Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
20. črc 2007

Ahoj holky, tak vidím, že jste se všichni rozutekli na víkend 😀 , to je fajn, tak to má být. 😉
U mě vše při starém, ty vedra mě už zmáhají a řeknu vám, těch 12 dne je dost dlouhá doba, už se těším domů, hlavně na naše české jídlo i když tady taky vaří výborně 🙂 . Pěkně jsme tu s manžílkem přibrali, já se nevejdu do kalhot, jen tak tak, že jsem je dopnula 😀 , holt až se vrátíme, tak musíme zahájit odtučňovací kůru 😀 .
Mějte se fajn a užijte si klidný a pohodový víkend 🙂

maova
20. črc 2007

Milo, my jsme se po dovolené taky nejvíc těšili na naše české jídlo, tak tomu rozumím. A že zahájíme odtučňovací kůru jsme taky říkali, ale nějak k tomu nedošlo 😀 Kdy se vracíte?

mila30
21. črc 2007

Marti, vracíme se v úterý pozdě večer, fakt se už nemůžeme dočkat, hlavně to kafe, tady vaří takový divný, no vůbec ho nepijeme, protože nám nechutná. Už máme taky vymyšlený jídelníček co budu vařit až se vrátíme domů 😀 😀 .

maova
21. črc 2007

Ahoj Milo, já jsem se těšila na knedlo vepřo zelo, jednou jsem ho tam ucítila a měla jsem na něj strašnou chuť 😉 Ještě, si to do úterý hezky užijte, tady jsou šílený vedra.

ivusa1
22. črc 2007

Ahoj holky.
Tak se tu konečně ochladilo, včera už se to nedalo vydržela jen jsem prala a věšela prádlo a umyla nádobí a byla úplně hotová, myslela jsem že mi dnes bude líp a je mi ještě hůř, fakt hrůza. ještě že už v sobotu pojedem na dovču, a tam budu jen odpočívat. Jak pak se máte vy?Držím palce aby tento měsíc přibili další těhulky!! Určitě se vám to podaří.
A jak je vám těhulky? Já jsem fakt strašně unavená furt polehávám, když jsem ráno venčila psa tak jsem po půl hoďce při výstupu do schodů funěla jak náš pes. V noci tu byla skoro 2 hod. hrozná bouřka, v jednom kuse se blískalo a hřmělo, normálně mám bouřky ráda, ale teď jsem se bála. Taky u vás byli bouřky? Jinak přeju všem hezký zbytek víkendu. 😉

maova
22. črc 2007

Ahoj 🙂
ivus, u nás byla v noci taky šílená bouřka, nejdřív jsem zavřela okno jenom na ventilačku, ale potom jsem ho musela zavřít úplně, protože to byly strašný ráno, že jsem nemohla usnout. Dneska bylo taky pořád zataženo,foukal vítr a je to příjemný. Teď už zase vykukuje sluníčko. Mě je jinak pořád dobře, přes den mám pocit, že bych si zdřímla, ale v noci pak moc nemůžu spát. Do soboty vám to už uteče a za chvíli budete odpočívat 🙂 Nemáš trochu strach z té dovolené, takhle v začátcích těhotenství?

mila30
22. črc 2007

Ahoj holky, tak tady u nás nebyla bouřka 😀 , ale kéž by se trošku ochladilo 😉 , je tu hroznej pařák. Už se nám ale blíží konec, tak si to sluníčko už moc neužijeme.
Ivuš, taky se ptám, nemáš strach když si tak krátce těhotná jet na dovču? Vím, že jezdí holčiny a je to bez problémůů ale jaké máš ty z toho pocity?

maova
22. črc 2007

Ahoj Milo, mě to ochlazení taky vyhovuje 🙂 Už se vám to krátí, tak si to sluníčko ještě krásně užívejte a já už se těším na fotky 😉 Já jsem právě měla na té dovolené v začátku hodně strach, tak proto se ptám. Taky bylo všechno v pořádku, ale strach tam byl.

blanuleplus
23. črc 2007

Ahoj holky, jak jste si uzily vikend? 🙂
Snad se pocasi umoudri a bude uz snesitelneji. Ja zatim absolvovala o vikendu jen male prochazky. Nastesti mame krasny park hned pred barakem. MM byl vcera jezdit, ale ja se na to necitila. Sotva jsem uvarila a trochu poklidila...nechci to zakriknout, ale o vikendu mi bylo prece jen trochu lip. Uz je mi zas nejhur k veceru, ale pres den obcas docela dobry. Tak uvidime...abych zas nezacla plasit, ze mi nic neni, ze je neco spatne 😅
Ivus, bourka u nas byla taky poradna. Stejne jako ty jsem strasne utahana. Jeste porad me budi k ranu nevolnosti a v noci, kdyz si lehnu na prsa. Nastesti to muzu dospat pres den. Jsi statecna. Me uz by nikdo nikam nedostal. Ted nejsem ve stavu ani abych jela domu za mamkou 😖

