Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

nicole_1
2. črc 2016

@misula29 a pobolívalo Tě i nějak břicho, jsem dva týdny po zákroku a občas to břicho cítím, spíš takové píchání a to většinou večer, přes den už moc neležím a jsem spíš venku

hul
2. črc 2016

@hancicka84 Takže já měla slatinné zábaly+tampon, uhličitou a perličkovou koupel, cvičení mojžíšové, jogu, masáže a gynekologický plyn 🙂 Slatinný zábal ti dají do úrovně pánve kolem dokola a tampon je to bahno dovnitř, gynekologický plyn je takový bidet a z něj ti ten plyn stoupá k pipce. Ať to zní jakkoliv tak to fakt pomůže 🙂 Jako bonus ti v těch lázních dají od po-pá volný vstup do aquacentra. Určitě to zkus 🙂 Odpočineš si a aspoň se zamezí tomu, že by ti začaly vznikat srůsty. Přeci jen je to dost invazivní operace.

misula29
2. črc 2016

@nicole_1 jejda, já jsem s úplně moc nepozorovala,ale občas mě někde v břichu píchlo nebo zabolelo.Je to hold zákrok, máš už výsledky z testů?

nicole_1
2. črc 2016

@misula29 jako histologii?

misula29
2. črc 2016

@nicole_1 jj a krev mě pak brali

nicole_1
2. črc 2016

@misula29 krev mně nebrali, jen tu histologii, vzali mi vejcovod a potvrdilo se, že tam bylo mimoděložní těhu, revizi dělohy mi taky nedělali, že není potřeba

misula29
2. črc 2016

@nicole_1 aha mě dělalli revizi a pak laparo. můj doktor mě pak dělal ještě náběry,ale nevím na co.

hancicka84
2. črc 2016

@misula29 mozna, zda kleslo hcg

hancicka84
2. črc 2016

@hul aha, zkusim a uvidim, co na to rekne doktorka

nicole_1
2. črc 2016

@hancicka84 a tobě brali krev?

misula29
2. črc 2016

@hancicka84 to je možný, řekl jen že vše v pořádku

hul
2. črc 2016

@hancicka84 Hlavně se nenech odbít 🙂

hancicka84
2. črc 2016

@nicole_1 mne brali krev rano pred operaci a pak prave rikali, ze mam jit na stehy na gyn a ze mi jeste zkonttoluji hcg, zda kleslo...

hancicka84
2. črc 2016

@hul Zkusim. Jen jsem to doma nadhodila manzelovi a moc se mu to nelibi. Pry na co mi budou... Pravda je, ze bych mu tu nechala syna, ale starala by se hlavne babicka pres tyden.

hul
2. črc 2016

@hancicka84 ver mi ze pomůžou aby se to už neopakovalo 🙂 u mne to klaplo.

pmikova
3. črc 2016

@hancicka84 já chodila na uhličité koupele, na gynekologický plyn - kdy sedíš jakoby na zachodě a na spodek ti jde právě ten plyn, masáže,výplachy pochvy - pramenem, hormonální jógu, cvičení dle Mojžíšové....ještě je slatina - tampóny a zábaly ale to já neměla

martinkamoj
3. črc 2016

@hancicka84 Hele určitě jeď a nenech se odstrčit lékařem.. Mě řekl můj gynekolog, který ani nepoznal mimoděložní, že nemám na lázně nárok. Postupně ale zjišťuji, že jsem měla, změnila jsem i lékařku ale nestihli sme podat žádost.. Věřím, že by mi to udělalo velice dobře.. Místo toho zkouším sama co to jde.. ať je to cvičení Mojžíšové nebo cokoliv jiného.. Za týden jdu opět za paní doktorkou, jsem u ní co měsíc, krásně si mě hlídá a věří, že se poštěstí počít krásné a zdravé dítko.. Já už jsem trošku rezignovala přeci jen je to pořádná doba, tento měsíc mi jde ovulka z operované strany-bez vejcovodu, šance pro mě žádná a k tomu ještě v době ovu budu na školení... ☹

kateryynka
3. črc 2016

Holky, chci se ještě zeptat... První ovulace po zákroku by teoreticky měla být ze zdravé strany, že? A pak by se měly střídat. Máte s tím některá zkušenost, třeba tím, že jste to měly potvrzené lékařem nebo to na sobě poznaly?

