Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

misula29
10. črc 2016

@kateryynka děkuju🙂 mě došl zhruba za 4 týdny, nám řekl doktor dva cykly,ale jsem si říkala kašlem nato ,předtím jsme se snažili rok a půl tak jsem si myslela ,že to nebude hned tak a ejhle.. Psychicky jsem na tom byla fajn ,přece jen dvě děti už mám ,neříkám ,že jsem to neobrečela ,ale asi to není takový jako když nemá někdo žádný nebo jedno. Prostě se snažím zůstat nad věcí,že bud nám bude ještě jedno dopřáno nebo ne :--)
@anansie40 děkuji moc 🙂

kensi
10. črc 2016

Ahoj ženy, nějak jsem objevila tuto diskuzi a zjistila, kolik z vás mělo také MDT. Já si tehdá přpadala, že jsem snad jediná na světě, komu se to stalo. Cítila jsem se ublížená a zraněná jak kdyby mi uřezali hlavu. Brečela jsem snad 2 měsíce...Po propuštění z nemocnice jsem se bála mít vůbec sex, představa, že se mi stane to samé (hlavně ta bolest při krvácení do dutiny břišní, na to nezapomenu nikdy) mi veškeré chutě na sex zabíjela. Lékaři i rodina mě konejšili, že podruhé se to stát už nemusí. Nařízené jsem měla min. 2 měsíce absenci. Přítel samozřejmě odpočítával dny jako dítě do Vánoc. Po 3 měsících už sexu nic nebránilo, fyzicky jsme už byla v pořádku a s orálním sexem jsem už moc neuspěla, tak jsem posilněná vínem na sex kývla a...Jsem šťastná, že jsem nepropadla hlouběj svým depresím, přestala jsem na neštěstí myslet a hlavně myslet na to, co když se to stane znovu...dnes je to skoro rok od zákroku a jsem 21tt a čekáme zatím úplně zdravou holčičku. Každé ráno se probouzím a ujištuju se, že mám opravdu pupek a děkuju za to. PS:Omlouvám se, jestli to sem nepatří, ale musela jsem se podělit o své štěstí 🙂 Díky

anansie40
10. črc 2016

@misula29 Ano, to je ten správný přístup 🙂 Taky to tak beru, akorát po tom mimoděložním jsem spíš měla strach z opakování, po prvotním obrečení jsem se dala celkem taky rychle dokupy, ale jinak jsem se do těhotnění nehrnula, ale už mi otrnulo 🙂 Je fajn, že se vám zadařilo tak rychle!

misula29
10. črc 2016

@anansie40 to ano,ale taky mám obavy aby se to neopakovalo. V týdnu musím zajít k doktorovi,tak doufám,že mě potvrdí,že je to kde má.V pátek odjíždíme na dovču tak bych tam nerada řešila o co tady.Je to děs to čekání, pozoruju každý píchnutí. U kluků jsem absolutně nic neřešila a jak mě bylo dobře 😀

anansie40
10. črc 2016

@kensi Někdy si člověk musí projít trápením, aby se pak mohl o to víc radovat z toho, co má. Přeji pěkné těhotenství!

misula29
10. črc 2016

@kensi to se pěkně čte🙂 gratuluji 🙂

anansie40
10. črc 2016

@misula29 Já to měla podobně, u dvou předchozích těhotenství (jedno s dvojčaty) mě nenapadlo nic řešit, pozorovat se a taky vše proběhlo ukázkově přirozeně. Že existuje něco jako mimoděložní mi došlo až před půl rokem, kdy mě brali na sál. Ženskou to pak hrozně změní a ty strachy moc na pohodě nepřidají. Ale musíme doufat, že zase nastal čas na něco pěkného 🙂 Tak držím palce, ať je to, kde má a můžete v klidu užívat dovču!

misula29
10. črc 2016

@anansie40 dík, snad budou dobré zprávy 🙂

hancicka84
10. črc 2016

@kateryynka Ahoj, jak dlouho jsi po zakroku? Ja byla na laparoskopii 30.6. a ted cekam, kdy to dostanu. Doktor rikal, ze se teoreticky muzem snazit hned, ze deloha nebyla zasazena, ale ze stejne doporucuje 3 mes. Tak nevim, kdy do toho zas pujdeme...