ivusa1
23. črc 2007

Ahoj holky.
To víte že se trochu bojím, nejvíc toho že třeba zničeho nic potratím, ale to by mě asi muselo bolet břicho a musela jsem krvácet. Mě břicho už vůbec nebolí, ale teď začínají prsa (do soboty to byli jen bradavky), a občas mám břicho nafouklý a jsem unavená.Trochu se bojím, ale jen toho potratu. Když mi bude špatně tak jsem si koupila pro těhotné zázvorové tabletky (jsou i do letadla) a tepla a sluníčka se nebojím, když zvládnu každý den dojíždět hoďku do práce, pak tam 8,5 hod. makat jako debil bez klimatizace s okny na jih, kam celý den svítí a jet zase zpátky, tak 2 min. k bazénu nebo 10 min. k moři je hračka. A letadlem jsem ještě neletěla, tak nevím co mě čeká. Marti ty jsi taky byla u moře a říkáš že to bylo dobrý. Bylo ti v letadle špatně? Také se mi přes den chce spát, večer hned usnu a k ránu tak od půl 3 se pořád budím, hrůza. Holky snad to zvládnem, moře miluji a už se strašně moc těším, alespoň odtud vypadnem a nebude po mě furt někdo něco chtít. Teď máme každý víkend rodinné oslavy a vymluvit se proč nechci pít alkohol se stává už jak horor, nechápou že člověk nemusí pít, aby se bavil(zatím jsme o mimi nikomu neřekli, nechceme to zakřiknout, řeknem to až po dovče a kontrole 14.8.). Ptala jsem se doktora a ten řekl že můžu letět, ale nesmím se namáhat a nelézt v poledne na slunce a žádné tůry, a hlavně pořád pít.

ivusa1
23. črc 2007

Teda holky to jsem napsala pěkný román 🙂

lucikpetik
23. črc 2007

ahoj holky, uz se mi po vas styskalo, tak dneska konecne odjeli francouzi, bylo to fajn, ale dlouho, nikdo s nima nemluvil, takze ja od ctvrtka mluvila jenom anglicky, uz z toho mam hlavu jak balon....
jinak u nas noveho nic, v tech nejvetsich vedrech jsme jezdili po vyletech...
co tehulky, jak se mate?
romcatko co ty?
zuziku na tebe porad myslim, neboj zitra uz by melo byt volneji napisu ti jak probihala ta masaz, neboj, myslim na tebe...
milo na tebe cekame, uzij posledni den dovolenky, a prijedete tri? ctyri, pet???? 😀

maova
24. črc 2007

Ahoj holky 🙂
Blani, to jsem ráda, že už ti bylo trochu líp, snad už se to zlepší a ty velký nevolnosti přejdou 🙂
ivus, mě v letadle nebylo špatně vůbec a taky jsem letěla poprvé 🙂 Trochu jsem se před odletem bála, když jsem nevěděla co mě čeká, ale bylo to fajn. Nebylo mi špatně ani na té dovolené, ale byl tam právě taky hlavně ten strach, co když začnu krvácet nebo něco podobného. Když jsme odpočívali, tak jsem dávala nohy nahoru a na doporučení kamarádky pila ananasový džuš 😉 Sice už mi pak moc nechutnal, ale prý je to dobrý snad kvuli vitamínu C. A k moři na naší oblíbenou pláž jsme chodili dva km a taky to šlo, jenom jsem chodila hodně pomalu, když byly vedra. A určitě si vemte slunečník, aby ses mohla schovávat 🙂 Mě potom jeden doktor tak trochu málem vynadal, že jsem se těhotná opalovala, moc se to nemá, já jsem se snažila hodně chodit do moře, abych se ochladila 😉
luci, to muselo být asi náročný v těch vedrech výlety. Já jsem byla většinou radši zavřená doma. A kde všude jste byli?

zuzan
autor
24. črc 2007

Krásné ráno 🙂 Luci, až ti to vyjde, budu moc ráda za každou informaci o té masáži 🙂 Jinak jsi šikulka, když ses dokázala domluvit s francouzema anglicky...já chodila na němčinu 12 let, ale jak jsem jí od té doby nepotřebovala, tak už jsem úplně všechno zapomněla 🙂
Blani, jsem moc ráda, že už je ti líp, tak držím všechny pěstičky, aby to vydrželo a teď už se to jen a jen zlepšovalo a spolu s Marťou a Ivčou si užívejte těhulkování...
Mílo a na tebe už se moc těšíme... Doufám, že vaše svatební cesta dopadla nad tvé očekávání a užili jste si jí, jak se patří 🙂

