Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jajinka007
25. srp 2017

@leontynkar Přeji hodně štěstí 🙂 já budu dnes poprvé zkoušet ovulační test (jinak jsem to předtím nijak neřešila, nechávali jsme to osudu). Píšou, že se má začít 12dc. Sháněla jsem bazální teploměr, který teda v žádné lékárně u nás nemají, tak ho objednám na netu a chci od nového cyklu začít se STM. Tak snad se brzy zadaří, jenže jsem poslední dobou tak hrozně unavená, že usnu dřív, než si ke mě můj muž vůbec stihne lehnout :D :D

llenka_li
25. srp 2017

@jajinka007 teploměr stačí jakýkoli digitální z lékárny...

leontynkar
25. srp 2017

@jajinka007 i já přeji mooooc štěstí! Jj, klidně i 10.-11. den ;) A ten teploměr fakt může být jakýkoli. Jen jde o to to dobře načasovat - každé ráno chvíli po probuzení.
Chceš si nechat nasadit Clostylbegit?
Já zas vyhlížím menzes a pak hurááá 🙂

jajinka007
25. srp 2017

@llenka_li ten ale neměří na dvě desetinná místa, tzn. že pak výsledný graf není tak přesný..

llenka_li
25. srp 2017

@jajinka007 jedno stačí, spis ta duslednost, měřit vždy ve stejný čas než se zvednete z postele každý den včetně víkendu...drzim palce, ať se brzy zadari...

A doporucuju gel conceive gel na podporu početí, nám se po něm zadarilo na poprvé a je nás tu na konikovi takových snazilek opravdu hodně 🙂)

jajinka007
25. srp 2017

@leontynkar Zatím asi do konce roku chci zkusit měřit BT. V prosinci na roční kontrolu ke gyn, tak pak bych s ním probrala, jak se tomu dá pomoct. Myslím si ale, že ovulace u mě probíhá, tak je asi Clostilbegyt pro mě zbytečný, leda, že by z toho byly rovnou dvojčátka 🙂 🙂 🙂

jajinka007
25. srp 2017

@llenka_li tak super, tak já to zkusím klasickým teploměrem, co mám doma. Není problém v tom měřit pravidelně, spíš se stydím před mužem, ale asi si s ním o tom pohovořím, aby věděl, co dělám a nekoukal na mě jak na tydýta, že se ráno měřím :D s tím gelem díky za tip, kouknu na to 🙂

leontynkar
25. srp 2017

@llenka_li Já jsem na to koukala, jak jste těhotněly jak po másle ;) To je super.
S první dcerou jsem otěhotněla hned, teď to bylo hned po vytažení Mireny, neplánovaně ale... tak myslim, že u nás to bude hodně o správném načasování ;) Ale mám Inofolic a gynex, tak přemýšlím, jestli ještě pořizovat další věc ;)

llenka_li
26. srp 2017

@jajinka007 měla jsem to stejně, taky mi to bylo blbe kvůli příteli, ale pak když už to věděl, tak to bylo OK a ještě mi to připomínal...;) tak mu to řekni, miminko přece chcete oba dva 🙂 ale nám se zadarilo jen na základě ovu testu, už jsme dávno nemerila 🙂

llenka_li
26. srp 2017

@leontynkar stojí to za to 🙂 už je to minimální výdaj oproti tomu všemu, co už jsi určí taky kupovala. Já otěhotněla v mesici, kdy jsem všechno vysadila, gynex, inofolic, priste jsem se vybodla úplně na všechno a jedna z holcin mě přesvědčila na gel a bylo...

leontynkar
26. srp 2017

@llenka_li Dekuji za doporučení. Asi ho prubnem 🙂 dnes mam 1.DC, tak novy start 🙂

jajinka007
27. srp 2017

Když čárka na ovu testu je slabší než včera, znamená to že ovu už proběhla?

jajinka007
27. srp 2017

@llenka_li super, no věřím, že mi to taky bude připomínat :D

leontynkar
27. srp 2017

@jajinka007 ja myslim, ze buď těsně po nebo dnes.
Ten pík, ktery udela LH hormon, je v moci zachytitelna hladina nejvyšší cca 24h pred vlastní ovulaci. Pokud se nepletu..