martinkamoj
3. črc 2016

@kateryynka nemusí, může být i z operované, já měla právě na té operované straně první ovu.. Měla jsem UZ u lékaře.. ale poznala jsem to dle bolesti v podbříšku..

anansie40
3. črc 2016

Já vždy cítila ovulaci jen na pravé straně a zrovna na té mi odebrali vejcovod. Doktor mi tenkrát při utz, kdy mi zjistil mimoděložní, říkal, že levý vaječník "spí". Nevím jak zrovna první ovulace po laparce, ale další jsem už tolik znatelně nepociťovala a teď tu poslední zase na té pravé operované straně. Tak nevím, jestli tu levou mám vůbec funkční, ale rozhodně se mi to pravidelně nestřídá.

misula29
4. črc 2016

@kateryynka střídat se nemusí a mě doktor říkal,že i když ovuluje vaječník bez vejcovodu tak vajíčko může nasát ten druhej 🙂

nikdo17
7. črc 2016

holky, abych vas snad trochu povzbudila. jsem taktez po mimodeloznim tehotenstvi s odebranim vejcovodu. za rok pote se podarilo znovu otehotnet uz normalne a zrovna v mesici kdy jsem byla na hysteroskopii a dr rekl, ze tento mesic se to nepovede, ze bude ovu na strane, kde nemam vejcovod. a hle, nevim, kde tedy byla, ale otehotnela jsem aniz bych zrovna v tom mesici chtela, ptz jsem mela jit do nove prace

racerunner
7. črc 2016

@anansie40 měla jsem ten samý problém, vždy ovulace 3x vlevo, jen 1x vpravo. No a...vlevo mimoděložní, odebrali mi vejcovod. Já z toho začala být příšerně ve stresu, hlídala si každou ovulaci testem, plakala, nakonec 2 x IVF . Neúspěch střídal neúspěch. Takže jsem to vzdala. Otěhotněla jsem v prvním cyklu po nezdařeném IVF, když jsem si řekla, že život je hezký i bez dětí a nějak je časem určitě mít budu. Otevřeli jsme doma také téma adopce, protostě jsem se přestala na ten pravý vaječník a jeho výkon soustředit....Jenže tahle zkušenost je nepřenositelná, mě taky všichni říkali...uklidni se..to půjde 🙂. Moc držím palce !

anansie40
7. črc 2016

@racerunner Děkuji za povzbuzení 🙂 Já to taky neřeším, na které straně či zda vůbec je ovulace. Co má být se stane. O IVF vůbec neuvažuji, je mi 41 a dětma už obdařena jsem, takže pokud by se měl stát ještě nějaký zázrak, tak jedině přirozenou cestou 🙂

racerunner
7. črc 2016

@anansie40 aha, no tak to je super! to já čekám první, vytoužené 🙂.

anansie40
7. črc 2016

@racerunner tak to moc gratuluji a hlavně ať je vše v pořádku!

misula29
10. črc 2016

Holky tak se nám překvapivě zadařilo hned po první ms.Doufám,že bude vše jak má 🙂

kateryynka
10. črc 2016

@misula29 Gratuluju, to je paráda 🙂
Já odpočítávám den po dni, uvidím, kdy přijde první MS a hned po ní nebo po další to asi zkusíme. U mě teda psychika nic moc, mám dny, kdy jsem relativně v pohodě a pak to vystřídá beznaděj a strach, že už se to nepovede.... ☹

anansie40
10. črc 2016

@misula29 Gratuluji a držím palce, ať je vše, jak má!

anansie40
10. črc 2016

@kateryynka To je asi normální, my ženské jsme takové "výkyvové" 🙂