kateryynka
11. črc 2016

@hancicka84 Já byla 29.6., ale bohužel jsem měla i revizi. Mně doktoři říkali 2-3 měsíce nebo 2-3 cykly. Kdybych neměla tu revizi, tak do toho jdu hned. Uvidím, kdy přijde první MS a podle toho to zkusíme buď hned po ní nebo po další. Mám doma nakoupený nějaký vitamíny, který s MS nasadím a uvidíme... Pro mě je teď to čekání nekonečný. Navíc jsem i předtím měla cykly dlouhý a nepravidelný, tak jsem zvědavá, jak to bude teď.

granda
11. črc 2016

@kensi krasny pribeh a jaky bude mit konec?bude vas porodem manzel aprovazeznebo soukromá porodni asisporodnientka?
Ja netusila,co dokazou lekari porodnici zpusobit a ublizit zene pri porodu.

kensi
11. črc 2016

@granda Děkuju. Po zákroku jsem změnila i gynekologa. Přešla jsem k rodinné známé lékařce, která mi přislíbila i asistenci u porodu... a bez přítele si to asi neumím ani představit. Nevím jak je to u jiných chlapů, ale mě se můj nabídl úplně sám od sebe, což mě mile překvapilo a jsem za to vděčná. S lékaři nemám vůbec špatné zkušenosti, porodu samotného se asi nebojím, spíš jen taková ta obava, aby vše dobře dopadlo a byli jsme všichni v pořádku. Nejsem žádná citlivka a nepotřebuju aby se mnou zacházeli jak s nějakou princeznou na hrášku. Lidé jsou ale různí a každý má nějaké zkušenosti, že jo 🙂

granda
11. črc 2016

@kensi ja vam preji příjemný porodni zazitek.ja uz bych nechtela rodit v leze na zadexh

misula29
17. črc 2016

Ahoj holky, moje zkušenost po mimodeloznim je bohužel takova, že se nám zadarilo hned po první MS, ale bohužel opet mimo. Takže oba vajcovody fuč a pokud by jsme chtěli jedině ivf.

anansie40
17. črc 2016

@misula29 Cože? Takže jsi teď byla zase na laparoskopii? Jak jste měli jet na tu dovču? To je mi moc líto, jak je ta realita krutá...ať jsi brzy v pořádku!

misula29
17. črc 2016

@anansie40 jj, v patek ještě než jsme odjeli jsem si vyžádala utz v heliosu, protoze ve špitále se nemohli shodnout jestli je to kde má nebo ne tak jsem chtěla slyšet ještě jeden názor. No a tam me řekli jasný mimo už i Já jsem to tam viděla a hned do špitálu. Takže misto válení na plazi jsem se válela ve špitále. Blba souhra náhod bohužel 😕 díky 😊

kateryynka
17. črc 2016

@misula29 To je mi líto ☹ A říkali ti třeba, co je příčinou toho, že se to zopakovalo? Nemohlo to být třeba tím, že jsi otěhotněla tak brzy po zákroku?
Chci se do těhotnění pustit taky brzy, ale nevím...

anansie40
17. črc 2016

@misula29 Jaj, ani nevíš, jak s tebou soucítím...ne všechny příběhy jsou s happy endem a nezbývá, než to přijmout...ať je lépe!

misula29
17. črc 2016

@anansie40 presne jak říkáš ☺ možnost porad je a to je důležitý ☺

misula29
17. črc 2016

@kateryynka ne Tim to není. U me to nejspíš bylo tim, že před rokem me našli lehkou endometriozu a za rok to mohlo postoupit a to vajco už nemá hladkou cestu a proste se to zzasprtlo opet ve vejcovodu

anansie40
17. črc 2016

@kateryynka Určitě to není tím, že k oplodnění došlo hned další cyklus. To, že jsou vejcovody neprůchodné a oplodněné vajíčko se v nich zasekne, je dlouhodobá záležitost, otázka spíš několika let, např. kvůli neléčeným zánětům, o kterých ženská ani neví apod., takže jeden cyklus v tom nehraje roli.

anansie40
17. črc 2016

@misula29 Půjdete do IVF?