mila30
24. črc 2007

Ahoj holky, tak dneska jsme tady poslední den, v 18.00 hod odjíždíme na letiště a pak tradááá domů,doufám, že to nebude mít zpoždění jako když jsme letěli sem 😉.
Jinak se už strašně těšíme domů i když to tady bylo super a fakt jsme si to užili. Hlavně ty vedra, dnes tu má být zase 43 stupňů 😝 .
Blani, je super, že už se ti dělá mnohem líp. za chvíli to už bude úplně OK
😉 .
Ivuš, tak jestli takhle zvládáš dojíždění do práce a pak tam 8,5 hoďky dělat, tak ta dovča ti jedině prospěje, trošku si odpočineš a až přijedeš, tak se hoď na neschopenku a bude 😉 .
Lucíku, taky tě obdivuju, že jsi zvládala domluvit se bez problému anglicky, já tady nemít manžílka, tak si nekoupím ani pití
😀 😀
A jestli nás přijede z dovčy víc, to nevím, spíš asi ne když jsem to tady měla,ale to neva, odpočinula jsem si a teď to půjde určitě samo 🙂

lucikpetik
24. črc 2007

no zas tak dobra nejsem, dobre se s nima mluvilo, protoze to nebyli rodili mluvci, tak mluvili stejnou anglictinou jako ja 😀 ale prvni den jsem mela blok, nemluvila jsem, pak jsem si rikala, ze mi stejne nic jineho nezbyva a zacla...
a vylety, byli jsme na horach, na pustevnach, lanovkou a dolu jeli asi 7 km na kolobezkach, coz bylo super, pak jsme byli v jablunkove, je tam bobova draha, trampoliny apod, tam se vyradili deti, v hornickem muzeu, tam strasne chteli - v zivote me tam uz nikdo nedostane....v zoo, na ostravske radnici na vezi...takove ty klasiky....
a co tehulky, jak se mate?

blanuleplus
24. črc 2007

Ahoj holky. Vratila jsem se ze zkousky. Profesor byl uplne v pohode, zato ja...uplne jsem se stydela. Ja si vecne nemohla vzpomenout ani na slova, ktery pouzivam normalne v bezny mluve...a to to bylo v cestine 😅
Nekdo tvrdil, ze se v tehotenstvi blbne, ale doufam, ze to bylo jen z nevyspani... 😖
Luci, ted jsem docetla tvuj dopis. Musela to byt sila...mas muj obdiv a verim, ze ti to pomuze a jeste mas nacvik na porod 😉 Ja mam kostrc a vubec celou pater taky hroznou a odhodlavala jsem se na Mojzisovku. Snad to ale ted dopadne dobre. Jen si mozna uziju svy pri porodu, jestli to tam mam nejak zablokovany... Jinak spis si myslim, ze u me byl hlavni problem chronicky zanet slepaku. Urcite ses hezky rozmluvila. Jen je mi jasny, ze pocasi na vylety nebylo asi nic moc.
Milo, stastnou cestu domu a prijemny let. Uz se tesim na fotky. Mas pravdu, ze po dovoleny musi byt telo i psychika na miminko nastartovana idealne 😉
Zuzko, co ty? Absolvujes taky napravovani?
Ivus, dovolena bude urcite v pohode. Jsi dobra, ze vsechno takhle zvladas. Ja pujdu za chvili asi dospat dnesni noc... 😅 Ty zazvorovy tabletky jsou dobry. Beru si je, kdyz musim cestovat do centra. I dnes jsem jednu mela. Jinak bych to asi nezvladla.
Marti, co ty? Do kdy planujes zustat v praci?

maova
25. črc 2007

Ahoj holky, přeji všem hezké ráno 🙂
luci, děkuju za popis, jdu si to všechno přečíst 🙂
milo, tebe zase vítáme doma. Doufám, že dovolenou jste si krásně užili a těším se na fotky 😉 A dejte si nějakou pořádnou českou dobrůtku 🙂
Blani, a co ta zkouška, dopadla úspěšně? 🙂 V práci pořád nevím, jednu chvíli už jsem si říkala, že ve čtvtrtek řeknu doktorovi, že potřebuju zůstat doma, ale když jsem teď byla o víkendu sama doma, tak při představě, že budu mít jenom pár vycházek, tak se mi být doma ještě nechce. Tak pořád nevím, uvidím, jak se to tady v práci bude vyvíjet.
Jinak jsem holky nějak podrážděná a lítostivá a nic se mi nelíbí a všechno mi vadí. A taky musím nějak víc jíst, asi ze mě bude váleček 😀

