Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pitufa85
17. čer 2017

Ahoj holky.taky pridam mou zkusenost s mimideloznim teh. Loni z zari mi zjistili mim.teh. priznaky byly pobolivani v pravem podbrisku a krvaceni...to ze jsem tehotna jsem zjistila asi tak v 6tydnu a to jem proto ze mi neskoncila ms.normalne ji mam 4 dny a po vice nez 10 dnech sem si udelala tt a byly tam //. Uz jsem tusila ze je neco spatne ale mt me nenapadlo. Podle ult mic videt nebylo a podle hcg to bylo vicemene jasne.hcg mi rostlo jen malinko.takze me na pohotovosti kam jsem sla kvuli ktvaceni chteli poslat na laparoskopii. Tu jsem odmitla a podepsala revers.prece kdyz se cítím ok tak to zvladnu sama....moje dr.z toho.nebyla nadsena ale souhlasila ze budem sledovat hcg a jakmile bude kolem 1000 a nebude klesat musim na operaci. Pres tyden jsem co dva dny byla na odberech a hcg stale pomalinku rostlo az na nejakych 960 coz uz jsem se zacala smirovat s nemocnici.ale posledni rozhodujici odber byl zazrak a hcg zaclo klesat.takze jsem se s dr domluvila na tydenim odberu a zase sledovani hcg trvalo to skoro 2 mesice nez bylo vse na nule,ale usetrila jsem si pro me zbytecnou operaci a odstraneni vejcovodu. Oni doktori se mt strasne boji a proto hned posilaji pod kudlu,ale nnejsem jedina ktere si s mt poradilo samo telo.tim nechci nikoho navadet at na operaci nejde ale pokud mate stejne presvedceni ze operace zatim ne trvejte na sledovani hcg...treba se i vam podari vse zvladnout bez operace....navic nemusite cekat pul roku na otehotneni.ja jsem ted v 11tt a je zatim vse v poradku.drzim vsem paleky at to zvladnete

jajinka007
20. čer 2017

Ahoj holky, začala jsem špinit 13DC (29.4.) a 30.5. mi laparoskopicky brali pravý vejcovod kvůli MT. Krvácela(špinila) jsem vlastně celou tu dobu od 29.4. až do asi 7.6.. Nevím, kdy čekat MS, jakoby poslední pravidelnou jsem měla 14.5.-18.5. v tu dobu začaly bolesti MT. Tak jsem chtěla vědět vaše zkušenosti. Dá se otěhotnět v první měsíc po laparo?

llenka_li
20. čer 2017

@jajinka007 dělali ti revizi nebo ne? Pokud ne, tak by měla být MS stejně jako by tehu nebylo...pokud dělali i revizi, tak klidně 6tydnu...Otehotnet se da, ale myslím, ze to není moc pravděpodobně, většinou tělo je tak zblble, ze ani neovuluje. A pokud nebyla revize tak bych to taky do 4-5tydnu po zákroku neřešila...teď je na ni ještě brzy.

llenka_li
20. čer 2017

@pitufa85 našemu primari v nemocnici umřela kolegyně na mimodelozni, doktorka, tak věděla co děla a čekala až to ruplo a do nemocnice to nestihla. Já jsem třeba byla na začátku 5tt, asi 4+2, bolesti žádné, spineni jen úplně nepatrné pri větší námaze a když mi udělali punkci, protože na utz nikdo nic pořad neviděl, v břiše jsem už měla 100ml čisté krve a bylo to za 5min 12, neboť vejcovod už byl úplně prosakly a ani utz to neviděl.. takže tohle je zrovna věc, kdy bych revers určitě nepodepsala, sama jsem v nemocnici ležela 14dnu, než k zákroku došlo...odebrali pravý vejcovod, počkali jsme na 1.MS, která přišla za 5 tydnu a začali se snažit, 4.MS už nepřišla...za 3 měsíce se podařilo. Nyní jsem v 10.tt a pevné verim, ze tentokrat už bude vše v pořádku 🙂))

jajinka007
21. čer 2017

@llenka_li revizi nedělali. Pokyd by těhu nebylo, měla jsem to mít od 11-15.6. Vždy jsem měla pravidelný cyklus, tak jsem z toho teď nesvá. Dr. na kontrole po týdnu po operaci říkal, že nepozná z UTZ, kdy to mám očekávat, nic víc neřekl.