misula29
17. črc 2016

@anansie40 ještě vůbec nevím, prvne se musím dát dohromady a pak to probereme. Ale to vis že se me to honi hlavou 😊

b_martina
17. črc 2016

@misula29 tak to je mi moc lito, hlavne se drzte! My s manzelem meli kliku hned jako vy, po prvni laparoskopii kdy mi brali vejcovod se hned po trech měsících zadarilo ale taktéž jako u vas špatná zpráva s tím rozdílem ze u me to bylo v rohu děložním, takže zase laparka a pryc část delohy...endometriozu mam take a při druhé laparce mi brali i nejake lozisko endometriozy, takze ted se asi tri mesice snazime a doufame ze druhy vejcovod drzi jak ma a nebude zlobit, člověk se musi holt obalit trpělivostí a brát co je, i ivf je možnost 🙂 hlavne at jste brzy fit 🙂

misula29
17. črc 2016

@b_martina je to prostě pech ☹ a v tom rohu děložním se to děje proč? Jinak fit se už cítím ,já jsem takovej ten rychlehojící se typ

b_martina
18. črc 2016

@misula29 to mi nikdo nebyl schopnej rict, proste se fazolka zanorila sice uz napodruhe v deloze, ale ten delozni roh je snad centimetrovy mistecko kde proste nesmi, takze mi odebirali tu cast delohy / ten roh kde to bylo zanořené....ja to porad nechapu, pry se to deje strasne malo, moje dr mi říkala že se s tím za celou 30ti letou praxi jeste nesetkala, ze jsem pry vyjimecna....no to jsem si fakt vzdy prala byt vyjimecna, ale tak trochu v jinych vecech 🙂 kazdopadne v nemocnici mi to zase podavali tak, ze mam fakt kliku, ze kdyz uz se mi to stalo podruhe (preci jen si me po tech 3 mesicich pamatovali) tak že mam byt rada ze v levem deloznim rohu (predtim to byl levy vejcovod) protoze mam jeste funkcni druhou stranu... Muzu mit jeste dotaz, jak se vam hoji jizva v pupiku? Mela jste zase laparo predpokladam, ja mam ten pupik fakt nevzhlednej, jak tamtudy sli dvakrat....ale porad je to jen vizuelni, dulezita je zdravotni stranka 🙂

b_martina
18. črc 2016

@misula29 Hlavní je (nebo se alespoň snažit) být v pohodě, koukám že už máte dvě děti, tak se to snad překonává líp...my zatím na to vytoužené mimčo čekáme a doufáme že se i nám poštěstí 🙂

misula29
18. črc 2016

@b_martina jo, je fakt super být vyjímka 🙂 Mě doktor taky říkal,že se s tím nesetkal za 25 let aby to bylo dvakrát takto bezprostředně po sobě ,ale výjimečně se vůbec necítím 🙂 Jizvy se mě hojí docela dobře, koncem týdne jdu na stehy tak uvidím jak to bude za pár týdnů vypadat. Já mám teda pupík hlubokej tak se to tam dost ztrácí naštěstí. Já jsem po psychické stránce docela v pohodě, oplakala jsem to , člověka to mrzí,ale asi tím,že máme dvě zdravý děcka tak to člověka tak nepoloží. Moc ti přeju ať se ti brzo zadaří a mimčo si najde to správný místo🙂 Jak se říká do třetice všeho dobrýho 🙂 Kdy se chcete začít zase snažit?

b_martina
18. črc 2016

jojo taky se vyjímečně necítím 🙂 já měla teda oboje stehy vstřebávací tak třeba proto, přeci jen jak je to jizva v jizvě, tak to není už extra vzhledné....já měla druhou laparku v únoru takže se "snažíme" od konce května, ale zatím vlastně moc ne protože jsem se dávala ještě zdravotně do kupy (zánět močových cest, pak ženský zánět) takže se budeme snažit zase až teď vlastně tak pořád doufáme 🙂 Ta psychika je fakt důležitá, není na to moc lék a na každého platí něco jiného, mně vždy pomůže vědomí že už se můžeme snažit tak ta naděje pomáhá 🙂 Děkuju za podporu 🙂 a vy uvidíte, úplně bych ivf nezavrhovala, pořád je ještě možnost přeci 🙂

misula29
19. črc 2016

@b_martina 🙂 aha, tak to já neměla ani jednou.Mě se snažili trefit do těch starých jizev ,už jsem měla larku 3krát 🙂 Teď to taky nevypadá nic moc ,tak uvidíme za půl roku jak to bude vypadat 🙂 Tak hlavně se dej po zdravotní stránce do pořádku a pak hurá na to 🙂 IVF nezavrhuju,bavili jsme se o tom s manželem tak v září bysme zašli na konzultaci a uvidíme.Já už mám z doktorů fobii 😀