Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

leontynkar
9. zář 2017

@jajinka007 jak to vypadá u Vas ? 🙂 Netestujes ? 🙂

jajinka007
11. zář 2017

@leontynkar včera ráno test negativní, MS měla dorazit včera a zatím nic. Teď sedím na mamografii, protože jsem v sobotu objevila bolavou bouli v prsu a žádanku na UTZ mám už z loňska, tak jsem šla ať zas u gyn nedostanu na kontrole vynadáno, že jsem nebyla. Mamka měla rakovinu, tak mě posílá častěji.

jajinka007
11. zář 2017

@leontynkar testovaly jsme včera s kamarádkou, taky se snaží a jí test vyšel, měla jsem ducha, ale na clearblue pak odpoledne 2-3 týdny. Měla jsem z ní radost, ale já už chci přes rok a nic, ona se rozhodla teprve nedávno a už se to povedlo 🙂

jajinka007
11. zář 2017

ona měla ducha, ne já 🙂

jajinka007
11. zář 2017

@leontynkar a hodně krvácíš? Jestli slabě, opravdu by to mohlo být ovulační.

leontynkar
11. zář 2017

@jajinka007 kamarádce moc gratuluji, hlavně ať je vše v pořádku 🙂 tak pak dej vědět co na mamografu. Snad bude vše OK. A nějaký genetický testy Ti dělali?
Krvácím slaběji, ale dneska ještě malinko jo... nevím, nikdy jsem to nezažila, ale ovulační test byl pozitivní v sobotu, v pátek jsem netestovala....včera už byl slabší. /vlevo So, vpravo Ne/.. A dnes na to prdim. Uvidíme prostě, stejně s tím nic neudělám.

jajinka007
11. zář 2017

@leontynkar V pořádku, prý jen cysta. V Gennetu jsem byla na testech asi před dvěma lety, když jsem přemýšlela o darování vajíček. Prý dispozice k tomu mít rakovinu nemám.

leontynkar
11. zář 2017

@jajinka007 to jsem rada ! Člověka to vydesi. .
A MS stále nikde?

jajinka007
11. zář 2017

@leontynkar jj, jak jsem šla z toho mamografu, tak MS dorazila mrcha jedna 🙂 Takže další měsíc přede mnou. Ty už teď máš teda půlku cyklu za sebou a čekáš co bude, viď?

leontynkar
15. zář 2017

@jajinka007 jakto že mi nepíplo upozornění ☹ To mě mrzí, já budu příští měsíc zkoušet pít kontryhel. Půjdem do toho spolu? 🙂 Teď jsem teď 21.DC... tak uvidime.

jajinka007
19. zář 2017

@leontynkar Ahoj, já jsem dnes 9dc, koupila jsem dnes v bylinkách čaj na podporu plodnosti, kyselinu listovou a ještě mi doporučila ostropestřec na pročištění jater kvůli cystě. Přemýšlím, že pokud to tento měsíc nevyjde, objednám se na kontrolu ke gyn, aby to se mnou začal nějak řešit 🙂
Dnes začnu testovat s ovu testy, tak jsem zvědavá. Minulý měsíc mi ovulka vycházela pravděpodobně na stranu, kde mi brali vejcovod, teď by měla být na "zdravé" straně, tak budeme doufat, že tentokrát už budeme mít štěstí 🙂

leontynkar
19. zář 2017

@jajinka007 tak to jsi krasne vybavena ;) a zkoušela jsi i ten kontryhel?
Nebo ten obsahuje i ten čaj?
A nechceš zajít na gyndu treba v patek, aby Ti potvrdil ovulaci? 🙂

jajinka007
19. zář 2017

Tenhle měsíc to ještě zkusím a pak to začnu řešit s dr. Kontryhel v tom čaji není. Pila jsem ho, ale už netuším, jestli to bylo před tím mimoděložním nebo už dříve. Zkusím se ptal dr zeptat na ten clostik. Brala bych i dvojčátka a tuším, že po tom clostíku je větší šance 🙂 ale zase jsem četla, že hodně ženám ani nepomohl. No nerada bych si rozhodila cyklus.

leontynkar
20. zář 2017

@jajinka007 je vetsi šance ma dvojčátka, ale spis bych tekla u žen, co maji 2 vejcovody, ale muze se za dařit asi i s jedním ;)
Myslíš ze je pak rozhozeny cyklus?

jajinka007
20. zář 2017

@leontynkar v nějaké diskuzi jsem to myslím četla, ale možná to mohl být jiný přípravek, už přesně nevím.

leontynkar
20. zář 2017

@jajinka007 hezká sbírka. Držím pesti ;)
Myslim, ze cyklus nerozhazi 🙂
Ja ted cekam jestli koncem tydne prijde menzes ..

