecho silet, ale jen kdyz jsem doma sama... Tak to doleha. Chtela bych vesteckou kouli a vedet, jestli vubec nekdy budeme mit deti. (Je mi 31...)

anansie40
30. kvě 2016

@elca77 mně dělali revizi letos v lednu jeden den k večeru a hned druhý den dopoledne laparo. Se snažením bych určitě nečekala, kdybych toužila otěhotnět, ale pro mě to teď není aktuální a doteď se bojím, že by se mi mohl opakovat podobný zážitek. Ale já už mám tři děti, tak to pro mě není tak žhavé.

misula29
31. kvě 2016

@elca77 me doktor řekl po druhe ms se mužem začít snažit 😊

elca77
31. kvě 2016

@anansie40 no ja mam taky docela strach... je mi 38 a deti mam 2, ale mimi jsme chteli, hlavne ja...

elca77
31. kvě 2016

@misula29 a delali ti i revizi??

misula29
31. kvě 2016

@elca77 jj dělali, ve čtvrtek revize a další týden ve středu laparka a odstranění mimoňa (zítra je to 3 týdny)

anansie40
31. kvě 2016

@elca77 taky jsme chtěli, necelý rok se nezadařilo, pak jsem to už pustila z hlavy a najednou bum, pozitivní tt a najednou bum a okamžité odeslání do nemocnice, teď už to tak neřeším, ale vyloženě se nesnažíme, jenom si "dáváme pozor"

klarka011
2. čer 2016

Taky se přidám zrovna jsem prodělala geu a to jsem byla po IVF snažíme se už 2roky a zatím vše neúspěšně ....( vcera mě pustili z nemocnice a chtěla bych se zeptat jak jste to zvládali já se s tím nedokážu smířit a furt premyslim jak bych mohla tělu pomoct aby se rychleji zotavilo jinak my brali pravý vejcovod protože byl praklej a krev jsem měla už i v břiše .... poraďte jaký máte zkušenosti s rekonvalescenci a co vám pomohlo děkuju )

anansie40
2. čer 2016

@klarka011 Klid, odpočívat, nedělat nic namáhavého a dovolit si truchlit, za pár dní bude líp, aspoň o kousek 🙂

lenikova
3. čer 2016

@klarka011 Ahoj přeji hodně sil do hojení jak těla tak duše. My se snažíme 3roky (v loni geu, pak potrat a letos nic ani po IUI) - Příští týden se bereme, tak tenhle měsíc myslím na jiné věci a dost mi to pomáhá.
Jianak jestli můžu dát radu, odpočívej co to půjde, zůstaň doma jak to bude jen možné, pomalu se procházej, nelež jen, ale zase to nepřepínej. Pomalu se bude strácet bolest.

zofka1
3. čer 2016

@klarka011 moc me to mrzi,ja mela mimodelozko po KET.Po 3mesicich dalsi KET a tentokrat vse v poradku a mimi si lebedi u me v brisku.Drzim palce at to priste klapne.

klarka011
3. čer 2016

Moc vám všem děkuji hrozně bych si přála aby to už vyšlo...

nicole_1
16. čer 2016

Ahoj, mam dotaz jak vas dlouho bolelo bricho po zakroku? Vcera v noci mi delali laparoskopii, vzali mi vejcovod. A zatim to teda hrozne boli. A jak dlouho je clovek v nemocnici? Nesnasim nemocnice a k tomu mam 2 kluky, kteri mi moc chybi.

misula29
16. čer 2016

@nicole_1 břicho mě bolelo pár dnů ,ale horší bych řekla byly ty tlaky z toho plynu,to ale po pár dnech taky odeznělo, brala jsem i espumisan. Zákrok mě dělali ve středu a v pátek mě pouštěli. Neboj brzo bude fajn 🙂

anansie40
16. čer 2016

@nicole_1 Nejhorší to bylo právě do toho druhého dne, ty plyny, jak píše misula29, dávali mi i nějakou injekci na bolest, abych vůbec mohla spát, espumisan nezabíral, třetí den mě pustili domů a pak se to s každým dnem lepšilo a lepšilo, když už jsem byla doma. Přeji rychlou rekonvalescenci!

nicole_1
16. čer 2016

@anansie40
@misula29 dekuji za odpoved, ja citim takovy rezani ve spodku i na tom brise, a kdyz si na to sahnu tak jak kdybych mela tam jehlicky, ktery se zabodavaji, a jak dlouho je clovek doma na neschopence?

misula29
16. čer 2016

@nicole_1 to je individuální , podle toho jak se cítíš .Já byla doma 14 dní,ale po týdnu jsem byla už úplně cajk 🙂

martinkamoj
16. čer 2016

@nicole_1 mě dělali jeden den zákrok a druhý den sem šla domů.. Hlavně sem si nenechávala píchat injekci od bolesti, protože bolest i s injekcí byla pořád stejná.. Pak sem teda týden jen tak polehávala doma, břicho dost bolelo.. Celkově na neschopence sem byla skoro 3 měsíce.. Ale jak říkáme každá máme individuální potřeby a jiné hojení ale uvidíte den odedne to bude lepší.. 🙂 Ještě teď skoro třičtvrtě roku po zákroku cítím píchání v podbříšku a v místě vpichu.. Také mi byl odebrán vejcovod.. ☹ bohužel..

nicole_1
16. čer 2016

@martinkamoj jak mi vytahli ten dren, tak uz je to o neco lepsi, ale furt to boli, Dr.rikala, ze tak tyden doma ale mam se domluvit se svym gynekologem a to za 18 dni jedeme na dovolenou do krkonos, domu pujdu asi rano nebo v sobotu