lucikpetik
25. črc 2007

ahoj holky....
milo, tak jak, uz jste urcite doma a stahujete fotecky a posilate nam je, ze?
uz se moc tesime..
zuzi domecek je nadhera, strasne rychle vyrost, a pusobi obrovsky...
blani mas pravdu, anglictinu jsem procvicila, ale nic moc, nejaky kurzik by mi asi neuskodil. a co zkouska? dobry? a tehu holky rikaly, ze se pry v tehu blbne, ze pry mely kolikrat takove zkraty, ze samy nechapaly...takze nejake zapomenuti slova, to bych neresila...
a marti ty tvoje stavy litostive, podrazdene, to je pry taky normalni, takze budte v klidu holky......
a jestli ty budes jak valecek, tak snim smetak 😀

blanuleplus
25. črc 2007

Ahojky. Zkousku mam (byl to teda vlastne zapocet s ustnim prezkousenim), ale jak uz jsem psala, citila jsem se uplne mimo a to to byl zajimavej predmet, na kterej jsem i chodila...no hruza 😅
Zitra bych mela zacit 8.tt a od vecera mam pocit, jako bych mela normalne v terminu dostat MS, tak jsem z toho trosku rozmrzela. Ale snad je vse ok. Brisko me dlouho nebolelo, az vcera...
Zuzko, diky za fotky. Ono to hrozne zkresluje. Clovek by si rekl, ze se pomalu muzete za 2 mesice stehovat, ale je mi jasny, ze vas ceka jeste spousta prace... Ale urcite vas tesi videt, jak to postupuje... Preji, at vam plany na dovolenou na motorce vyjdou.
Marti, taky si myslim, ze z tebe valecek rozhodne nebude 😀 Ja se doma nenudim, spis mi vadi, ze nemam energii na veci, co potrebuju udelat. Vsechno mi jde pomalu a s prestavkama... A ty mas urcite kolem sebe spoustu kamaradek...
Luci doufam, ze to blbnuti je jen prechodne. Jeste mi chybi dostudovat dva rocniky 😖
No jdu nas povinne provetrat. Uz me manzilek kontroloval, jestli jsem byla venku. Ten vitr mi dela docela dobre.

lucikpetik
25. črc 2007

blani brisko urcite brzy prestane bolet, mimi roste a kdyz ne, tak pelas k doktorovi, u nas uz je po vetru.....

ivusa1
25. črc 2007

Ahoj holky.
Luci určitě se zadaří a brzy budeš další těhulka. 🙂
Marti já také pořád přemýšlím jestli mám být doma nebo ne, ale nedokážu si představit jak jsem půl roku doma a jdu ven jen na vycházky. Hrůza! Ale to dojíždění a stres v práci je také fakt hrůza, tak fakt nevím. Až mi začne pořádně růst bříško tak asi budu doma, vidím to tak max. do listopadu a pak budu ukecávat doktora. 😉 V zimě, mrazu a sněhu se nebudu někam tahat, abych se tam ještě rozčilovala.
Jinak už mě začínají bolet prsa, každý den jsou větší - nejvíc se to líbí manželovi a já si tak pomalu říkám jak to všechno zvládnu.Bříško už mám také trochu větší, nebo mi to alespoň přijde. Holky myslíte že když jsem hubená tak budu mít veliké břicho nebo malé? Kamarádka byla těhu a měla pěkně malinkaté a přibrala jen 9 kg a je stejně hubená. Jsem na to fakt zvědavá. Jinak balím v sobotu ráno jedem na letiště 😉 Ale předtím máme v pátek ještě svatbu - vdává se mi mamča 🙂 tak je toho teď docela dost a už chcem být s manžílkem pryč. Moc vám držím palce aby přibili těhulky a těhulky opatrujte se!!!

lucikpetik
25. črc 2007

je ivi, takze si uzivate, tak si hezky uzijte svatbu a hlavne dovcu, davej na sebe pozor, opatruj se....
myslim, ze kdyz jsi hubena, tak bys mohla mit treba jenom brisko, ale kazdy to ma jinak, to tezko rict...
a album nedelas?

ivusa1
25. črc 2007

Album dělám, další fotky tam dám po dovče 😉 Snad mi při opalování nenaskáčou nějaké ty skvrny, to bych se asi zbláznila 😖

lucikpetik
25. črc 2007

no a vis, ze jako tehu by ses nemela opalovat???

lucikpetik
25. črc 2007

zrovna se koukam na tve album, teda tobe se brisko hezky klube 😉

ivusa1
25. črc 2007

někdo říká že neměla a někdo že to nevadí, tak si asi můžu vybrat, ale nebudu to přehánět. klube se, jsem zvědavá co se vyklube 😉

lucikpetik
25. črc 2007

no kazdopadne bych to radeji neprehanela....
a vyklube se mimisek..budes chtit vedet, co to bude?

ivusa1
25. črc 2007

určitě, škoda že už to nejde říct teď 😉 jsem strašně zvědavá 😉

lucikpetik
25. črc 2007

😀 😀 😀 chapu taky bych byla