llenka_li
22. čer 2017

@jajinka007 asi i tak bych do 6tydnu od zákroku pockala, a pak když tak volala k dr...holt se s tím tělo bude muset srovnat a chvilicku to potrvá, ale neboj, za par tydnu bude všechno úplně v pořádku 🙂

pitufa85
25. čer 2017

@llenka_li tady opravdu zalezi na každém.je zvlastni ze ve světě te pod kudlu hned neposlou...ty si asi mela hcg uz vyssi nez 1000,nebo nevim proc by jinak moje dr. chtela tuto hranici neprekrocit.kazdopadne gratuluji k // a uvidis ze to bude ok

llenka_li
25. čer 2017

@pitufa85 Jj, dostala jsem se na hcg 1500, začala jsem na 470, a pak to skoro po 100 pořad skakalo nahoru..😏

jajinka007
27. čer 2017

Mohla tu neprůchodnost vejcovodů způsobit cysta na vaječníku? měla jsem na každé roční kontrole na UTZ 5 let vždy cystu, Dr. s tím nic dělat nechtěl, měla max 5 cm, tak si tak říkám, jestli ten problém nemohl být kvůli tomu. Na posledním UTZ v prosinci už nebyla, asi dva měsíce předtím jsem pila čaj na gynekologické cysty, tak třeba zabral. MS jsem už dostala, tak jsem klidnější, nicméně jako asi všechny mám obavu, aby se to neopakovalo. Většinou jsem četla, že kontrolují průchodnost druhého vejcovodu, mě o ničem takovém neříkali, tak nechápu, že to nemohli rovnou udělat :/

pitufa85
27. čer 2017

@jajinka007 podle toho co vysvetlovali me se dela nejdriv pruchodnost a pak vidi kde to je spatne a tam to vemou. Ale nevim, me to telo vstrebalo samo.A opakovat se to urcite nebude uvidis.zachvilku se nam tu pochlubis s // a mimiskem tam kde ma byt.

pitufa85
27. čer 2017

@llenka_li tak hlavně ze vse dobre dopadlo.a ted si v kterem tydnu?

llenka_li
27. čer 2017

@pitufa85 já jsem dnes 10+2...🙂

@jajinka007 neboj, nebude se to opakovat a otehotnis raz dva i s jedním vejcovodem... mě průchodnost nekontrolovaly. Řekli mi po operaci, ze se zda být druhy vejcovod v pořádku, ale pruchodnost nekontrolovali. Na tu průchodnost zbývajícího vejcovodu myslím posílají, když se nějakou dobu nedaří otěhotnět...po mimodeloznim nebo samozřejmě i normálně..

jajinka007
28. čer 2017

Děkuji za útěchu, snad se zadaří, zatím na další mimi nepospíchám, ale až to přijde, tak budu šťastná 🙂 Zvažuji, zda měřit BT a mít aspoň potuchu, jak moje tělo funguje, ale myslím, že ovulaci dle popsaných příznaků poznám. Určitě dám vědět, jakmile bude // 🙂

leontynkar
27. črc 2017

Ahoj dámy,
přečetla jsem celou diskuzi. Tehotnym moc gratuluju a doufám, ze se k nim spolu s ostatními přidáme.
Muj příběh - poprvé jsem otěhotněla napoprvé /i kdyz jsem absolvovala i odběr plodové vody a poradne nervy/. Po 3 měsících po porodu jsem si nechala zavést Mirenu. Na konci května 2017 si ji nechala vytáhnout, 8.7. 17 jsem mela mesicky, pred nimi TT negat., pak po tydnu bolesti břicha, myslela jsem, ze mam cystu. Ale v den kontroly jsem jela na sál a mam po odstranění levého vejcovodu pro mimodel. těhotenství bez kyretaze.
Prý pri operaci vypadlo vse v poradku, bez probehleho zánětu. Takže s největší pravděpodobnosti za to muze Mirena, která snižuje motilitu rasinek ve vejcovodu.