leontynkar
20. zář 2017

@jajinka007 tak dnes 1.DC 😢

jajinka007
20. zář 2017

@leontynkar to mě mrzí. Zrovna koukáme na malé lásky. Jak tam je ta jedna paní sama bez muže, tak jsem říkala, že tam se mnou teda přítel bude. U svého prvního nebyl, jeho přítelkyně rodila předčasně a kvůli povodním ji vezli až do Ústí nad Labem. Ale stejně mám strach, aby to vůbec šlo. První jsem měla neplánovaně a teď, když si to přeju, tak to nejde :/

leontynkar
21. zář 2017

@jajinka007 je to o domluvě nu. Zas pokud chlap nechce, nervala bych to na silu, ale chapu, ze ho tam chceš 🙂
Tyjo, vy jste byly obe tehotny zároveň? To znám spis z televize O🙂 ja ted nevim poradne jak to mam. 26.8. Jsem krvacela - to si myslim, ze byla MS, pak nekdy 7.9. Zas na 3 dny a od včerejška zas. . Ale ted me bolí břicho jk pri menzes. Nikdy jsem to takhle rozhozeny neměla. Spis dlouhý cykly a ted takhle ☹ uz piju kontryhel.

jajinka007
21. zář 2017

@leontynkar Já ho neznala, když byl se svojí první ženou 🙂 já mám dítě z předchozího vztahu a on také. On byl přede mnou ještě s jinou holčinou, která se s ním rozešla a pak jsme se potkali my dva. Rozumím si s ním jako ještě s nikým jiným, takže, ač jsme spolu něco přes půl roku, dohodli jsme se, že oba bychom ještě jedno dítě chtěli. Mojí dceři je 9, jeho synovi 7. Že neberu HA věděl od začátku a nijak jsme to neřešili (ochranu) a to mimoděložní bylo neplánované, pak teprve jsme začali řešit dítě (bavit se o tom) a řekl, že by si se mnou dítě dokázal představit. Není proti tomu být u porodu, jen říkal, že by tam asi omdlel :D

jajinka007
21. zář 2017

@leontynkar já mám aplikaci v mobilu, kam si to poctivě zapisuji, i to, kdy spolu spíme, abych si mohla spočítat, kdy došlo k oplodnění 🙂 Nemohlo být něco z toho ovulační krvácení? protože pokud jsi to měla 26.8. a pak 7.9., to je rozdíl 13 dní, což by mohlo odpovídat. Zkus určitě ten kontryhel.

leontynkar
21. zář 2017

@jajinka007 aha, jasny. Uz tomu rozumím 🙂 to je super, ze si tak rozumíte, to je sen každého 🙂 my mame s manžele dceru rok a třičtvrtě. .
Asi to prostřední 7.9. bylo ovulacni nu, ale proste mam z krvaceni mimo cyklus strach, ale nikdy me nebolí břicho tak jak pri MT. . A ted uz krvacim zas málo. Vubec z toho nejsem moudra ☹ ale kontryhel si dávám 🙂

jajinka007
25. zář 2017

@leontynkar Tak teda jsem zrovna včera zase četla nějakou diskuzi o tom kontryhelu, prý může posunout ovulaci a tím i prodloužit cyklus. Bolestí se taky po MT bojím jako čert kříže :/ v pátek večer mě vzbudila bolest na pravé straně (tam byla operace), v neděli celý den pobolívání podbřišku a trochu nevolnost, možná to byla ovulace, dnes mě od rána bolí záda, možná to má taky souvislost s ovulací, bohužel jsem se trochu vykašlala na testování, první dva testy úplně bílé a v sobotu byla druhá slabší, tak možná ovulka dnes, zkusím test, až přijdu z práce.

leontynkar
25. zář 2017

@jajinka007 ja celkem přemýšlím o tom, ze budu jist jen inofolic. .
Jak dopadl ten test? Celkem by to na Ovu sedelo 🙂

jajinka007
3. říj 2017

@leontynkar Ahoj, nakonec jsem se na to testování vyprdla. Říkám si, že to přestanu hrotit. Co ty, jak jsi na tom? mě zbývá 5 dní do MS.

leontynkar
3. říj 2017

@jajinka007 tak držím moc pěsti 🙂 snad se zadařilo.
Já dnes byla na UZ a vyšší sekreční sliznice a vypadalo to, že se začíná odlučovat, ale nevím, ještě jsem krvácet nezačala. Test jsem dělala o víkendu a negat. Když nezačnu krvácet do pátku, skočím si na injekci, protože jsme měla poslední menzes 26.8. ... mezitim nějaký to krvácení, ale to nebylo asi z dělohy... no moc z toho moudrá nejsem 😀 Ale když nepřijde MS, testnu 😀

jajinka007
5. říj 2017

@leontynkar No já se cítím jako obvykle, takže si myslím, že to dostanu. Moc se na to upínám a nevím, jak na to nemyslet. Všude těhule, mimina... tak držím palce 🙂

leontynkar
5. říj 2017

@jajinka007 já už ji podle příznaků čekám právě týden 😀 Ale pobolívají mě trochu i prsa, což normálně nemívám nebo to nevnímám 😀 Dnes TT negat., ale ovulační test takto... horní je z pondělí a spodní dnes. říkají, že může ukázat těhotenství dřív než TT, ale těžko říct 😀

leontynkar
5. říj 2017
jajinka007
6. říj 2017

@leontynkar Může, četla jsem o tom několik diskuzí, hodně holek mělo před pozit těh testem pozitivní ovu test. Tak jsem na tebe zvědavá, nechystáš se na krev?