jajinka007
28. srp 2017

@leontynkar já ještě koukala na netu na nějaké články a diskuze a zkusím měřit dál, ono se to nakonec vybarvilo, že je byl dost podobný jako ten z předešlého dne, tak třeba ovu teprve přijde, asi jsou dva testy málo na to z toho něco usuzovat.
Včera jsme se s mužem po delší době bavili o mimi. Chce holčičku, já zase kluka, ale nejdůležitější pro nás je, aby bylo zdravé 🙂 Měla jsem na mále, slzy na krajíčku, neberu HA už skoro rok a půl a zatím jedno mimoděložní. Každý měsíc mě zhruba v půlce cyklu bolí na pravé (operované) straně, taky se mi zdá, že na té straně mám břicho trochu "vypouklejší" než na té druhé, tak zvažuji, zda někam mazat na kontrolu, nebo to nechat být. Operace byla na konci května.

leontynkar
28. srp 2017

@jajinka007 aha. No doporučuje se merit cca od 9.DC nu, abys videla tu progresi. Připadne si skoč na gyndu at ti udělají ultrazvuk, budeš mit jasněji. Jestli jsi pred nebo po.
Ja se tam chystám za tyden. To budu 10.DC ;)
Ale tak ono stejne - kdyz byste spolu spali ob den, tak to proste neminete ;) u nas je na prd, ze se ob den úplně vždy nevidíme ☹ ale proste musíme jit miminku naproti.
Hrozne moc věřím, ze nam to vyjde oběma 🙂

jajinka007
28. srp 2017

@leontynkar jj, začala jsem pozdě. Příští měsíc zkusím dříve. Ovu testy 13,14,15dc (zeshora dolů) viz foto v komentáři.

leontynkar
29. srp 2017

Tak jestli i pred neco proběhlo, treba uz další mesic nebudou treba 🙂
A prý je dobry delat ty testiky odpolko

jajinka007
30. srp 2017

@leontynkar No, už se mi nechce ani věřit, že by to mohlo být tak snadné...prostě se jen trefit do ovu 🙂 přikládám kalendář, 13dc je tedy dle testu ovu a srdíčka znamenají sex :D tzn, 13dc jsme měli ráno sex a ve 14hod potvrzená ovu (pravděpodobně). Jenže podle toho, že se mi dříve pravidelně střídaly vaječníky, tak to tento měsíc vychází na pravou stranu, kde není vejcovod. Fakt by mě zajímalo, zda se ty vaječníky nějak pravidelně střídají, nebo to teď převezme jen ten levý.

leontynkar
30. srp 2017

@jajinka007 moc moc držím pesti! Ja myslim, ze se nemusí střídat pravidelně. Ale to by řekl nejlíp UZ nu.
Nemam zatim moc zkušenost, ale mela jsem MT vlevo a první ovulace po operaci byla taky vlevo. . Tak ted doufám v to, ze bude vpravo.
Ale to, ze umí druhy vejcovod pretahnout vajicko, jsem slyšela a potvrdila mi to i moje Dr.

jajinka007
1. zář 2017

Ahoj, dnes asi 6 nebo 7DPO (nevím, jak se to počítá) a je mi trošku špatně od žaludku a lehké bolení v podbřišku, kéžby to bylo uhnizďování 🙂

leontynkar
1. zář 2017

Moc moc držím pesti 🙂🙂🙂💗💗💗

missi88
4. zář 2017

Ahoj holky, začátkem července 2017 jsem bohužel také prodělala mimodelozni :(. Mám na Vás dotaz. 2 MS od operace jste dostaly kdy? 1 jsem měla cca po 5 a půl týdne od operace, a druhou nevím kdy čekat. Také po takové době nebo jako sem to měla před operací?

leontynkar
4. zář 2017

@missi88 řekla bych, že cyklus by se měl zas ustálit tak jak jsi ho měla před operací.

beruska1889
4. zář 2017

@missi88 mně se vrátil do normálu jako před operací 😉

jajinka007
4. zář 2017

@missi88 já po operaci 1.ms po 39 dnech, 2.ms 26 dní, 3. ms 27 dní. Ale asi to nejde srovnávat s někým jiným, každopádně si myslím, co píše @leontynkar že by se cyklus měl ustálit tak, jako byl předtím.

missi88
4. zář 2017

Děkuji moc holky za odpovědi 🙂, snad se mi zas dá cyklus do pořádku.

leontynkar
4. zář 2017

@missi88 moc držím pesti.
Ja jdu zitra na folikulometrii, tak uvidime nu. Snad tam neco roste 🙂

leontynkar
9. zář 2017

Holky... ☹ mela jste některá po laparoskopii rozhozeny cyklus? Mela jsem menzes 26.8. A od včerejška /8.9./, po 14 dnech zase krvacim ☹ břicho me nejak nebolí, ale tesila jsem se na ovulaci a prd... ☹(

leontynkar
9. zář 2017

Tak ja jsem z toho blazen... ze by to bylo ovulacni krvácení?? Nikdy jsem to neměla!!