Taky jste některá prodělaly mimodel. těhotenství po telisku? V úterý jdu na kontrolu a domluvíme se kdy by bylo vhodné zkusit znovu otěhotnět.

Rozepsala jsem se dost a dost… tak doufám, ze nas čeka šťastný konec.

pitufa85
28. črc 2017

@leontynkar držím pesticky at si co nejdriv v poradku a s // na testiku.

leontynkar
28. črc 2017

@pitufa85 Dekuji. Snad ano. Těhotenství jsme neplanovali, ale ted to na me trochu padá ☹ ale porad je velká šance, ze se miminko zadari

lorellin
3. srp 2017

Ahojky pridam dotaz....po mimodel. Tehu v rijnu mam velmi slabou ms...trva 1-2 dny a vetsinou staci slipovky. Chodime do caru takze ovu, hormony i sliznice je ok kazdy mesic ale me se to nechce libit, mozna uz blbnu....nemate nektera podobnou zkusenost? Bojim se srustu v deloze ale pokud to chapu tak to by se mi netvorila sliznice, ne?

marrrtinna
3. srp 2017

Nevim sice co znamena skratka "caru" ale mam po mimodeloznim tehu. Rozdrtilo mi to jeden vejcovod tak mi ho vzaly a rekly mi ze se da otehotnet i s jednim vejcovodem jen ovulace musi byt zrovna na te spravne strane otehotnela jsem do roka (ted ma mala 10m) a zadne srusty jsem jeste nemela nebala bych se toho

lorellin
3. srp 2017

Normalne by me ro ani nenapadlo....jen me zarazi ta slaba ms....

marrrtinna
3. srp 2017

To bych brala jako + ja to mela pomichane nekdy slabe pak silne az po dalsim porodu se to ustalilo

leontynkar
4. srp 2017

@lorellin a mela jsi kyretaz pri výkonu?

llenka_li
4. srp 2017

@lorellin to je zvláštní, ale kdyby to nebylo v pořádku, zrovna v Centru by na to upozornili...tam jsi určitě v dobrých rukou. Drzim palečky, ať se brzy zadari..🙂

lorellin
4. srp 2017

Mela...rikali ze to.bude jen jemné, ale zase to by akutni vykon ve 2 v noci tak nezbyva nez jim verit.....

leontynkar
4. srp 2017

@lorellin ja myslim ze jde hlavne o ovulaci a výšku sliznice v druhé půlce cyklu. To ti měří, ze?
Moc držím pesti ✊🏻

lorellin
4. srp 2017

Meri a melo by to byt ok...ale uz to trvá dlouho tak me napadaji ruzny kraviny......doufam ze tu smůlu uz taky prorveme.....

leontynkar
5. srp 2017

@lorellin jedine jak by to slo opravdu vyloučit je hysteroskopie.
Ty obavy chapu, myslim, ze si tim prochazime všechny. My začneme příští mesic, tak snad se nam všem brzy poštěstí ✊🏻✊🏻✊🏻

pegi27
7. srp 2017

@lorellin Ahoj. Taky mám slabou ms, poslední půl rok asi a to už mám po mimodeloznim 4 roky. Nemyslím, ze je to tím mimodeloznim 😉

lorellin
7. srp 2017

No ale pred tím jsem to.mela uplne jinak.....no uvidim conz toho bude.....

jajinka007
17. srp 2017

@lorellin Ahoj, já to mám zase obráceně, teď po mimoděložním mám MS strašně silnou a minimálně první dva dny bolesti, prsa mě před MS vůbec nebolí. Dříve jsem měla slabší MS, bez bolestí v podbřišku, ale za to prsa bolela už od ovulace až do MS. Změny přisuzuji mimod.těhu.

leontynkar
17. srp 2017

@jajinka007 ja ted cekam druhé menzes od zakroku. První byly 6.den po laparoskopii. Tak jsem zvědavá. Ale ovulaci jsem mi a ala pozdě - 19.-21.DC a po MT si myslim tak 10.DC, tak ted po menzes uz asi budu testovat a jdem do toho ;))